O2 internet Recenze

Vyhody

+ Zvýhodněné cenové nabídky při odběru více služeb najednou
+ Kvalitní a rychlá podpora denně k dispozici
+ Doplňkové služby na míru a dle požadavků zákazníků

Nevyhody

Při každé komunikaci s podporou jsou nabízeny nějaké služby, což může být nežádoucí a nepříjemné

 

O2 - logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Společnost O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. Svým klientům poskytuje komplexní služby v oblasti volání, internetu i sledování online televize. O2 Guru jsou průvodci a pomocníci ve světě technologií, díky nimž si můžete nakombinovat vybrané služby tak, aby dokonale vyhovovali vašim požadavkům.

Důežité parametry – Internet HD – 8/10

O2 Internet Cenik

O2 je jedním z největších poskytovatelů internetu u nás, který je dostupný pro 99 % domácností. Nabízí spolehlivé připojení a neomezený internet, a to vše bez závazku. Stejně jako u dalších služeb, nabízí O2 několik různých balíčků i u internetu.

Internet HD Stříbrný nabízí rychlost až 50 Mb/s za 299 Kč měsíčně na prvních 6 měsíců, následně se cena zvedne na 499 Kč měsíčně.

Internet HD Zlatý nabízí rychlost až 100 Mb/s za 399 Kč měsíčně na prvních 6 měsíců, následně se cena zvedne na 599 Kč měsíčně.

Internet HD Platinový nabízí rychlost až 250 Mb/s za 499 Kč měsíčně na prvních 6 měsíců, následně se cena zvedne na 699 Kč měsíčně.

Internet HD Diamantový nabízí rychlost až 1000 Mb/s za 599 Kč měsíčně na prvních 6 měsíců, následně se cena zvedne na 799 Kč měsíčně.

Poplatek za modem99 Kč měsíčně
nebo 4752
jednorázově
Aktivace služeb/vybudování zásuvky99 Kč
Samoinstalace
Zapojení modemu technikem499 Kč
Zaslání modemu poštou99 Kč nebo dle akce
ZávazekBez závazku
Stahování datNeomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatek
Pevná veřejná IP adresa254 Kč měsíčně
Maxumální rychlost250 Mb/s

Náš tip!

Využít můžete také výhodnou nabídku internetu HD v balíčku O2 Spolu za 150 Kč měsíčně.

Výhody O2 internetu

O2 Internet Vyhody

O2 internet nabízí kromě základních balíčků samozřejmě také mnoho výhod a vychytávek. Stabilní a spolehlivé připojení si můžete užívat bez ohledu na počasí a počet připojených uživatelů. Data můžete stahovat a odesílat bez jakéhokoli omezení a navíc internet na doma si sjednáte zcela bez závazku a kdykoli můžete vybraný tarif změnit. V ceně všech tarifů je také O2 TV Bronzová.

Bonding a terminátor

Díky bondingu můžete zdvojnásobit rychlost internetu na doma. Do xDSL přípojky jsou totiž zavedeny místo jednoho páru drátů rovnou dva. Aby vše fungovalo, je třeba zařízení zvané terminátor, které je zdarma a navíc o instalaci se postará technik.

Vždy je jen třeba ověřit si rychlost na dané adrese. Následně vás navštíví technik, který vám domů musí natáhnout nové metalické vedení. Také ne všechny modemy s terminátorem spolupracují, a proto se může stát, že si starší typ modemu budete muset vyměnit za novější modem. Funkčnost vašeho stávajícího modemu ověří operátor.

Rychlá a silná Wi-Fi

Pro rychlou a silnou Wi-Fil je třeba si pořádit supervýkonný modem O2 Smart Box. Sedm Wi-Fi antén uvnitř modemu zajistí vysokou rychlost přenosu dat bez kolísání výkonu. Funkce Smart Wi-Fi sama vybere ideální frekvenci tak, aby připojení k internetu nerušil signál od sousedů. Proto se také doporučuje O2 Smart Box doplnit o O2 Smart Booster. Dostanete tak Wi-Fi skutečně do každého koutu vašeho domova, včetně zahrady nebo garáže. O2 Smart Box si můžete pořídit za 99 Kč měsíčně.

Doporučujeme!

Instalaci zvládnete sami pomocí šikovné mobilní aplikace, díky níž pak můžete všechny funkce Wi-Fi a chytré domácnosti řídit odkudkoli.

Chytrá domácnost

O2 Chytra Domacnost

S O2 Chytrou domácností získáte přehled o dění ve vaší domácnosti. Nemusíte se obávat žádných stavebních úprav, protože všechny čidla jsou bezdrátová a naistalujete si jednoduše pomocí aplikace. Budete tak mít neustálý přehled, co se doma děje a v případě nečekané situace vám přijde upozornění.

Vybrat si můžete ze dvou základních balíčků, oba jsou v ceně 100 Kč měsíčně. Balíček pro bezpečný dům obsahuje venkovní kameru, senzor na dveře a detektor pohybu. Balíček pro bezpečný byt obsahuje vnitřní kameru, senzor na dveře a detektor kouře.

Bezpečné surfování

O2 Security ochrání váš telefon, počítač i všechna ostatní domácí zařízení před podvodnými a zavirovanými stránkami. Upozorní vás na nebezpečí a zablokuje vstup. Odhalí také podvodné eshopy i falešná internetová zabezpečení. Na rozdíl od antivirových programů, nezpomaluje služba O2 Security výkon vašeho zařízení, protože funguje přímo v síti.

Internet 5G-ready na doma

O2 5g Na Doma

Ultrarychlý internet 5G-ready je internet nové generace, díky němuž můžete surfovat rychlostí až 250 Mb/s, a to i v místech, kde ještě nedávno rychlé připojení chybělo. Vybírat můžete z několika tarifů.

Internet HD Stříbrný nabízí rychlost až 50 Mb/s za 299 Kč měsíčně na prvních 6 měsíců, následně se cena zvedne na 499 Kč měsíčně.

Internet HD Zlatý nabízí rychlost až 150 Mb/s za 399 Kč měsíčně na prvních 6 měsíců, následně se cena zvedne na 599 Kč měsíčně.

Internet HD Platinový nabízí rychlost až 250Mb/s za 499 Kč měsíčně na prvních 6 měsíců, následně se cena zvedne na 699 Kč měsíčně.

Ke všem uvedeným balíčkům navíc získáte zdarma tarif O2 TV Bronzová s více než 30 televizními kanály.

Pozor!

K Internetu HD potřebujete zařízení pro příjem 5G-ready internetu za 99 Kč měsíčně. Službu a modem vám za 499 Kč odborně zprovozní technik O2.

 Technik O2 na základě změření síly signálu vybere, zda je vhodné instalovat venkovní nebo vnitřní modem. Venkovní připojení k 5G-ready internetu je nejlepší řešení. Anténa je namontována na střechu, plášť budovy, balkón nebo za okno a propojí se kabelem s vnitřním Wi-Fi routerem. U vnitřního připojení modemu s anténou dosáhnete maximální rychlosti připojení až 50 Mb/s, kdežto u vnějšího připojení je to až 250 Mb/s.

Bezdrátový internet

K internetu na doma si můžete pořídit také bezdrátový internet na chatu jen za 249 Kč měsíčně. Balíček Internet OPTIMAL Air nabízí 30 GB dat na cokoliv a rychlost až 20 Mb/s. Je možné jej využít jen na území České republiky.

Podpora – 10/10

O2 Podpora

Společnost O2 má opravdu velmi dobře propracovanou zákaznickou podporu a je možné je kontaktovat různými způsoby. Zeptat se můžete na cokoliv na on-line chatu v době od 8:00 do 19:00, v aplikaci Moje O2, na Facebooku, přes Facebook Messenger, na Twitteru, Whatsappu nebo Apple Mesages. On-line chat s O2 Guru má výhodu v tom, že okamžitě získáte odpověď na svůj dotaz a navíc jim můžete předat jakýkoliv dokument v naprostém bezpečí. Jsou to poradci, kteří vám pomohou vyřešit jakýkoliv problém. Dříve možný způsob komunikace přes email dnes již v rámci inovací a modernizací není možný.

Otestovali jsme pro vás nejen telefonickou podporu, ale také on-line chat s O2 Guru. Na telefonní lince byla operátorka velice vstřícná, a když nevěděla, jak pomoci, přepojila nás na kompetentní kolegyni, takže jsme se dozvěděli vše, co jsme potřebovali. Komunikace o O2 Guru byla taktéž bezproblémová, odpovědi jsme získali během několika málo okamžiků. Ovšem trvalo poměrně dlouho než se O2 Guru Chat spojil. V chatu byla informace o tom, že se nám v současné chvíli bohužel nemohou věnovat, protože toho mají hodně, anebo jsme se připojili mimo jejich pracovní dobu a máme zkusit napsat později. 

On-line chat
Dotazy na e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/10
Kvalita podporyVelmi dobrá
Telefon800 02 02 02


Závěrečné hodnocení

O2 internet Recenze
O2 - logo

Název: O2 internet

Shrnutí:
✅ Bohatá nabídka služeb
✅ Jednoduchá samoinstalace
✅ Možnost propojit s dalšími službami O2 a ušetřit

  • Důležité parametry - 8/10
    8/10
  • Podpora - 10/10
    10/10
9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.94 (49 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání internetu vDSL

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

  1. Anonym 5.1.2022

Přispět názorem

Odesílám