Norton Security Standard Recenze

Vyhody

+ Nezávislé testy tvrdí, že NORTON téměř nemá vliv na rychlost počítače
+ 100 % příslib ochrany proti virům
+ Možnost nastavit rodičovskou kontrolu

Nevyhody

– Antivir instaluje nepotřebné doplňky
– mohou vás otravovat vyskakovací nabídky na rozšíření jejich služeb.

 

Norton-logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Norton Security Standard

Shrnutí:

NORTON je komplexní antivirový software, jenž obsahuje všechny funkce, které byste od kvalitního antiviru očekávali. Vyzdvihnout musíme zvýšenou ochranu proti Ransomwaru a vynikající výsledky při testu zpomalení počítače při zapnutí a při běžných úkonech. Software je uživatelsky přívětivý a detekce virů je zřejmá a jasná. Vybrat si můžete hned z několika variant podle svých potřeb. Cena za antivir Norton je oproti konkurenci hodně příznivá.

Stupeň ochrany – 10/10

Norton Ochrana

Norton nabízí nespočet způsobů, jak udržet váš počítač v bezpečí. Objevíte zde funkce jako rychlou/pomalou prohlídku PC či Norton Power Eraser (odstraní cokoliv škodlivého v PC), aktivaci dodatečné ochrany při brouzdání po internetu, psaní emailů nebo při práci s důležitými soubory.

Norton vyniká svou webovou ochranou a dobře fungujícím firewallem. Jako jeden z mála obsahuje plnou ochranu před tzv. Ransomwarem, což je vir, jenž vám zablokuje přístup k souborům, a následně vyžaduje peníze za jeho navrácení. Celkově však obsahuje všechny funkce, které byste od antiviru měli očekávat.

Podle toho, kterou variantu antiviru Norton zvolíte, získáte ochranu proti určitým typům virů, rodičovskou kontrolu atd. Pojďme se proto podívat, jaké tarify si můžete pořídit, kolik stojí a co všechno zahrnují. 

Doporučujeme!

Ochrana online plateb
Firewall
Rodičovská kontrola
AntiMalware
AntiSpyware
AntiAdware
AntiRansomware
E-mailová ochrana pouze pro Outlook a Windows mail
Ochrana hesel online
Ochrana před podvodnými stránkami
Antivir pro mobil za 1299 Kč
Možnost si vyzkoušet Antivir zdarma 30 dní

Hledáte antivirus, který vám umožní maximální rodičovskou kontrolu a zároveň pomůže regulovat brouzdání dětí po internetu během online výuky? Pak vsaďte na Norton, jehož novinka Školní čas vám přesně toto umožní!

Tarify a ceny

Norton Cenik

Vybírat můžete z balíčků Standard, Deluxe a Premium. První – nejlevnější balíček je Norton Standard. Pokud zvolíte licenci na jeden rok, získáte za zvýhodněnou cenu 799 Kč (Cena za první rok – může se měnit v závislosti na akční nabídce firmy) zabezpečení pro 1 počítač, Mac nebo telefon. Ochrání vaše zařízení před malwarem, spywarem, viry a ransomwarem. Pro Mac a PC nainstaluje bránu firewall. Dále vám umožní zálohování vašeho PC do cloudu s objemem 10 GB, správce hesel, secure VPN, SafeCam a příslib ochrany proti virům. O co jde se podrobněji rozepíšeme níže. 

Balíček Deluxe obsahuje stejnou ochranu, jako balíček Standard, ale umožňuje využít antivir Norton až na 5 různých zařízení přihlášených na jeden účet. Ten na první rok stojí 1199 Kč. Zálohovat PC můžete do cloudu s velikostí 50 GB a navíc získáte funkce Rodičovská kontrola a novinku Školní čas. 

Nejvíc nadupaný je poslední tarif – Norton Premium, který stojí na první rok 1399 Kč. Zabezpečí vám až 10 různých zařízení, zálohovat můžete na cloud o velikosti 75 GB, a dále nabídne stejné typy ochrany, jako předchozí dva tarify. Ani zde nechybí funkce Rodičovská kontrola a Školní čas. 

Zmínili jsme řadu funkcí, mezi které patří poměrně známé antivirové ochrany, ale i méně známé funkce. Pojďme se nyní podívat, co která funkce znamená, ať nekupujete jak se říká “zajíce v pytli”. 

Funkce antiviru Norton

V rámci ochrany před viry, malwarem, spywarem a ransomwarem využívá Norton inovativní bezpečnostní technologie, umělou inteligenci (AI) a strojové učení. Díky tomu sledují online hrozby po celém světě, aby mohli chránit vaše zařízení před výše zmíněnými viry. Součástí kvalitní ochrany PC nebo Mac je i brána firewall. Norton Smart Firewall sleduje odeslaný a přijatý síťový provoz v počítači v době, kdy jste připojeni k internetu, a pomáhá blokovat podezřelý provoz. Tím chrání vaše osobní soubory a údaje v zařízení před škodlivými útoky a nežádoucím sledováním. 

Norton se dále zaměřuje na ochranu vašich hesel proti zneužití. Jistě víte, že aby byly vaše účty dostatečně chráněny, je potřeba, aby vaše hesla k nim byla silná. Ovšem ne každý si taková hesla pamatuje, obzvlášť, když jsou dnes potřeba ke všem zabezpečeným účtům. Norton Password Manager umožňuje generovat složitá hesla a ukládat je do vlastního šifrovaného cloudového bezpečného umístění. Z vašeho bezpečného umístění tak máte přístup ke svým heslům okamžitě a pohodlně. 

