Norton Security Standard Recenze

Norton Security Standard


Výhody
+ Nezávislé testy tvrdí, že NORTON téměř nemá vliv na rychlost počítače.


Nevýhody
– Antivir instaluje nepotřebné doplňky
– mohou vás otravovat vyskakovací nabídky na rozšíření jejich služeb.
Norton-logo

Navštívit stránku →


Shrnutí:
NORTON je komplexní antivirový software, jenž obsahuje všechny funkce, které byste od kvalitního antiviru očekávali. Vyzdvihnout musíme zvýšenou ochranu proti Ransomwaru a vynikající výsledky při testu zpomalení počítače při zapnutí a při běžných úkonech. Software je uživatelsky přívětivý a detekce virů je zřejmá a jasná.

Stupeň ochrany – 9/10

Norton nabízí nespočet způsobů, jak udržet váš počítač v bezpečí. Objevíte zde funkce jako rychlou/pomalou prohlídku PC či Norton Power Eraser (odstraní cokoli škodlivého v PC), aktivace dodatečné ochrany při brouzdání po internetu, psaní emailů nebo při práci s důležitými soubory.
Vyniká svou webovou ochranou a dobře fungujícím firewallem. Jako jeden z mála obsahuje plnou ochranu před tzv. Ransomwarem, což je vir, jenž vám zablokuje přístup k souborům, a následně vyžaduje peníze za jeho navrácení. Celkově však obsahuje všechny funkce, které byste od antiviru měli očekávat.

Ochrana online plateb
Firewall
Rodičovská kontrola
AntiMalware
AntiSpyware
AntiAdware
AntiRansomware
E-mailová ochrana pouze pro Outlook a Windows mail
Ochrana hesel online
Ochrana před podvodnými stránkami
Antivir pro mobil za 1299 Kč
Možnost si vyzkoušet Antivir zdarma 30 dní

Uživatelská přívětivost – 6/10

Uživatelské prostředí je rozřazené do jednoduchého základního menu, ve kterém se vyzná i méně zkušený uživatel. Jestliže je váš počítač nakažen, můžete očekávat jasná oznámení, které jen tak nepřehlédnete. Na druhou stranu Norton rád otravuje s notifikace nabízející rozšíření programu a k tomu vám do počítače nainstaluje i poměrně špatný vyhledávač Norton Safe Search.

InstalaceNa pár kliknutí přes staženou instalaci - nutnost předchozí registrace
OdinstalacePřes Norton Removal Tool- vymaže veškeré zbytky po programu
Počet licencí v testované verzi1
Jednoduchost ovládání - hodnocení redakce9

Zátěž počítače – 6/10

V porovnání s jinými antiviry zpomaluje Norton počítač jen minimálně; ať už se bavíme o startu počítače nebo o úkonech, které na PC běžně vykonáváte. Objevíte též nástroje pro optimalizaci disku a čištění dočasných a nevyužitých souborů. Vyniká i funkcí, která zkontroluje bezpečnost a náročnost programů, jenž se spouští při startu PC a následně navrhne řešení.

Potřeba paměti ram2 GB (Windows 10)
Potřeba místa na disku300MB
Využití procesoru1 GHz
Windows 7
Windows 8
Windows 10
Mac
Hodnocení podle AV-Comparatives - méně je lepší5,7

Kvalita podpory – 7.5/10

Na oficiálním webu na vás čeká databáze nejčastějších otázek, které v případě problémů mohou pomoci. Ve všední dny máte možnost telefonní podpory s čekací dobou max 5 min. Live chat ani email zde není příliš v kurzu, proto je nejlepší kontaktovat Norton skrze telefon.

Počet zodpovězených otázek10/10
Mají online live chat?
Podpora v češtině?

Nezávislá testování – 8/10

Vybrali jsme několik společností, které se zaměřují na nezávislá testování, a sestavili jsme na základě nich žebříček. V porovnání s dalšími recenzovanými antiviry obdržel NORTON druhé nejlepší procentuální skóre, což je nadprůměrný výsledek.

Virus Bulettin 8790 %
DTest 7200 %
Průměr 7995 %

Pokud vás nezaujal Antivirus Norton, podívejte se ještě na srovnání nejlepších antivirů

Více informací →


Norton Security Standard Recenze
 • Ochrana - 9/10
  9/10
 • Uživatelská přívětivost - 6/10
  6/10
 • Zátěž počítače - 6/10
  6/10
 • Podpora - 7.5/10
  7.5/10
 • Nezávislá testování - 8/10
  8/10
7.3/10
Posílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.83 (6 Hlasů)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

3 komentáře

 1. František Janoch napsal:

  Symantec nabízí 30 denní zkušební verzi zdarma, ale hned druhý den ráno Vám hlásí že platnost vypršela a počítač má ochranu proti mailwaru vypnutou. Je to podvod a neseriozní jednání.Rovněž je počítač pomalejší.

 2. Petr Hudeček napsal:

  Nikdy si nenechte vytvořit od Norton Security záložní sadu, protože ji budete odstraňovat týden….

 3. Pavel Pavelka napsal:

  Vyzkoušel jsem mnoho antivirových programů. Norton mi padl nejvíce, opravdu žádná zátěž, ochrana výborná a mnoho jiných věcí. Konečně mám počítač tedy spíše po softwarové stránce vše v pohodě. Za mě doporučuji. (Mluvím o placené verzi).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

18 − 11 =