GoMobil Recenze GoMobil Recenze

Hodnotil/a Redakce 5nej

6. 8. 2019

Stručně/vhodné pro

GoMobil poskytuje svým klientům mobilní služby s možností neomezeného volání a výhodného tarifu na míru. Klienti platí jen to, co skutečně využijí. Pokud se stane, že volají či píšou daný měsíc málo, dostávají část peněž za paušál zpět. Společnost pod značkou GoInternet poskytuje rovněž internetové služby, a to jak internet 4 G LTE, tak pevný internet v kvalitě ADSL a VDSL. Klienti si předem mohou zjistit, jaký z daných typů internetu je v oblasti jejich bydliště dostupný.

Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení všech 5 parametrů:
 • SMS
 • Počet dat
 • Standardní rychlost stahování
 • MMS
 • Závazek
Hodnocení redakce
hodnoceno 5 parametrů
10/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 95x Přidat hodnocení
2.9/5
Celkové skóre /10 se skládá z hodnocení 5 parametrů:
 • SMS
 • Počet dat
 • Standardní rychlost stahování
 • MMS
 • Závazek

Výhody

 • GoMobil je společnost poskytující služby v oblasti volání i internetu (GoInternet). Nejvíce nás nadchla možnost nastavit si tarif s neomezeným voláním individuálně a to, co klient neprovolá či nepropíše, mu společnost vrátí zpět (v penězích). Velkou výhodu u všech služeb vidíme v nulových závazcích!

Nevýhody

 • Některé informace na webu, hlavně k internetovým službám, nejsou úplné a odpovědi podpory pro nás nevyzněly příliš důvěryhodně. Např. nevíme, jakou průměrnou rychlost získáme s internetem 4 G LTE.

Parametry

GoMobil je poměrně nová společnost na poli mezi mobilními operátory. Oproti ostříleným matadorům jako jsou O2 nebo T-mobile poskytuje svým klientům možnost nastavit si tarif přesně podle jejich potřeb a kdykoli ho změnit. Velkou výhodou je, že nepožaduje žádné závazky. Klienti mohou kdykoli odejít pouze s měsíční výpovědní lhůtou.

SMS
Neomezeně
Počet dat
Bez dat (platím co stáhnu 1 Mb/s = 1 Kč)
Standardní rychlost stahování
20 Mb/s
MMS
4 Kč
Závazek
Bez závazku (Pokud klient nevyužije celý tarif, vrací se mu část peněz zpět!)

Tarif „na tělo“ a NA POHODU

My jsme se zaměřili na tarif NA POHODU od 599 Kč měsíčně, který umožňuje neomezené volání a posílání SMS v rámci ČR a Evropské unie. Tento tarif je sice bez dat, ale pokud je klient chce využívat, platí pouze za to, co stáhne. 1 Mb/s ho stojí 1 Kč. Rychlost internetu je při tom standardních 20 Mb/s. Záleží samozřejmě na pokrytí v dané oblasti, kde se klient nachází. Pokud chce klient GoMobil posílat v rámci tohoto tarifu MMS, stojí ho každá 4 Kč.

Co nevyužijete, vrátí zpět

Zdá se vám to příliš drahé? Tak pozor! GoMobil překvapil velmi zajímavou možností. Pokud totiž klient volá a píše málo a nevyužije svůj neomezený limit dostatečně, dostává peníze zpět! Vrací se podle využitých minut a SMS, a to od 0 – 300 Kč. To je opravdu velká výhoda, kterou zatím v Čechách žádný jiný operátor nenabídl.

Jak přejít ke GoMobil?

Přejít ke GoMobil se dá s novým číslem i s tím stávajícím. Pokud vám nevadí nové číslo, společnost vám odešle SIM kartu ihned po dokončení on-line objednávky. Pokud si chcete ponechat číslo staré, můžete. Počítejte však, že přechod ke GoMobil bude trvat minimálně 5 dní.

