Podpořit.cz Recenze

Vyhody

+ Zákazník má možnost svým nákupem přispět na dobrou věc
+ E-shop se může zviditelnit a zvýšit své tržby

Nevyhody

Katalog e-shopů by mohl být přehlednější

 

Logo Podporit Cz

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Podpořit.cz Recenze

Shrnutí:

Podpořit.cz je nakupování on-line, při kterém se přispívá na dobrou věc. Zákazníky to přitom nestojí ani korunu navíc. Pro e-shopy je to způsob, jak se zviditelnit, získat další zákazníky a zvýšit tržby.

Jak je to vlastně možné, že zákazníci mohou nakupovat a ještě přispět na dobrou věc, aniž by je to stálo peníze za nákup navíc? Podpořit.cz funguje na principu affiliate marketingu (provizní marketing). V jednoduchosti lze říci, že Podpořit.cz má speciální kód nebo URL (webovou adresu), přes které když zákazník přijde do konkrétního obchodu a nakoupí tam, tak se Podpořit přičte provize z nákupu. Tato provize je následně přerozdělena a poslána na dobrou věc. Takovou dobrou věcí je samozřejmě podpora různých lidí, rodin nebo úmyslů. 

Obyčejným nákupem v internetovém obchodě mohou lidé přispět například dětem, které bojují s mozkovou obrnou, seniorům, aby nemuseli strávit Nový rok osamotě nebo například rodině, která potřebuje finančně pomoct se specializovanou péčí pro své děti.

Kde a komu chcete pomoci si můžete vybrat vlastně sami. Na stránkách Podpořit.cz je sekce s názvem “Kde pomáháme”. To je seznam příběhů, které vám více napoví o tom, na co se peníze vybírají, kde se použijí a čemu to pomůže.

Podpořit.cz je v podstatě takový crowdfundfing (způsob financování, při kterém větší počet lidí přispívá malým obnosem k cílové částce požadované pro realizaci předmětu financování). Nicméně, přes projekt Podpořit.cz lidé vybírají peníze nakupováním v partnerských e-shopech a nejlepší na tom je, že nedají ani korunu z vlastní kapsy. A kdyby náhodou chtěl někdo přispět na dobrou věc větší částkou, tak to může udělat napřímo.

Jak to funguje? Zákazník nakoupí jako vždy ve svém oblíbeném obchodě a pomůže tím někomu jinému. Peníze, které pomohou pochází sice z peněz za nákup, ale na dobrou věc je dá ze svého internetový obchod. Ten si sice darovanými penězi pokrátí vlastní marži, ale protože je to pro něj dobrá vizitka a další způsob, jak se zviditelnit, tak jde vlastně o peníze, které by musel utratit za jiný způsob marketingu. Nabízí se tvrdit, že na jednom nákupu vydělají 3 strany. Zákazník dostane své zboží za stejnou cenu a ještě přispěje na dobrou věc. E-shop získá zákazníka a prodá více zboží, zviditelní se a přispěje na dobrou věc. Nakonec je zde darovaná strana, která může velice získat potřebné prostředky.

Místa, kde lze nakoupit a Podpořit – 10/10

Pro e-shop, který chce pomáhat je pravděpodobně nejdůležitější, aby měl svůj affiliate program. Do tohoto programu se může posléze zapojit projekt Podpořit. Tím se obchod stane partnerským e-shopem a Podpořit.cz jej bude moct propagovat.

Partnerskými e-shopy jsou nejen největší online nákupní galerie v ČR, ale i malé obchody, cestovní kanceláře, knihkupectví, obchody s elektronikou, hobby obchody a další. Nemá smysl vyjmenovávat všechny kategorie sortimentu. Společně s Podpořit.cz je možné nakoupit takřka všude.

Počet partnerských e-shopůvíce než 1030
Možnost zapojit vlastní e-shop?
Dostatečný sortiment e-shopů?

Jednoduchost nákupu – 10/10

Možná vás napadlo, zda není nákup pro podporu někoho jiného příliš složitý. Je to jednodušší než se zdá. Zákazník přijde na portál Podpořit a tam si vybere e-shop, kde chce nakoupit. Prostým proklikem do obchodu e-shop zaznamená odkud do něho zákazník přišel. Když tam nakoupí, tak Podpořit dostane provizi, se kterou může dále pracovat – podporovat.

Aby zákazník nemusel kvůli výběru obchodu vždy navštěvovat web Podpořit.cz, tak mu stačí nainstalovat si do svého internetového prohlížeče doplněk, který ho vždy upozorní na to, že je v partnerském e-shopu. Pak už je jen na něm, zda klikne na tlačítko “Podpořit nákupem”.

Jednoduchý nákup bez nutnosti někde něco vyplňovat?
Doplněk pro internetový prohlížeč

Peníze – 10/10

Jak už jsme v této recenzi psali, tak zákazník za charitativní pomoc nic neplatí. Jen nakoupí jako vždy v oblíbeném obchodě a za zakoupené zboží zaplatí adekvátní cenu. Internetový obchod si zkrátí vlastní marži, kterou je ochoten obětovat na marketingové aktivity. V tomto případě jde o affiliate marketing, kdy je část marže odměna pro provizního partnera. Tím je v tomto případě Podpořit.cz.

Je možné kontrolovat odměny z nákupů (odměny, které půjdou na charitu)?  Ano. Všechny dary za provedení nákupů naleznete u aktuálně podporovaného příběhu v záložce „Nákupy“.

Je možné ověřit si, kolik peněz na charitu jde? Ano. U každého partnerského obchodu naleznete maximální procentuální částku, kterou je možné díky Vašemu nákupu poslat na dobrou věc. Tuto částku stanovuje každý náš partner zvlášť, proto se u jednotlivých obchodů tato hodnota mění.

Zákazník platí adekvátní cenu za zboží?
Je možné kontrolovat odměny z nákupů? (na webu Podpořit)
Lze ověřit kolik peněz jde na charitu? (na webu Podpořit u každého e-shopu)


Závěrečné hodnocení

Podpořit.cz Recenze
Logo Podporit Cz

Název: Podpořit.cz

Shrnutí:
✅ Plugin pro internetový prohlížeč
✅ V programu je mnoho internetových prodejců, takže je z čeho vybírat
✅ Pro e-shop je to další z cest, jak oslovit zákazníky

 • Místa, kde lze nakoupit a Podpořit - 10/10
  10/10
 • Jednoduchost nákupu - 10/10
  10/10
 • Peníze - 10/10
  10/10
10/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.8 (5 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

2 Příspěvky

 1. Anonym 16.1.2021
 2. Anonym 12.1.2021

Přispět názorem

Odesílám