Lama Mobile Recenze Lama Mobile Recenze

Hodnotil/a Redakce 5nej

6. 8. 2019

Stručně/vhodné pro

Společnost DIGI provozuje mobilní a internetové služby, které svým klientům předkládá za celkem příjemné ceny. Mobilní služby a neomezené volání mohou klienti znát pod názvem LAMA mobile. Zde jsou ceny velmi příjemné vzhledem k neomezenému volání a psaní SMS. Chybí nám možnost mobilního internetu 4 G LTE. Na druhou stranu DIGI poskytuje variantu internetu na doma připojením přes optické kabely, nebo v DSL. Využít je možné i internetovou TV.

Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení všech 5 parametrů:
 • SMS
 • Počet dat
 • Standardní rychlost stahování
 • MMS
 • Závazek
Hodnocení redakce
hodnoceno 5 parametrů
10/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 26x Přidat hodnocení
3.1/5
Celkové skóre /10 se skládá z hodnocení 5 parametrů:
 • SMS
 • Počet dat
 • Standardní rychlost stahování
 • MMS
 • Závazek

Výhody

 • Komplexní služby pro klienty, kteří mohou mít od jedné společnosti výhodné volání, internetovou TV i pevné internetové připojení

Nevýhody

 • Ceny internetu Optika a DSL jsou o něco vyšší než u konkurence

Parametry

Neomezené tarify od Lama mobile

Lama mobile je společnost, která svým zákazníkům poskytuje komplexní služby v rámci telefonování, stahování dat, ale i slevy na energie. Záleží jen na klientech, co všechno si vyberou. Platí, že čím více služeb, tím výhodnější jsou ceny. My jsme se zaměřili pouze na několik služeb, konkrétně na neomezené volání, internet a internetovou TV. Nejprve se podíváme na neomezené volání.

SMS
Neomezeně
Počet dat
1 GB
Standardní rychlost stahování
20 Mb/s
MMS
5 Kč
Závazek
24 měsíců

Upovídaná lama

Pokud chcete volat a posílat SMS zprávy bez omezení a zdarma, je ideální tarif za 499 Kč měsíčně při dvouletém závazku, který je pojmenován „Upovídaná Lama“. V rámci tarifu má klient nejen zmíněné volání a „smskování“ zdarma, ale také 1,5 GB dat se standardní rychlostí stahování 20 Mb/s. Pokud klientovi nestačí objem datového balíčku, může si objednat další. Pokud chce klient posílat MMS, pak ho stojí každá 5 Kč.

Převedení starého čísla zdarma

Nový tarif si můžete pohodlně objednat telefonicky, nebo on-line. Postup on-line způsobu je velmi jednoduchý a zadávají se údaje, které klient snadno najde. S novým tarifem získává i novou SIM kartu. Může se rozhodnout, zda bude mít i nové číslo, nebo požádá o převedení svého starého čísla od původního operátora. Převedení starého čísla lze snadno provést rovněž on-line během vytváření žádosti o tarif a vše je poskytováno zdarma.

Internet vDSL – Balíčky DIGI net

Lama Mobile je značka, která prezentuje především výše uvedené neomezené volání. Tyto služby jsou však pod záštitou firmy DIGI, která kromě nich poskytuje svým klientům i internet. Ten je možné získat buď jako DSL, nebo v technologii Optica. My jsme se zaměřili na oba druhy. Začněme ale tím prvním, tedy internetem vDSL.

4 druhy tarifů vyberte si podle rychlosti internetu

Společnost DIGI poskytuje 4 druhy tarifů, rozdělených podle rychlosti stahování dat. My jsme testovali druhou variantu, DSL 50. Zde má klient za měsíční cenu 549 Kč k dispozici pevný internet s neomezeným počtem stažených dat a s rychlostí 50/5 Mb/s. K této ceně připočtěte cenu za pronájem modemu (nemáte-li vhodný vlastní modem) 49 Kč měsíčně. Uvedené ceny platí při podepsání smluvního závazku na 2 roky.

Modem a technická podpora

Nejprve je potřeba nechat prověřit, zkontrolovat a aktivovat zásuvku. To poskytuje společnost DIGI zdarma. Modem už si můžete nainstalovat sami. Podrobný návod k instalaci najdete na webových stránkách, nebo můžete využít i podporu, která ochotně poradí. Doručí vám ho kurýr za cenu 200 Kč. Pokud byste si nebyli jisti a raději byste se spolehli na technika, počítejte, že vás to bude stát 1000 Kč.
Pokud klient požaduje pevnou veřejnou IP adresu, je možné ji nastavit – za měsíční poplatek 199 Kč měsíčně.

Více služeb více výhod

DIGI podporuje propojení svých služeb klientům, a proto dává i výhodné slevy a balíčky. Např. k internetu DSL si můžete přikoupit DIGI TV se slevou 149 Kč měsíčně. Tyto slevy a akce se samozřejmě mění, proto berte tuto informaci pouze jako příklad.

Optický Internet

Tam, kde není možné technicky zavést pevný internet vDSL, využívá se tzv. Optika. K té není potřeba natahování kabelů, a přesto dokáže zajistit kvalitní chod internetu srovnatelným způsobem. Společnost DIGI poskytuje svým klientům i tuto možnost internetu a na výběr mají opět ze čtyř různých balíčků, které se liší kromě ceny především rychlostí stahování. Opět platí, že čím rychlejší internet (čím rychlejší je stahování dat), tím vyšší je cena balíčku. My jsme testovali první variantu – Optika 100 za cenu 649 Kč měsíčně.

Internet pro běžné uživatele

Rychlost stahování dat, jak už napovídá název, je 100/10 Mb/s. Klient při tom může stahovat neomezené množství dat. Tato rychlost je vhodná pro běžné uživatele internetu, kteří chtějí surfovat po sociálních sítích, přečíst a odeslat emaily, přečíst si novinky a zprávy a čas od času sledovat či poslouchat nějaký film/hudbu on-line.

Jak je to s aktivací a routerem

Aktivace internetu Optik 100 je zdarma. Je potřeba mít Wifi router, který se platí měsíčně formou pronájmu. Cena je 49 Kč měsíčně při závazku na 24 měsíců. I zde může klient požádat o pevnou IP adresu. Musí však počítat s částkou 199 Kč měsíčně.

Internetová TV – DIGI net

Pokud hledáte internetovou televizi plnou zajímavých programů, HD kvality, možnosti sledovat své oblíbené pořady později, nebo nechcete být závislý na tom, co sleduje manžel/manželka/děti, pak můžete využít DIGI2GO a jejich tarify pro internetovou TV. Zajímavé jsou nejen kombinace programů v jednotlivých tarifech, ale i ceny. My jsme si pro testování vybrali základní balíček, který při dvouleté smlouvě stojí 349 Kč měsíčně.

Plno programů se skvělou zábavou kdykoli k dispozici

V ceně je celkem 76 programů, kde najdete zprávy, zábavné pořady, seriály, sport a mnoho dalšího. 44 programů z toho je v HD kvalitě. Pokud nestihnete svůj oblíbený pořad zhlédnout v řádném vysílacím čase, můžete si ho pustit později. Archiv vysílání vám ukládá pořady až na sedm dní.

Nahrát si navíc můžete až 30 hodin pořadů, které budete mít uchované ke zhlédnutí 30 dní. Pokud potřebujete sledovaný pořad pozastavit a pokračovat jindy, rovněž je to možné. Nepotřebujete žádný DVD přehrávač ani podobné zařízení. Jediné, co je potřeba, je set-top box. Jeho cena je buď jednorázová – 2500 Kč, nebo si můžete platit pronájem, který stojí 89 Kč měsíčně.

Nehádejte se, na co budete večer koukat

Velkou výhodou je, že k jednomu účtu můžete připojit až 4 různá zařízení. Můžete tak nechat manželku sledovat oblíbený seriál a jít si pustit fotbal na notebooku a děti zabavit pohádkami na tabletu. Sledovat můžete ale i v mobilu.

Podpora

Společnost DIGI má velmi dobře vyřešenou podporu pro klienty. Můžete zaslat e-mail s dotazem, ale u internetové televize a internetu DSL a Optika je jednodušší a rychlejší kontaktovat podporu pomocí on-line chatu. Odpoví do 15 minut (testováno ve všední den) a odpovědi jsou stručné, ale kvalitní.

Dozvěděli jsme se vše, na co jsme se ptali. Nikdo nás do ničeho nenutil a neměli jsme pocit, že nám za každou cenu musí něco prodat, jako to bylo např. u Vodafone, nebo u O2.

Pokud potřebujete zodpovědět nějaké otázky ohledně tarifů a neomezeného volání, je jednodušší zvolit telefon.


Přispět svou zkušeností
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!