McAfee AntiVirus Plus Recenze

Mcafee-logo
Vyhody

+ Když si zakoupíte jednu licenci, můžete ji použít na neomezeně zařízení.
+ 30 denní záruka vrácení peněz
+ Rodičovská ochrana

Nevyhody

– Podpora není v češtině

McAfee® AntiVirus Plus Shrnutí

McAfee spadá pod americkou společnost Intel a jedná se o celosvětově známý antivirus. Naleznete zde vlastní firewall a jiné užitečné funkce na ochranu vašeho počítače. V porovnání s jinými antiviry je administrace o něco složitější a systém je poněkud těžkopádný. Na druhou stranu McAfee má dlouholetou tradici, což vedlo k vyladění softwaru do dokonalosti. Bohužel antivirus není v češtině a proto je v našich podmínkách méně využívaný. McAfee funguje na platformách Windows, Android, Mac OS a iOS. Oceňujeme nejen komplexní ochranu několika zařízení v rámci jedné licence, ale i rodičovskou kontrolu. 

McAfee AntiVirus Plus Recenze
Mcafee-logo

Název: McAfee AntiVirus Plus

Shrnutí:
✅ Mac
✅ E-mailová ochrana
✅ Ochrana hesel online
✅ Antivir pro mobil
✅ Firewall
✅ Ochrana online plateb

 • Ochrana - 10/10
  10/10
 • Uživatelská přívětivost - 8.5/10
  8.5/10
 • Zátěž počítače - 8/10
  8/10
 • Podpora - 4/10
  4/10
7.6/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.76 (37 Recenzí)

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Stupeň ochrany – 10/10

McAfee vám pomůže ochránit počítač či jiné zařízení před všemi známými viry. Díky funkci WebAdvisor vám umožní zabránit útokům dříve, než k nim dojde. Včas vás varuje před nebezpečnými webovými stránkami, odkazy a soubory, takže můžete bez obav procházet internet, nakupovat a provádět bankovní operace přes internetové či mobilní bankovnictví.

Mcafee Ochrana

Další zajímavou funkcí je optimalizace počítače. Ta vám pomůže zrychlit počítač a přitom zajistí, že budete mít stále špičkové zabezpečení. Aplikace Web Boost pak pomáhá chránit baterii i šířku pásma před rušivými automaticky přehrávanými videi tak, že je automaticky pozastaví. Dále je zde funkce Zvýšení výkonu aplikace, díky které budou mít aplikace, se kterými aktivně pracujete, automaticky k dispozici více prostředků ony pak budou fungovat rychleji a celkově budou výkonnější.

Náš tip!

Pokud hledáte antivir, který vám poskytne rodičovskou kontrolu, ovlivní, co vaše děti dělají na internetu, pomůže vám zablokovat určité webové stránky, popř. vám umožní sledovat jejich polohu, když jsou venku, rozhodně sáhněte po antiviru McAfee Total Protection. V rámci tohoto tarifu budete mít veškerou zmíněnou rodičovskou podporu k dispozici. 

McAfee umožňuje uzamknout soubory ve vašem zařízení a spravovat vaše soukromí.  K tomu využívá funkce QuickClean, který se stará o uzamčení souborů a Shredder, jež umožňuje spravovat vaše soukromí. McAfee QuickClean je ideální k odebrání dočasných souborů a souborů cookie. Tím uvolníte kapacitu úložiště a minimalizujete přístupnost k datům. Nástrojem Uzamčení souborů pak ve svém počítači vytvoříte zašifrované jednotky chráněné heslem. Tyto soubory se zobrazí vždy až po jejich odemknutí a proto jsou ideální pro ukládání citlivých souborů, jako jsou daňová přiznání nebo finanční dokumenty. A pokud se chcete citlivých souborů zbavit, McAfee Shredder soubory bezpečně odstraní.

Jestliže máte v počítači zastaralé aplikace, které už nefungují tak, jak by měly, nebo je ani nevyužíváte,  funkce Skener slabých míst vám je pomůže aktualizovat, stejně jako celý systém Windows.

Také vás rozčiluje extrémní množství nevyžádané pošty ve vašem e-mailu? Pak jistě oceníte funkci integrovaného filtru nevyžádané pošty pro aplikaci Microsoft Outlook, která vám pomůže nevyžádanou poštu odebrat dříve, než se dostane do složky doručené pošty. Pokud však využíváte jiné e-mailové schránky, McAfee vám s nevyžádanou poštou bohužel neporadí.

McAfee pro rodinu

Mcafee Cenik Pro Rodinu

Pokud si vyberete v rámci nabídky McAfee produkt McAfee Total Protection, který je momentálně cenově nejvýhodnější (cena se může samozřejmě měnit v závislosti na cenové tvorbě společnosti), a nabízí využití až v 10 zařízeních na jednu licenci , získáte i aplikaci McAfee® Safe Family. Ta vám poskytne komplexní rodičovskou kontrolu pro počítače se systémem Windows a zařízení se systémem Android/iOS, využívají-li je vaše dětí. 

Aplikace Safe Family, obsahuje užitečné funkce, díky kterým vám poskytne pomoc s uspořádáním digitálního života vašich dětí, od vytvoření správných návyků, až po správu využívání aplikací a času stráveného online. Můžete dokonce sledovat polohu svých dětí, když tráví čas venku. 

Ochrana online plateb
Firewall
Rodičovská kontrola
AntiMalware
AntiSpyware
AntiAdware
AntiRansomware
E-mailová ochrana
Ochrana hesel online
Ochrana před podvodnými stránkami
Antivir pro mobil zdarma verze nebo premium za 830 Kč
Možnost si vyzkoušet Antivir zdarma 30 dní

Uživatelská přívětivost – 8.5/10

Nevýhodou pro řadu uživatelů České republiky jistě bude to, že tento antivir  není v češtině a jeho instalace je mírně zdlouhavá. I přesto se lze časem v McAfee dobře zorientovat a pokud na vašem počítači bude fungovat bez problému, není důvod ho nevyužívat. Stejně jako ostatní antiviry nabízí Mcafee 30 dní zdarma na vyzkoušení. 

Pokud budete McAfee instalovat, je potřeba být předtím zaregistrovaný. V případě opačném probíhá odinstalace přes McAfee Consumer Product Remover, který vymaže veškeré zbytky po programu. 

InstalaceNa pár kliknutí přes staženou instalaci - nutnost předchozí registrace
OdinstalacePřes McAfee Consumer Product Remover - vymaže veškeré zbytky po programu
Počet licencí v testované verziNeomezeně
Jednoduchost ovládání - hodnocení redakce7

Zátěž počítače – 8/10

Mcafee Minimalni Pozadavky

Pro instalaci antiviru McAfee budete na disku potřebovat 500 MB místa. Průměrné využití paměti RAM je 550 MB. McAfee jako takový zařízení markantně nezpomaluje, avšak ovládání softwaru je často pomalé a těžkopádné. Na starších Windows verzích nefunguje příliš dobře. Nedoporučujeme jej používat ani na starších počítačích.

Antivirus McAfee podporuje všechny systémy Windows a Mac. Díky tomu máte možnost využít jej na různých zařízeních, což z něj dělá poměrně všestranný nástroj. Počet zařízení závisí na tom, jakou licenci si vyberete. Jak už jsme zmínili, u tarifu McAfee Total Protection můžete připojit až 10 zařízení najednou. Využitelný je ale i na mobilních telefonech a zařízeních Android a iOS.

Potřeba paměti ram2GB
Potřeba místa na disku500MB
Využití procesoru1GHz
Windows
Mac
Android
iOS
Linux

Kvalita podpory – 4/10

Pokud potřebujete komunikovat s podporou MacAfee, je to samozřejmě možné, ale trochu náročnější, než u jiných antivirových programů. Nemají k dispozici live chat, takže je nutné využít e-mail nebo telefon. Na druhou stranu fungují na sociálních sítích, takže pokud se vám nechce dohledávat telefonní číslo nebo e-mailovovou adresu, je možné napsat jim třeba do messengeru na Facebooku. Pokud chcete s podporou jednat, je potřeba anglického jazyka. Českou podporu McAfee bohužel nemá, což může řadu uživatelů od tohoto antiviru odradit. A pokud se nerozhodnete zavolat na telefonní číslo a získat odpovědi okamžitě, obrňte se trpělivostí,  bude to chvilku trvat, než vám odepíšou.

Podpora v češtině?
Mají online live chat?
Telefon (do ciziny)
Email/Kontaktní formulář
Odpověď do 24 hodin


Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání antivirů

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám