ESET Internet Security Recenze

Vyhody

+ Kvalita ochrany patří mezi nejlepší a výborně detekuje škodlivé soubory
+ 30 denní garance vrácení peněz

Nevyhody

Chybí bezplatná verze

 

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

ESET Internet Security Recenze

Shrnutí:

ESET patří mezi antiviry, které se každoročně umisťují na předních příčkách nezávislých testování. Díky jednoduchému ovládání a nadprůměrné podpoře je software vhodný i pro nezkušené uživatele. Výborná volba v případě, že chcete spolehlivý antivir, který vás nebude obtěžovat falešnými varováními. Dokáže zachytit všechny známé viry a poradí si i s rodičovskou kontrolou.

Stupeň ochrany – 10/10

Silnou stránkou tohoto antiviru je především nízký stupeň falešných varovných hlášení. Celkové ochraně přispívají i funkce jako rodičovská kontrola, AntiMalware, AntiSpyware, AntiAdware nebo ochrana před spamem. Některá nezávislá testování však uvádějí slabší výsledky, co se zdatnosti firewallu týče.

Eset Predstaveni

Pojďme se podívat podrobněji, co všechno může váš počítač, mobilní telefon či jiné zařízení napadnout a jak je ESET schopen si s tím poradit. 

ESET vás upozorní, když se připojíte k neznámé síti a vyzve vás k přepnutí do režimu přísné ochrany. Nastaví vaše zařízení tak, aby bylo pro ostatní počítače připojené ke stejné síti neviditelné.

Dále ESET umožní zabránit neoprávněnému kopírování vašich soukromých dat na externí zařízení, zablokuje úložná média – CD, DVD, USB flash disky atd. ESET dále umožní blokovat připojení zařízení přes Bluetooth, FireWire a sériové / paralelní porty.

Další výhodou pro uživatele antiviru ESET je ochrana vaší e-mailové schránky před nevyžádanými e-maily a spamy. Pokud máte děti, určitě oceníte i rodičovskou kontrolu, která umožňuje vybrat si z předdefinovaných kategorií podle věku vašich dětí, nastavit heslo k ochraně nastavení před změnami a zabránění neoprávněnému odinstalování produktu.

Vedle zachycení běžných virů obsahuje ESET i ochranu nazvanou Anti-Phishing. Ta chrání vaše soukromí hlavně před pokusy podvodných webů o získání citlivých informací, jako jsou uživatelská jména, hesla nebo bankovní údaje. Dále brání zasílání falešných zpráv ze zdánlivě renomovaných zdrojů, chrání vás před útoky homoglyfů apod. 

Eset Ochrana

ESET obsahuje i ochranu Ransomware Shield, která blokuje malware, který vám sebere přihlašovací údaje a vydírá vás, abyste zaplatili poměrně vysoké částky. Teprve až částku zaplatíte, můžete se dočkat přihlašovacích údajů. Ale ani na to se nedá spoléhat. Hackerům jde především o finanční zisk, nikoli o poctivost. 

Víte o tom, že i vaše webová kamera je napadnutelná? ESET neustále sleduje všechny procesy a aplikace spuštěné ve vašem počítači, aby zjistil, které z nich chtějí používat vaši webovou kameru. Následně vás upozorní na každého, kdo se nečekaně pokusí získat přístup k vaší webové kameře, a doporučí vám takové programy zablokovat.

Dalším typem ochrany je Firewall, který zabraňuje neoprávněnému přístupu do vašeho počítače a zneužití vašich osobních údajů. U ESET nechybí ani ochrana před síťovými útoky, která kromě brány firewall automaticky ochrání váš počítač před škodlivým síťovým provozem. 

Pro ty, kteří využívají internetové bankovnictví jistě bude příjemné zjištění, že ESET poskytuje speciální zabezpečený prohlížeč, pomocí kterého můžete bezpečně platit online. ESET vás automaticky chrání v internetovém bankovnictví a při přístupu k webovým krypto-peněženkám. ESET také šifruje komunikaci mezi klávesnicí a prohlížečem pro bezpečnější transakce a upozorní vás, když používáte tuto funkci na veřejné Wi-Fi. Chrání vás rovněž před keyloggery.

