O2 Recenze

O2 Recenze


Výhody
+ Výhodou služeb od O2 je velmi kvalitní a rychlá podpora. Pokud něčemu nerozumíte, nebo něco nefunguje, jak má, rychle s vámi sjednají nápravu a jsou k dispozici každý den. Ve chvíli, kdy máte u O2 více než jednu službu, profitujete i na cenách za jejich používání.


Nevýhody
– Zdánlivě „zvýhodněné“ měsíční ceny za notebooky a tablety, které si můžete k některým službám přikoupit, jsou zbytečně předražené a kdo umí počítat, ten na ně jen tak nepřistoupí.

O2 - logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Společnost O2 poskytuje svým klientům komplexní služby v oblasti volání, stahování dat či pevného internetu. Mít od nich můžete i mobilní TV, která se dá sehnat ve výhodném balíčku už od 1 Kč. Záleží jen na klientovi, co si vybere.
Jak služby správně nakombinovat, aby byly co nejvýhodnější, pomohou ochotní poradci, tzv. O2 Guru, kteří jsou k dispozici na telefonu, on-line chatu, a samozřejmě i osobně na prodejnách.


Neomezené volání

O2 má pro své klienty hned několik zvýhodněných balíčků s neomezeným voláním. Odlišuje je především objemem dat u jednotlivých tarifů. Čím více dat si klient vybere, tím je pro něj balíček výhodnější. My jsme se zaměřili na tarif FREE Modrý, za který klient se smlouvou zaplatí 499 Kč měsíčně, bez smlouvy pak o 150 Kč více.
V rámci tarifu O2 FREE Modrý má klient k dispozici neomezené volání i posílání SMS zpráv, a to jak v České republice, tak v rámci Evropské unie. Pokud klient posílá MMS, stojí ho každá 5,60 Kč.

VoláníNeomezeně
SMSNeomezeně
Počet dat1 GB
Standardní rychlost stahování20 Mb/s
MMS6Kč
Závazek24 měsíců

Mobilní data v rámci tarifu
Počet dat v balíčku je 0,5 GB, což je oproti jiným poskytovatelům málo. O2 tak podporuje volbu ostatních tarifů s větším objemem dat, za které ale klienti zaplatí podstatně více. Pokud klient nepodepíše s O2 dvouletý závazek, platí za tarif FREE Modrý 649 Kč, a navíc má dat ještě méně – pouze 250 MB.
Rychlost stahování dat je standardně 20 Mb/s. V případě, že klientovi tento objem dat nestačí a nechce si měnit tarif na vyšší variantu, může si data přikupovat. Za dalších 500 MB zaplatí 99 Kč. Pokud dokoupená data nevyčerpá, nepřijde o ně. Jsou mu převedena do dalšího měsíce.

Internet 4G LTE

Mobilní internet, který je možné využívat v notebooku nebo tabletu a vzít si ho třeba i na dovolenou, na chalupu, nebo si ho přenášet z domova do kanceláře, poskytuje O2 ve třech různých variantách. My jsme se zaměřili na prostřední variantu za 499 Kč měsíčně při smlouvě na 24 měsíců.

Rychlost20/2 Mb/s
Objem dat5 GB
Poplatek za aktivaci0Kč
Poplatek za doručení198Kč
Modem49 Kč měsíčně/2500 jednorázově
Závazek24
VýhodyMožnost dokoupení notebooku či tabletu za zvýhodněnou cenu. Možnost využití O2 security za 29 Kč/měsíc.

Internet všude s sebou
Největší výhodou 4 G LTE internetu je jeho mobilita. Díky přenosnému zařízení – Wifi modemu, se můžete připojit kdekoli v České republice. O2 si zakládá na tom, že již šest let je podle klientů nejlepší mobilní datovou sítí a připojit se k ní lze prakticky na většině míst v ČR.
K balíčku Stříbrná O2 data je k dispozici 5 GB dat se standardní rychlostí stahování 20 Mb/s. Pokud klient data v balíčku vyčerpá, může pokračovat dál. Jednoduše se mu objem dat automaticky obnoví. Pokud tento obnovený objem dat nestihne do konce měsíce vyčerpat, O2 mu je převede do dalšího. Automatické obnovování lze regulovat podle potřeby.
Větší investici by mohl představovat modem, který stojí jednorázově 2500 Kč. Klient má ale možnost využít měsíčního poplatku/splácení – 49 Kč. Prakticky tak zaplatí jen cenu za doručení – 198 Kč. Aktivaci poskytuje O2 zdarma.

„Výhodný“ tablet na splátky
Nechybí „výhody“, které O2 svým klientům nabízí. K balíčkům si mohou za výhodnou cenu, v podstatě na splátky, zakoupit i notebook či tablet. Pokud si však spočítáte cenu, kterou klient při závazku na 24 měsíců zaplatí celkem, zjistíte, že je mnohem vyšší než pořizovací cena přístroje. Jedinou výhodou je, že nemusí tak velkou částku hradit najednou, pokud ji nemá, ale má možnost ji splácet postupně.

Antivirus na měsíc zdarma
Mnohem lépe na mě působí výhoda O2 Security. Jedná se o antivirus do zařízení, na kterém klient surfuje po internetu. K balíčku Stříbrná O2 data má antivirus první měsíc na vyzkoušení zdarma a následně za 29 Kč měsíčně.

Podívejte se na celou recenzi O2 internet 4G/5G.

