Avast Internet Security Recenze

Avast Internet Security Test

Hlavní výhoda
Avast umí kontrolovat (zatím jako jediný) e-maily registrované na Gmail.com.

Hlavní Nevýhoda
Antivir nemá rodičovskou kontrolu.


Navštívit stránku →

Shrnutí:
Avast je jeden z nejlepších antivirů na trhu. Nijak extrémně nezatěžuje počítač a můžete se na něj spolehnout při ochraně všech známých i neznámých virů. Díky spojení se společností AVG využívá nyní jejich virová databáze kombinovaná data. Avast vám tak dá největší dávku ochrany ze všech testovaných antivirů. Software má velmi přívětivé uživatelské prostředí a jednoduché ovládání.

Stupeň ochrany – 9/10

Avast chrání před známými hrozbami jako jsou MalWare, SpyWare ale i hodně diskutovaný “vyděřačský” vir RansomWare. Velmi důležitá vlastnost je ochrana e-mailů. Avast dokáže ochránit vaše e-maily v klasických klientech ale i v Gmailu.
Díky kombinaci virových databází Avastu a AVG je teď antivir ještě silnější, než kdy dřív.
Pařany potěší i spolehlivý herní mód.
Zásadní je i ochrana DNS před útoky hackerů. Avast rozezná falešnou stránku od stránky vaší banky, pojištovny, atd… a nepustí vás tam.

Uživatelská přívětivost – 8/10

V Avastu kladou velký důraz na uživatelskou přívětivost. Ovládací panel je velmi přehledný a graficky logicky zpracovaný. Avast vás informuje pouze o problémech a sem-tam vyskočí nějaká akce nebo možnost nainstalovat doplňek do prohlížeče, jinak běží velmi spolehlivě na pozadí.

Zátěž počítače – 6/10

Avast potřebuje 2 GB prostoru na disku. Pokud používáte menší SSD disky, je prostor zcela zásadní a tak některé uživatele toto číslo může odradit. Kromě toho Avast nijak zvlášť nezatěžuje počítač. Dokonce Avast kontroluje jak ostatní programy zatěžují počítač a může nabídnout možnosti řešení.

Podpora – 7.5/10

Avast má podporu v češtině a náš dotaz byl zodpovězen do 3 hodin, což bereme jako nadstandard. Jediné co nás mrzí je absence live-chatu.

Nezávislá testování – 7/10

Vybrali jsme několik společností, které se zaměřují na nezávislá testování, a sestavili jsme na základě nich žebříček. V porovnání s dalšími recenzovanými antiviry obdržel Avast čtvrtý nejlepší procentuální výsledek.

Více informací →

Naše hodnocení
 • 9/10
  Ochrana - 9/10
 • 8/10
  Uživatelská přívětivost - 8/10
 • 6/10
  Zátěž počítače - 6/10
 • 7.5/10
  Podpora - 7.5/10
 • 7/10
  Nezávislá testování - 7/10
7.5/10
Zpracovávám
Naši čtenáři hodnotí známkou: 3.67 (3 hlasy)

Více informací →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *