TickTick Recenze

Vyhody

+ Možnost natastavit jednomu úkolu více připomínek
+ Integrovaný pomodoro časovač
+ Možnost vkládat přílohy k úkolům

Nevyhody

Synchronizace s Google Kalendářem pouze v premium verzi

 

Ticktick Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

TickTick je na první pohled jednoduchý úkolovník, který v sobě skrývá mnoho užitečných funkcí. Ty ocení nejen stoupenci GTD. Aplikaci lze využívat zdarma, ale s určitými omezeními. Pokud uživatelům něco chybí, tak si mohou zaplatit prémiový tarif.

Aplikace úkolovníku TickTick uživatele nespíš vzhledem příliš neoslní. Nicméně, dobrou zprávou je, že je možné si ji trochu uživatelsky zpříjemnit. Například lze měnit její pozadí a barvy a v úkolech a seznamech je možné používat emotikony.

Za zmínku také stojí inteligentní připomínky úkolů, které je možné nastavit podle termínů a časů. Pro chronické odkladače povinností je TickTick vybaven otravnými výstrahami nebo možností nastavit pro jeden úkol více upomínek.

TickTick je klasický úkolovník, který je podobný svým konkurentům jako je například Todoist. Oproti tomu má tickTick například pomodoro časovač, který pomáhá k lepšímu soustředění na práci.

TickTick má také svůj vestavěný kalendář. Ten je dostupný pouze v prémiovém tarifu, ale lze jej synchronizovat s Google kalendářem. Tím dostane jednoduchý úkolovník daleko větší možnosti pro práci s časem a osobní produktivitou.

Finance – 9/10

TickTick má tarif zdarma a prémiový tarif. Ty se od sebe liší některými funkcemi. Například v bezplatném tarifu nemůžete TickTick propojit s Google kalendářem. Jinak je bezplatná verze poměrně dobře použitelná. Pokud tedy nepatříte mezi náročné uživatele, kteří potřebují vytvářet desítky projektů/seznamů s úkoly.

Roční platba (tarif pro jednotlivce)602 Kč
Verze zdarma?

Důležité funkce – 8.8/10

Bezplatná a placená verze se od sebe liší zejména počty projektů/seznamů. Ve verzi zdarma mohou uživatelé vytvořit 9 projektů. V prémiové verzi mohou vytvořit 299 projektů. Podstatně se také liší počet úkolů, které lze přiřadit pod každý projekt. Zatímco verze zdarma umožňuje pod projekt přidat 99 úkolů, tak placená verze jich umožňuje přidat 999.

Úkolovník TickTick je použitelný i pro týmovou spolupráci. Jednotlivé seznamy úkolů je možné sdílet a zpřístupňovat prostřednictvím e-mailové adresy.

TickTick umožňuje vytvářet různá upozornění. U neplaceného tarifu je možné vytvořit pro úkol 2 upozornění. U prémiového tarifu 5. 

Jednotlivým úkolům mohou uživatelé vytvářet podúkoly. Zde se zase liší placená verze od neplacené. V placené verzi lze vytvořit úkolu až 199 podúkolů, ale u tarifu zdarma je možné vytvořit 19 podúkolů.

Počet projektů/seznamů verze zdarma9
Počet projektů/seznamů placená verze299
Počet úkolů v projektu/seznamu verze zdarma99
Počet úkolů v projektu/seznamu placená verze999
Sdílení a spolupráce
Připomenutí
Opakování úkolů
Podúkoly (subtasky)
Spojení s Google Kalendářem

Kompatibilita – 8.3/10

TickTick má aplikace pro jakýkoliv oblíbený operační systém a mobilní platformy. Úkolovník mohou uživatelé nainstalovat na svůj počítač s Windows, Mac OS, ale také na chytrá zařízení se systémem Android nebo iOS. Za zmínku stojí doplňky pro internetové prohlížeče. Díky tomu všemu budou mít uživatelé své úkoly neustále po ruce.

Pokud nechcete, tak aplikaci nikam nemusíte instalovat, a TickTick můžete stejně používat. Jeho webové rozhraní je plnohodnotnou aplikací, ve které lze dělat všechny úkony jako v nainstalované aplikaci. 

Úkolovník umí zobrazovat notifikace a pracovat s úkoly také v chytrých hodinkách.

Jediné, co by mohlo uživatelům u TickTick chybět je český jazyk. Aplikace ani webové rozhraní nejsou přeložené do češtiny.

Aplikace pro desktop (Windows, MacOS)
Aplikace pro mobilní zařízení (Android, iOS)
Podpora chytrých hodinek (Android, Apple)
Rozšíření pro internetové prohlížeče (Chrome, Firefox)
Webové rozhraní
V češtině

Užitečné funkce – 8.8/10

V TickTick se dá pracovat i mimo dosah internetového připojení. Pro práci offline je nutné používat aplikaci úkolovníku. V té je možné přidávat a editovat úkoly. Ve chvíli, kdy se zařízení připojí k internetu, tak bude veškerá provedená práce synchronizována na server. Odtud pak mohou být úkoly dostupné ve všech zařízeních, které uživatel používá pro práci s úkoly.

Úkolovník umí úkoly rozdělit nejen na seznamy/projekty, ale umí je také dělit na štítky a filtry (priority).

Užitečnou funkcí, kterou nejspíš jako uživatel oceníte, jo možnost přidávat k úkolům soubory jako jsou dokumenty nebo obrázky. 

Pokud nemá uživatel aplikaci zrovna po ruce, tak může přidávat úkoly do svého úkolovníku prostřednictvím e-mailu. Takový e-mail stačí zaslat na speciální e-mailovou adresu. 

TickTick umožňuje úkolovník spojit s dalšími nástroji pro komunikaci nebo pro práci s úkoly a událostmi.

Offline editace
Klávesové zkratky
Měření produktivity/cílů
Štítky
Filtry (priority)
Možnost vkládat k úkolům soubory jako přílohy (5 MB)
Přidávání úkolů e-mailem
Možnost propojit s dalšími nástroji (Slack, Gmail, Outlook atd.)
Projektové šablony

Podpora – 6.7/10

TickTick je poměrně nová tvář na poli taskovacích aplikací, ale její nápověda a znalostní báze jsou poměrně propracované. Web aplikace se může pochlubit databází nejčastějších dotazů (FAQ). 

Nápověda
FAQ a poradce při potížích
Videonávody


Závěrečné hodnocení

TickTick Recenze
Ticktick Logo

Název: TickTick

Shrnutí:
✅ K úkolům lze přidávat přílohy
✅ Lze synchronizovat s Google Kalendářem
✅ Inteligentní připomenutí na úkoly

 • Finance - 9/10
  9/10
 • Důležité funkce - 8.8/10
  8.8/10
 • Kompatibilita - 8.3/10
  8.3/10
 • Užitečné funkce - 8.8/10
  8.8/10
 • Podpora - 6.66/10
  6.7/10
8.3/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.6 (5 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání To-Do aplikací.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem