O2 Recenze O2 Recenze

Hodnotil/a Redakce 5nej

6. 8. 2019

Stručně/vhodné pro

Společnost O2 poskytuje svým klientům komplexní služby v oblasti volání, stahování dat či pevného internetu. Mít od nich můžete i mobilní TV, která se dá sehnat ve výhodném balíčku už od 1 Kč. Záleží jen na klientovi, co si vybere. Jak služby správně nakombinovat, aby byly co nejvýhodnější, pomohou ochotní poradci, tzv. O2 Guru, kteří jsou k dispozici na telefonu, on-line chatu, a samozřejmě i osobně na prodejnách.

Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení všech 5 parametrů:
 • SMS
 • Počet dat
 • Standardní rychlost stahování
 • MMS
 • Závazek
Hodnocení redakce
hodnoceno 5 parametrů
10/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 128x Přidat hodnocení
3/5
Celkové skóre /10 se skládá z hodnocení 5 parametrů:
 • SMS
 • Počet dat
 • Standardní rychlost stahování
 • MMS
 • Závazek

Výhody

 • Výhodou služeb od O2 je velmi kvalitní a rychlá podpora. Pokud něčemu nerozumíte, nebo něco nefunguje, jak má, rychle s vámi sjednají nápravu a jsou k dispozici každý den. Ve chvíli, kdy máte u O2 více než jednu službu, profitujete i na cenách za jejich používání.

Nevýhody

 • Zdánlivě „zvýhodněné“ měsíční ceny za notebooky a tablety, které si můžete k některým službám přikoupit, jsou zbytečně předražené a kdo umí počítat, ten na ně jen tak nepřistoupí.

Parametry

O2 má pro své klienty hned několik zvýhodněných balíčků s neomezeným voláním. Odlišuje je především objemem dat u jednotlivých tarifů. Čím více dat si klient vybere, tím je pro něj balíček výhodnější. My jsme se zaměřili na tarif FREE Modrý, za který klient se smlouvou zaplatí 499 Kč měsíčně, bez smlouvy pak o 150 Kč více.

V rámci tarifu O2 FREE Modrý má klient k dispozici neomezené volání i posílání SMS zpráv, a to jak v České republice, tak v rámci Evropské unie. Pokud klient posílá MMS, stojí ho každá 5,60 Kč.

SMS
Neomezeně
Počet dat
0,5 GB
Standardní rychlost stahování
20 Mb/s
MMS
5,60 Kč
Závazek
24 měsíců

Mobilní data v rámci tarifu

Počet dat v balíčku je 0,5 GB, což je oproti jiným poskytovatelům málo. O2 tak podporuje volbu ostatních tarifů s větším objemem dat, za které ale klienti zaplatí podstatně více. Pokud klient nepodepíše s O2 dvouletý závazek, platí za tarif FREE Modrý 649 Kč, a navíc má dat ještě méně – pouze 250 MB.

Rychlost stahování dat je standardně 20 Mb/s. V případě, že klientovi tento objem dat nestačí a nechce si měnit tarif na vyšší variantu, může si data přikupovat. Za dalších 500 MB zaplatí 99 Kč. Pokud dokoupená data nevyčerpá, nepřijde o ně. Jsou mu převedena do dalšího měsíce.

Internet 4G LTE a 5G

Mobilní internet, který je možné využívat v notebooku nebo tabletu a vzít si ho třeba i na dovolenou, na chalupu, nebo si ho přenášet z domova do kanceláře, poskytuje O2 ve třech různých variantách. My jsme se zaměřili na prostřední variantu za 499 Kč měsíčně při smlouvě na 24 měsíců.

Internet všude s sebou

Největší výhodou 4 G LTE internetu je jeho mobilita. Díky přenosnému zařízení – Wifi modemu, se můžete připojit kdekoli v České republice. O2 si zakládá na tom, že již šest let je podle klientů nejlepší mobilní datovou sítí a připojit se k ní lze prakticky na většině míst v ČR.

