Vodafone Recenze

Vodafone Recenze


Výhody
+ Vodafone poskytuje svým klientům komplexní služby – neomezené tarify, internet 4 G LTE i pevný internet v DSL. Není proto nutné využívat na každou službu jiného dodavatele. Vše je na jednom místě a často ve výhodných balíčkách, pokud klient u Vodafone využívá více než jednu ze zmíněných služeb.


Nevýhody
– I když má Vodafone na stránkách mnoho užitečných informací napsaných velmi jednoduše, takže je snadno pochopí i nezasvěcený klient, chybí zde podpora na on-line chatu. Klient může dostat rady pouze telefonicky, což není vždy ideální. Ne nadarmo se říká, že „co je psáno, to je dáno“.

Vodafone recenze

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Vodafone je firma, která dokáže svým klientům poskytnout komplexní služby telefonické i datové. Klienti mohou využít několik druhů neomezených tarifů, ve kterých volají a píšou SMS zdarma v Čechách i v rámci EU, a k tomu mají vždy daný balíček dat, která mají rovněž v rámci vybraného tarifu zdarma. Pro klienty, kteří potřebují připojení k internetu více, než umožňují data v rámci těchto balíčků, existuje možnost „Připojení bez kabelu Naplno“. A pokud klienti chtějí skutečně neomezený počet dat ve své domácnosti či kanceláři, mohou využít nově i pevného připojení v DSL pomocí telefonických či optických kabelů. Opět mají na výběr z několika možností. Záleží jen ta tom, jak rychlé stahování dat požadují.


Neomezené tarify

Vodafone stejně jako další operátoři poskytuje svým zákazníkům možnost tarifu, v jehož rámci mají neomezené volání a SMS zdarma. Tarif s názvem RED 2G je nejnižší možná varianta u neomezených tarifů. Pokud vám 2 GB dat na měsíc nestačí a předpokládáte mnohem vyšší využití dat, máte možnost využít další dvě varianty neomezených tarifů RED 5+5 G, nebo RED 10+10 G pro velmi náročné zákazníky. My jsme se v rámci srovnání podívali blíže na první a nejnižší z těchto tarifů – RED 2G za měsíční cenu 599 Kč.

VoláníNeomezeně
SMSNeomezeně
Počet dat2 GB
Standardní rychlost stahování20 Mb/s
MMS4,54 Kč
Závazek24 měsíců

Neomezené volání do všech sítí i v rámci EU
Tarif RED 2 G od Vodafone poskytuje neomezené volání do všech sítí, stejně jako zasílání SMS zpráv. Výjimkou jsou tzv. barevné a informační linky. Neomezeně se volá i v cizině, pokud se pohybujete ve státech Evropské Unie, v Norsku, Lichtenštejnsku nebo na Islandu. V rámci tohoto roamingu má klient zdarma i SMS a 2 GB dat, která jsou v rámci tarifu. 2 GB představují základní balíček dat, který vydrží na běžné pročítání emailů, prohlížení Facebooku nebo poslouchání hudby on-line. Pokud by 2 GB nestačily, má klient možnost přikoupit si další dala podle své potřeby.

Vodafone na svých stránkách nezapomíná uvést, že má nejlepší síť v Česku, jelikož už počtvrté vyhráli nezávislý test společnosti P3 communications. Rychlost internetu je standardních 20 Mb/s, což zpravidla nabízí i ostatní tarify ve srovnatelné cenové hladině.
Pokud chce klient s tímto neomezeným tarifem posílat MMS, zaplatí za každou 4,54 Kč.
Cena 599 Kč při tom odpovídá částce, kterou klient platí při závazné smlouvě na 2 roky.

Vodafone Pass – výhoda pro internetové fajnšmekry
Nadstandardní službou pro klienty, kteří čerpají velké množství dat nad rámec svého tarifu, Vodafone vytvořil službu, jejíž koupí klient nečerpá data. Je potřeba si nejprve uvědomit, co děláte na internetu nejvíce. Sledujete videa? Posloucháte hudbu? Chatujete? Podle toho si pak vyberete druh služby – např. „Video Pass“, „Chat pass“ atd. a zaplatíte si tuto službu buď na celý měsíc, nebo pouze na den. Záleží na tom, jak často budete data v této oblasti zájmu využívat a co bude tím pádem pro vás výhodnější.

Internet 4G

Vodafone si je vědom, že bez internetu se v dnešní době neobejdeme. Využíváme ho nejen přes pevné připojení, ale také v mobilu a na dalších zařízeních pomocí Wifi. A právě pro tento účel Vodafone poskytuje Internet 4 G LTE v tarifu „Připojení bez kabelu Naplno“ za cenu 449 Kč, pokud využijete dvouletého závazku. Pokud se zavazovat nechcete, budete měsíčně platit za tento tarif 554 Kč.

Rychlost30/5 Mb/s
Poplatek za aktivaci1 Kč
Poplatek za doručení0 Kč
Modem2400 Kč jednorázově
Závazek24
Stahování dat60 GB FUP
Rychlost stahování25% sleva na měsíční paušál (standardně 599 pokud nejste zákazník VF)
Rychlost nahráváníVodafone

Rychlost internetu vhodná pro běžné uživatele
Rychlost internetu je vhodná na běžné surfování po internetu, hraní her, sledování videí, poslouchání hudby či procházení sociálních sítí. Rychlost stahování je 8 Mbit/s, rychlost nahrávání pak 4 Mbit/s. To je rychlost, při které může klient internet pohodlně využívat. Objem dat je při tom 60 GB, což je pro běžného uživatele internetu dostačující.

Jednoduché připojení až 32 zařízení
Velkou výhodou „Připojení bez kabelu Naplno“ je modem, který se instaluje poměrně jednoduše (videonávod najdou klienti na webu Vodafone) a pak je možné vzít si ho kamkoli. Klient tak může internet využívat doma, na dovolené, na chalupě, prostě kdekoli, kde má možnost zastrčit model do elektriky. K modemu se navíc může připojit až 32 zařízení, takže ho může klient využívat v notebooku, tabletu, nebo v mobilu. Záleží jen na něm, jak mu to bude vyhovovat.

Internet 4 G LTE od Vodafone má velmi široké pokrytí a dobrý dosah téměř po celé České republice. Dává to také okázale najevo a připomíná klientům, že již 4x vyhrál výše zmíněnou nezávislou soutěž.

Co se stane, když klient balíček dat vyčerpá? Internet poběží dál stejnou rychlostí. Data se začnou navyšovat automaticky po 5 GB za 49 Kč. Toto automatické navýšení může proběhnout až 10 x a klient je o tom vždy informován SMS. Sám si při tom může nastavit, zda chce data při vyčerpání navyšovat a kolikrát. Více než 10x za měsíc to však nejde.

Dvouletý závazek jako bonus?
Velkou výhodou pro klienta je závazek na 24 měsíců. V tom případě platí za tarif 449 Kč měsíčně, zatímco bez něj by zaplatit 554 Kč. Další výhodou je koupě modemu. Klient při podepsání dvouletého závazku nemusí hradil jednorázový poplatek za modem. Zaplatí pouze 1 Kč za aktivaci a po dobu 24 měsíců pak za modem hradí 60 Kč měsíčně.

Podívejte se na celou recenzi internetu 4G od Vodafonu.

Internet vDSL

Nově nabízí Vodafone i pevné připojení v DSL. To znamená, že klient má doma internet napevno přivedený do svého PC pomocí telefonních či optických kabelů. Díky Wifi se však může připojit mnohem více účastníků – třeba i celá rodina. Kromě toho má klient k dispozici dva další síťové kabely k pevnému připojení.

Poplatek za modem70 Kč měsíčně (pouze pronájem)
Aktivace služeb/vybudování zásuvky99Kč
Samoinstalace
Zapojení modemu technikem404Kč
Cena zaslání modemu poštou(doručí technik)
ZávazekBez závazku
Stahování datNeomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatek
Pevná veřejná IP adresa177 Kč měsíčně
Maximální rychlost250 Mb/s

Rychlost pevného internetu
Klienti Vodafone mají možnost vybrat si ze sedmi různých nastavení – sedmi rychlostí. Podle rychlosti stahování dat se pak logicky odvíjí i výše měsíčního poplatku. My jsme se zaměřili na standardní balíček s rychlostí 50 Mbps měsíčně za cenu 499 Kč.
Vlastnosti oněch sedmi „balíčků“ a jejich ceny jsou volně dostupné na internetu. Dobré také je, že si klient může ověřit dosah služeb a možnou rychlost internetu v místě bydliště. Nemá cenu platit za vysokou rychlost, pokud Vodafone nemůže tuto rychlost technicky zajistit. Stačí zadat adresu do PC a nechat rychlost změřit. Podle toho pak můžete vybrat správný „balíček“. Podle údajů na webových stránkách má Vodafone velmi dobré pokrytí – až 99 % domácností v ČR. Přesto je vždy lepší si rychlost předem ověřit!

Jaký modem použít?
Pokud máte svůj starý modem, můžete ho využít. Pokud ne, je možné zakoupit modem nový. Vodafone má na výběr hned čtyři druhy. Pokud nerozumíte problematice a nevíte, jaký modem vybrat pro vaše místo odběru (vaši adresu), je možné poradit se s operátorem na telefonní lince.

Té budete muset využít v každém případě, neboť ceny dalších služeb už na stránce o pevném internetu nedohledáte. Na lince si musíte zjistit, jaká je cena za modem, zda se něco platí za zavedení/aktivaci služby, kolik stojí zapojení modemu technikem, pokud si netroufnete na samoinstalaci. Optat se musíte i na to, zda je možné nastavit pevnou IP adresu a kolik je za ni případný měsíční příplatek.

Výhody a nevýhody
Velkou výhodou pevných služeb je neomezený počet stahování dat. Klienti mohou stahovat dle své potřeby, sledovat filmy, poslouchat muziku, surfovat atd. A to jak z pevně připojeného PC, tak ze zařízení napojených přes Wifi.
Nevýhodou pevného připojení je, že ho nelze převézt jinam. Nemůžete si modem převézt na chalupu a tam ho využívat, ani si ho nevezmete na dovolenou.

Podívejte se na celou recenzi internetu vDSL od Vodafonu.

Podpora

Na to, jak velkou firmou Vodafone je a kolik služeb poskytuje, má poměrně málo možností, jak komunikovat s podporou/klienty. Nedohledáte u nich on-line chat, ani nepošlete dotazy přes e-mail. Nejrychlejší jsou dotazy přes telefon. Dovoláte se poměrně rychle, ale kvalita poskytovaných služeb už poněkud kolísá.
Na lince nepracuje podpora, ale především prodejci. Tudíž své odpovědi formulují tak, aby vás dostali k prodeji. Místo, abyste se dozvěděli potřebné informace, na které se ptáte, je vám vysvětleno, že toto mají na starosti kolegové a že pro vás by ale bylo nejlepší… A opět už vám nabízí službu, kterou nechcete, ale kterou má dotyčný za úkol prodat.

On-line chat
Dotazy na e-mail, sociální sítě, Whatsapp
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/10
Kvalita podporyVelmi dobrá
Telefon800 77 77 77

Více informací →

Vodafone Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.94 (147 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

12 Příspěvků

 1. Martin Haba 28.12.2021
 2. Janek 27.10.2021
 3. Honza 6.10.2021
 4. Alenka 8.9.2021
 5. Božena Olmerová 31.8.2021
 6. Rizzlah 23.8.2021
 7. Břeha Miloš 17.8.2021
 8. Vítězslav Slíva 6.7.2021
 9. Richard 10.6.2021
 10. František Čiha 23.4.2021
 11. Iva Gabrišová 21.4.2021
 12. Dopitova 12.9.2020

Přispět názorem