Sdovolená.cz recenze

Sdovolená.cz – srovnávač zájezdů


Výhody
+ Neplatíte provizi za zprostředkování jako u konkurence
+ Jednáte přímo s cestovní kanceláří, nikoli přes prostředníka
+ Projekt je zastřešován stabilní společností Seznam.cz


Nevýhody
– Nemáte žádnou garanci vrácení peněz v případě krachu společnosti, jak to má např. Invia (pouze zákonné pojištění proti úpadku CK)

sdovolena-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

sDovolená.cz je něco jako heureka mezi zájezdy, ale zájezd si přímo u nich nekoupíte. Jedná se o agregátor nabídek cestovních kanceláří a z ceny zájezdu tedy neplatíte žádnou provizi. Pokud upřednostňujete nákup přímo u cestovní kanceláře, pak je sDovolená dokonalý nástroj pro nalezení toho správného zájezdu. Na webu nenajdete příliš pokročilé vyhledávání ani vyladěné uživatelské prostředí. Spíše než o cestovní agenturu jde o inzertní portál pro cestovní kanceláře. I přesto jde o jeden z nejnavštěvovanějších srovnávačů zájezdů na českém internetu.

Agregátor zájezdů aneb Heureka v oblasti cestování

Kategorie zájezdů – 6.1/10

Sdovolena

Ne-příliš pokročilé vyhledávání, avšak většina kategorií zde je

Hledáte exotický zájezd, pobyt v lázních či třeba eurovíkend? Některé srovnávače zájezdů vám umí vyfiltrovat přesně takovou kategorii, jakou hledáte. Umí však sDovolená.cz najít ty zájezdy, které hledáte?

sDovolená není cestovní agentura jako taková. Jedná se především o agregátor zájezdů, tedy něco jako Heureka pro zájezdy, dovolené a cestovní kanceláře. Shromažďuje informace o řadě zájezdů od spousty cestovních kanceláří, ale jejich prodej nezprostředkovává. Pokud si zde nějaký zájezd vyberete, jednáte nadále přímo s cestovní kanceláří, nikoli se srovnávačem, jako je tomu u ostatních cestovních agentur z našeho srovnání.

Vyhledávání má sDovolená poměrně jednoduché. V horní liště si z roletky vyberete zemi, kam chcete cestovat, popř. můžete do kolonky napsat rovnou zemi, místo či lokalitu, kterou hledáte. Dáte vyberete datum, kdy chcete na dovolenou odjet – nechybí ani možnost zaškrtnout Last Minute a jako poslední v základním vyhledávání zadáte cenu, kterou chcete do zájezdu investovat.

Exotické zájezdy
Lyžařské zájezdy a hory
Dovolená s dětmi
Dovolená a aquapark
Adventní zájezdy
Dovolená a potápění
Luxusní dovolená
Poznávací zájezdy
Dovolená pro seniory
Eurovíkendy
Golfové zájezdy
Lázně a wellness
Plavby
Skupinové zájezdy
Sportovní zájezdy
Adrenalin
Last minute
First Minute

Náš tip!

Chcete poměrně dobrý a pokročilý vyhledávač, kde vyberete svou vysněnou dovolenou, ale řešit už si chcete všechno přímo s cestovní kanceláří? Pak vám bude sDovolená vyhovovat. Nefunguje ani jako prodejce zájezdů, ani jako zprostředkovatel. Spíše je jakýmsi srovnávačem a inzertním portálem cestovních kanceláří.

Pokud vám toto jednoduché vyhledávání nestačí, můžete rozkliknout podrobnější filtry, kde už můžete upřesnit hledanou dovolenou skutečně do nejmenších detailů. Zaškrtnout můžete stravu (polopenze, snídaně, večeře, apod., kvalitu ubytování (kolika hvězdičkový hotel preferujete), z roletky vyberete dopravu (vlakem, autobusem, letecky, vlastním vozem apod.), z jakého místa chcete odjíždět a popř. i jakou cestovní kancelář jste vybrali.

V dalším podrobném výběru můžete zaškrtnout z aktivních dovolených – lyže, hory-turistika, kolo, voda, na aerobik, na inline brusle, na golf apod., pak informace o pobytových zájezdech – u moře, v metropoli, relaxační, na horách atd. a koneckonců i zda chcete zájezd poznávací, eurovíkend nebo okružní plavbu zaoceánskou lodí.

Zda chcete jet za sluncem k moři, nebo hledáte eurovíkendy, to si můžete rozkliknout i o lištu níže, kde se pak nachází i tipy sDovolené na ty nejlepší a nejoblíbenější zájezdy a pobyty.