K balíčku Stříbrná O2 data je k dispozici 5 GB dat se standardní rychlostí stahování 20 Mb/s. Pokud klient data v balíčku vyčerpá, může pokračovat dál. Jednoduše se mu objem dat automaticky obnoví. Pokud tento obnovený objem dat nestihne do konce měsíce vyčerpat, O2 mu je převede do dalšího. Automatické obnovování lze regulovat podle potřeby.

Větší investici by mohl představovat modem, který stojí jednorázově 2500 Kč. Klient má ale možnost využít měsíčního poplatku/splácení – 49 Kč. Prakticky tak zaplatí jen cenu za doručení – 198 Kč. Aktivaci poskytuje O2 zdarma.

„Výhodný“ tablet na splátky

Nechybí „výhody“, které O2 svým klientům nabízí. K balíčkům si mohou za výhodnou cenu, v podstatě na splátky, zakoupit i notebook či tablet. Pokud si však spočítáte cenu, kterou klient při závazku na 24 měsíců zaplatí celkem, zjistíte, že je mnohem vyšší než pořizovací cena přístroje. Jedinou výhodou je, že nemusí tak velkou částku hradit najednou, pokud ji nemá, ale má možnost ji splácet postupně.

Antivirus na měsíc zdarma

Mnohem lépe na mě působí výhoda O2 Security. Jedná se o antivirus do zařízení, na kterém klient surfuje po internetu. K balíčku Stříbrná O2 data má antivirus první měsíc na vyzkoušení zdarma a následně za 29 Kč měsíčně.

Internet vDSL

Pevný internet v DSL poskytuje O2 rovněž hned v několika variantách. Rozdíl je především v rychlosti. Logicky platí, že čím vyšší rychlost stahování dat, tím vyšší je měsíční cena. My jsme se opět zaměřili pouze na jeden z tarifů pevného internetu, konkrétně na Internet AKTIV HD za cenu 449 Kč za měsíc.

Stahování dat neomezeně

V balíčku Internet AKTIV HD má klient k dispozici neomezené stahování dat, přičemž rychlost je 50/5 Mb/s měsíčně. Klient potřebuje modem, který stojí jednorázově 2352 Kč, ale může si vybrat variantu měsíčního poplatku, tj. 49 Kč/měsíc. Za aktivaci služby – zásuvky klient zaplatí jednorázově 99 Kč. Poplatek se účtuje proto, že je potřeba, aby na místo dojel technik a zásuvku zkontroloval, ověřil a aktivoval.

Technik nebo samoinstalace?

Pokud se klient cítí dostatečně technicky zdatný, může provést samoinstalaci, která je logicky zdarma. Pokud se na to necítí, je možné využít technika. Za instalaci technikem pak zaplatíte 399 Kč. Pokud si budete modem instalovat sami, počítejte s tím, že při zaslání poštou zaplatíte dalších 99 Kč za doručení. A to už je možná jistější pověřit nastavením modemu technika – stejně musí přijet aktivovat zásuvku.

Za příplatek 254 Kč měsíčně si klient může zajistit i pevnou veřejnou IP adresu.

Internetová TV

O2 pro své klienty poskytuje komplexní služby, tudíž nesmí chybět ani digitální TV. Klienti si mohou vybrat ze 4 různých tarifů, které se kromě ceny liší především počtem programů. My jsme se zaměřili na tarif O2 TV M za cenu 399 Kč měsíčně.
V tomto tarifu má klient k dispozici až 141 programů, z toho 42 v HD kvalitě. Pokud nestíhá sledovat své oblíbené pořady, může si je nahrávat. Až 100 hodin filmů a pořadů je možné nahrát a zpětně zhlédnout do 7 dní.

Je potřeba nový set-top box?

K tomu, aby internetová O2 TV fungovala, je potřeba mít set-top box. Můžete použít svůj starý přístroj, pokud splňuje potřebné parametry, nebo si ke službě zakoupit nový. Opět je zde možnost jednorázového poplatku 2352 Kč, nebo měsíčního splácení – 24x 49 Kč. Pronájem set-top boxu za měsíční paušál O2 neposkytuje.

