Bondster Recenze

Vyhody

+ Investiční tržiště, jež pomáhá investovat i méně zkušeným investorům
+ Funguje čistě on-line
+ Téměř nulové poplatky – klient zaplatí pouze 1 % při investici v českých korunách
+ Nadprůměrné výnosy

Nevyhody

Chyběla nám možnost komunikace přes on-line chat

 

Bondster Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Bondster Recenze

Shrnutí:

Bondster je v České republice působící finTech společnost, která umožňuje široké řadě investorů s různými zkušenostmi v oblasti investování investovat do půjček. Bondster díky svému portálu umožňuje zaregistrování každé osobě, která má na investicích zájem, ať už chce investovat statisíce, nebo pár stovek. Investice jsou částečně kryty movitým i nemovitým majetkem a investor tak má zajištěnou mnohem vyšší bezpečnost. Záleží jen na něm, do jaké půjčky se rozhodne investovat. V případě potřeby mohou u vybraných investic klienti získat své peníze zpět i dříve než v čas, který si dobrovolně vybrali. Veškeré úkony přitom provádí sami, přes on-line rozhraní. O pohybu peněz na jejich investorském účtu je informují e-maily. Bondster je ideálním investičním portálem pro všechny, kteří chtějí získat zajímavé výnosy, a přitom moc neriskovat. Je ideální pro zkušené investory i pro ty, kteří teprve začínají. On-line obsluha zajišťuje komfort a dohled nad financemi kdykoli si investor vzpomene.

Bondster je česká finTech společnost, která svým klientům zprostředkovává investice do půjček. Jedná se o tzv. peer-to-business (P2B), tedy investiční tržiště, které je ve vlastnictví společnosti CEP Invest Private Equility. Bondster v podstatě nabízí potenciálním investorům poměrně atraktivní příležitost, jak zhodnotit své volné prostředky a zároveň investovat už od malých částek. Bondster funguje on-line. Klient si zde založí účet, zašle na něj peníze, počká, až se mu na Bondster účet připíšou a posléze může začít s investicemi. Sám si vybírá, jaká investice je pro něj zajímavá, kolik chce investovat i na jak dlouho. Má možnost investici ukončit a peníze získat zpět. Podmínky a způsoby těchto možností si blíže ukážeme později. Pojďme se nejprve podívat podrobněji, co to Bondster je a jak funguje.

Služby 10/10

Pravidelné investiceČástečně – v rámci autoinvestu
Jednorázová investice
Investice od100Kč
Garance zpětného odkupu
Volba délky splatnosti
Předčasné ukončení investice - u vybraných půjček
Garance likvidity
Pravidelné vystoupení

Co je to Bondster

Jak už jsme zmínili, Bondster je investiční tržiště, které funguje na principu P2B a nabízí potenciálním zájemcům o investice poměrně atraktivní výnosy. Výhodou je, že se klienti sami rozhodují, kdy, do čeho, kolik a na jak dlouho budou investovat. Nemusí přitom běhat na žádnou bankovní pobočku. Všechno lze vyřídit jednoduše on-line, z pohodlí domova. To umožňuje výraznou flexibilitu, která se u investic vždycky hodí. Další výhodou je relativní bezpečnost investic formou P2B a samozřejmě i mnohem vyšší výnos, který nabízí třeba banky.

Finance 8.3/10

Poplatky v EUR
Poplatky v CZK1%
Založení a vedení účtuZdarma
Příchozí platbyZdarma
Provedení investiceZdarma
Odchozí platby v rámci ČRZdarma

Klienti mohou investovat v CZK i v EUR, a za vedení účtu ani za následující pohyby na něm neplatí žádné poplatky. Investice v Eurech jsou zcela zdarma. Při investování v českých korunách klienti platí poplatek 1%, který se ale zpravidla během investice rychle vrátí ve výnosu.

Jak Bondster funguje

Bondster funguje na tzv. principu P2B, tedy peer-to-business. Znamená to, že zájemci o investování si vybírají z již hotových – běžících půjček s určitou historií splácení od prověřených poskytovatelů úvěrů (v CZK je to nejčastěji ACEMA). Tyto půjčky mohou být různé – hypotéky, leasing, spotřebitelské půjčky, tedy úvěry zajištěné i nezajištěné. Bondster nijak nezasahuje do samotného investování a už vůbec ne do řešení těchto půjček. Působí pouze jako zprostředkovatel mezi investorem a poskytovatelem.

Jednou z největších výhod investičního tržiště Bondster je možnost investovat do úvěrů, které jsou zajištěny zástavním právem k nemovitým i movitým věcem. Nabízí také garanci zpětného odkupu v případě nesplácení úvěru a tím zvyšuje svou důvěryhodnost u potenciálních investorů. Bondster je rozhodně vhodný i pro ty, kteří až dosud nikdy neinvestovali a chtěli by takovou možnost vyzkoušet. Už jen možnost začít s investicí od 100 Kč tomu napovídá. A investovat do zajištěných úvěrů je rozhodně mnohem praktičtější a bezpečnější než se po hlavě vrhnout do akcií.

Kdo Bondster provozuje

Jak už jsme napsali výše, celý projekt investičního tržiště Bondster je ve vlastnictví CEP Invest Private Equility. Toto jméno vám možná moc neřekne. Známější je název jejich strategického partnera, společnosti ACEMA Credit Czech a.s. Bondster provozuje tým vyškolených a praxí protřelých profesionálů, kteří moc dobře ví, jak je na tom v současnosti investiční trh. Proto se podílí na tvorbě a chodu takového investičního tržiště, aby měla příležitost investovat mnohem větší škála zájemců a také aby jejich investice byly zajímavější. Velkou výhodu hraje už zmíněný systém P2B, který umožňuje investovat od malých částek i nezkušeným nebo zcela novým investorům, kteří až dosud nikdy neinvestovali a rádi by si to vyzkoušeli.

Výnos investic na Bondster

Pokud vás zaujala možnost investování přes Bondster, jistě vás zajímá, jaké jsou zde výnosy, když zmiňujeme, že jsou vyšší, než u jiných investic v bankách apod. Samozřejmě záleží na tom, pro jakou investici se rozhodnete právě vy, kolik vložíte atd. Faktem ale je, že momentální roční průměrný investiční výnos činí 8,23 % v CZK a 13,33 % v EUR. A to už je poměrně slušný výkon, obzvlášť přihlédneme-li k tomu, že investice jsou mnohem bezpečnější než třeba na akciovém trhu.

Zajištění vašich investic

Jak už jsme několikrát zmínili, velkou výhodou investování přes Bondster je vložení peněz do půjček, jež jsou zajištěny nemovitým či movitým majetkem. Pokud se stane, že dlužník přestane svému věřiteli splácet půjčku, dojde k prodeji zastaveného majetku. Z peněz, které věřitel získá, jsou poplaceny vklady investorů. Nemusíte se tak obávat, že byste touto investicí o své peníze přišli.

Jak funguje garance zpětného odkupu

Se zajištěním vašich investic souvisí i tzv. garance zpětného odkupu. Ta se nabízí u vybraných druhů půjček a znamená to, že vám, jako investorům, garantuje věřitel/poskytovatel půjčky vrácení zbývající investované částky vč. úroků. Jinými slovy, zatímco jinde byste o vámi investovanou částku přišli, nebo byste nedostali své úroky, u garance zpětného odkupu o nic nepřicházíte a ještě získáváte. 

Likvidita investic přes Bondster

Likvidita znamená dobu, za jakou je možné získat vámi investované peníze zpět, případně za jak dlouho je získáte zpět i s úrokem. Už jen tím, že si sami vybíráte konkrétní půjčky, do kterých hodláte investovat, volíte si délku své investice. Investovat přitom můžete od 1 roku a více. Pak existují určité druhy půjček, u kterých je možné investici ukončit předčasně. Je však potřeba mít na paměti, že předčasné ukončení vaší investice může být poplatkováno.

K tomu, abyste mohli své peníze získat zpět než v obvyklou dobu, slouží garance likvidity, jež umožňuje kdykoli okamžitě získat vámi investované peníze zpět. Pravidelné vystoupení pak nabízí možnost ukončit investici a získat zpět své peníze v konkrétních – pravidelných intervalech (např. měsíčně, čtvrtletně či ročně.)