Internet vDSL

Pevný internet v DSL poskytuje O2 rovněž hned v několika variantách. Rozdíl je především v rychlosti. Logicky platí, že čím vyšší rychlost stahování dat, tím vyšší je měsíční cena. My jsme se opět zaměřili pouze na jeden z tarifů pevného internetu, konkrétně na Internet AKTIV HD za cenu 449 Kč za měsíc.

Poplatek za modem99 Kč měsíčně
nebo 4752
jednorázově
Aktivace služeb/vybudování zásuvky99 Kč
Samoinstalace
Zapojení modemu technikem499 Kč
Zaslání modemu poštou99 Kč nebo dle akce
ZávazekBez závazku
Stahování datNeomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatek
Pevná veřejná IP adresa254 Kč měsíčně
Maxumální rychlost250 Mb/s

Stahování dat neomezeně
V balíčku Internet AKTIV HD má klient k dispozici neomezené stahování dat, přičemž rychlost je 50/5 Mb/s měsíčně. Klient potřebuje modem, který stojí jednorázově 2352 Kč, ale může si vybrat variantu měsíčního poplatku, tj. 49 Kč/měsíc. Za aktivaci služby – zásuvky klient zaplatí jednorázově 99 Kč. Poplatek se účtuje proto, že je potřeba, aby na místo dojel technik a zásuvku zkontroloval, ověřil a aktivoval.

Technik nebo samoinstalace?
Pokud se klient cítí dostatečně technicky zdatný, může provést samoinstalaci, která je logicky zdarma. Pokud se na to necítí, je možné využít technika. Za instalaci technikem pak zaplatíte 399 Kč. Pokud si budete modem instalovat sami, počítejte s tím, že při zaslání poštou zaplatíte dalších 99 Kč za doručení. A to už je možná jistější pověřit nastavením modemu technika – stejně musí přijet aktivovat zásuvku.
Za příplatek 254 Kč měsíčně si klient může zajistit i pevnou veřejnou IP adresu.

Podívejte se na celou recenzi O2 internetu vDSL.

Internetová TV

O2 pro své klienty poskytuje komplexní služby, tudíž nesmí chybět ani digitální TV. Klienti si mohou vybrat ze 4 různých tarifů, které se kromě ceny liší především počtem programů. My jsme se zaměřili na tarif O2 TV M za cenu 399 Kč měsíčně.
V tomto tarifu má klient k dispozici až 141 programů, z toho 42 v HD kvalitě. Pokud nestíhá sledovat své oblíbené pořady, může si je nahrávat. Až 100 hodin filmů a pořadů je možné nahrát a zpětně zhlédnout do 7 dní.

Počet programů135
Programy v HD60
Zpětné zhlédnutí7 dní
Funkce pauza
Nahrávání pořadů100 hodin
Počet zařízení3
Cena pronájmu set-top boxunelze
Cena zakoupení set-top boxu3 312 Kč
Zátěž linky pro HD stanice7Mb/s
ZávazekBez závazku

Je potřeba nový set-top box?
K tomu, aby internetová O2 TV fungovala, je potřeba mít set-top box. Můžete použít svůj starý přístroj, pokud splňuje potřebné parametry, nebo si ke službě zakoupit nový. Opět je zde možnost jednorázového poplatku 2352 Kč, nebo měsíčního splácení – 24x 49 Kč. Pronájem set-top boxu za měsíční paušál O2 neposkytuje.

Videotéka – půjčte si film
Zajímavou službou je i O2 Videotéka, ve které si klienti mohou vypůjčit film ke zhlédnutí. Videotéka obsahuje podle informací O2 stovky filmových trháků. Ceny za půjčení filmů jsou různé. Odvíjí se podle toho, o jaké filmy se jedná, zda jsou to novinky atd.

Podívejte se na celou recenzi O2 TV.

Podpora

Společnost O2 má velmi propracovanou zákaznickou podporu. Pokud něco nemůžete na stránkách dohledat, nebo něčemu nerozumíte, jsou tu vždy pro vás připraveni tzv. O2 Guru, tedy poradci na podpoře. Je možné je kontaktovat telefonicky či na on-line chatu. Emailová podpora je sice také možná, ale není primární, proto může trvat déle, než dostanete odpověď.

On-line chat
Dotazy na e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/10
Kvalita podporyVelmi dobrá
Telefon800 02 02 02

My jsme si prověřili podporu telefonickou a on-line, a obě jsou perfektní. Na telefonu čekáte sice o něco déle, ale zase nemusíte své dotazy zdlouhavě psát. Pokud se chcete optat jen na něco jednoduššího, je rychlejší napsat podpoře na on-line chat. Odpovědi jsou okamžité (prověřeno ve všední den) a velmi dobré. Pracovníci podpory jsou velmi ochotní a rádi poradí.

Více informací →

O2 Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.03 (119 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

13 Příspěvků

 1. Ivo 6.10.2021
 2. jitka hale 31.8.2021
 3. Petr 2.1.2021
  • Alena Regnermlová 8.2.2021
 4. Mloktyxeu 16.10.2020
 5. Grmelová Olga 12.10.2020
 6. Roman Dvorský 21.9.2020
  • Conscience 16.2.2021
 7. Pham Lan Phuong 28.7.2020
 8. Marcela Sliacká 18.7.2020
 9. Jiří Janků 13.6.2020
 10. Marťas 25.4.2020
 11. O2 10.1.2020

Přispět názorem