Avast Internet Security Recenze

Vyhody

Výborná ochrana proti všem typům virů
+ K dispozici i na Mac, Android nebo iOS
+ Výběr ze tří balíčků – dle vaší náročnosti

Nevyhody

– Antivir nemá rodičovskou kontrolu

 

avast-logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Avast Internet Security Recenze

Shrnutí:

Avast je jeden z nejlepších antivirů na trhu. Nijak extrémně nezatěžuje počítač a můžete se na něj spolehnout při ochraně všech známých i neznámých virů. Díky spojení se společností AVG využívá nyní jejich virová databáze kombinovaná data. Poskytne největší dávku ochrany ze všech testovaných antivirů. Software má velmi přívětivé uživatelské prostředí a jednoduché ovládání.

Stupeň ochrany – 9.1/10

Avast Funkce

Podvodné webové stránky patří mezi nejstarší hackerské triky. Avast Premium Security na vašem počítači, ale i na tabletu nebo mobilním telefonu testuje, zda webové stránky nejsou škodlivé. Vy tak můžete s klidem nakupovat na internetu, přihlašovat se do různých obchodů vlastním účtem a následně platit pomoc online bankovnictví bezpečně, ať už používáte jakékoliv zařízení.

Nejčastější formou útoku na váš počítač nebo jiné zařízení jsou útoky využívající vzdálený přístup. Věříme, že to poslední, co byste chtěli hackerovi dovolit, je získání kontroly nad vaším počítačem. Při takovém napadení může dojít k napadení počítače Malwarem a zašifrování souborů pomocí Ransomwaru. Záleží proto na vás, jakou zvolíte ochranu. Avast nabízí hned tři varianty. Avast Free vám takto dokonalou ochranu neposkytne. Řeší jen základní ochranu. Ovšem Avast Premium Security váš počítač před těmito útoky ochrání. I z tohoto důvodu vždy doporučujeme nespoléhat na základní ochranu, kterou poskytují Free verze antivirů a raději investovat do kvalitních placených antivirů.  

Ochrana online plateb nutnost instalovat prohlížeč
Firewall
Rodičovská kontrola
AntiMalware
AntiSpyware
AntiAdware
AntiRansomware
E-mailová ochrana
Ochrana hesel online
Ochrana před podvodnými stránkami
Antivir pro mobil zdarma
Možnost si vyzkoušet Antivir zdarma 30 dní

Doporučujeme!

Pokud chcete mít svůj PC chráněný před těmi nejznámějšími, ale i před méně častými viry, zapomeňte na free verzi a raději investujte do placeného antiviru. V případě, že zvolíte vyšší tarif Avast Premium, získáte ochranu rovnou pro 10 zařízení, tj. pro počítač, notebook a třeba i telefony pro celou rodinu. 

Avast ve své prémiové verzi chrání před známými hrozbami jako jsou MalWare, SpyWare ale i hodně diskutovaný “vyděračský” vir RansomWare. Velmi důležitá vlastnost je ochrana e-mailů. Avast dokáže ochránit vaše e-maily v klasických klientech ale i v Gmailu. Díky kombinaci virových databází Avastu a AVG je teď tento oblíbený antivir ještě silnější, než kdy dřív. Pařany jistě potěší i spolehlivý herní mód. Zásadní je i ochrana DNS před útoky hackerů. Avast rozezná falešnou stránku od stránky vaší banky, pojištovny, atd… a nepustí vás tam.

Tarify a ceny

Avast Cena

Pokud zvolíte některou z placených verzí antiviru Avast, máte další možnosti. Avast Premium je možné získat už od 39,99 EUR na jedno zařízení. Pokud zvolíte druhou verzi za 49,99 EUR, získáte přístup hned do 10 zařízení. Za jednu cenu si tak vyřešíte ochranu počítače, ale třeba i několika telefonů v domácnosti apod. 

Pokud zvolíte nejvyšší možnost zabezpečení Avast Ultimate, zaplatíte 69,99 EUR za jedno zařízení, nebo 79,99 EUR za využití opět na 10 zařízeních najednou. Tyto ceny jsou akční, takže jejich cena se může v čase samozřejmě měnit. Tato sada obsahuje stejně kvalitní antivirovou ochranu jako Avast Premium, ale navíc získáte i VPN, čistící program pro počítač Cleanup Premium a navíc Antitrack, aplikaci, která zastaví různé slídili, kteří sledují vaše online aktivity a sestavují si o vás podrobný profil. Pokud máte tuto aplikaci instalovanou, na případné sledování vás upozorní a slídilovi zneškodní možnost vás sledovat. 

Pokud se rozhodnete využívat některý z placených antivirů od firmy Avast, máte možnost vyzkoušet si jej zdarma na 30 dní. 

Uživatelská přívětivost – 10/10

V Avastu kladou velký důraz na uživatelskou přívětivost. Ovládací panel je velmi přehledný a graficky logicky zpracovaný. Aplikace vás informuje pouze o problémech a sem-tam vyskočí nějaká akce nebo možnost nainstalovat doplňek do prohlížeče, jinak běží velmi spolehlivě na pozadí.

Ať už se rozhodnete pro Avast Free nebo pro některou z placených verzí, jeho instalace je velmi jednoduchá. Během pár sekund se vám po kliknutí na patřičnou kolonku na webových stránkách Avastu stáhne instalační balíček, který máte v PC nainstalovaný během pár kliknutí. Vše je přehledné, jednoduché a zvládnou to i úplní začátečníci. 

Ve Free verzi je trochu obtěžující, že vám neustále připomíná všechny hrozby, které mohou váš počítač či jiné zařízení napadnout a nabízí vám některou z placených verzí. Informovaného uživatele to asi bude vyloženě zdržovat a obtěžovat, ale chápeme, že u klientů, kteří nemají o podvodném jednání a kyber-útocích ani ponětí, je fajn je informovat a vtloukat jim do hlavy, jak ještě mohou svůj PC ochránit. 

InstalaceNa pár kliknutí přes staženou instalaci
OdinstalacePřes avastclear.exe - vymaže veškeré zbytky po programu
Kolik zařízení lze připojit na jednu licenci10
Jednoduchost ovládání - hodnocení redakce10

Zátěž počítače – 6.8/10

Avast Minimalni Pozadavky

Avast potřebuje 2 GB prostoru na disku. Pokud používáte menší SSD disky, je prostor zcela zásadní a tak některé uživatele toto číslo může odradit. Kromě toho nijak zvlášť nezatěžuje počítač. Dokonce kontroluje jak ostatní programy zatěžují počítač a může nabídnout možnosti řešení.

Avast antivir můžete využít nejen ve svém počítači (operační systémy 7, 8.1, 8, 10), ale také na Mac a mobilní telefony či tablety fungující na operačních systémech Android či iOS. 

Potřeba paměti ram1 GB
Potřeba místa na disku2GB
Využití procesoruIntel Pentium 4 / AMD Athlon 64 nebo vyšším (s podporou instrukcí SSE2)
Windows
Mac
Android
iOS
Linux

Kvalita podpory – 6/10

Stejně jako webové stránky, i podpora je v češtině. Využít můžete pouze kontaktní formulář, přes který byl náš dotaz zodpovězen do 3 hodin, což bereme jako nadstandard. Rozhodně nám chybí live chat, nebo možnost zavolat na telefonickou podporu v případě, že potřebujeme nějakou podporu co nejdříve – ideálně ihned. Přece jen jsou lidé, kteří potřebují technickou podporu při instalaci a odinstalaci, a i když je vše hodně dobře rozepsáno ve FAQ, které jsou k nalezení na sekci Podpora.

Podpora v češtině?
Mají online live chat?
Telefon
Email/Kontaktní formulář
Odpověď do 24 hodin


Závěrečné hodnocení

Avast Internet Security Recenze
avast-logo

Název: Avast Internet Security

Shrnutí:
✅ Windows 10
✅ Mac
✅ AntiMalware
✅ AntiSpyware
✅ AntiAdware
✅ AntiRansomware
✅ E-mailová ochrana
✅ Ochrana hesel online
✅ Antivir pro mobil
✅ Firewall
✅ Ochrana online plateb

 • Ochrana - 9.1/10
  9.1/10
 • Uživatelská přívětivost - 10/10
  10/10
 • Zátěž počítače - 6.8/10
  6.8/10
 • Podpora - 6/10
  6/10
8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.94 (48 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání antivirů

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

9 Příspěvků

 1. Anonym 5.9.2021
 2. Anonym 22.8.2020
 3. Anonym 11.8.2020
 4. Anonym 11.8.2020
 5. Anonym 16.7.2020
 6. Anonym 8.7.2020
 7. Anonym 14.6.2020
 8. Anonym 8.5.2020

Přispět názorem

Odesílám