Danění výnosů

Jednou z nevýhod investování je nutnost přiznat výnosy do daní. Peníze, které získáváte přes Bondster (ale i přes jakýkoli jiný zprostředkovatelský investiční portál) nejsou zdaněné a je potřeba tento krok provést samostatně. Bondster vychází svým klientům vstříc tím, že poskytují v profilu klienta veškeré údaje potřebné k daňovému přiznání v oblasti investičních výnosů a též odkazuje na seznam daňových poradců registrovaných Komorou daňových poradců v ČR. Toto je povinnost každého, kdo se rozhodne investovat, ať už na Bondster nebo jinde.

Jak začít investovat na Bondster

Investování na Bondster je zcela ve vaší režii. Neplatíte žádné poplatky za zřízení ani vedení účtu a záleží jen na vás, kdy začnete investovat. I kdybyste se časem rozhodli, že účet na Bondster nevyužijete, nic se neděje. Jednoduše ho zase můžete zrušit. Byla by ovšem škoda investování alespoň nevyzkoušet.

Po založení účtu na Bondster je potřeba zaslat na něj peníze. Záleží opět jen na vás, jaký finanční obnos tam zašlete. Instrukce k platbě obdržíte po otevření účtu. Peníze je nutné zaslat z účtu, který je vedený na vaše jméno.

Jakmile se peníze na váš Bondster účet připíšou, můžete začít investovat. Stačí se přihlásit na trh půjček Bondster, vybrat si, do které chcete investovat a investici provést. Výše částky opět záleží jen na vás. Pokud si to chcete nejprve jen vyzkoušet, není to žádný problém. Investovat můžete již od 100 Kč.

Po provedení investice už jen čekáte a sledujete svůj Bondster účet, jak se vám investice vrací zpět a připisují se úroky. O nic se nestaráte. Dlužník splácí půjčku svému poskytovateli a Bondster se stará o to, aby vám byla jistina i s úrokem vyplácena na váš účet. Informace o pohybu peněz na vašem účtu máte vždy včas v emailové schránce. I tak se ale můžete kdykoli na váš Bondster účet podívat on-line.

Otevření účtu na Bondster on-line

Jak už jsme napsali, začít investovat můžete od 100 Kč. Pokud si chcete nejprve spočítat možný výnos vaší investice, nabízí se hned na úvodní straně kalkulačka – simulátor, kde si nastavíte kolik chcete investovat a na jak dlouho. Okamžitě vám vyskočí celkový výnos. Bohužel nastavení je možné od 10.000 Kč a výš. Pro nižší částky si musíte případný výnos propočítat sami. Mějte však na paměti, že vše je jen odhad, žádná garance.

Pokud jste se rozhodli, že zkusíte do zajištěných půjček investovat, najděte si na liště „O investování“ a z roletky vyberte „Jak začít“. Ihned vás to přesměruje na stránku, kde můžete začít investovat.

Klikněte na „Chci investovat s Bondsterem“ a dostanete se do formuláře pro registraci. Vyplníte jméno, příjmení, datum narození, e-mailovou adresu a telefonní číslo. Pak si zvolíte heslo pro přihlašování. Odškrtnete souhlas s podmínkami a také to, že nejste robot a kliknete na „registrovat“.

A to je vše. Je to opravdu velmi jednoduché! Okamžitě po registraci se ocitnete v rozhraní svého Bondster účtu, kde najdete přehled účtu, nabídku investic, Autoinvest a samozřejmě informace o vašich vlastních investicích.

Pokud jste již investovali, vidíte hned na úvodní straně graf, jak vám investice vydělávají. Pokud ne, je pro vás aktuální tlačítko „vložit peníze“.

Nemusíte se bát, že se zase budete někam proklikávat dál. Dostanete se na stránku, kde najdete veškeré informace o tom, jak a kam poslat své peníze, které chcete nadále investovat. Záleží tedy opět jen na vás, kolik si tam pošlete financí k možné investici. Vložením peněž na tento účet zatím neprovádíte investici. Pouze si posíláte prostředky pro investování. Zasílat musíte měnu, ve které hodláte investovat. Nezapomeňte vyplnit i veškeré náležitosti, jako např. variabilní symbol, aby vám byla částka správně připsána.

Jak začít investovat

Pokud máte peníze vložené na svůj Bondster účet a chcete začít investovat, kliknete na přehled investic. Tam vidíte kompletní investiční nabídku všech úvěrů, do kterých se můžete coby investor zapojit. Ve filtru si můžete vybrat, zda chcete investici v Eurech nebo v českých korunách. Většinu českých půjček poskytuje Acema.

Než se pro nějakou půjčku rozhodnete, pročtěte si pečlivě, jakou má třídu rizika, úrokovou sazbu a jaká je minimální doba investice – tedy na jak dlouho minimálně do půjčky vložíte své peníze. Pokud je u ní i možnost vystoupení před touto lhůtou, může tam být poplatek. I to je okamžitě v tabulce viditelné a pomáhá správně se rozhodnout.

Ve chvíli, kdy si vyberete půjčku, do které chcete vložit peníze, stisknete tlačítko „investovat“ na pravé straně. Viditelné bude až ve chvíli, kdy bude na vašem účtu dostatek financí k investicím. Pak už jen vyplníte potřebné informace, jako dobu vkladu a samozřejmě výši. A je to hotové. Dále jen sledujete, jak se vám vklad hodnotí.

Funkce autoinvest

Pokud se vám nechce trávit na svém Bondster účtu čas a sledovat nové investiční příležitosti, vyzkoušejte funkci autoinvest. Zde si nastavíte své preference, tedy parametry půjček, do kterých chcete investovat a autopilot je bude investovat za vás, aniž byste museli být na svém účtu on-line.

I otevření autoinvestu je jednoduché. Kliknete na „založit nový autoinvest“, a hned se dostanete na formulář, kde si volíte parametry, jaké při investování preferujete. Výšku investice, druh půjčky, úrokovou sazbu, kolik zbývá do splatnosti, zda chcete zajištění, zpětný odkup atd. Zkrátka vše si pečlivě projdete, nastavíte podle svého uvážení a až si budete jisti, že je vše, jak má být, stiskněte ve spodní části obrazovky „uložit a spustit“.

Podpora 8/10

Podporu má Bondster promyšlenou poměrně dobře, ale postrádáme na jejich stránkách on-line chat. Vzhledem k tomu, že celý proces založení účtu, zaslání peněz a provádění investic probíhá on-line, chat bychom rozhodně uvítali. Samozřejmě je možnost využít telefon a zavolat, pokud na svou odpověď spěcháme. Pokud můžeme počkat, je možné využít kontaktní formulář, který klienti najdou v pravém dolním rohu, kde je běžně schovaný i on-line chat. Bondster je možné sledovat i na sociálních sítích – konkrétně Facebook, Instagram nebo Twitter. Možností je samozřejmě také vyzkoušet, zda by fungoval on-line chat třeba na Facebooku a zda by odpověď byla rychlejší než do e-mailu.

On-line chat
Kontaktní formulář/e-mail
Telefon
Sociální sítěFacebook, Instagram, Twitter
Zodpovězené dotazy10/10
HodnoceníVýborné

My jsme vyzkoušeli kontaktní formulář. Ale pak se nám nechtělo čekat, a tak jsme využili telefonní kontakt. Operátorka zvedla sluchátko okamžitě, byla milá, vstřícná, nic nám nevnucovala ale okamžitě nám vše vysvětlila a skvěle poradila. Kéž by takto vypadala práce všech poradců na telefonu ve všech společnostech.

Jinak Bondster byl rychlý i v odpovědi na e-mailový dotaz. Podrobně nám zodpověděli všechny otázky ještě ten den, asi o 3 hodinky později. Za nás velká spokojenost.Závěrečné hodnocení

Bondster Recenze
Bondster Logo

Název: Bondster

Shrnutí:
✅ Klientská podpora
✅ Česká společnost
✅ Založení a vedení účtu zdarma
✅ Možnost nízké investice
✅ Jednorázové investice

 • Služby - 10/10
  10/10
 • Finance - 8.3/10
  8.3/10
 • Podpora - 8/10
  8/10
8.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.4 (35 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

2 Příspěvky

 1. Steve 16.11.2021
 2. Anonym 19.6.2021

Přispět názorem

Odesílám