Rodičovská kontrola a Školní čas

I když se zdá na první pohled brouzdání dětí po internetu jako bezpečná záležitost, je čím dál tím nebezpečnější. Zatímco my dospělí si uvědomujeme (většinou) jaké problémy mohou hrozit, děti mnohdy ani netuší. Důkazem je i nedávno zveřejněný kontroverzní film o zneužívání dětí na internetu. Rodičovská kontrola Norton nabízí nástroje, pomocí kterých uvidíte, jaká videa vaše děti sledují, jaké navštěvují weby, jaká vyhledávají slova, jaké aplikace stahují atd. K tomu můžete využít i sledování polohy GPS pro systémy Android a iOS, filtrování obsahu pro počítače PC, a spoustu dalších funkcí. Díky tomu můžete mít děti pod dohledem i když jsou na internetu, a spát klidněji.

Další zajímavou funkcí pro rodiče s dětmi je Školní čas. Díky ní můžete spravovat internet i v době, kdy vaše dítě musí být připojeno kvůli online výuce. Můžete tak ovlivnit, na co se během tohoto času bude dívat a zajistíte, aby ho nerozptylovaly nežádoucí webové stránky, aplikace atd. 

100 % příslib ochrany proti virům

Norton 100 Ochrana

Od okamžiku, kdy se přihlásíte k odběru antiviru Norton, vám budou k dispozici experti z Norton týmu, kteří vám pomohou zabezpečit vaše zařízení před viry. Pokud snad se zabezpečením nebo s obsluhou nebudete spokojeni,  vrátí vám uhrazenou částku. Odborníci z týmu Norton jsou na telefonu, připraveni pomoci vám odstranit viry, které (by) mohly do zařízení proniknout. Pokud bude vaše zařízení napadeno virem, který experti z týmu nedokáží odstranit, dostanete své peníze zpět. To si myslíme, že je slušná záruka. 

Uživatelská přívětivost – 9/10

Uživatelské prostředí je rozřazené do jednoduchého základního menu, ve kterém se vyzná i méně zkušený uživatel. Jestliže je váš počítač nakažen, můžete očekávat jasná oznámení, které jen tak nepřehlédnete. Na druhou stranu Norton rád otravuje s notifikacemi nabízejícími rozšíření programu a k tomu vám do počítače nainstaluje i poměrně špatný vyhledávač Norton Safe Search.

Instalace Nortonu je velmi jednoduchá a zvládnete ji na pár kliknutí. Pokud se rozhodnete dále Norton nevyužívat, nebo jej chcete vyměnit za jiný antivir, je potřeba provést odinstalaci tak, aby se vám v PC “netloukly” dva antivirové programy. Provedete to jednoduše přes Norton Removal Tool, který vymaže veškeré zbytky po programu.Co považujeme za velmi pozitivní, jsou webové stránky a podpora v češtině. I díky tomu je Norton antivirus přístupný mnohem širší veřejnosti, než antiviry s pouze anglickými stránkami a podporou.

InstalaceNa pár kliknutí přes staženou instalaci - nutnost předchozí registrace
OdinstalacePřes Norton Removal Tool- vymaže veškeré zbytky po programu
Kolik zařízení lze připojit na jednu licenci10
Jednoduchost ovládání - hodnocení redakce8

Zátěž počítače – 8.8/10

Norton Minimalni Pozadavky

V porovnání s jinými antiviryzpomaluje Norton počítač jen minimálně; ať už se bavíme o startu počítače nebo o úkonech, které na PC běžně vykonáváte. Objevíte též nástroje pro optimalizaci disku a čištění dočasných a nevyužitých souborů. Vyniká i funkcí, která zkontroluje bezpečnost a náročnost programů, jenž se spouští při startu PC a následně navrhne řešení.

Norton můžete pohodlně využívat na PC s operačním systémem Windows 7, 8 i 10, dále na Mac, Androidu i systémech iOS a Linux. 

Potřeba paměti ram2 GB (Windows 10)
Potřeba místa na disku300MB
Využití procesoru1 GHz
Windows
Mac
Android
iOS
Linux

Kvalita podpory – 6/10

Na oficiálním webu na vás čeká databáze nejčastějších otázek, které v případě problémů mohou pomoci. Ve všední dny máte možnost telefonní podpory s čekací dobou max 5 min. Live chat ani email zde nenajdete, což se nám příliš nezamlouvá. Přece jen je fajn, když můžete nějaký kratší dotaz napsat do chatu a obdržet odpověď rychle. Ne každému vyhovuje komunikace na telefonu a obzvlášť ve chvíli, kdy musíte na hovor čekat.

Podpora v češtině?
Mají online live chat?
Telefon
Email/Kontaktní formulář
Odpověď do 24 hodin


Závěrečné hodnocení

Norton Security Standard Recenze
Norton-logo

Název: Norton Security Standard

Shrnutí:
✅ Windows 10
✅ Mac
✅ AntiMalware
✅ AntiSpyware
✅ AntiAdware
✅ AntiRansomware
✅ E-mailová ochrana
✅ Ochrana hesel online
✅ Antivir pro mobil
✅ Firewall
✅ Ochrana online plateb

 • Ochrana - 10/10
  10/10
 • Uživatelská přívětivost - 9/10
  9/10
 • Zátěž počítače - 8.8/10
  8.8/10
 • Podpora - 6/10
  6/10
8.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.94 (17 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání antivirů

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

3 Příspěvky

 1. Pavel Pavelka 25.11.2018
 2. Petr Hudeček 18.12.2017
 3. František Janoch 15.12.2017

Přispět názorem

Odesílám