Videotéka – půjčte si film

Zajímavou službou je i O2 Videotéka, ve které si klienti mohou vypůjčit film ke zhlédnutí. Videotéka obsahuje podle informací O2 stovky filmových trháků. Ceny za půjčení filmů jsou různé. Odvíjí se podle toho, o jaké filmy se jedná, zda jsou to novinky atd.

Tip Tip

Co dalšího může O2 TV nabídnout? Podívejte se na naší recenzi televize od O2.

Podpora

Společnost O2 má velmi propracovanou zákaznickou podporu. Pokud něco nemůžete na stránkách dohledat, nebo něčemu nerozumíte, jsou tu vždy pro vás připraveni tzv. O2 Guru, tedy poradci na podpoře. Je možné je kontaktovat telefonicky či na on-line chatu. Emailová podpora je sice také možná, ale není primární, proto může trvat déle, než dostanete odpověď.


Přispět svou zkušeností
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!

Uživatelské zkušenosti

18 zkušeností
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Opravdu nejhorší operátor na trhu, zaměřený pouze na zisk. Neustále vám nutí další a další předražené a nekvalitní služby a nic jiného je nezajímá. Řešení problémů, kterých je u této společnosti požehnaně, převážně s internetem a O2 tv je pro ně až na posledním místě. Nikdy více tohoto operátora.

Hodnocení - 1
Štefan
27. 9. 2022
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Naprostý hnus, mobilní data vypadávají z 4G do E a to velmi často, pořád mám problémy s nestabilitou 02 sítě. Odešel jsem od Vodafone s vizi mnohem lepší nabídky a stability sítě, ale skutečnost je jiná. Měření provádím velmi často přes ČTÚ certifikovaný NetMetr a místo nasmlouvaných 10/10 Mbs je velmi často jen 0,40 – 2,4Mbs / 4-7Mbs. A často mám rovnou hlášku nestabilní síť. 02 je naprostý hnus, vracím se zpět na Vodafone.

Hodnocení - 1
Milan Šturma
28. 8. 2022
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

S o2 jsem byla do roku 2020 naprosto spokojená ale od roku 2022 hruza
na infolince z vás dělají blbce který neví jak se u Komerční banky či pří platbě kartou za vyučtování připisují či nepřipisují platby vím to protože jsem klientem komerční banky taky neustále vnucování dalších služeb který člověk nechce

Hodnocení - 1
Petra Krsnakova
13. 8. 2022

Přemotivovaní a napůl vytrénovaní prodejci se místo služby a porozumění snaží vnutit produkty a služby za ceny, které spíše připomínají loterii. Virtuální Eva mně maximálně irituje. 5x přepojení než se dostanete k osobě která Vám pomůže. Stačilo …

Hodnocení - 3
Jan Šesták
29. 3. 2022

Při připojení 50Mgb v pracovní dny rychlost od 2 do 12Mgb o víkendech rychlost kolísá od 8 do 25Mgb komunikace s operátory katastrofa s techniky ještě horší ti mi doporučili abych si snížil rychlost na 20Mgb že víc jak 30Mgb do antény nedostanou.Neni se co divit když naberou účastníky a pak vysílač nestačí.Hlavně že mi tvrdí že na vysílač připojí jen tolik kolik je doporučeno.Takže O2 je jedna velká katastrofa.

Hodnocení - 3
Sten
6. 2. 2022

Dnes jsem poslal reklamaci na sledování sportovních pořadů – zamrzl obraz chvíli šel a znovu a znovu – šílené , hlavně že se účtují za nekvalitu. Jsem velmi nespokojen!!!

Hodnocení - 3
Ivo
6. 10. 2021

Nákup přes eshop datamánie. Datovou SIM kartu jsem chtěla vrátit, odstoupit od smlouvy ve lhůtě 14 dnů. Nemožné. Několik telefonátů s operátory, několik návštěv prodejen – Praha 4 DBK, Praha 1 Spálená – byla jsem odmítnuta. Pobočky nedělají, musíte přes tel. operátora….. kam asi mám poslat neaktivivanou SIM? Naprosto neprofesionální přístup. Na prodejnách neodborní a neochotní lidé. Pokud nevidí byznys = nehnou ani navíc prstem. O2 nemá žádnou schránku pro email komunikaci, kam bych mohla poslat stížnost. Už nikdy více O2.

Hodnocení - 3
jitka hale
31. 8. 2021

No, jestli máte skutečně rychlost 50 MB, neboli 400 Mb, tak to vám gratuluji! 🙂

Hodnocení - 3
Conscience
16. 2. 2021

Tak dnes jsem se naštvala na 02 lince. Dobila jsem si kredit částkou 300Kc,aby mi zapli internet. Vše proběhlo v pořádku, peníze mi strhli a poslali zprávu, že mám 1,5 gb dat. Tak jsem si chtěla stáhnout hru a podívat se na internet, ale nefunguje, jsem stále offline. Zavolala jsem tedy 02 linku, kde mi slečna poslala konfigurační správu. Podle zprávy jsem si v nastavení našla internet a udělala to podle té její SMS. Zapla jsem a vypla telefon, internet stále nefunguje , tak jsem mobil restartovala, nic, nepomohlo. Tak jsem znovu volala 02 linku , vzal to nějaký mladík, vysvětlila jsem mu situaci a on mi chtěl znovu poslat tu konfigurační správu, tak jsem mu řekla, že mi to nepomohlo, tak mi řekl, ať chvíli počkám a pustil mi nějakou hudbu. Po chvíli se ozval s tím, že jsem na internetu byla před deseti minutami a že mi to funguje. Já mu řekla, že jsem tam byla, ale internet nefunguje. Začal se se mnou dohadovat, že je všechno v pořádku. Začal být už docela nepříjemný, tak jsem mu odpověděla, že mi to nejde. Už docela zvyšoval hlas, tak jsem na něho taky zvýšila hlas. To je teda chování, ať se jde vycpat. Pořád mlel, že je to v pořádku, až jsem toho měla dost a řekla, že mu pěkně děkuju. Za takové služby si platím? Člověk potřebuje poradit a ještě ho málem seřvou? Peníze si strhli, to oni umí, to jsou hned pryč, ale aby poradili, to ne. A není to první případ, co byl operátor nepříjemný. Ještě že mě udělal blbce, že jsem si tu konfigurační správu špatně opsala a že to mám udělat znovu a restartovat mobil. Kolikrát to mám asi zopakovat, když vím, že je to k ničemu? Většinou mi operátoři nikdy moc nepomohli, ale aspoň byli jakž takž příjemní, ale tento “ operátor“ ,co tam sedí, tam nemá co dělat!

Hodnocení - 3
Alena Regnermlová
8. 2. 2021

O2 je asi nejbohatší operátor, který bohužel odmítá jít kupředu s technologii. Neschopnost pustit do světa aplikaci o2 TV na android mluví za vše. Myslím si, kdyby neměli fotbal, tak o poskytovatele nemá nikdo zájem.

Hodnocení - 3
Petr
2. 1. 2021

Nefunguje vůbec, s prominutím je to předražená blbost.

Hodnocení - 3
Mloktyxeu
16. 10. 2020

Hned u vchodu že mě lákali mé telefonní číslo prý na soutěž o tablet.Aby ho vzápětí prodali některému z cool center. A nejspíš proto mi nebylo vyhověno ani u stolku. Jěště,že nejsem u tohoto telefonního operátora.

Hodnocení - 3
Grmelová Olga
12. 10. 2020

O2 TV? Pořizoval jsem si jej před lety a v té době jsem byl doslova nadšený službami i nabídkou. A jaká je situace nyní v roce 2020? Zcela obrácená. Vážně uvažuji o tom, že přejdu k jinému poskytovateli a to zvláště z důvodů, kdy arogance O2, jejich Bohorovnost a namyšlenost již přesáhla i rámec základů slušného chování. Služby přeplacené, přístup alibistický a požitek ze sledování TV veškerý žádný. Dlouhé načítání pořadů, vypadávání internetu, atd. Zaplacenou rychlost mám 50 MB, skutečnost je polovina. Na stížnost operátorka reaguje tím, že se musím obrátit na podporu, ale sama tam nepřepojí. Jejím primárním zájmem je nabídnout další „výhodnou“ službu, ktero přeplatíte. Dokonce lákají i na změnu zastaralého modemu, kdy za nový musí člověk měsíčně platit. Trapnost….Když sa na to člověk podívá hledím služba vs poplatky, zlatý NETFLIX za 319 Kč měsíčně.

Hodnocení - 3
Roman Dvorský
21. 9. 2020

Dostala jsem několik zpráv od O2 že můj starý modem nebude fungovat v brzké době a bylo by dobré si jej vyměnit za nový, jednou mi dokonce volala paní naléhavě se stejnou nabídkou. Tak jsem si před měsícem a půl pořídila nový modem a od té doby jsou jen potíže. Internet vypadává několikrát za den a musí se ručně restartovat modem, aby nějaké připojení vůbec bylo. Řešila jsem to nejdříve přes online chat bot, kde mi operátor poradil tovární restart, což také k ničemu nevedlo. Jeli jsme tedy do prodejny modem reklamovat a za měsíc obdrželi „opravený“. Po vyměnění základní desky modemu se situaci také nezlepšila. Internet stále vypadával. Zase jsme jeli na prodejnu a tam jsme jej museli reklamovat znova. Úplně stejný postup, reklamace a musíme čekat zase měsíc než se dočkáme odpovědi. Když jsem se ptala zda se produkt může vrátit, když za něj platíme každý měsíc a doma byl maximálně 3 týdny, ještě k tomu dělal jen starosti, tak prý že to nejde a máme jen jednu možnost a to je reklamovat a reklamovat a reklamovat. Takže to vidím, že O2 si vymyslelo nabídku zničehonic, když můj starý modem stále funguje perfektně a pak jen bere peníze za reklamaci, která nikam ani nevede. Toto není poprvé, kdy jsme měli problémy s O2. Jsem si vědoma, že lhůta pro vrácení zboží jsou 2 týdny, ale když zákazník reklamuje podruhé nové zboží, tak asi vina je také na straně operátora.

Hodnocení - 3
Pham Lan Phuong
28. 7. 2020

Internet hrůza naprosto nedoporučuju. Vybásní internet tak že uvěříte ale skutečnost je úplně jiná. WiFi je nedostačující. Nejvíc mě štve že jsem zrušila kvalitní internet který dosahoval i před barak a za pár korun. O2 platíte za něco co nefunguje a nehoráznou částku

Hodnocení - 3
Marcela Sliacká
18. 7. 2020

Služby předražené nefunkční a z jejich strany absolutní nezájem hlavně koukej platit. Jako bonus vám nabídnou jinou službu místo stávající jen si musíte připlatit 5000 na splátky. Internet o vesnického joudy funguje stabilně a rychlosti o kterých si může o2 nechat zdát. Už nikdy nic od nich. Pevně nervy nový zákazníci

Hodnocení - 3
Jiří Janků
13. 6. 2020

Stále nejsou schopni vyvinout pitomou aplikaci na Android TV.
Protože je zdarma (k O2 Internetu na doma) tak OK, jinak bych za ní rozhodně neplatil. V dnešní době HbbTv a předplacených služeb jinde HBO /Netflix k ničemu.

Hodnocení - 3
Marťas
25. 4. 2020

Kaatastrofa. Objednáte službu, nefunguje. Chyba není na jejich straně, ale na koncovém zařízení, které jste koupili od nich. Nikdo se s vámi nebaví, oni problém nevidí! Platit ovšem musíte, v dobré víře jste podepsali smlouvu. Dopadl jsem tak, že jim platím, za něco, co nefunguje a fungující jsem musel objednat jinde. Takže platím 2x. To nefungující je dražší.

Hodnocení - 3
O2
10. 1. 2020