Internet 4G LTE

Společnost GoMobil (GoInternet) poskytuje svým klientům i internet. Ten mohou mít buď pevný v ADSL, VDSL, nebo mobilní internet 4 G LTE. Nejprve se pojďme podívat na mobilní internet 4 G.
Na webových stránkách společnost informuje, že pokud chce klient tento internet do tabletu či notebooku, má dvě možnosti – buď získat SIM kartu, kterou si dá přímo do zařízení, pokud ho k tomu má uzpůsobené, nebo si může zakoupit přenosný modem. Když jsme ověřovali informace s modemem přes on- line podporu, bylo nám sděleno, že modem již neposkytují. Klient si musí sehnat modem sám – pokud ho potřebuje. Společnost GoInternet mu zašle pouze SIM kartu za 99 Kč (poštovné). Za aktivaci klient neplatí nic.

Jak je to s rychlostí internetu?

Tarify se odlišují počtem dat, která může klient měsíčně stáhnout. Nejvyšší možný počet je 10 GB za cenu 650 Kč měsíčně. Bohužel na webu nenajdete informaci o průměrné rychlosti internetu a na náš dotaz podpora odpověděla, že rychlost záleží na oblasti, kde se klient zrovna nachází a na tom, jaké tam mají pokrytí.

Výhodu vidíme v tom, že GoInternet poskytuje své služby prakticky bez závazku. Stačí jen měsíční výpověď a klient může přejít jinam.

Internet vDSL

Pokud potřebujete pevný internet na doma a požadujete kvalitu v DSL, můžete využít GoInternet. Stejná společnost, která poskytuje mobilní služby (GoMobil) poskytuje i pevný internet na doma, ke kterému se můžete díky Wifi připojit hned z několika zařízení. My jsme zjišťovali podmínky u standardní rychlosti 50 Mb/s. Tarif s touto nabídkou stojí 531 Kč měsíčně a data v něm můžete stahovat neomezeně.

Tarif podle aktivity na internetu

GoInternet nabízí tři balíčky pevného internetu. Můžete si vybrat nejen podle ceny a rychlosti stahování, ale i podle toho, co hodláte na internetu nejvíce dělat. Např. první balíček za 405 Kč měsíčně poskytuje internet v ADSL a je vhodný pro ty, kteří chtějí hlavně chatovat nebo hrát on-line hry. Další dva balíčky už jsou VDSL a jsou vhodné i pro náročnější uživatele. Rychlost stahování je vyšší.
Výhodou je, že než si vyberete konkrétní balíček – tarif, můžete si on-line otestovat dostupnost internetu na vaší adrese. Nebudete tak platit za něco, co by vám doma nefungovalo.

Potřebujete vlastní modem?

Pokud nemáte vlastní modem, je možné ho u společnosti zakoupit za jednorázovou částku 1300 Kč. Měsíční splátky či pronájem společnost neumožňuje. Aktivace zásuvky je zdarma, ale počítejte s tím, že modem si budete muset připojit sami. Připojení technikem neposkytují ani za příplatek. Zaslání modemu poštou vás bude stát 189 Kč.

Výhodou je i možnost nastavení pevné veřejné IP adresy, a to bez měsíčního poplatku. Jinde se tato služba platí. Tato informace nám i po opakovaném dotazu byla potvrzena na on-line chatu. Vzhledem k tomu, že některé odpovědi pracovnice byly poněkud chaotické, doporučujeme v případě zájmu ještě raději ověřit.

Internet bez závazků

Stejně jako u předchozích služeb není ani zde žádný závazek. Pokud chce klient odejít k jinému poskytovateli, má možnost téměř okamžitě. Jen je potřeba počítat s měsíční výpovědní lhůtou.

Podpora

Podpora společnosti GoMobil, popř. GoInternet je k dispozici prakticky okamžitě (testováno ve všední dny). Máte možnost zaslat jí e-mail s dotazem, zavolat, zanechat číslo a požádat o zavolání zpět, napsat na on-line chat, nebo napsat na Facebook pomocí Messengeru. Pokud pocházíte z Českých Budějovic a máte možnost, můžete GoMobil navštívit i osobně. My jsme komunikovali s podporou pomocí on-line chatu. Podpora byla příjemná a odpověděla během chvilinky. Bohužel nás nejprve odkazovala na webové stránky, kde už jsme byli a požadované parametry tam nenašli. Až poté začala odpovídat, ale u některých otázek jsme nedostali jednoznačnou odpověď, nebo si nejsme jisti její správností. Ochota byla velká, ale kvalita odpovědí poněkud pokulhávala, což je škoda.


Přispět svou zkušeností
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!