Jaká je nejlepší rodičovská kontrola pro Android?

 1. Google Family Link – Aplikace od Googlu, která umožňuje rodičům sledovat a spravovat online aktivity svých dětí na jejich Android zařízeních. Nabízí funkce jako sledování času stráveného u obrazovky, správu aplikací a nastavení časových limitů.
 2. Qustodio – Tato aplikace nabízí podrobný přehled o tom, jak děti používají svá zařízení, včetně reportů o používaných aplikacích, webových filtrech pro blokování nevhodného obsahu a nástroje pro sledování času stráveného u obrazovky.
 3. Norton Family Parental Control – Poskytuje komplexní nástroje pro sledování a kontrolu používání internetu dětmi, včetně sledování webových aktivit, omezení přístupu k aplikacím a plánování času stráveného u zařízení.
 4. Kids Place – Aplikace, která vytváří bezpečné dětské prostředí na zařízení, kde rodiče mohou omezit přístup k aplikacím, voláním, internetu a dalším funkcím.
 5. Screen Time Parental Control – Nabízí nástroje pro sledování a omezení času stráveného u zařízení dětmi, včetně nastavení úkolů a odměn za jejich splnění.

Programy a aplikace na rodičovskou kontrolu pro Android

Pokud máte děti školou (někdy i školkou) povinné a mají mobilní telefon, tablet, nebo občas sednou k počítači, jistě mi dáte za pravdu, že je to o nervy. I když sedí v pohodlí domova, číhá na ně virtuální nebezpečí v podobě různých predátorů, ale i návykových her a stránek, které by neměly vůbec navštívit. A to nemluvím o čase, který jsou děti schopny na internetu trávit. Jak mít aktivitu svých dětí na internetu pod kontrolou? Na to se podíváme v dnešním článku o antivirech s rodičovskou kontrolou.

Proč používat antiviry s rodičovskou kontrolou pro sledování dětí?

Aplikace Pro Rodicovskou Kontrolu
Aplikace pro rodičovskou kontrolou dovolují hlídat děti v online světě.

Antiviry s rodičovskou kontrolou umožní ochránit vás i vaše děti před hackery, predátory, návykovými aplikacemi atd. A to natolik, že ochrana funguje v době, kdy jsou online i offline. Můžete si samozřejmě stáhnout nějakou aplikaci (většinou i zdarma), která vám poskytne rodičovskou kontrolu, jenže ta pak neumožňuje ochránit před malwarem a dalšími viry. Když už ochrana, tak kompletní. Proto je dobré se při výběru takové aplikace soustředit především na antiviry a ne jen na aplikace s rodičovskou kontrolou.

Antivir s rodičovskou kontrolou může umět mnohem více, než chránit děti před virtuálním nebezpečím. Můžete na něm kontrolovat, jak dlouho je vaše dítě na internetu, popř. nastavit čas, který na něm může trávit. Nastavíte-li dvě hodiny denně, internet se mu po vyčerpání této doby vypne a dítě už si internet znovu nespustí. Některé antiviry s rodičovskou kontrolou umožní dítěti sledovat čas, který mu ještě do konce povolené doby zbývá.

Další funkcí, které tyto antiviry mají, je monitorování a geofencing, tedy zónové monitorování. To vám umožní sledovat polohu vašeho dítěte – má-li svůj mobilní telefon u sebe. Kdykoli tak můžete mít přehled, kde právě je. V dnešní hektické a poměrně nebezpečné době je to hodně velká výhoda.

Co by měl antivirus s rodičovskou kontrolou umět:

 • měl by mít ochranu před malwarem
 • možnost filtrování obsahu
 • omezení použití pro aplikace a zařízení
 • blokování nežádoucích aplikací
 • sdílení polohy dítěte a tzv. vzdálený geofencing
 • vzdálený monitoring
 • měl by být snadno nastavitelný – abyste nad ním netrávili celý den
 • měl by se snadno používat
 • minimum falešných oznámení o případném nebezpečí – neměl by vás plašit falešnými zprávami

Nejlepší antiviry s rodičovskou kontrolou

Nejlepším antivirem pro rodičovskou kontrolu můžeme označit Norton 360 Deluxe. Proč je nejlepší? Má 100 % kontrolu v detekcích malware a jeho rodičovská kontrola je mnohem lepší, než jakou poskytují jiné antiviry nebo aplikace pro rodičovskou kontrolu.

Norton360 Funkce
Některé z funkcí Norton360.

Rodičovská kontrola je v Nortonu velmi jednoduše nastavitelná, má 4 vestavěné úrovně omezení, které mají automaticky nastavená omezení pro různé vývojové fáze. Pro vás to znamená, že nemusíte ručně nastavovat řadu parametrů, ale stačí si vybrat jednu z vestavěných úrovní a vše se nastaví samo. Díky těmto funkcím se používá velice jednoduše a může tak vyhovovat i rodičům, kteří jsou v mobilních a internetových záležitostech méně zdatní.

Rodičovská kontrola Norton 360 Deluxe má tyto funkce: dohlížení nad časem, který vaše děti tráví na internetu, filtrování obsahu – je možné nastavit stránky, které děti smí, nebo naopak nesmí otevřít, omezení na youtube, což se v dnešní době, kdy děti na youtube tráví většinu svého času, skutečně hodí a sledování polohy – díky této funkci máte přehled o tom, kde se vaše děti zrovna nachází a nemusíte je nahánět po kamarádech, když se třeba zpozdí.

Tip Tip

Chcete se více dozvědět o antiviru Norton? Podívejte se na naši podrobnou recenzi a vyberte si nejlepší antivirus, který vám bude vyhovovat. Podívat se můžete i na celé naše srovnání antivirů.

Dalším antivirem, který patří mezi nejlepší, je McAfee Total Protection. Je nejideálnější volbou pro rodiče, jejichž děti se často někde toulají a oni potřebují mít přehled, kde právě jsou. Vedle toho výborně funguje při detekci malwaru. Můžete monitorovat používání telefonu či tabletu svých dětí, nastavit povolené/zakázané aplikace, stránky a celkově internetový obsah, a samozřejmě antivir McAfee obsahuje již zmíněné sledování polohy a geofencing, což je zónové monitorování. Správa zařízení vašich dětí s ním bude jednoduchá, takže se nemusíte bát, že s ním strávíte hromadu času.

Aplikace pro rodičovskou podporu

Rodičovská kontrola pro mobilní zařízení vašich dětí se dá řešit dvěma způsoby. Jedním z nich jsou zmíněné antiviry s rodičovskou kontrolou, druhou pak samostatné aplikace pro rodičovskou kontrolu. My jsme si vyzkoušeli obojí. Jaký je v nich rozdíl a které jsou lepší?

Qustodio Pro Android
Aplikace s rodičovskou ochranou Qustodio pro android. Foto: GooglePlay

Mezi nejlepší aplikace pro rodičovskou kontrolu patří Qustodio, NetNanny nebo Bark. První z nich je skvělá pro určování polohy vašich dětí, má kvalitní webové filtry a zabrání tak vašim dětem v přístupu na škodlivé stránky, nebo na stránky s obsahem pro dospělé. NetNanny je velmi flexibilní aplikace, která umožňuje intuitivní nastavení a kontrolu vašich dětí na internetu, ať už na mobilním telefonu, nebo na PC. Pokud se bojíte, co dělají vaše děti na sociálních sítích, můžete vyzkoušet aplikaci Bark. Ta je vhodná pro sledování textu a sociálních sítí, na kterých se děti pohybují v dnešní době téměř neustále. Díky tomu ochrání před různými predátory, online zločinci atd.

Jak už jste jistě pochopili, rozdíl mezi aplikacemi pro rodičovskou kontrolu a antiviry s rodičovskou kontrolou je markantní. Aplikace sice mohou splnit účel, jako sledování polohy vašich dětí, nastavení přístupu na určité webové stránky, nebo i hlídání času, který děti na internetu tráví. Nezabrání však virům proniknout do zařízení, které vaše dítě používá. Tím, že se zařízení zaviruje, může dojít i k poškození vámi nastavené rodičovské kontroly. Proto se vždy vyplatí investovat, a pořídit raději antivirus s rodičovskou kontrolou, který viry včas detekuje a zabrání jim zařízení napadnout.

Tip Tip

Rodičovská kontrola může být součástí předplatného rodinného tarifu některých antivirových programů. Nejlepší antivir najdete v našem srovnání na 5nej.


Co číst dále:


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!