Hledáte nejvýhodnější internet na doma a nejste si jisti, jakého zvolit poskytovatele? Než se budete pídit po cenách, myslete na to, že nejdůležitější je dostupnost internetu na vaší adrese. Ta se dá zjistit hned několika způsoby. Jak na to, se podíváme v tomto článku. 

Seznam míst pro ověření dostupnosti internetu

Poskytovatel Rychlost ověření Ověřit
UVT internet Během vteřin Zde ověřit
Porovnejsito.cz Během vteřin Zde ověřit
O2 Během vteřin Zde ověřit
Vodafone Během vteřin Zde ověřit
Telly Během vteřin Zde ověřit

Jak funguje ověření dostupnosti internetu podle adresy

Zjistit rychlost internetu na vaší adrese je činnost na pár vteřin. Každý poskytovatel internetu na svých webových stránkách nabízí možnost ověření rychlosti a dostupnosti. Stačí, když si otevřete webové stránky poskytovatele, najdete si příslušnou kolonku – obvykle je hned na úvodní stránce – a zadáte svou adresu, resp. adresu, na které chcete internet na doma využívat. Aplikace už sama vygeneruje dostupnost i s případnou maximální rychlostí, jakou vám doma internet vybrané společnosti poběží. 

Jak ověřit dostupnost internetu u UVTnet

Tyto řádky nepíšeme jen tak z hlavy. Abychom mohli článek napsat, vše jsme za vás nejprve otestovali. Pojďme si nyní ukázat, jak ověřit dostupnost internetu na stránkách UVTnet.cz. 

Uvt Overeni Internetu Na Adrese

  • Nejprve si otevřete webové stránky poskytovatele
  • Hned ve spodní části úvodní stránky najdete kolonku pro ověření
  • Napíšete do ní adresu, kde chcete internet využívat – aplikace okamžitě zareaguje a už při psaní ulice a čísla domu vám nabídne konkrétní adresy. Stačí tedy kliknout na tu vaši. 
  • Aplikace okamžitě po odeslání adresy vygeneruje dostupnost internetu a nabídne vám varianty – tarify, které by na vaší adrese byly ideální
  • Vyberete si z nabízených variant a přejdete k objednávce internetu

Jak ověřit dostupnost na Porovnejsito.cz

Pokud ještě nemáte vybraného poskytovatele internetu a zajímá vás, od koho můžete na své adrese internet využívat, jaké budou ceny a jaká rychlost připojení, je vhodnější zvolit tzv. srovnávač internetu – Porovnejsito.cz. Ověření dostupnosti a získání nabídky je podobné, jako na webových stránkách jednotlivých poskytovatelů. 

Porovnejsito Porovnani Internetu

  • Do kolonky na úvodní straně zadáte svou adresu, kde chcete internet využívat
  • Počkáte, až aplikace vygeneruje patřičné informace – trvá to cca 4 vteřiny
  • Následně vám web vygeneruje nabídku všech poskytovatelů, kteří jsou na vaší adrese k dispozici, včetně maximální dostupné rychlosti a především ceny
  • Vyberete si nejlepšího poskytovatele internetu a kliknete na tlačítko “mám zájem”, čímž přejdete k objednávce

Co dělat, pokud není dostupný drátový internet?

Pokud nebydlíte někde na samotě, v horách nebo na vyloženě špatně dostupném místě, pravděpodobně si budete moci vybrat hned z několika možností internetu na doma, ať už to bude pevné připojení – ADSL/VDSL nebo pomocí optických kabelů. Někdy se ale stane, že pevný, tedy drátový internet skutečně není k dispozici. Co s tím? 

Součástí nabídek internetu na doma už dnes bývá i nabídka bezdrátového připojení, pomocí 4G LTE, ideálně pak 5G sítě. Především 5G síť představuje výraznou invovaci a nový telekomunikační standard pro mobilní sítě. Oproti 4G LTE by měla být rychlost 5G sítě až desetinásobná, a také by měla být nižší doba odezvy. Z toho důvodu se může stát bezdrátový internet ve vašem zařízení dobrou alternativou k pevnému internetu. 

Mnoho klientů řeší pomocí mobilní sítě internet např. na chalupě, kde nejsou dostupná jiná internetová připojení. A je to varianta celkem praktická. Nevýhodu však má. Na odlehlých místech, vesnicích nebo uprostřed lesů může být signál mobilní sítě horší, neboť mu brání vysoké stromy, hory atd. Pokud se tedy rozhodnete pro tuto variantu, spojte se nejprve s odborníky, nebo si sami ověřte dostupnost mobilní sítě na místě, kde chcete internet 4G/5G využívat. 


Co číst dále:


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!