Rozsah služeb – 7.3/10

Menší množství zájezdů, ale bez provize

Použitelnost srovnávače zájezdů, chcete-li cestovní agentury, je nejvíce závislá na rozsahu služeb, které nabízejí. Následující sekci proto považujeme za jednu z nejzásadnějších a při sestavování srovnání cestovních agentur na ni bereme velký zřetel. Jak si stojí sDovolená.cz?

U této cestovní agentury, lze-li ji tak vůbec nazývat, jsou k dispozici nabídky cca 32 cestovních kancelářích. V předešlých letech to bylo přes 70 cestovek, ale v současné době se jejich výběr značně zúžil. Může to být i krachem řady cestovních kanceláří a sníženým zájmem o cestování vlivem koronaviru.

S počtem cestovních kanceláří logicky klesla i nabídka zájezdů. Před několika lety, kdy vznikala naše původní recenze, to bylo kolem 14 tisíc nabídek. V současné době přesné číslo neznáme, ale během našeho testování jsme si nemohli postěžovat, že bychom si v nabídce nedokázali vybrat. I když je tam zájezdů podstatně méně, než nabízí konkurence, je pořád poměrně bohatá.

sDovolená nefunguje jako klasická cestovní agentura, proto je potřeba po vybrání dovolené kontaktovat přímo cestovní kancelář a s tou pak dovolenou domluvit a zakoupit. Je to sice méně pohodlné, ale zase neplatíte agentuře žádnou provizi za sjednání – platíte přímo cestovce, a tím může být cena zájezdu výhodnější.

Jelikož se nejedná o běžnou cestovní agenturu, budete zde marně hledat kamenné pobočky. Jsou zbytečné, protože obchod pak – jak jsme již zmínili – uzavíráte přímo s cestovní kanceláří.

Co nám zde chybělo, byly uživatelské recenze hotelů, které jsou mnohdy hodně přínosné. Klient si tak udělá mnohem reálnější představu o místě, které ho zaujalo, než jen při přečtení popisku na webu. sDovolená se také nestará o pronájem aut, prodej letenek ani o žádné další doplňkové služby, které jsou dostupné u konkurenčních firem.

Počet cestovek v nabídce32
Přibližný počet zájezdů14K
Počet pobočekžádné
Uživatelské recenze u hotelů
Vlastní cestovatelský magazín
Pronájem aut
Prodej letenek

Oblíbenost – 9.5/10

Více než 200K návštěv měsíčně

Firma bez dobré reputace dlouho nepřežije.  Právě reputace je ukazatelem toho, do jaké míry cestovní agentuře můžete věřit. Zaměřili jsme se proto na některá důležitá kritéria, podle kterých lze zjistit, jak dobře si společnost vede.

Rok založení podle nás ukazuje, jak dlouho se dokázala společnost na trhu udržet a jak si firma u zákazníků vede. sDovolená funguje od roku 2002 a řadí se tak mezi nejstarší cestovní agentury/srovnávače zájezdů. Škoda jen, že si za tu dobu nevytvořili databázi hodnocení hotelů a dovolených od svých uživatelů. Na druhou stranu, jestliže slouží pouze jako reklamní plocha cestovních kanceláří, nikoli jako prodejce či zprostředkovatel zájezdů, byla by asi takováto databáze poněkud komplikovaná.

Jako další ukazatele můžete brát oblíbenost mezi fanoušky facebookových stránek, nebo jejich hodnocení na FB. Bohužel sDovolená nemá vytvořenou na této sociální síti žádnou stránku, takže nemáme k dispozici ani hodnocení, ani počet fanoušků.

Rok založení firmy2002
Počet fanoušků na facebooku-

Podpora – 7/10

Pouze základní podpora; odpovědnost padá na cestovní kancelář

Na portále sDovolená budete marně hledat live chat i telefonní číslo, které považujeme v případě cestovních agentur za podstatné. Jak už jsme ale mnohokrát zmínili, sDovolená se výrazně liší. Nabízí proto pouze základní klientskou podporu na e-mailové adrese, ale za vše ostatní je odpovědná vybraná cestovní kancelář. Proto zde nenajdete ani telefonní číslo pro případ pomoci ze zahraničí. Na tyto informace se už budete muset poptat ve vybrané cestovce.

Na naše e-mailové dotazy podpora reagovala se zpožděním šesti dnů. Odpověděla navíc pouze na část našich otázek. Hodnotíme ji proto jako nedostatečnou.

Live chat
Telefon
E-mail
Odpověď do 24 hod
Odpovědi/otázky3/5
Pracovní doba-

Nenašli jste na sdovolena.cz, co hledáte? Nesmutněte – podívejte se na další námi recenzované cestovní agentury.

Více informací →

Sdovolená.cz recenze
logo-sdovolena

Název: Sdovolená.cz

Shrnutí:

7.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (1 Recenze)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám