Wedos recenze

Vyhody

+ Díky Wedosu můžete na svém webhostingu provozovat neomezený počet domén. + Základní webhosting už za 479 Kč.

Nevyhody

– Oproti jiným je Wedos někdy méně spolehlivý a prostředí v administraci nemusí též vyhovovat každému.

 

Wedos-logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Wedos Recenze

Shrnutí:

Wedos je nejprodávanější webhosting v Česku a to zejména díky své nejlevnější variantě NoLimit s těmi nejzákladnějšími parametry, se kterými si však nenáročný uživatel vystačí. I v případě, že hledáte výkonnější hosting, nešlápnete vedle s vyšším tarifem NoLimit Extra. Jde o komplexní řešení, které je vhodné pro uživatele, které chtějí na jednom webhostingu provozovat více webů a zároveň nedělat kompromisy co se výkonu týče.

Finance – 7.8/10

Wedos Cena

Tarif NoLimit Extra pořídíte za 1452 Kč za rok. Webhosting je cenově srovnatelný s ostatními recenzovanými hostingy. Jestliže si navíc vystačíte se základními parametry, můžete si pořídit hosting NoLimit a mít web už za 479 Kč ročně. Nabízí tedy dva tarify a je mezi nimi nejen velký cenový, ale také výkonnostní rozdíl. Výhoda je, že když se váš web v průběhu času stane o něco náročnější na výkon a bude třeba upgrade, tak u WEDOs je možné snadno přejít na vyšší tarif. Tedy pokud mluvíme o přechodu z NoLimit na NoLimit Extra. V porovnání s konkurencí cena obou tarifů velmi přívětivá.

Nejlevnější domény na trhu

Wedos Domeny

WEDOS patří mezi největší registrátory domén v České republice. Je to zejména díky jeho nízkým cenám. Za registrace i prodlužování domén jsou účtované často velkoobchodní (nákupní) ceny. To je fakt, díky kterému je WEDOS bezkonkurenční. Tedy alespoň v prodeji domén a jejich cen.

U WEDOS je možné zaregistrovat domény s koncovkami .CZ, .SK, .EU, .NET, .COM, .INFO a další oblíbené koncovky. Nicméně, WEDOS umí registrovat i exotické nebo nové koncovky domény jako jsou .FUN, .ONLINE, .GAY, .SPACE, .STORE a další. Nejspíš nenarazíte na koncovku, kterou by nebylo možné u této společnosti registrovat.

Roční platba s DPH1 452Kč
Cena registrace domény .cz (s DPH)175,45Kč
Cena registrace domény .com (s DPH)301,29Kč
Garance spokojenosti180 dní
Vyzkoušení zdarma7 dní

Pozor!

Řada webhostingových společností láká zákazníky na nízké registrace domén, ale v dalších letech jim za prodloužení účtují vysoké poplatky. WEDOS toto nedělá, takže cena prodloužení domén je totožná s cenou 1. registrace.

Důležité parametry hostingu – 8.9/10

Je třeba zmínit, že uvedené parametry jsou v případě Wedosu orientační, jelikož díky speciálním technologiím dosahují uvedené hodnoty běžně na desetinásobek (např. PHP memory_limit či max počet PHP skriptů).

Většinu parametrů týkajících se velikosti emailové schránky, prostoru pro web či počtu databází, uvádí Wedos jako neomezené. To dává jakýsi pocit svobody a možnost s weby více experimentovat. Nečekejte však, že by zde nebyl vůbec žádný limit. Jakmile byste zatěžovali příliš velkou část serveru, vězte že Wedos by se ozval. I přes to moje zkušenosti s Wedosem jsou jen dobré a zatím mi byli schopni poskytnout vše, co jsem potřeboval (jsem náročný uživatel).

Extra výkon s tarifem NoLimit Extra

Wedos Nolimit Extra Vykon

Jak už sám název tarifu naznačuje, jde o webhostingový tarif pro extra náročné aplikace a weby. Pokud bychom parametry webhostingu srovnávali s běžnými VPS (virtuálními servery), tak bychom přišli na to, že je NoLimit Extra daleko výkonnějším hostingem. Je však potřeba vzít v úvahu, že jde o sdílený webhosting.

Důležité parametry v číslech

NoLimit Extra umožňuje vytvořit neomezený počet databází jejich celková velikost může být 2GB. Tento webhostingový tarif má také bezkonkurenčně vysoký PHP memory limit. Ten má tabulkovou hodnotu 512MB, ale faktem je, že díky speciální konfiguraci serveru je možné využít až desetinásobek této hodnoty.

Neobvyklou hodnotu má i PHP max_execution_time 90s, takže nehrozí, že by se nějaký proces jako je například upload XML feedu na něčem zasekl.

WEDOS používá nejnovější verzi PHP. Mezi verzemi PHP je možné přepínat dle potřeb. Samozřejmostí je také přepnutí na zastaralou verzi PHP 5.x.

Prosor pro web (GB)neomezeně
Počet domén 2. řádu1
Zdarma doména 3. řádu
Počet subdomén (domén 3.řádu)neomezeně
Počet email adresneomezeně (10GB v základu, za poplatek až 110 GB)
Počet My SQL databázeneomezeně (max 2GB)
PHP Memory_llimit512MB
Max_execution time90s
Cron úlohy
Traffic (návštěvnost)neomezeně
PHP 7 a vyšší
PHP starší verze (od 5.x)
Podpora Wordpressu
SSD

TIP!

WEDOS NoLimit Extra je možné testovat 7 dní zdarma. Webhosting má garanci spokojenosti. Za své služby ručí a pokud není zákazník spokojený, tak mu vrátí peníze za služby zpět. Garance spokojenosti platí po dobu 180 dní.

Zabezpečení – 10/10

Ve vyšším tarifu NoLimit Extra máte v ceně pravidelné zálohování. Antivir, Antispam i SSL zabezpečení najdete ve vyšším i v nižším tarifu. Wedos je dobře zabezpečený a to i díky letitým zkušenostem, které s provozem serverů společnost má. Již mnoho let jsou nejprodávanějším hostingem v ČR.

Zálohování dat u WEDOS

V rámci služeb tarifu NoLimit Extra je i pravidelné denní zálohování. To se týká jak webu, tak i e-mailů a databází. Zálohování probíhá každou noc. Zálohy jsou dostupné 5 dní nazpět a jejich obnovení je zdarma. Stačí o jejich obnovení jen požádat techniky.

Pravidelné zálohování
Antispam
SSL zabezpečení
Antivir
Garance spokojenosti180 dní

Podpora – 8.6/10

Wedos Podpora

Milovníci telefonické podpory nebudou nadšení, že Wedos žádnou nemá. Za to se dočkáte kvalitní podpory na chatu, emailu nebo pomocí autorizovaného požadavku v administraci. Podpora je k dispozici NONSTOP! Na většinu otázek však často najdete odpověď v databázi FAQ, která je poměrně velmi obsáhlá.

U WEDOS musíme jednoznačně pochválit znalostní bázi a nápovědu. Obojí je zpracované na vysoké úrovni, takže zde najdou zákazníci řešení většiny svých problémů. Uživatelská podpora se mnohdy neobtěžuje zákazníkům jejich potíže dlouze vysvětlovat a rovnou je odkazuje do často zodpovězených dotazů. To je na jednu stranu pochopitelné, ale některým méně zkušeným uživatelům to moc nepomůže.

Email
Aut. požadavek
Live chat
Telefon
Rychlost skrze Live chatokamžitě
Do jednoho pracovního dne? (email)
FAQ
pracovní doba podporynonstop

Nezaujal váš Wedos? Zkuste se podívat na naše srovnání společností nabízejících webhosting.Závěrečné hodnocení

Wedos recenze
 • Finance - 7.8/10
  7.8/10
 • Důležité parametry hostingu - 8.9/10
  8.9/10
 • Zabezpečení - 10/10
  10/10
 • Podpora - 8.6/10
  8.6/10
8.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.39 (41 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání webhostingů.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

9 Příspěvků

 1. Karel 7.12.2020
 2. Anonym 18.10.2020
 3. Anonym 28.8.2020
 4. Anonym 21.8.2020
 5. Anonym 1.8.2020
 6. Anonym 23.7.2020
 7. Anonym 14.7.2020
 8. Pája 16.3.2019
  • Redakce 5nej.cz 19.3.2019

Přispět názorem

Odesílám