Vodafone internet Recenze Vodafone internet Recenze

Hodnotil/a Redakce 5nej

Vydáno: 24. 5. 2021

Aktualizováno: 25. 4. 2024

Shrnutí recenze

Vodafone poskytuje svým zákazníkům komplexní služby v oblasti telefonování i internetu. Nabízí neomezený internet na doma a nejlepší datovou síť v České republice. Připojení od Vodafone je vždy bezpečné a rychle a snadno si pořídíte další výhodné služby. Zákazníci mohou vybírat z několika tarifů, kteří se liší zejména rychlostí stahování dat.

Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení všech 6 parametrů:
 • Poplatek za aktivaci
 • Poplatek za doručení
 • Modem
 • Závazek
 • Stahování dat
 • Výhody
Hodnocení redakce
hodnoceno 6 parametrů
10/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 80x Přidat hodnocení
2.6/5
Celkové skóre /10 se skládá z hodnocení 6 parametrů:
 • Poplatek za aktivaci
 • Poplatek za doručení
 • Modem
 • Závazek
 • Stahování dat
 • Výhody

Výhody

 • Vodafone poskytuje svým klientům komplexní služby – neomezené tarify, internet 4 G LTE i pevný internet v DSL
 • nabídka cenově výhodných balíčků pro klienty odebírající více služeb

Nevýhody

 • chybí podpora online chatu– informace na webu jsou velmi strohé a podrobnosti je nutno složitě dohledávat

Všechny služby pod jednou střechou za výhodnější ceny

Důležité parametry

Vodafone si je vědom, že bez internetu se v dnešní době neobejdeme. Využíváme ho nejen přes pevné připojení, ale také v mobilu a na dalších zařízeních pomocí Wi-Fi. Vodafone v současné době může nabídnout pevný internet v 99 % českých domácností prostřednictvím internetu 4G LTE, xDSL nebo optické sítě. Vždy najde nejoptimálnější řešení na vaší adrese.

V současné době můžete vybírat ze 3 tarifů:

Tarif 300 Mb/s nabízí vysokou rychlost, se kterou poběží celá vaše domácnost skutečně naplno. Jeho cena je 392 Kč měsíčně. Nahrávat můžete rychlostí 20 Mb/s a cena modemu je 70 Kč měsíčně.

Tarif 500 Mb/s nabízí rychlý optický internet a neomezené surfování, online hry nebo streamování. Jeho cena je 430 Kč měsíčně. Nahrávat můžete rychlostí 30 Mb/s a cena modemu je 70 Kč měsíčně.

Tarif 1 Gb/s je nejrychlejší a nejstabilnější internet pro celou rodinu. Jeho cena je 450 Kč měsíčně. Nahrávat můžete rychlostí 50 Mb/s a cena modemu je 100 Kč měsíčně.

Poplatek za aktivaci
1Kč
Poplatek za doručení
Ne
Modem
2400 Kč jednorázově
Závazek
24
Stahování dat
60 GB FUP
Výhody
Aktuální výhody naleznete na webu

Je potřeba modem?

K pevnému internetu je vždy potřeba pořídit modem, který vám Vodafone poskytne za měsíční poplatek 70 Kč, přičemž vám garantuje plnou technickou podporu. Pokud váš stávající modem bude splňovat minimální technické parametry na připojení, je možné využít i ten. Vodafone má v nabídce 5 různých modemů, s výběrem toho nejvhodnějšího právě pro vás vám pomůže technik.

Výhody internetu od Vodafonu

Vodafone Internet Vyhody

Vodafone nabízí samozřejmě k poskytování internetového spojení také spoustu výhod a předností. Nabízí svým zákazníkům ideální řešení i rychlost na poskytované adrese. Internet na doma je vždy neomezený, již žádné datové limity, které by vás omezovaly v brouzdání po netu a při pracovních záležitostech. Dle svého tvrzení dokonce má nejlepší datovou síť v České republice. Připojení od Vodafonu je bezpečné, takže můžete surfovat bez starostí a navíc se o veškeré vybavení, instalaci i servis postarají za vás. A mimo jiné k pevnému internetu si můžete pořídit také další služby, a to samozřejmě výhodně.

Mobilní internet do notebooku nebo tabletu

Vodafone Mobilni Internet

Při pořízení mobilního internetu do notebooku nebo tabletu můžete být online až na 4 zařízeních za jednu cenu. Sdílená Red Data+ pro více čísel nabízejí 3 tarify, ze kterých si můžete vybrat.

Tarif 10 GB je ideální pro časté prohlížení webu, řešení emailů a příležitostných videí. Získáte až 2 SIM se sdílenými daty za 399 Kč měsíčně. 8 GB vám naskočí automaticky na začátku zúčtovacího období a další 2 GB si každý měsíc vyzvednete v aplikaci Můj Vodafone v sekci Moje nabídky.

Tarif 20 GB je varianta vhodná pro všechny milovníky surfování, hudby a sledování videí. Získáte až 4 SIM se sdílenými daty za 549 Kč měsíčně. 10 GB vám naskočí automaticky na začátku zúčtovacího období a dalších 10 GB si každý měsíc vyzvednete v aplikaci Můj Vodafone v sekci Moje nabídky.

Tarif 40 GB je to pravé pro internetové mágy, kteří mají rádi videa v HD kvalitě. Získáte až 4 SIM se sdílenými daty za 999 Kč měsíčně. 30 GB vám naskočí automaticky na začátku zúčtovacího období a dalších 10 GB si každý měsíc vyzvednete v aplikaci Můj Vodafone v sekci Moje nabídky.

Tip Tip

Pokud se některý z tarifů objednáte online, získáte navíc 1 GB na půl roku zdarma.

Wi-Fi st na doma i na chatu

Vodafone Wifi Na Chatu

S Vodafone si můžete vytvořit Wi-Fi síť vždy tam, kde právě jste, díky připojení bez kabelu. Stačí si koupit Datový tarif s 60 GB dat za 449 Kč měsíčně a k tomu Wi-Fi modem, na který lze připojit až 32 zařízení najednou za 1 Kč (měsíční splátka je 60 Kč na 24 měsíců). Vše bez složité instalace a nastavení. Stahovat můžete rychlostí 8 Mbit/s a nahrávat rychlostí 5 Mbit/s. Snadný návod, jak vše připojit naleznete v praktickém videonávodu.

Podpora

Vodafone Podpora

Pokud se potřebujete spojit s podporou Vodafone, můžete si vybrat z několika způsobů. Asi nejsnazší je zavolat zdarma na jejich linku 800 77 77 77, která funguje nonstop. Ještě předtím se však můžete podívat na nejčastější otázky a odpovědi v Centru péče o zákazníky. A také je možné Vodafone kontaktovat přes Facebook nebo Twitter. Jako nejlepší čas, kdy zavolat na infolinku je uvedeno mezi 10. a 16. hodinou.

My vyzkoušeli kontaktovat Vodafone přes Messenger, jelikož byl víkend a odpověď na naše dotazy jsme dostali téměř okamžitě. Velice oceňujeme, že nám nebyly nabízeny žádné služby a dostali jsme jen rychlé a obsáhlé odpovědi na naše otázky.

Časté otázky

Jaké zvolit připojení k internetu? Ne Ne

Při výběru připojení k internetu je důležité zvážit vaše potřeby a preference. Pokud potřebujete rychlost, zvažte optické připojení nebo kabelové připojení. Pokud hledáte flexibilitu a mobilnost, mobilní připojení může být pro vás nejlepší volbou. Důležité je také zvážit cenu a dostupnost v dané lokalitě.

Zde jsou nejčastější možnosti připojení k internetu:

 1. ADSL/VDSL: Tento typ připojení využívá telefonní linku a umožňuje vysokorychlostní internetové připojení. Rychlost závisí na vzdálenosti od centrály a počtu uživatelů v dané lokalitě. Tento typ připojení je vhodný pro běžné uživatele, kteří potřebují připojení k internetu pro stahování a streamování videí, hraní her a surfování na internetu.
 2. Kabelové připojení: Tento typ připojení je založen na kabelové televizi a poskytuje vysokorychlostní internetové připojení. Rychlost je obvykle vyšší než u ADSL/VDSL připojení a závisí na počtu uživatelů v dané lokalitě. Tento typ připojení je vhodný pro uživatele, kteří potřebují vysokou rychlost pro streamování a stahování videí, hraní her a pracovní účely.
 3. Optické připojení: Optické připojení je nejrychlejším a nejstabilnějším typem připojení. Využívá optického kabelu a umožňuje velmi vysokou rychlost připojení. Tento typ připojení je vhodný pro náročné uživatele, kteří potřebují velmi vysokou rychlost pro stahování a streamování videí, online hraní her a pracovní účely.
 4. Mobilní připojení: Tento typ připojení využívá mobilní sítě a umožňuje přístup k internetu z mobilních zařízení. Rychlost závisí na kvalitě signálu a počtu uživatelů v dané lokalitě. Tento typ připojení je vhodný pro uživatele, kteří potřebují internetové připojení na cestách nebo v místech, kde není dostupné pevné připojení k internetu.

 

Jaký internet je nejrychlejší? Ne Ne

Optické připojení je nejrychlejším typem připojení k internetu, který je k dispozici. Využívá optické kabely pro přenos dat a umožňuje rychlosti až do několika gigabitů za sekundu (Gbps). Optické připojení je velmi stabilní a má nízkou odezvu, což je výhodné zejména pro náročné uživatele, kteří provádějí náročné úkoly, jako jsou například streamování videa, hraní online her nebo náročná pracovní úkoly.


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!

Vodafone internet zkušenosti a recenze zákazníků

17 zkušeností
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Nejhorší poskytovatel.
neustále mikrovýpadky každých pár vteřin
maximální upload v Praze, směšných 25 mbps a víc neumí
velmi časté výpadky na delší dobu (cca 2x týdně na několik hodin)
složitá komunikace
500mbps je reálně maximálně 350mbps
stejné problémy na různých místech

Hodnocení - 1
Martin H.
10. 9. 2023
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Velmi neprofesionální

Hodnocení - 1
Filip Strakoš
27. 4. 2023
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Sliby CHYBY, NESTABILNÍ a neustálé kolísání internetu, za cenu kdy ostatní mají stabilní sítě. Podrazy na zákazníka, kdy slibují určitou rychlost za určité peníze, ale pozor v obchodních podmínkách je rychlost většinou poloviční až třetinová!
Silně NEDOPORUČUJI

Hodnocení - 1
Václav
14. 3. 2023
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Naprostá hruza. Pracuji z domova a internet občas zafunguje! Ne, ze by občas vypadl. Je to vyčerpávající spolupráce a nervy, jsem naprosto neefektivní a pracuji kazdy den az do noci kvůli tomu, ze jejich připojení prostě NEFUNGUJE. Nemihu mit žádný osobni život, ani plány. Prace stojí aja ji musím dodělat. Jejich pomoc spočívá v zavolání technika, ktery se ptá jaky mam technický doraz a ze u nich běží vse v pořádku. Ja uz nemůžu. UPC bylo perfektní. Za 10 let vypadlo pripojeni párkrát.

Hodnocení - 1
Dominika
25. 2. 2023
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Velice složitá komun

Hodnocení - 1
Milena Grögerová
7. 11. 2022
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Pro starší klienty velice složité.Samá hesla a čísla,které si nepamatují. Bez hesla u vás nic neviřídíte.

Hodnocení - 1
Milena Grögerová
7. 11. 2022
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Opravdu je to katastrofa. Byl jsem drive u UPC a budu muset odejit. Odezva (ping) je katastrofalni. Surfovani obtizne, hrani her nemozne. A technicka podpora nulova. Jen nabrali zakazniky (platice), ale o nic se nestaraji.

Hodnocení - 1
Jirka S
29. 10. 2022
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Vaše informace a služby pro seniory jsou matoucí a nepřehledné. berte ohled na seniory, kteří vašim napůl anglickým názvům a vašim reklamám nerozumí. Jsou zmateni a když jim posíláte neustálé reklamy a nabídky jsou z toho zoufalí. Co komunikovat s touto skupinou lidí jasně a stručně. !!!!!!

Hodnocení - 1
milena grogerová
28. 10. 2022
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Katastrofální úpadek s porovnáním s původním UPC – mnohem pomalejší reálný výkon, než si ve skutečnosti platím. Kolísání a výpadky – komunikace s Vodafone nula – děs!

Hodnocení - 1
Ervín Č.
4. 10. 2022
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Mám internet od vás 1GB a od doby co sem to vzal tak stahování max 300mb a to mám pevný kabel připojený a ta rychlost vydrží sotva pár sekund a padá pod 200mb a když sem to řešil tak pan řekl že za pár dnů to vyřídí že je chyba unas v paneláku a čekám už přez měsíc co to mám a stále nic a není to nějak rychle jak slibujete co mě mrzí. A cena dobrá ale dokud nezlepší kvality tak jedině zas přejít někomu jinému.

Hodnocení - 2
Martin Nedveis
9. 7. 2022
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Technická podpora dlouhodobě asi nejhorší ze všech operátorů. Bohužel zaměstnávají diletanty, kteří v případě problémů jsou schopni pouze věty typu: resetujte svůj modem (router) a vytáhněte ze zásuvky. Je to docela vtipné, jak jsou technický nezdatní.

Hodnocení - 1
Štěpán
4. 6. 2022
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Naprostá katastrofa! Neustále výpadky, podpora / technici neexistují, nedá se jim dovolat. Jsem 2 dny bez internetu a nic se neděje! Pracují tam neskutečně nekompetentní lidé. Každý operátor dává úplně jiné informace. Kocourkov! Pokud zvažujete internet od Vodafone, tak doporučuji si k připojení sjednat i pravidelné návštěvy psychologa, protože taková idiocie vás dokáže dohnat do blázince 😀 Ne opravdu, pokud budete mít jakýkoli problém/výpadek začnou zkoušet své praktiky – přepojí vás k neexistujícímu technickému oddělení (nikdo to nebere) atd. Zlaté UPC, měl jsem telefon přímo na techniky, vmžiku mi potvrdili, že je závada na jejich zařízení, opravili závadu v řádu hodin (1 až 3 hodiny)…

Hodnocení - 1
Jirka
23. 5. 2022
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Když chcete něco vyřešit telefonicky téměř nejde podpora neochotná a neumí nic vyřešit a domluva s technikem ještě horší. Kolem 13 let u UPC téměř bez problému po přechodu na vodafone stále problémy s připojením, výpadky nebo rycholostí.

Hodnocení - 1
Anonymous
10. 5. 2022

Úplná katastrofa. Neustálé výpadky jak internetu tak tv, telefonicky nemožné se dovolat. Nejprve výpadek a poté se cca po půl hodině hledáni a zjišťování uráčí napsat na stránky, že je výpadek, který potrvá do pozdních večerních hodin. Nechápu jak mohlo UPC takto hodit své zákazníky k nejhoršímu operátorovi v ČR.

Hodnocení - 3
Anonymous
4. 4. 2022

Je pomalý vypadává a ještě navíc když se chceme zjistit proč tomu tak je tak to nejde telefonicky ale musim jet do Kolína prostě tragedie

Hodnocení - 3
Anonymous
1. 4. 2022

15 let UPC internet bez jediného problému, po přechodu na vodafone, během půl roku pořád něco, bud nefunguje vůbec nebo neustále kolísá

Hodnocení - 3
vodafone katastrofa
4. 3. 2022

Vodafone převzal TV vysílání od UPC a provedl výměnu hardware. Nový setupbox + ovladač je naprosto katastrofální, neintuitivní, velký krok zpět. Zpětné přehrávání prakticky nefunguje, seká se, to samé je při přehrávání nahraných pořadů. Naprosto nepochopitelné. Po mnohaleté smlouvě s UPC končím a vybírám nového operátora. Myslím, že každý bude lepší, než Vodafone, klesnout už se snad nedá….

Hodnocení - 3
Anonymous
6. 12. 2021