Rosetta Stone recenze

Rosetta Stone


Výhody
+ Netradiční a kreativní přístup k učení
+ Prostředí je poměrně intuitivní
+ Kurz je skutečně obsáhlý


Nevýhody
– Gramatika je někdy téměř nevysvětlená
– Dle některých dlouhodobých uživatelů má program tendenci stávat se nudným a repetetivním

 

rosetta-stone-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Rosetta Stone je gigant mezi platformami na učení jazyků. Pro učení potřebujete již umět anglicky, protože kurz není veden z češtiny. Platforma nabízí 28 jazyků, což je v porovnání s jinými kurzy nadstandard. Základem metody Rosetta Stone je učení se slovíček pomocí karet s obrázky, práce s textem a mluvení s automatickým rozpoznáním řeči. Oproti např. OnlineJazyky.cz nebo DuoLingo je tato platforma o něco méně hravá, avšak obsahuje daleko více materiálů (až na 12 měsíců výuky). Někteří recenzenti si však stěžují, že v poměru toho, kolik času je nutné investovat, nejsou výsledky adekvátní – program má také tendenci se opakovat a stávat se tak poněkud nudným. I přesto jde o jednu z nejúspěšnějších platforem na učení jazyků na světě.

Obsáhlý kurz na několik měsíců, který je veden z angličtiny (do 28 jazyků).

Finance – 8,5/10

Předplatné dává přístup ke všem úrovním

Ačkoli je zde demo verze zdarma, je poměrně dost omezená a člověk si neudělá velkou představu, co uvidí v kurzu. Každopádně např. za cca 132 dolarů dostanete přístup ke všem materiálům Rosetta Stone na jeden rok (k jednomu jazyku). Celkem si ale vybíráte ze 4 tarifů: na 3 měsíce ($59.97), 6 měsíců ($89.94), 1 rok ($131.88) a 2 roky ($179.76).

Cena$131.88 / rok (2900Kč)
Verze zdarma
Premiová placená verze
Časově neomezená placená verze

Učební metody – 10/10

Obrázkové karty a slovíčka – to je oč tu běží

Nejvýraznějším prvkem učební metody Rosetta Stone je výuka pomocí obrázkových karet a poslechu. Dle názorů několika recenzentů, který kurz dokončili, jim platforma Rosetta Stone pomohla s porozuměním textu a poslechem, avšak slabší to bylo s mluveným projevem. Není zde zas tolik mluvených cvičení a lekce s učitelem je za příplatek. Napříč tímto obrovským softwarem jsem však objevil cvičení na všechny aspekty učení jazyků: poslech, čtení, psaní i mluvení. Ačkoli zde jsou interaktivní učební metody, oproti konkurentům není platforma tak hravá.

Listening / Poslech
Speaking / Mluvení
Reading / Čtení
Writing / Psaní
Interaktivní funkce
Škola hrou

Kompatibilita – 10/10

Dostupné na všech zařízeních – včetně mobilní appky

Rosseta Stone byla původně prodávána přes CD a DVD. Nyní je to primárně webová aplikace s předplatným, jenž má však přesah i do mobilní aplikace na iOS i Android. Pokud si v mobilní aplikaci stáhnete kurz, je možná i výuka offline.

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Jde spustit na PC?
Responzivita (mobil, tablet)
Funguje offline?

Jednoduchost a lokalizace – 6/10

Průměrná uživatelská přívětivost – stále přijatelná

Ačkoli používání platformy není příliš obtížné, oproti konkurentům je vidět, že jsou zatížení 25 lety působení na trhu – někdy software působí poměrně zastarale. Pro lidi, kteří nemluví anglicky, je výuka nemožná, protože není v češtině.

Z jakého jazyka je kurz veden?angličtina
Intuitivní ovládání
Video průvodce
Motivační program
Vysvětlivky

Jazyky

Bezkonkurenční počet jazyků (28)

To, co této platformě nemůžeme upřít je fakt, že nabízí obrovský výběr jazyků – celkem 28 (ačkoli ne všechny jazyky jsou dostupné na všech platformách). Jde o tyto jazyky: angličtina, němčina, španělština, francouzština, italština, ruština, arabština, čínština, darí, holandština, řečtina, hebrejština, hindi, indonéština, irština, japonština, korejština, latina, paštština, perština, polština, portugalština, svahilština, švédština, tagalština, turečtina, urdština a vietnamština.

Angličtina
Němčina
Španělština
Francouzština
Ruština
Italština
Další jazyky

Více informací →

Rosetta Stone recenze
logo-rosetta Stone

Název: Rosetta Stone

Shrnutí:
✅ Mobilní aplikace
✅ Funguje offline
✅ Intuitivní ovládání
✅ Video průvodce
✅ Němčina
✅ Španělština
✅ Francouzština
✅ Ruština
✅ Italština

 • Finance - 8.5/10
  8.5/10
 • Učební metody - 10/10
  10/10
 • Kompatibilita - 10/10
  10/10
 • Jednoduchost a lokalizace - 6/10
  6/10
8.6/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4 (2 Recenze)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem