Srovnání keto diet

Nejlepší keto diety 2021

Hledáte-li nejlepší keto dietu, tak zde jste na správném místě. Kdo by nechtěl mít vysněnou postavu, pružné tělo a hlavně – být zdravý? K tomu je potřeba nejen pravidelný pohyb, ale také zdravá strava a dostatek tekutin. Ne každý však dokáže vařit zdravá jídla a dodržet pravidelný stravovací systém k tomu, aby byl nejen zdravý, ale také aby zhubl. Proto se řada z nás obrací na specialisty, nebo vyhledává na internetu rady a tipy na vhodné diety.

5nej-srovnani

KetoDiet

KetoFit

Prodietix

KetoMix

It's my life

1. Místo2. Místo3. MístoFinalistaFinalista

Finální hodnocení

9.49.39.28.98.8

Finance

od 3159 Kč1390 Kč2 340 Kč2 890 Kč1 649 Kč
od 4563 Kč2730 Kč 3 060 Kč4 390 Kč 3 149 Kč
6128 Kč4773 Kč 3 675 Kč5 390 Kč3 149 Kč
Cena za jedno jídlocca 45 Kč37 - 48 Kčcca 50 Kčcca 50 Kč45 Kč
Šejkr v cenějako variabilní dárek (dárek zdarma dle výběru klienta)

Jídla

Snídaně
Dopolední svačina
Oběd
Odpolední svačina
Večeře

Důležité parametry

Rychlá příprava
Jednoduchá příprava
Snadné dodržování stravovacího plánuIndividuální- Díky připraveným pokrmůmIndividuálníIndividuálníIndividuální
Manuál pro přípravu- Příprava jídel jednoducháManuál o dietě ke stažení na webu
Pečivo- bez pečení- hotové i k pečení

Pestrost jídel

Sladké a slané
Rozmanitost stravy
Obsahuje vitamíny a minerály
Obsahuje vlákninu
Chuť jídelIndividuálníIndividuálníExtrémně dobrá Individuální - spíše dobrá Individuální

Podpora

On-line podpora
Telefon
E-mail
Odpovědi10/1010/1010/1010/1010/10
HodnoceníVýbornéVýbornéVýbornéVýbornéVýborné

Nejlepší keto dieta – video

Keto diety jsou čím dál populárnější, a tak se nelze divit, že i na internetu na nás vyskakují různé nabídky od společností, které se tímto druhem diety zabývají. Ne každá je však vhodná pro všechny zájemce. Většinou se jedná o společnosti, které mají pod sebou e-shop s potravinami bohatými na protein a vitamíny. Tyto potraviny si můžete kupovat samostatně a sestavit si tak vlastní jídelníček, ale pokud chcete vsadit na jistotu, je ideální využít některý z dietních plánů, které tyto e-shopy nabízí. Pojďme si blíže vysvětlit, co to vlastně keto diety jsou a na jakém pracuje principu. Pak snáze pochopíte, proč je důležité dodržovat pravidelnost ve stravování, vyloučit určité druhy potravin a také proč je ideální volit zmíněné dietní balíčky.

Co je to keto dieta

Keto dieta je lékařsky ověřený způsob hubnutí, nebo chcete-li úspěšného spalování tuků, který použil už v roce 1921 doktor Russel Wilder na léčebné účely. Otcem této proteinové diety je George L. Blackburne, který zkoumal, jak lidský organismus spaluje uložené tuky. Keto dietu můžete znát také jako ketonovou, proteinovou, bílkovinovou, cyklickou ketogenní nebo jednoduše jako keto dietu.

Zatímco u běžných diet tělo spálí až 40 % hmotnosti ze svalů, které se po jejím skončení nedokážou vyrovnat s novým množstvím energie ve stravě a vznikne tak jojo efekt, při keto dietě spalujete především tuky. Díky tomu váha hlavně v první fázi ubývá velmi rychle a viditelně a k jojo efektu nedochází. Aby šla váha dolů, je potřeba dosáhnout tzv. stavu ketózy.

