Dovolená.cz recenze

Dovolená.cz – srovnávač zájezdů


Výhody
+ Nadstandardní služby jako bezplatná doprava autobusy, parkování zdarma a celá další paleta služeb
+ Srovnání nabídek kanceláří u jednotlivých hotelů
+ Stabilní společnost patřící pod majitele RegioJetu, Student Agency či Královna.cz


Nevýhody
– Uvedené ceny jsou nezávazné; musí být ještě ověřeny u cestovních kanceláří

dovolena-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Dovolená.cz patří mezi nejlepší cestovní agentury zcela po právu. Nabízí nejširší portfolio zájezdů nejen od českých, ale i od německých cestovních kancelářích. Patří do žlutého impéria pana Jančury (RegioJet a Student Agency), díky čemuž jsou schopni nabídnout i něco navíc – např. doprava žlutými autobusy v ceně nebo větší nabídka zájezdů od německých kanceláří, jenž jsou často levnější a mají lepší nabídku hotelů. Počítat můžete i s bezplatným parkováním na letišti v Praze, Mnichově a Vídni. Pozor je potřeba dávat u ceny zájezdů, která nemusí být konečná. Je potřeba ji vždy ověřit u dané cestovní kanceláře.

Stabilní společnost s nadstandardními služby; specialista na německé zájezdy

Kategorie zájezdů – 9.4/10

Dovolena Sluzby

Pokročilé vyhledávání s obstojným množstvím kategorií zájezdů

Hledáte exotický zájezd, pobyt v lázních či třeba eurovíkend? Některé srovnávače zájezdů vám umí vyfiltrovat přesně takovou kategorii, jakou hledáte. Dovolená.cz nabízí obrovské množství zájezdů od českých i německých kanceláří, takže je nutné, aby jejich vyhledávač byl kvalitní a nabízel řadu filtrů. Jinak byste se mohli zájezdy probírat ne hodiny, ale dny a týdny, než byste vybrali ten pravý.

V horní liště můžete výběr své dovolené rovnou zúžit rozkliknutím příslušné záložky. V nabídce je Exotika, Last minute, Chorvatsko vlakem, Top hotely, Léto 2021 nebo přímo Pronájem aut. A samozřejmě lze rozkliknout hned první položky Zájezdy, kde máte v roletce další výběr – Chorvatsko a Itálie, Poznávací zájezdy, Eurovíkendy, Ubytování ve světě, Hory/Lyže, Plavby, Wellness, Jen s českou CK, Jen s německou CK, Cesty na míru, Hotely s aquaparkem a další.

Druhou variantou je možnost využít níže položenou tabulku, kde lze nastavit podrobnější filtry. Nejprve vyberete, zda chcete zájezdy nebo pouze ubytování. A pak můžete volit země a lokality, termín dovolené, zda požadujete dovolenou letecky, odkud chcete odletět – Praha, Vídeň atd., kolik pojede dospělých a dětí, jakou chcete kategorii hotelu (kolik hvězdiček), jakou požadujete stravu (polopenze, plná penze, snídaně atd.), a samozřejmě typ zájezdu – pobytový, poznávací, lyže atd.

Pokud chcete ještě podrobnější filtraci, nabídne se vám po jejím rozkliknutí výběr české či německé cestovní kanceláře, výběr konkrétní cestovní kanceláře, nebo cena za osobu – tedy kolik chcete maximálně zaplatit.

Díky podrobné filtraci si tak urychlíte hledání a snadno naleznete zájezd či dovolenou, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Exotické zájezdy
Lyžařské zájezdy a hory
Dovolená s dětmi
Dovolená a aquapark
Adventní zájezdy
Dovolená a potápění
Luxusní dovolená
Poznávací zájezdy
Dovolená pro seniory
Eurovíkendy
Golfové zájezdy
Lázně a wellness
Plavby
Skupinové zájezdy
Sportovní zájezdy
Adrenalin
Last minute
First Minute

Rozsah služeb – 8.3/10

Dovolena Rozsah Sluzeb

Více než 300 cestovek v nabídce

Použitelnost srovnávače zájezdů, chcete-li cestovní agentury, je nejvíce závislá na rozsahu služeb, které nabízejí. Následující sekci proto považujeme za jednu z nejzásadnějších a při sestavování srovnání cestovních agentur na ni bereme velký zřetel. Jak si stojí Dovolená.cz?

Dovolená.cz má jednu velkou výhodu – spojuje v sobě nabídky cestovních kanceláří nejen českých, ale i německých. Proto má v nabídce opravdu obrovské množství zájezdů. Přesný počet se nám sice zjistit nepodařilo, ale sami uvádí, že poskytují nejširší nabídku zájezdů a vzhledem k tomu, že spolupracují s více než 130 pojištěnými cestovními kancelářemi, pak o jejich tvrzení není nutno pochybovat.

Pokud si u nich zájezd vyberete, je třeba být na pozoru ohledně ceny a nebrat ji jako konečnou. Cena jež je na www.dovolena.cz uvedená, je oficiálně nezávazná a musí být před uskutečněním prodeje ještě ověřena u konkrétní cestovní kanceláře.

Pokud dáváte přednost osobnímu jednání, můžete navštívit některou z jejich “žlutých” poboček – momentálně jsou 3, ale také z řady partnerských poboček Čedok, kterých je podstatně větší množství.

Počet cestovek v nabídce130+
Přibližný počet zájezdů-
Počet poboček3 + partnerské pobočky Čedok
Uživatelské recenze u hotelů
Vlastní cestovatelský magazín
Pronájem aut
Prodej letenek

Doporučujeme!

Pokud hledáte stabilní a spolehlivou cestovní agenturu, se kterou můžete v poklidu vycestovat, pak je to právě Dovolená.cz. Dobrá reputace a bohaté zkušenosti i z firem jako Student Agency či RegioJet hovoří za vše!

Další výhody plynou z recenzí jednotlivých hotelů, které přidávají sami uživatelé a budoucí zájemci si tak mohou mnohem lépe udělat přehled o tom, kam se chystají jet a zda jim to bude skutečně vyhovovat.

Pokud byste si v navštívené destinaci rádi pronajali auto, Dovolená.cz vám to umožní. Stačí si podrobněji prostudovat tuto službu na jejich webových stránkách. Zakoupit si přes ně můžete samostatně i letenky nebo jízdenky. A pokud řešíte, kde na letišti zaparkovat auto, aby bylo po dobu vašeho pobytu v bezpečí a neplatili jste za parkoviště tisíce, i zde vám Dovolená.cz vyjde vstříc. Parkoviště zajišťují bezplatně.

Jestliže vlastní vůz nemáte, nebo se vám s ním nechce na letiště cestovat, můžete využít dopravu jejich pohodlnými autobusy RegioJet.

Oblíbenost – 9.8/10

Dovolena Facebook

Dobrá reputace a bohaté zkušenosti (i z firem jako Student Agency či RegioJet)

Dobrá reputace je ukazatelem toho, do jaké míry cestovní agentuře můžete věřit. Protože to dobře víme, dali jsme proto dohromady nejdůležitější informace, podle kterých můžete zjistit, jak dobře si společnost Dovolená.cz stojí u svých klientů.

Jedním z ukazatelů je rok založení firmy.  To, jak dlouho se dokázala společnost na trhu udržet, ukazuje, jak si firma u zákazníků vede. Dovolená.cz patří mezi nejstarší cestovní agentury u nás. Vznikla už v roce 1996. Za tu dobu si získala řadu fanoušků (např. na Facebooku mají v současné době přes 49 tisíc sledujících), a to nejen díky zájezdům, ale i zajištění jízdenek, letenek, výrazným akcím a levným zájezdům, eurovíkendům atd.

Dovolená.cz patří nejen mezi největší a nejstarší cestovní agentury na trhu, ale také mezi nejoblíbenější. I proto si zaslouží místo v našem srovnání pěti nejlepších cestovních agentur.

Rok založení firmy1996
Počet fanoušků na facebooku49 000

Podpora – 8/10

Nonstop linka, bez live chatu na webu

Dovolená.cz má k dispozici podporu na telefonním čísle 222 220 222, nebo na e-mailu a kontaktním formuláři. Sledovat je můžete např. na Facebooku, kde jsme se s nimi také zkoušeli spojit. Poté, co se dlouho neozývali, jsme zkusili kontaktní formulář. Nakonec se podpora ozvala, ale až po 24 hodinách. Odpověděli, na co jsme se ptali a velmi se omlouvali za zpožděné odpovědi, které nastaly z důvodů snížení stavů díky koronaviru.

S jejich podporou jsme celkem spokojeni, jen by bylo dobré zrychlit tempo odpovědí.

Live chat
Telefon
E-mail
Odpověď do 24 hod
Odpovědi/otázky5/5
Pracovní dobaNonstop linka

Nesplnila dovolena.cz vaše očekávání? Zkuste se podívat na naše srovnání nejlepších cestovních agentur.

Více informací →

Dovolená.cz recenze
logo-dovolena

Název: Dovolená.cz

Shrnutí:
✅ Uživatelské recenze hotelů od zákazníků Dovolená.cz
✅ Nejširší nabídka zájezdů od českých a německých cestovních kanceláří

 • Kategorie zájezdů - 9.4/10
  9.4/10
 • Rozsah služeb - 8.2/10
  8.2/10
 • Oblíbenost - 9.8/10
  9.8/10
 • Podpora - 8/10
  8/10
8.9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

 1. Tereza Havlíčková 22.6.2021

Přispět názorem

Odesílám