Poda Recenze

Poda Recenze


Výhody
+ Líbí se nám nulové poplatky za připojení a aktivaci internetových služeb, stejně jako nízké sazby za poskytnutí modemu zákazníkům.


Nevýhody
– Nemají pokrytí po celé České republice. Jednání s klienty je velmi neprofesionální!

Poda logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Společnost Poda poskytuje svým klientům volání, internetové připojení i televizi. Nepřipojí vás po celé ČR, proto je potřeba před prozkoumáním dané služby zadat adresu, na které ji chcete odebírat. Pokud má Poda v místě vašeho bydliště pokrytí, vyskočí vám nabídka možných tarifů a připojení. My jsme se zaměřili na internetové služby, konkrétně na internet 4 G a Optika.


Internet 4G

Internet od společnosti Poda můžete získat hned několika různými způsoby. Na svých webových stránkách dávají hrdě najevo, že jsou od roku 2015 operátorem s největším množstvím optických přípojek a tuto pozici si stále udržují a zlepšují. K internetu vás připojí podle toho, na jaké adrese chcete internet využívat a jaké tam má Poda nachystané připojení, nebo jaké se tam dá zavést.

Rychlost30/6 Mb/s
Cena za měsíc390 Kč
Poplatek za aktivaci0 Kč
Poplatek za doručeníNe
Modem50 Kč měsíčně
Závazek24
Stahování datNeomezené

Jaké můžete získat připojení?
Pokud bydlíte v nájemním domě apod., připojí vás nejspíš optickými kabely pomocí technologií GPON a FTTB. Pokud bydlíte v rodinném domě, pravděpodobně Poda využije bezdrátové připojení LTE nebo WiFi. Abyste zjistili, jaké připojení je na vaší adrese možné a zda tam vůbec mají signál, zadáte potřebnou adresu do kolonky na webu. Počítač adresu ověří a nabídne vám konkrétní možnosti, případně napíše, že jste na adrese, kde vám Poda služby poskytnout nemůže.

4G LTE a jeho výhody a nevýhody
My se nejprve podíváme na internet 4 G, tedy na bezdrátové připojení LTE. Pro testování jsme zvolili balíček s rychlostí 30/6 Mb/s za cenu 390 Kč. Tento internet je vhodný do notebooků a tabletů. Buď se můžete připojit pouze zasunutím datové SIM karty do vašeho zařízení, pokud k tomu má dispozice, nebo je potřeba zakoupit i speciální přenosný modem. Výhodou je, že si ho můžete nosit s sebou kamkoli je potřeba. Rychlost stahování se však upraví podle toho, zda má v dané oblasti Poda signál a jak silný. Vzhledem k tomu, že Poda nemá pokrytí po celé ČR, tak jako třeba Vodafofe, O2 nebo T-Mobile, tedy velcí operátoři, může se stát, že odjedete někam na dovolenou a nebudete tam moci internet přes Podu použít.

Vraťme se však k testovanému tarifu. Pokud potřebujete k připojení modem a nemáte vlastní, můžete si ho vzít od Pody, s poplatkem 50 Kč měsíčně. Neplatíte poplatek za aktivaci, ani za doručení modemu poštou. Stahování dat je neomezené! Tyto sazby má klient v případě, že se společností Poda uzavře smlouvu na 24 měsíců.

Optický Internet

Optika s vyšší rychlostí
Pokud bydlíte na místě, kde není možné připojení internetu vDSL, je možné využít optické kabely. Toto připojení často umožňuje klientům vyšší rychlost stahování dat za příznivější cenu než u ostatních druhů internetového připojení. Záleží na společnosti a jejích možnostech. My jsme se zaměřili na tarif za 500 Kč měsíčně s rychlostí internetu 100/30 Mb/s.

Rychlost100/30
Cena za měsíc500 Kč
Poplatek za instalaci/aktivaci0 Kč
Poplatek za zařízení (GW, materiál)0 Kč
Wi-Fi routerVlastní nebo 600 Kč/25 Kč měsíčně
Závazek24 měsíců
Stahování datNeomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatekAno
Pevná veřejná IP adresa80 Kč měsíčně
VýhodyKombinace s TV za zvýhodněnou cenu

U tohoto tarifu se klient zavazuje na 24 měsíců. Získá za to aktivaci zdarma, neplatí poplatek za zřízení, WiFi router může mít vlastní, nebo si ho může koupit přes společnost Poda. Pak zaplatí jednorázovou cenu 600 Kč, nebo, pokud se mu nechce vydávat takovou investici, může platit 25 Kč měsíčně. Stahování dat je neomezené a klient tak nemusí počítat, zda se ještě podívá na nějaký film on-line, nebo raději zaplatí fakturu přes internetové bankovnictví.

Pokud má klient zájem o nastavení pevné IP adresy, je to možné za poplatek 80 Kč měsíčně.

Podpora

Klientskou podporu má Poda sice dobře vymyšlenou, jednání jejích pracovníků však značně pokulhává. Administrativní dotazy mohou zaslat klienti e-mailem. On-line chat je přímo na webových stránkách vytvořený, ale ani ve všední dny na něm není nikdo k dispozici. Klient může zanechat vzkaz s tím, že se mu pracovníci ozvou. Prověřili jsme to a nestačili se divit.
Na kontaktní formulář se nám nikdo nekontaktoval. Při zavolání na klientskou linku pracovnice tvrdila, že se ozvou do 48 hodin, ale že žádný on-line chat nemají. A na naše dotazy nás odbyla, že si máme poslat e-mail. Pokud tedy klient nemá adresu, na které je Poda k dispozici, setká se s velmi nepříjemným jednáním a příliš se nedozví. To nás velmi zklamalo!

On-line chatNefunguje
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mailAno/Ano
Dotazy po telefonuAno – velmi nepříjemní
Počet zodpovězených dotazů2/10
Kvalita podporyVelmi špatná

Více informací →

Sending
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (2 Hlasy)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

2 komentáře

  1. Ijáček napsal:

    Mám internet a TV od společnosti PODA a jsem velmi spokojen. Netuším na co jste se ptali na klientské lince, ale mne vždy velmi potěší, že nečekám, a moji žádost vyřeší, takže výtku, že se s vámi nechce vybavovat, když se má starat o klienty moc neberu, to se máte obrátit na mluvčího. Zpětné přehrávání funguje a internet nemá výpadky a je stabilní. Vy tu máte trochu chybu, po optice, která je až do bytu – GPON můžete mít rychlost 300/80Mbs, navíc si to můžete přenastavit na symetrii 190/190Mbs, a sami, nemusíte nikam volat. WI-FI router je zadarmo a IPv6 je také zadarmo, a na rozdíl od jiných poskytovatelů funguje, u UPC když mi jí přidělili tak mi přestal fungovat internet. Jo a závazek jsem měl jenom na 12 měsíců a teď to mám na dobu neurčitou. A ještě k TV, tu mám za 40,-Kč se zpětným přehráváním 7 dní, téměř všech kanálů (TV šlágr2 mně fakt nechybí), s možností nahrávání a dalších chytrých funkcí.

    • Redakce 5nej.cz napsal:

      Děkujeme za komentář! My prověřujeme podporu tak, že se chováme jako klient, pokud tedy nás tedy nějaká služba „odbyde“, odbývá klienta. Věříme ale, že se jedná o kvalitní službu a budeme určitě podporu přetestovávat v budoucnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

pět × 1 =