Na jakém principu keto dieta funguje

Dokud tělo nedosáhne stavu ketózy, nemá smysl bavit se o nějaké keto dietě. Ketóza nastává ve chvíli, kdy tělo přijímá dostatečné množství bílkovin – proteinů, a zároveň sníží na minimum příjem sacharidů a tuků. Ty jsou přítomny nejen ve sladkostech, čokoládách a ovoci, ale také v bílém pečivu, rýži, těstovinách atd. Během ketózy se pak začínají tvořit tzv. ketolátky, které vznikají štěpením vlastních tukových tkání a tělo je umí využívat jako vlastní zdroj energie. Ketolátky totiž dokážou plnohodnotně nahradit sacharidy, které jinak získáváme ze stravy a které jsou hlavním zdrojem příjmu naší energie.

Ketóza je vynikající nejen pro snižování tuků a hubnutí, ale i pro naše celkové zdraví. Snižuje i tzv. viscerální tuk, který obklopuje různé vnitřní orgány a tím jim škodí, zvyšuje tzv. „dobrý“ cholesterol HDL, což má dobrý vliv na srdce a cévy, klesá hladina inzulínu atd. Během keto diety se nemusíte bát, že budete trpět hlady, ani nebudete mít „chutě“. Dostatek bílkovin totiž navodí takový stav těla, že sladké ani slané nevyžaduje. V prvních dnech, než dojde k nástupu ketózy (2-3 dny), se můžete cítit unavení nebo vás může bolet hlava. To je ovšem normální a jakmile se tělo naladí na stav ketózy, únava i bolesti zmizí a nahradí je nečekaný příliv energie. Díky keto dietě se budete cítit lépe, zdravěji a budete mít i chuť lépe jíst a hýbat se.

Fáze keto diety

Než se do keto diety pustíte, je dobré vědět, že se dělí na několik fází. Většina společností poskytující keto diety má fáze nastavené stejně. Jejich délka je totožná, ale rozdíl je v počtu proteinových jídel, které musíte denně sníst.

V první fázi je potřeba jíst pouze proteinové potraviny a povolenou zeleninu. Díky tomu tělo dosáhne již několikrát zmiňovaného a požadovaného stavu ketózy, a váha začne rychle ubývat. Úbytek váhy je samozřejmě individuální, a tak není možné jej popsat přesně, ale cca 2 – 3 kg na den to jsou. Záleží také na tom, kolik potřebujete shodit, jaký tip keto diety máte nastavený atd. Na konci první fáze byste měli mít dole 50 – 70 % hmotnosti, kterou chcete celkem dostat dolů.

Druhá fáze se nazývá stabilizací, třetí fáze pak fixací. Obě mají důležitý úkol – postupně vás přivést zpět k běžnému jídelníčku, ovšem pozor – stále zdravému jídelníčku! Princip spočívá v tom, že postupně ubývá proteinových jídel, které nahrazujete zdravými potravinami a jídly, jejichž recepty můžete najít opět na webech jednotlivých společností. Obě fáze mají za úkol zabránit „jojo efektu“. Kila při nich stále klesají dolů, ale už ne takovým tempem, jako v první fázi. Vaše váha se postupně stabilizuje a vy byste měli na konci diety zjistit, že jste se naučili jíst zdravěji, pravidelně a pít dostatek tekutin.

Proč si vybrat právě keto

  • Odbouráte tuky a snížíte svou hmotnost i objem
  • Přestanete mít chuť na sladké
  • Snížíte hladinu cholesterolu v krvi
  • Detoxikujete své tělo
  • Nebudete trpět hlady, budete plní energie a dobré nálady
  • Keto dietní plány na míru šetří váš čas

Na co si dát při výběru keto diety pozor

Než se rozhodnete pro jednu z keto diet, podrobně si projděte nejen shrnutí našich recenzí, ale pokud možno i recenze kompletně. Především cenové srovnání bylo dost složité, protože každá společnost má dietní balíčky na míru postavené na jiném principu. Někteří mají jeden balíček na jednu fázi, jiný má fáze rozdělené do několika balení. Jiná společnost pak nedělí balíčky na fáze, ale na týdny. Navíc každý dietní balíček může mít jiné množství porcí a tím se logicky odlišuje i cena.

Dalším důležitým parametrem, který je při výběru keto diety potřeba sledovat, je počet jídel na den. Některé fáze u některých společností obsahují jen 4 jídla denně. Pokud jste zvyklí jíst pravidelně 5x denně, může vám jedno jídlo scházet. Většina společností také v dietních balíčcích na pozdější fáze diety chystá už jen 2 nebo dokonce jen jedno jídlo. Neznamená to, že budete jíst jen jednou denně. Naopak. Vy musíte dodržet stále stejný stravovací režim. Jen jídlo z keto dietního balíčku sníte jen jedno denně, obvykle večer, který je pro dietáře nejkritičtější.

Zajímá vás, co budete jíst mezitím? Samozřejmě bude potřeba si vařit – „normální“ zdravá a na proteiny bohatá jídla, chroupat zeleninu – hodně zeleniny a pít dostatek tekutin. Pokud nebudete mít čas na vyvařování, můžete opět využít e-shop vámi vybrané společnosti a objednat si již hotová jídla (mimo dietní balíčky). Ušetříte tak trochu času s přípravou a snadněji dodržíte stravovací plán.

Pestrost stravy při keto dietě

Pokud se obáváte, že keto dieta bude málo pestrá, že budete jíst jen nepříliš chutné proteinové potraviny a bude vám chybět sladké, slané, zmrzliny, čokoláda nebo alkohol, můžete své obavy hodit za hlavu. Na rozdíl od jiných diet, při této nehladovíte a proteinová strava dodává vašemu tělu potřebné látky, takže chuť na sladké se snižuje. Samozřejmě je to opět individuální a nemusí to u každého fungovat ve stejné intenzitě. Proto vás možná potěší, že 5 námi testovaných společností má v nabídce potraviny a jídla sladká i slaná. Na své si přijdou dokonce i milovníci pudinků, čokolády, různých lísko-oříškových pomazánek apod. Jeden z e-shopů nabízí zdravé a dietní varianty na tyto potraviny. Najít tam můžete dokonce i „zdravé“ chipsy nebo nealkoholické víno.  

Výběr jídel je skutečně pestrý. Najdete tam polévky, hotová jídla, jídla naslano i nasladko, palačinky, kaše, drinky a koktejly atd. A nesmíte zapomínat, že k tomu všemu můžete proteinovou dietu doplňovat povolenou zeleninou.

5 nejlepších keto diet

Logo Ketodiet

KetoDiet

KetoDiet je ryze česká proteinová dieta, která je vhodná pro všechny, kdo chtějí zhubnout rychle, zdravě, bez hladovění a hlavně – bez „jojo efektu“. Na svém webu nabízí společnost kalkulačku BMI, výživové poradenství, recepty a samozřejmě i e-shop. Jejich diety jsou rozděleny do tří typů – Basic, Medium a Intense, podle toho, kolik chce nebo potřebuje klient zhubnout. Potraviny je možné objednávat v e-shopu i jednotlivě. Pro toho, kdo by si chtěl jídlo nejprve vyzkoušet, je tady degustační balíček. Strava s KetoDiet je pestrá, nechybí v ní jídla sladká i slaná, polévky, kaše, pudinky nebo dokonce pečivo – ovšem pečivo, jenž je v proteinové dietě povoleno. Na klasické rohlíky z bílé mouky rychle zapomeňte. Poradit se můžete s výživovým poradcem na telefonu, on-line chatu nebo na jedné ze tří kamenných poboček v Praze, Brně nebo Pardubicích.

Ketofit Logo

KetoFit

KetoFit je proteinová dieta navržená speciálně pro ženy. Stejně jako ostatní keto diety je postavená na minimalizaci příjmu sacharidů, a naopak navýšení příjmu proteinů. KetoFit má dietní plány rozdělené podle toho, kolik chcete nebo potřebujete zhubnout. Program Soft je pro ty, co chtějí shodit jen pár kilo a v podstatě vylepšit postavu. Program Optimal je zlatá střední cesta a pro ženy s velkou nadváhou je pak redukční plán maxi. Ke každému redukčnímu plánu dostanete ihned doporučení na balíček jídel, který obsahuje přesný počet jídel na konkrétní počet dní. Vy už se tak nemusíte o nic starat, jen si snadno a rychle připravit jídlo z balíčku v pravidelných – doporučených intervalech. Výhodou je, že se nemusíte starat o další vaření ani tahat do práce krabičky s navařeným jídlem. Výběr jídel v e-shopu KetoFit je velmi pestrý, od proteinového pečiva a těstovin až po speciální koktejly, kaše, palačinky atd. Na své si tedy přijdou jak milovníci slaných pokrmů, tak těch sladkých.