Ochrana online plateb
Firewall
Rodičovská kontrola
AntiMalware
AntiSpyware
AntiAdware
AntiRansomware
E-mailová ochrana
Ochrana hesel online
Ochrana před podvodnými stránkami
Antivir pro mobil 289 Kč
Možnost si vyzkoušet Antivir zdarma 30 dní

Uživatelská přívětivost – 9/10

Eset Smart Security - menu

Celé prostředí je v češtině a instalace je intuitivní, proto není třeba být příliš pokročilým uživatelem. Stejně jako všechny recenzované antiviry si můžete i ESET zdarma vyzkoušet po dobu 30 dní, což nepochybně může pomoci při výběru. Jestliže se rozhodnete přejít na jiný antivir, skrze program ESET uninstaller software beze zbytku vymažete z vašeho počítače.

Během svého testování jsme si ověřili, že uživatelské rozhraní je skutečně jednoduché, rychle pochopitelné a intuitivní na užívání. Výhodou je, že stav ochrany a často používané akce a nástroje jsou přístupné ze všech obrazovek. ESET zkrátka nabízí jednoduché řešení v případě potenciálních potíží.

Doporučujeme!

Doporučujeme ESET pravidelně aktualizovat tak, jak si program vyžádá. Pokud byste aktualizace ignorovali, znemožnili byste tak antivirovému programu zachytit případné nové viry, které zatím vámi instalovaná verze nemá v databázi.

Co se nám u antivirového programu ESET líbilo, je měsíční přehled aktivity produktu. Vidíte tak zcela přehledně počet zablokovaných hrozeb a stránek, počet zachycených spamových zpráv, pokusů o přístup k webové kameře atd.

Pro pokročilé uživatele ESET nabízí detailní nastavení bezpečnosti na základě vašich individuálních potřeb. Zároveň umožňuje definovat hloubku kontroly, její čas, velikost skenovaných souborů nebo archivů apod.

InstalaceNa pár kliknutí přes staženou instalaci
OdinstalacePřes ESET uninstaller - vymaže veškeré zbytky po programu
Kolik zařízení lze připojit na jednu licenci10
Jednoduchost ovládání - hodnocení redakce8

Zátěž počítače – 9/10

Eset Minimalni Pozadavky

Na disku si připravte 600 MB prostoru a pro bezproblémový chod softwaru musíte mít minimálně 512 RAM. Nejspíše díky své dlouholeté tradici, je rychlost počítače snížená jen nepatrně. Každý počítač je však unikátní a je nutné to otestovat na vašem PC.

Antivirový program ESET můžete využívat pro domácnost, jednotlivce, ale i pro firmy. Je plně kompatibilní se systémy Windows 7,8 a 10, stejně jako s operačním systémem Linux, Mac a mobilními operačními systémy Android a iOS.

Potřeba paměti ram512
Potřeba místa na disku600MB
Využití procesoru1 GHz 32-bit (x86) nebo 64-bit (x64) procesor
Windows
Mac
Android
iOS
Linux

Kvalita podpory – 10/10

Podporu ESET můžete kontaktovat skrze email, telefon a live chat. Zatímco email je dostupný v jakoukoliv denní dobu, telefon a live chat jsou dostupné jen v určitou dobu. Telefonická podpora je v češtině a pro uživatele bezplatná.

My jsme vyzkoušeli live chat, ale technicky se nám nezdařilo propojení. Možná že jsme se trefili do chvíle, kdy byla podpora obsazená – zaneprázdněná. Museli jsme tak čekat, až nám odpověď dorazí do e-mailu. To bylo naštestí poměrně rychlé, takže celkově můžeme i podporu ESET hodnotit velmi pozitivně.

Podpora v češtině?
Mají online live chat?
Telefon
Email/Kontaktní formulář
Odpověď do 24 hodin


Závěrečné hodnocení

ESET Internet Security recenze
Eset-logo

Název: ESET Internet Security

Shrnutí:
✅ Windows 10
✅ Mac
✅ AntiMalware
✅ AntiSpyware
✅ AntiAdware
✅ AntiRansomware
✅ E-mailová ochrana
✅ Ochrana hesel online
✅ Antivir pro mobil
✅ Firewall
✅ Ochrana online plateb

 • Ochrana - 10/10
  10/10
 • Uživatelská přívětivost - 9/10
  9/10
 • Zátěž počítače - 9/10
  9/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
9.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.9 (29 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání antivirů

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

4 Příspěvky

 1. Anonym 11.8.2020
 2. Anonym 11.8.2020
 3. Anonym 25.7.2020
 4. Anonym 11.3.2020

Přispět názorem

Odesílám