Todoist Recenze

Vyhody

+ Aplikace pro všechny platformy
+ Rozhraní v češtině
+ Přizpůsobitelné filtry

Nevyhody

Ve verzi zdarma nejsou připomínky.

 

Todoist Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Todoist je to-do aplikace (úkolovník) pro zvyšování produktivity, pro organizaci práce a života. Aplikace úkolovníku lze používat na jakékoliv oblíbeném operačním systému a také na různých zařízeních. Od počítače až po chytré hodinky. Jde pravděpodobně o nejpopulárnější službu tohoto druhu. V současné době používá Todoist přes 25 milionů lidí po celém světě, kteří díky němu mají správně nastavenou rovnováhu mezi prací a volným časem.

Oblíbenost Todoistu spočívá zejména v možnosti jej používat napříč všemi zařízeními a operačními systémy. Jeho aplikaci lze nainstalovat na počítač, notebook, do internetového prohlížeče, na mobilní telefon a notifikace mohou uživatelé přijímat i ve svých chytrých hodinkách. Díky tomu nejspíš nezapomenou na žádný důležitý úkol.

Todoist je v češtině, což přispívá k jeho komfortnímu používání. Uživatelé si tento úkolovník oblíbili také kvůli jeho výkonné bezplatné verzi. Ta má samozřejmě některá omezení jako je například nemožnost nastavovat úkolům upozornění, ale jinak je dobře použitelná na organizování pracovního a osobního času.

Todoist je cloudová aplikace. To znamená, že se s ní pracuje především online. Pokud má uživatel na své zařízení nainstalovanou aplikaci tohoto úkolovníku, tak v něm může pracovat, ukládat a editovat úkoly i v offline režimu. Všechna offline rozdělaná práce se nahraje na server v momentě, kdy bude zařízení online.

Pokud si uživatelé nejsou jistí placenou verzí, tak mají možnost využít zkušební verzi na dobu 30 dní.

Finance – 7/10

Todoist nabízí několik cenových tarifů – Zdarma, Premium, Business. Za jednotlivé tarify lze platit v měsíčních intervalech, ale výhodnější je platba za celý rok, při které uživatelé výrazně ušetří. Zaplatit za Todoist je možné v několika měnách.

Zajímavostí je, že v bezplatném tarifu lze projekty sdílet s ostatními spolupracovníky. Těch může být až 5. U Premium tarifu vzrůstá počet spolupracovníků na 25 a u tarifu Business na 50 pracovníků, kteří mohou spolupracovat na jednom projektu.

Roční platba (tarif pro jednotlivce)774 Kč
Verze zdarma?

Důležité funkce – 8.8/10

Důležité funkce jsme porovnávali z pohledu neplaceného a placeného tarifu. V recenzi nám šlo zejména o ukázku omezení, která však mnohým uživatelům nemusí vadit a nemusí je limitovat.

V bezplatné verzi lze založit 80 projektů (seznamů) a ve verzi premium 300. Do každého projektu lze vložit u bezplatné verze 150 úkolů a ve verzi premium 300 úkolů. Počítají se pouze aktivní úkoly, takže když uživatel úkol dokončí nebo smaže, tak už se takový úkol nepočítá. To znamená, že uvolnil místo dalšímu.

Todoist je úkolovník, který lze použít k týmové spolupráci. Projekty nebo jednotlivé úkoly můžete sdílet se spolupracovníky.

Úkolům v úkolovníku lze nastavovat upozornění. Upozornění nejdou nastavovat v tarifu zdarma. Otázka je, zda se bez upozornění dokáže uživatel obejít?

V Todoist lze nechat úkol automaticky opakovat. Při učení návyků uživatelé ocení možnost nastavit opakování úkolu automaticky každý den, každý druhý den nebo například jednou měsíčně. Intervaly jsou uživatelsky přizpůsobitelné, takže lze nastavovat téměř jakýkoliv časový úsek.

Jednotlivým úkolům je možné nastavovat další dílčí podúkoly (subtasky). Tato funkce se využívá pro nákupní seznamy, ale také pro řízení projektů a dodržování postupu práce. Záleží na tom, k čemu bude uživatel úkolovník používat. Mnoho lidí používá Todoist jako nástroj pro zvýšení osobní produktivity nebo k učení návyků. Podúkoly pomáhají jeden složitý úkol rozdělit na několik jednodušších, kdy splnění menšího úkolu zabere méně času a úsilí. 

Počet projektů/seznamů verze zdarma80
Počet projektů/seznamů placená verze300
Počet úkolů v projektu/seznamu verze zdarma150
Počet úkolů v projektu/seznamu placená verze300
Sdílení a spolupráce
Připomenutí (ne u tarifu zdarma)
Opakování úkolů
Podúkoly (subtasky)
Spojení s Google Kalendářem

Kompatibilita – 10/10

Todoist patří k nejoblíbenějším úkolovníkům na světě. Důležité je mít takový úkolovník neustále u sebe. Z toho důvodu je důležité, aby jeho aplikace bylo možné nainstalovat na různá zařízení a operační systémy. Tuto podmínku splňuje Todoist na jedničku. 

K dispozici jsou aplikace pro operační systémy Windows a MacOS, ale také pro zařízení na systémech Android nebo iOS. Svůj úkolovník mohou mít uživatelé u sebe v podstatě kdekoliv. A to i v místech, kde není k dispozici internet. Jednou z výhod těchto cloudových úkolovníků je, že se dokáží automaticky synchronizovat s ostatními zařízeními, která uživatel používá. 

Todoist má propracované webové rozhraní, kde je možné s úkoly a projekty efektivně pracovat. Pokud uživatel často pracuje ve webovém prohlížeči, tak nejspíš ocení doplňky do internetových prohlížečů. Přes ty je možné nejen pracovat s úkoly, ale také se nechat včas upozornit na nadcházející úkol.

Aplikace pro desktop (Windows, MacOS)
Aplikace pro mobilní zařízení (Android, iOS)
Podpora chytrých hodinek (Android, Apple)
Rozšíření pro internetové prohlížeče (Chrome, Firefox)
Webové rozhraní
V češtině

Užitečné funkce – 10/10

Hlavní užitečnou funkcí je možnost offline vytváření a editování úkolů. Nutností je spravovat svůj úkolovník a projekty přes aplikaci. Přes webové rozhraní offline editace nefunguje. Pokud je uživatel mimo dosah internetového připojení, tak může s úkolovníkem pracovat a přidávat další úkoly. V momentě, kdy bude zařízení připojené k internetu, tak se všechno synchronizuje na server Todoistu a zároveň s tím se provedené změny synchronizují do ostatních zařízení.

Todoist je aplikace na zvyšování produktivity. Mezi její oblíbené funkce patří právě ukazatel produktivity. Ten má uživatele motivovat v plnění dalších úkolů.

K úkolům je možné přidávat soubory jako přílohy. Také je možné přidávat úkoly prostřednictvím e-mailu. Tyto funkce nejsou dostupné v tarifu zdarma. 

Todoist je možné jednoduše propojit s dalšími nástroji, které uživatelé používají například pro týmovou spolupráci nebo komunikaci s klienty.

Offline editace
Klávesové zkratky
Měření produktivity/cílů
Štítky (ne u tarifu zdarma)
Filtry (priority)
Možnost vkládat k úkolům soubory jako přílohy (ne u tarifu zdarma)
Přidávání úkolů e-mailem (ne u tarifu zdarma)
Možnost propojit s dalšími nástroji (Slack, Gmail, Outlook atd.)
Projektové šablony (ne u tarifu zdarma)

Podpora – 10/10

Todoist se snaží své uživatele naučit využívat aplikaci úkolovníku co nejlepším způsobem. Proto jim přichystal rozsáhlou nápovědu, která jim poradí v začátcích používání této aplikace. Tato nápověda je pak přes různé tipy a videonávody dovede k jejímu efektivnějšímu používání. To by mělo mít za následek lepší nakládání s časem nebo mít lépe oddělené pracovní záležitosti a osobní život.

Nápověda
FAQ a poradce při potížích
Videonávody


Závěrečné hodnocení

Todoist Recenze
Todoist Logo

Název: Todoist

Shrnutí:
✅ S úkoly lze pracovat i v režimu offline
✅ Vhodné pro týmovou spolupráci
✅ Vytváření úkolů zasláním e-mailu

 • Finance - 7/10
  7/10
 • Důležité funkce - 8.8/10
  8.8/10
 • Kompatibilita - 10/10
  10/10
 • Užitečné funkce - 10/10
  10/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
9.3/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.6 (5 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání To-Do aplikací.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem