AVG Internet Security Recenze

Vyhody

+ Jedna licence = neomezeně zařízení
+ Poměrně příznivé ceny v rámci nabízené ochrany
+ Webové stránky i podpora v češtině

Nevyhody

AVG zpomaluje počítač více, než ostatní námi testované antiviry

 

AVG logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

AVG Internet Security Recenze

Shrnutí:

Antivirový software AVG byl v roce 2016 zakoupen společností Avast a ti nejen, že zanechali jméno programu ale vylepšili jej o své jádro a virovou databázi. Antivir chrání před všemi známými virovými hrozbami, jedinou nevýhodou je lehké zpomalení počítače a pomalá podpora. Nemohou jej využít majitelé operačních systémů Linux a rodiče, kteří hledají rodičovskou kontrolu se také musí poohlédnout jinde – ideální je např. Avast nebo Norton.

Stupeň ochrany – 10/10

Avg Stupen Ochrany

AVG se stupněm ochrany vyrovná ostatním srovnávaným antivirům. Chrání před známými virovými hrozbami jako je malware a spyware ale dokáže ochránit i před známým a hodně v médiích zmiňovaným virem ransomware. V antiviru chybí rodičovská kontrola.

Ochrana online plateb
Firewall
Rodičovská kontrola
AntiMalware
AntiSpyware
AntiAdware
AntiRansomware
E-mailová ochrana
Ochrana hesel online
Ochrana před podvodnými stránkami
Antivir pro mobil součástí
Možnost si vyzkoušet Antivir zdarma 30 dní

Tarify a ceny

Avg Cenik

Stejně jako jiné antivirové programy i AVG nabízí několik tarifů. Jejich výběr může být pro někoho trochu chaotický. Nabízí totiž ochranu před internetovými hrozbami, ochranu soukromí pomocí VPN i zrychlení funkcí vašeho PC či jiného zařízení. Toto můžete mít každé zvlášť, nebo v jednom – v rámci tarifu AVG Ultimate. Rozdílné tarify jsou také pro PC, mobily atd. Abyste vybrali ten správný tarif, doporučujeme řídit se ukazateli na hlavní straně a dle svých potřeb najet na záložky Počítač/Mac/Mobil a podle toho vybírat. Najetím na patřičnou záložku se vám rozbalí nabídka tarifů a služeb, které jsou relevantní pro vámi využívaný přístroj. 

Pokud je vaším cílem ochrana hned několika zařízení najednou a jedním z nich je PC, budete to mít jednodušší. Stačí najet na záložku Počítač a zde vybrat AVG Internet Security. Na výběr pak budete mít z tarifu pro 1 PC/1 Mac nebo pro 10 zařízení najednou. Pokud chcete ochránit svou domácnost komplexně, doporučíme zvolit druhou variantu. Cenově to vychází skoro stejně (pro jeden PC je to 849 Kč na první rok – další roky už je antivirus o něco dražší, pro 10 zařízení je to od 899 Kč na první rok.)

V rámci AVG Internet Security získáte ochranu svého počítače, ochranu při pohybu na webu, a při vstupu a práci v e-mailové schránce, ochranu před útoky hackerů, ochranu soukromí i ochranu při platbě na internetu.

Doporučujeme!

Hledáte účinný a cenově výhodný antivir pro váš počítač, nebo i pro další zařízení? Pak je ideální zvolit AVG Internet Security s licencí pro 10 zařízení. Za jednu cenu budete mít z krku ochranu proti internetovým hrozbám pro celou rodinu. 

Pokud bychom měli rozepsat, jak je váš počítač či jiné zařízení s antivirem AVG chráněno, bylo by to následovně: AVG je pokročilý antivirus, který ve vašem PC najde viry, ransomware, spyware a ostatní typy malwaru. Obsahuje tzv. behaviorální štít, který vás upozorní, když se nějaký software v počítači začne chovat podezřele. Funkce detekce pomocí umělé inteligence proaktivně identifikuje vzorky malwaru a ochrání vás tak před novými hrozbami. AVG má také funkci CyberCapture, pomocí které odesílá potenciální nové hrozby k analýze a blokuje je v případě, že by váš počítač skutečně mohly ohrozit.