Logo Prodietix

Prodietix

Prodietix je keto dieta postavená na francouzských proteinových pokrmech vysoké kvality a skvělé chuti. Většina klientů si jejich proteinové potraviny velmi chválí. Prodietix si navíc v jejich chuti a kvalitě opravdu věří – pokud by se stalo, že by někomu něco nechutnalo, ochotně jídlo vymění za jiné. V případě celkové nespokojenosti s dietou garantují vrácení peněz. Jejich jídlo je bohaté na minerály, vitamíny a další potřebné látky. Je vyráběno z vysoce kvalitních francouzských biopotravin. Stejně jako jiné společnosti i Prodietix nabízí několik typů diet podle toho, kolik potřebuje klient zhubnout. Dieta se přitom rozděluje do několika fází. Výhodné je, že Prodietix i po ukončení diety zdarma poskytuje výživové poradenství, protože i udržení správné váhy po ukončení diety je důležité. Prodietix má trochu chaotičtější webové stránky a celkově je dieta a stravování trochu náročnější na pochopení. Ne všechny typy diety mají jídlo 5x denně, a navíc v pozdějších fázích (to je ale u většiny společností stejné) je potřeba proteinová jídla doplňovat i vařenými zdravými – dietními – pokrmy.

Ketomix Logo

KetoMix

KetoMix přináší důsledně promyšlený dietní plán postavený na keto dietě – tedy na odbourání příjmu sacharidů, a naopak navýšení příjmu proteinů. Jejich keto dieta je rozdělena do tří fází, přičemž každá trvá několik týdnů. Během této diety jíte nachystaná jídla a potraviny, které získáte vždy v daném dietním plánu. Tato jídla se připraví snadno a rychle a nemusíte tak stát hodiny u plotny, nebo s sebou tahat batoh plný krabiček s jídlem. Např. na 4 týdny diety budete mít nachystáno 140 jídel, které vám po celou dobu diety nahradí kompletní jídelníček. Budou bohatá na vitamíny, minerály, bílkoviny a další tělu prospěšné látky. Tato strava je velmi pestrá, a tak si na své přijdou i milovníci sladkých jídel, různých kaší, koktejlů apod. KetoMix jídla nemusí chutnat každému. Proteinová strava má zvláštní specifickou chuť, která někomu sedne, někomu ne. I tak stojí za to KetoMix dietu zvážit, protože to znamená rychlé hubnutí bez pocitu hladovění.

Logo Its My Life

It’s my life

Další společností, která se zabývá výživovým poradenstvím a keto dietou je It’s my life. Jejich webové stránky jsou vizuálně příjemné, přehledné a snadno na nich najdete vše, co potřebujete – od kalkulačky BMI, přes e-hop až po recepty a výživové poradenství. It´s my life má kromě webových stránek také poradenství v mnoha kamenných pobočkách, takže se s nimi můžete sejít osobně, poradit se telefonicky nebo na on-line chatu. Jejich keto dietní balíčky jsou děleny na jednotlivé týdny, takže mohou zájemce mást nízkou cenou. Je to z toho důvodu, že jiné společnosti mají balíčky na delší dobu, tudíž obsahují větší množství proteinových pokrmů a tím pádem je – logicky – jejich cena o něco vyšší. I tak se cena keto diety u It´s my life vyplatí. Je potřeba však myslet i na to, že v dalších fázích keto diety si budete muset sami vařit.

Co je keto dieta?

Ve zkratce se jedná o dietu, kdy se snažíte jíst co nejméně sacharidů (a cukrů) a co nejvíce proteinu a tuků. Celou odpověď naleznete na našem srovnání nejlepších keto diet.

Jak funguje keto dieta?

Cílem keto diety je vyvolat v těle stav tzv. ketózy, která je způsobená zvýšeným obsahem ketolátek v těle. Ketóza v těle způsobí, že chod organizmu si namísto sacharidů ke svému chodu začne brát tuk.

Jaká keto dieta je nejlepší?

Udělali jsme za vás průzkum trhu a na základě 21 důležitých parametrů jsme srovnali KetoDiet, Ketofit, Prodietix, Ketomix a It’s my life. Jak jednotlivé keto diety dopadly? Pokračujte na naše srovnání keto diet.

Srovnání keto diet
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.29 (31 Recenzí)