Telly Recenze

Vyhody

+ Služby bez závazku
+ Více než 120 TV kanálů v nabídce (včetně HD)
+ Stabilní vysokorychlostní internetové připojení vDSL a Optické

Nevyhody

Webové stránky společnosti nejsou příliš obsáhlé

 

Telly Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Telly je společnost, která provozuje satelitní a internetové televizní vysílání. Telly se ještě v nedávné době jmenovala DIGI TV. Důvodem změny značky je inovace a zkvalitňování služeb, kterým prostě nový název lépe sluší.

Telly se nezaměřuje pouze na televizní vysílání, ale dokáže svým zákazníkům poskytnout kvalitní internetové připojení (DSL a optické připojení) s vysokými přenosovými rychlostmi (od 20 Mbps až 1000/100 Mbps) za ceny nijak nepřevyšující tradiční nabídky klasických internetových poskytovatelů.

Ačkoliv Telly znáte z televizních reklam jako poskytovatele internetové TV, tak zákazníci, kteří bydlí na místech se špatným televizním signálem, znají tuto společnost jako provozovatele satelitní televize. Ta jim dokáže zprostředkovat přenos do každého koutu ČR až 100 televizních kanálů, kdy je téměř polovina z nich v HD kvalitě.

Internetová TV Telly je bohatá na programovou nabídku, která je v současné době jedna z největších v České republice. V nabídce internetové televize je přes 120 TV kanálů. Přes 70 z nich je v HD kvalitě.

Internetová televize Telly

Pokud vás omrzela klasická televizní nabídka, kterou chytáte na domovní anténu, tak je zde skvělá alternativa v podobě internetové televize. Společnost Telly je jednou ze společností, které jsme prověřili. Ta nabízí v současné době přenos až 129 TV kanálů jejich součástí je 76 kanálů v HD kvalitě. Pro televizní diváky jsou v nabídce 3 cenové tarify. Nejlevnější tarif internetové TV nabízí příjem 69 televizních kanálů s 35 kanály v HD kvalitě. Nechybí základní české programy ČT1, ČT2, Nova, Prima, ČT24 atd.

Počet programů129
Programy v HD76
Zpětné zhlédnutí7 dní
Funkce pauzaAno
Nahrávání pořadů30 hodin
Počet zařízení4
Cena pronájmu Set-Top-Boxu90 Kč měsíčně
Cena zakoupení Set-Top-Boxu-
Zátěž linky pro HD stanice6 Mb/s
ZávazekBez závazku

Přes 100 programů je spousta zábavy nejen na dlouhé zimní večery. Jistě vás zajímá, co je součástí programové nabídky internetové TV Telly. Na internetových televizích je dobré, že si můžete lecjaký pořad přehrát i později, takže nemusíte být u televize ve stanovený čas.

Přes 20 000 hodin filmů, seriálů, dokumentů a další televizní zábavy si můžete kdykoliv pustit ze 7denního archivu.

Internetová TV Telly umožňuje zákazníkům sledovat její televizi na 4 zařízeních, a to bez dalších příplatků. Televizi můžete sledovat na všech zařízeních, které v rodině máte.

Další výhodou televize přes internet je také to, že když vám ve filmu uteče nějaký důležitý moment, tak si jej můžete kdykoliv přetočit zpět. Je to tedy velice podobné sledování DVD nebo YouTube.

K pořízení služby bylo dříve nutné upsat se na 24 měsíců. Bez závazku jste si službu nemohli objednat za výhodných podmínek nebo jste ji nemohli často objednat vůbec. To s příchodem Telly odpadlo a veškeré její služby můžete pořizovat bez závazků na dobu neurčitou.

Internet vDSL – Balíčky Telly

Telly se prezentuje jako značka, která se snaží, co jí síly stačí, o co největší stabilitu svých služeb. U internetového připojení tomu není jinak. Společnost slibuje stabilní a bezpečný internet přes technologii DSL nebo připojení optikou. Ta samozřejmě není dostupná na tolika místech jako DSL připojení. I tak slibuje Telly, že dokáže připojit přes 3,8 milionu českých domácností k vysokorychlostnímu internetu, který nemá absolutně žádný limit přenosu dat.

Pronájem modemu50 Kč /měsíčně
Aktivace služeb/vybudování zásuvky0 Kč
SamoinstalaceAno
Zapojení modemu technikem1 000 Kč
Zaslání modemu kurýrem200 Kč
ZávazekBez závazku
Stahování datNeomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatekAno
Pevná veřejná IP adresa200 Kč měsíčně

4 cenové tarify DSL připojení

Rozdíl v cenových tarifech DSL připojení je samozřejmě v přenosové rychlosti internetového připojení. Telly nabízí tedy 4 rychlostní tarify. Ty začínají na rychlosti 20 Mbps s uploadem 2 Mbps. Nejoblíbenější rychlostní tarif DSL dosahuje rychlosti až 50 Mbps s 5 Mbps uploadem. Náročnější uživatelé si také přijdou na své a mohou si objednat připojení o rychlostech 100 Mbps nebo 250 Mbps, což už je docela slušná rychlost.

Instalace DSL modemu

Dostupnost služeb je potřeba předem prověřit. To provede technická podpora na základě vaší adresy. Nejvýhodnější instalační variantou je tradičně samoinstalace. Instalace koncového zařízení není nikterak složitá a zvládnou ji i méně zdatní uživatelé. Pokud si nevěříte, tak si můžete zaplatit odbornou instalaci zkušeným technikem, který instalovanou službu rovnou otestuje. Instalace koncového zařízení odborníkem je zpoplatněna 1000 Kč.

Optický internet

Připojení přes optický internet je jedno z nejspolehlivějších a nejrychlejších způsobů připojení k internetu. Nicméně, toto připojení je dostupné ještě na méně místech než tradičnější DSL připojení, které se připojuje většinou přes telefonní linku.

Optický internet bývá, vzhledem kvalitnímu připojení, také velice výhodný v poměru cena/výkon. Pokud tedy máte tu možnost, tak si určitě připojte svůj internet přes optiku.

Telly je také poskytovatelem optického připojení k internetu. V nabídce naleznete 4 cenové tarify. Ty se od sebe liší cenami a rychlostmi připojení. Přenosové rychlosti optického internetu začínají od 100 Mbps a stoupají až na 1000 Mbps se 100 Mbps uploadem. Samozřejmostí je neomezený datový limit.

Rychlost100/10 Mbps – 1000/100 Mbps
Poplatek za instalaci/aktivaci0 Kč
Wi-Fi router50 Kč měsíčně - pronájem
ZávazekBez závazku
Stahování datNeomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatekAno
Pevná veřejná IP adresa200 Kč měsíčně

Podpora

Kvalitní uživatelská podpora je základem každé dobré služby. U Telly si na podporu stěžovat nemůžeme. Budoucím a současným zákazníkům je k dispozici mnoho komunikačních kanálů, přes které mohou kontaktovat uživatelskou podporu.

Přímo na webu Telly najdete již zodpovězené dotazy nebo technická oznámení rozdělená podle jednotlivých služeb.

Na webu rovněž naleznete návody pro koncová zařízení, takže by neměl být problém je nainstalovat bez cizí pomoci.

On-line chatAno
Dotazy přes e-mailAno
Dotazy po telefonuAno
Počet zodpovězených dotazů10/10
Kvalita podporyVelmi dobrá


Závěrečné hodnocení

Telly Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.2 (254 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání internetových televizí.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

4 Příspěvky

  1. Milan Špaček 13.2.2021
  2. Pavel Čont 2.2.2021
  3. ROBERT MEJSNAR 1.2.2021
  4. Zdeněk Zajíc 12.1.2021

Přispět názorem