Avg Ochrana Pred Spehovanim

AVG pomocí svých funkcí také sleduje odkazy stránek, které navštěvujete, testuje je a chrání vás tak před těmi nebezpečnými. Pokud je stránka podezřelá, upozorní vás na to. V souborech dokáže najít skrytý malware ještě dříve, než si ho stáhnete do PC. Je schopen zablokovat nebezpečné e-mailové přílohy, abyste se nestali obětí phishingu. Pokud se připojujete k nezabezpečené Wi-Fi, upozorní vás na to a případně vyzve, aby jste upravili nedostatečné heslo na bezpečnější. Díky funkci Toolbar Remover vás zbaví nevyžádaných nebo potenciálně škodlivých panelů nástrojů, které mohou být v některých prohlížečích. 

A aby byla vaše internetová ochrana s AVG dokonalá, nechybí ani zabezpečení před hackery. Zdokonalený firewall zabrání hackerům v přístupu k vašim soukromým souborům a fotografiím, ochrání vaše zařízení před hackery, kteří se snaží převzít vaše zařízení na dálku a napadnout ho. A konečně také zabrání různým, aplikacím ve čtení, měnění nebo mazání vašich hesel. 

Pokud vlastníte webovou kameru, nebo ji máte automaticky nainstalovanou v zařízení – např. v notebooku, může se stát, že vás skrze ní bude někdo špehovat. Provede to ve chvíli, kdy si stáhnete napadenou aplikaci a nevědomky s ní povolíte takovému šmírákovi přístup. I tomu AVG antivir zabrání, stejně jako skartuje soubory a data, aby zabránil jejich nedovolenému obnovení. 

Uživatelská přívětivost – 9/10

Veškeré licence a ovládání je zajišťováno z jednotného panelu, který je velmi kvalitně zpracovaný a přehledný. Instalace je jednoduchá a máte ji hotovou během pár kliknutí. Problematičtější je odinstalace programu. Ta se musí provádět přes odinstalační balíčky, jejichž dokumentace není dostačující.

Celkově je však použití AVG antiviru poměrně pohodlné a můžeme je hodnotit vysokou známkou. Plus je jednoznačně i český jazyk. Bohužel komunikace s podporou není zrovna jednoduchá a tak v případě potíží zkomplikuje i využití tohoto antivirového softwaru.

InstalaceNa pár kliknutí přes staženou instalaci
OdinstalacePřes AVG Remover- vymaže veškeré zbytky po programu
Kolik zařízení lze připojit na jednu licenci10
Jednoduchost ovládání - hodnocení redakce8

Zátěž počítače – 8.3/10

Avg Minimalni Systemove Pozadavky

V porovnání s ostatními antiviry má AVG vyšší nároky na počítač a ten trochu zpomaluje. Na druhou stranu umí skenovat počítač proti programům, které jej mohou zpomalovat a nabídne řešení.Využít se dá téměř na všechny známé operační systémy – Windows, Mac, Android i iOS. Bohužel majitelé systému Linux se budou muset poohlédnout po jiném antiviru – např. Avast, který je v současné době i vlastníkem AVG, je schopen nabídnout kvalitní řešení.

Potřeba paměti ram256
Potřeba místa na disku2GB
Využití procesoruIntel Pentium 4 / AMD Athlon 64 nebo vyšším (s podporou instrukcí SSE2)
Windows
Mac
Android
iOS
Linux

Kvalita podpory – 4/10

Podpora je v češtině a na naše otázky nám bylo odpovězeno poměrně důkladně. Bohužel délka odezvy byla delší a dostali jsme ji až po necelých 24 hodinách. Podpora navíc funguje pouze na e-mailu, resp. kontaktním formuláři, přičemž je potřeba proklikat se přes webové stránky a podporu na ty správné – vybrat oblast problému, zda chcete podporu technickou, prodejní apod. Přijde nám to vymyšleno dost složitě a jistě to odradí nejednoho zákazníka. Telefon k dispozici nemají a samozřejmě není ani live chat, který bychom ocenili nejvíce. Zkoušeli jsme komunikaci pomocí Facebooku, ale ani tam jsme nebyli s rychlostí odpovědi příliš spokojeni.

Podpora v češtině?
Mají online live chat?
Telefon10/10
Email/Kontaktní formulář (potřeba proklikat se na ten správný formulář)
Odpověď do 24 hodin


Závěrečné hodnocení

AVG Internet Security Recenze
AVG logo

Název: AVG Internet Security

Shrnutí:
✅ Mac
✅ E-mailová ochrana
✅ Antivir pro mobil
✅ Firewall
✅ Ochrana online plateb

 • Ochrana - 10/10
  10/10
 • Uživatelská přívětivost - 9/10
  9/10
 • Zátěž počítače - 8.3/10
  8.3/10
 • Podpora - 4/10
  4/10
7.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.27 (26 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání antivirů

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám