Acema Recenze

Acema – Půjčka na cokoliv recenzeVýhody
+ Půjčují i bez doložení příjmů, nebo se záznamy v registrech. Díky této půjčce lze dokonce vyplatit z exekuce.

Nevýhody
-Není možné uzavřít pojištění schopnosti splácet. Půjčka od Acemy je vždy jištěná nemovitostí, což pojištění nahrazuje, ale ne každému to vyhovuje. Navíc půjčky bez zajištění nemovitostí společnost neposkytuje.

Acema - logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Acema je jeden z největších poskytovatelů nebankovních půjček, a specializuje se na spotřebitelské úvěry a úvěry pro podnikatele. Kontrolu nad ní má Česká národní banka. Půjčuje od 100.000 Kč do 5 milionů, ale veškeré úvěry zajišťuje nemovitostmi. Kdo nemá čím ručit, nemá šanci získat půjčku. Výhodou však je, že u některých druhů půjček není nutné dokládat příjem (ani u spotřebitelské, ani u podnikatelské půjčky) a klienti se mohou dokonce vyplatit z exekuce. Acema tedy půjčuje i klientům se zápisem v registrech dlužníků.

Acema – Půjčka na cokoliv – Recenze

Acema je nebankovní společnost působící na českém trhu především za účelem poskytování půjček zajištěných nemovitostmi. Těmi mohou být domy, byty, ale i zahrady či jiné pozemky. Důležité je, aby žadatel a majitel budoucího úvěru byl zároveň majitelem nemovitosti. Velkou výhodou je, že žadatelé – pokud nechtějí – nemusí dokládat příjmy.

Kolik půjčují100.000 - 5.000.000Kč
ÚrokDo 2. mil. od 6,9 %, pak individuální
Splátky odIndividuální
Poplatky
Doba splácení1 - 20 let
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?
Výhodypůjčka na cokoli, se zajištěním, lze i vyplatit z exekuce

Acema půjčuje od 100.000 Kč do 5 milionů. Úrok do 2 milionů je při tom 6,9 % (s výjimkou podnikatelského úvěru) a nad tuto částku pak individuální. Dobu splácení si může klient podle svých schopností a potřeb zvolit od jednoho roku do 20 let. Minimální věk pro schválení úvěru je zcela logicky 18 let. Velkou výhodou je možnost schválení půjčky i v případě negativního záznamu v registrech. Jedním typem půjčky je dokonce možné vyplacení z exekuce. Je však potřeba si uvědomit, že veškeré půjčky je nutné krýt nemovitostí. Pokud tedy žadatel žádnou nemovitost nevlastní, nemůže ani půjčku získat.

TIP!

Podívejte se na nejlepší nebankovní půjčky.

Možnosti půjčky Acema

Acema poskytuje jak spotřebitelské, tak podnikatelské úvěry. Půjčku je možné vzít na cokoliv, ostatně tak se i přímo nazývá jeden z jejích produktů. Pokud máte v současné době nevýhodné úvěry, nebo máte půjček příliš a nezvládáte výši splátek, je možné přes společnost Acema provést konsolidaci stávajících úvěrových produktů a získat pouze jeden – s jednou (zpravidla výhodnější) splátkou.

Pokud chtějí klienti svou půjčku předčasně splatit, ani to není problém. Je však třeba počítat s určitými poplatky, které se dozvíte snadno, např. na klientské lince. Na půjčku je možné vkládat i mimořádné splátky v průběhu splácení, je však potřeba se vždy domluvit na klientské lince Acema. Mimořádné splátky jsou pak řešeny individuálně. Stejně tak funguje i případné navýšení půjčky.

Navýšeníano - individuální
Půjčka
Refinancování
Mimořádná splátka
Předčasné splaceníano - individuální
Možnost pojištěnízajištění nemovitostí

Půjčka na cokoliv

Půjčka na cokoliv je v podstatě klasický spotřebitelský úvěr, ovšem krytý nemovitostí. Je možné poskytnout ho až do výše 5 milionů korun. Podstatné je, aby zastavená nemovitost měla alespoň o 10 % vyšší hodnotu, než jaká je výše úvěru. Podmínky pro získání půjček u Acema mají jasně stanovená pravidla, takže si případný zájemce snadno sám spočítá, zda má vůbec cenu o půjčku žádat.

Výše všech úvěrů klienta nesmí být vyšší než devítinásobek jeho ročního platu/příjmu. Součet všech splátek přitom nesmí být vyšší, než 45 % čistých měsíčních příjmů klienta. Minimální částka, o kterou může klient zažádat je 100.000 Kč.

Konsolidace půjček

Stejné podmínky, jaké jsou nastaveny u spotřebitelského úvěru, tzv. půjčky na cokoliv, má i konsolidace a refinancování stávajících úvěrů. Podstatné opět je, aby klient vlastnil nemovitost k zástavě, nebo mohl zajistit své závazky jinou nemovitostí. Snadno si pak spojí přes společnost Acema všechny stávající úvěrové produkty do jednoho, sníží si celkovou měsíční splátku a mnohdy získá i nižší úrok. Velkou výhodou je, že Acema umí konsolidovat i úvěry, které jsou již v exekuci.

Podnikatelský úvěr

Vedle spotřebitelských poskytuje Acema i úvěry pro podnikatele. Maximální výška je opět 5 milionů a délka splatnosti 20 let. Oproti spotřebitelskému úvěru však půjčují až do 100 % hodnoty nemovitosti a úrok začíná na 5,9 %. Odhad nemovitosti mají v rámci žádosti o úvěr podnikatelé zdarma a finanční prostředky jsou jim uvolněny již na tzv. plombu. Navíc při podpisu smlouvy mohou dostat zálohu ve výši 100.000 Kč.

Velkou výhodou pro podnikatele je i možnost úvěru zajištěného movitým majetkem, např. výrobními prostředky. Žadatel tak nemusí do zástavy dávat svou nemovitost.

Vyplacení z exekuce

V případě, že už jste se dostali do exekuce a banka vám není schopna nijak pomoci, Acema řešení najde. Zajištěním nemovitosti umí půjčit i bez nahlížení do registru. Stačí se spojit s klientským centrem a vše individuálně pořešit.

Půjčka bez doložení příjmů

Tento druh půjčky je vhodný pro podnikatele, kteří své příjmy nechtějí z nějakého osobního důvodu dokládat, nebo lidem, kteří mají pravidelný měsíční příjem neakceptovatelný pro banky. Mohou to být např. drobní soukromí podnikatelé, živnostníci atd.

Jak uzavřít půjčku u Acema

Společnost Acema se snaží, aby jejich půjčky byly poskytovány co nejrychleji a jejich proces byl co nejjednodušší. Chtějí minimum papírování a komfort pro klienty. V ideálních případech jsou schopni dodat půjčený obnos již do 48 hodin. Celý proces přitom probíhá on-line, případně na telefonu.

Pracují i o víkendu
Žádost on-line?
Žádost telefonicky?
Mají pobočky

Jak získat půjčku

Nejprve je potřeba, aby žadatel sám kriticky zhodnotil, zda splňuje podmínky stanovené pro schválení půjčky. Musí mu být alespoň 18 let, mít příjem, který je schopen doložit a vlastnit nemovitost k zástavě na území České republiky. Z dokumentů je k žádosti potřeba kopie občanského průkazu a kopie dalšího dokladu pro ověření žadatele. Potvrzení o výši příjmu nebo daňové přiznání za dvě zdaňovací období (to v případě, že nebudete žádat o půjčku bez doložení příjmů), a 3 výpisy z bankovního účtu, kam chodí příjmy.

Pak už stačí jen vyplnit a odeslat on-line žádost o půjčku, nebo zavolat na klientskou linku a zažádat o úvěr. Operátor s klientem vše zkontroluje a případně doplní chybějící údaje. Následuje prověření příjmů, tzv. prescoring. Pokud dopadne dobře, je ke klientovi vyslán odhadce nemovitosti. Ve chvíli, kdy je odhad hotov, dokončí se schvalovací proces a klientovi jsou vyhotoveny úvěrové smlouvy.

Podpis úvěrových smluv je možný v sídle společnosti, na pobočkách Acema nebo na jakémkoli jiném místě v celé České republice, díky obchodním zástupcům, kteří se s vámi individuálně domluví na místě a času. Poté, co je smluvní dokumentace prověřena a nic na ní nechybí, odešle společnost dohodnutou finanční částku na účet klienta uvedený ve smlouvě.

Podpora

Pokud se klienti chtějí spojit se společností Acema a na cokoliv se zeptat, mají možnost pomocí formuláře na webových stránkách, nebo přes klientskou linku. My jsme nejprve odeslali formulář, ale když se nic nedělo, zkusili jsme volat.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů5/10
Kvalita podporyNevyhovující

Telefon zvedl příjemný pracovník, který nám odpověděl na jeden z našich mnoha dotazů, načež vysvětlil, že vše nám podrobně vyloží jeho kolegyně. Napsal si na nás číslo a ujistil nás, že se nám kolegyně ozve co nejdříve.

Ani po čtyřech dnech se kolegyně neozvala, tak jsme volali znovu. Po několika přesměrováních, z nichž jedno dokonce „vypadlo“, jsme se dostali k operátorovi řešícímu podnikatelské úvěry. Sice nám naše dotazy vysvětlil, ale dodal, že není odborníkem na danou problematiku a máme to brát v úvahu.

Acema poskytuje skutečně vysoké úvěry, klientskou podporu má absolutně nezvládnutou. Spokojeni s ní nejsme, a tudíž ji nedoporučujeme.

Acema Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.17 (146 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem