T-Mobile Recenze

T-Mobile Recenze


Výhody
+ T-Mobile je společnost, která poskytuje svým klientům komplexní služby včetně digitální či satelitní TV. Jejich ceny jsou nastavené velmi slušně a oceňujeme i zvýhodněné ceny pro stávající klienty, nebo při využití více služeb najednou. Velmi pozitivně hodnotíme rychlost stahování dat u internetu 4G LTE.


Nevýhody
– Příliš nás nenadchl tarif Mobil S pro neomezené volání. To je sice v rámci ČR a EU zdarma, ale klienti musí platit za odeslané SMS, což u ostatních poskytovatelů není běžné.

T-Mobile-logo-2

Navštívit stránku →

Shrnutí:
T-Mobile je společnost, která má velmi dobře zvládnuté své služby, včetně ochotné podpory. Není sice tak bleskově rychlá, jako u konkurence, ale je velmi ochotná. Nadchla nás zejména rychlost u stahování dat u mobilního 4 G LTE internetu. Stejně jako u ostatních poskytovatelů, i zde mají klienti možnost získat výhodnější ceny na služby, pokud je kombinují, nebo se spojí do tzv. Magenty.


Neomezené tarify

T-Mobile je jedním z operátorů, kteří nabízeli své služby v České republice mezi prvními. I když má stejně jako O2 a Vodafone řadu spokojených klientů, je potřeba jít s dobou a přizpůsobit se situaci na trhu. Proto i tato společnost přešla na tzv. neomezené tarify – neomezené volání.
T-Mobile má pro své klienty hned několik různých balíčků, které odlišuje především velikostí dat, která mohou klienti za měsíc stáhnout. My jsme se zaměřili na první z těchto tarifů – tzv. Mobil S, za který klienti se smlouvou na dva roky zaplatí 499 Kč měsíčně.

VoláníNeomezeně
SMSNeomezeně
Počet dat1,5 GB
Standardní rychlost stahování20 Mb/s až 42 Mb/s
MMS5 Kč
Závazek24 měsíců

Stejně jako u většiny jiných operátorů mohou klienti T-Mobile volat neomezeně po celé České republice i v zemích Evropské unie. Nemají však v rámci tohoto tarifu zdarma SMS. Každá odeslaná zpráva je stojí 1,50 Kč a MMS pak 4,90 Kč. Cenou za SMS se od své konkurence liší. Počet dat, která může klient zdarma stáhnout je 0,5 GB, což je sice méně, než poskytuje většina operátorů v podobné cenové hladině, ale shodují se např. s O2. Na rozdíl od svých kolegů dokáže T-Mobile zajistit větší rychlost stahování dat – až 42 Mb/s, což je velmi pozitivní.

Internet 4G LTE

Internet 4 G LTE je moderní mobilní připojení pomocí modemu a SIM karty, které můžete využívat prakticky kdekoli, kde je dostatečné pokrytí. Zaměřili jsme se na tarif Mobilní data 10 GB, který cenově koresponduje s ostatními poskytovateli, ale oproti nim má zde klient velké výhody.
Za cenu 499 Kč měsíčně získá 10 GB dat, která může stahovat rychlostí až 225 Mb/s. Pro srovnání, ostatní poskytovatelé nabízí standardní rychlost 20 Mb/s.

Rychlost500 Mb/s
Poplatek za aktivaci1 Kč
Poplatek za doručení0 Kč
ModemZa 1 Kč + 23x 50 Kč/ měsíc (nebo 1551 Kč jednorázově)
Závazek24
Stahování dat10 GB

Modem nebo SIM karta?
Klienti mohou využít dvě varianty, jak svůj mobilní internet zprovoznit. Pokud mají tablet na SIM kartu, nebo notebook, který má již vestavěný modem, stačí jim, když vloží zakoupenou SIM kartu a aktivují za 1 Kč svůj koupený tarif.
Pokud takovou možnost nemají, mohou si k SIM kartě přikoupit i přenosný modem. Za ten zaplatí jednorázově 1551 Kč, nebo si ho mohou nechat rozpočítat na měsíční „splátky“. První měsíc zaplatí symbolickou 1 Kč a následně pak po 23 měsíců platí cenu 50 Kč/měsíc.

Výhodné ceny pro klienty
Dobré je vědět, že pokud již jste klientem T-Mobile a máte u nich číslo, budete mít ceny za ostatní služby podstatně výhodnější. Jaké to jsou, zjistíte jednoduše – zadáním svého telefonního čísla od T-Mobile na webové stránky do formuláře, na který se prokliknete přímo u tarifů. Na mobil přijde jednorázový kód, který klient zadá do formuláře a může se podívat, jaké individuální výhody mu T-Mobile poskytne.

Podívejte se na celou recenzi T-Mobile internet 4G.

Internet vDSL

Pokud hledáte vhodného dodavatele pro internet na doma – tedy pevný internet v DSL, i s tím si umí T-Mobile poradit. Klientům nabízí čtyři druhy tarifů, u nichž je stahování dat neomezené. Liší se pouze cenou, která je závislá na rychlosti stahování dat. My jsme se zaměřili na druhý balíček – Pevný internet M za 499 Kč. Tato cena platí při závazku na 24 měsíců a klienti mohou stahovat data rychlostí 50 Mb/s.
Internet s rychlostí 50 Mb/s je využitelný nejen pro běžné surfování, ale i pro stahování hudby, filmů, e-knih apod. Je určen běžným – méně náročným uživatelům, kteří nepožadují vysokou rychlost stahování a internet využívají spíše pro zábavu.

Poplatek za modem70 Kč měsíčně nebo 2399 Kč jednorázově
Aktivace služeb/vybudování zásuvkyzdarma
Samoinstalace
Zapojení modemu technikem
Cena zaslání modemu poštou0 Kč
ZávazekBez závazku
Stahování datNeomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatek
Pevná veřejná IP adresa180 Kč měsíčně
Maximální rychlost250 Mb/s

Aktivace zásuvky a modemu
Za aktivaci a vytvoření zásuvky na internet zaplatíte symbolický poplatek 1 Kč. Modem si ale musíte nainstalovat sami, technik k vám nedorazí ani za poplatek. Podle webových stránek i podpory T-Mobile je to jednoduché a vše zvládnete nastavit sami. Modem si můžete ponechat svůj starý, pokud ho máte a odpovídá potřebných technickým parametrům, nebo si koupit nový. Cena se odvíjí od toho, jaký modem si vyberete. Dá se za něj zaplatit jednorázově, nebo zvolit měsíční poplatek. Klienti si mohou za poplatek 185 Kč měsíčně připlatit i pevnou IP adresu.

Ověřte si rychlost internetu
Pokud si chcete objednat pevný internet v DSL u jakéhokoli poskytovatele, je dobré si vždy předem ověřit dostupnost jeho služeb na vaší adrese. Proto neváhejte vyzkoušet i T-mobile a proklikněte se na testování přímo od tarifů pevného internetu. Je to důležité. Může se totiž stát, že si vyberete dražší balíček s vyšší rychlostí stahování dat, ale poskytovatel nebude mít dostatečně silný signál a nebude moci dostát svého závazku. Pak je výhodnější zvolit levnější balíček, nebo vyzkoušet ještě jiného poskytovatele.

Podívejte se na celou recenzi T-Mobile internet vDSL.

Internetová TV

Stále větší oblibě se těší i internetová televize. T-Mobile poskytuje opět hned několik možných tarifů, které se liší nejen cenou, ale hlavně počtem programů, na které se můžete dívat. My jsme testovali tarif T-Mobile TV S za cenu 399 Kč měsíčně.
Za tuto částku má klient k dispozici 76 programů, z toho 38 v HD kvalitě. Pokud nestihne zhlédnout oblíbené pořady, může si je pustit až 7 dní zpětně. Oblíbené pořady si může i nahrávat. U tohoto tarifu si může nahrát až 60 hodin pořadů a filmů a uložit si je na 30 dní. Pokud potřebuje sledování filmu přerušit, může si dát pauzu a poté opět pokračovat, kde skončil.

Počet programů151
Programy v HD76
Zpětné zhlédnutí7 dní
Funkce pauza
Nahrávání pořadů60 hodin
Počet zařízení5
Cena pronájmu Set-Top-Boxu50 Kč měsíčně
Cena zakoupení Set-Top-Boxu-
Zátěž linky pro HD stanice6 Mb/s
ZávazekBez závazku

Na kolika zařízeních je možné digitální TV sledovat?
Internetovou – digitální TV si můžete pustit až na 2 televizorech a dalších 3 zařízeních. Pokud má klient děti či manžela/manželku, kteří dají přednost jinému pořadu než on, může je s klidem poslat do jiné místnosti. Připojí se snadno i z notebooku či tabletu. Neznamená to, že musí klient dětem kupovat novou televizi.

Bez Set-Top boxu to nepůjde
K internetové televizi je potřeba Set-Top boxu. Pokud jej klient nevlastní, může si ho zakoupit za jednorázovou cenu 2999 Kč, nebo si ho vzít do pronájmu za měsíční poplatek. Technickou podporu při jeho instalaci však neočekávejte. Podle technické podpory je to opět jednoduché, a tak technik do domácností nejezdí.

Podívejte se na celou recenzi T-Mobile televize.

Podpora

Podporu má T-Mobile skvěle zvládnutou, stejně jako např. O2. Nemají sice na webových stránkách on-line chat – nebo se nám ho nepodařilo najít, ale je možné vyplnit kontaktní formulář, objednat si zavolání od podpory, která s vámi vše ochotně vyřeší, nebo využít chatů na sociálních sítích. My jsme komunikovali s podporou T-Mobilu přes Facebook, a spokojenost byla velká. Využít ale můžete i Messenger, Instagram, Twitter či You-tube.
Odpovědi na své otázky jsme dostali (ve všední dny) během 15 minut. Nebyly však jednoduché, takže si je zřejmě podpora potřebovala ověřit.

On-line chatNa stránkách ne – možnost přes sociální sítě
Dotazy přes kontaktní formulář
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/10
Kvalita podporyVelmi dobrá
Telefon800 73 73 73

Více informací →

T-Mobile Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.86 (145 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

37 Příspěvků

 1. Jana yuannita 8.9.2021
 2. Marie Garšicová 10.8.2021
 3. Veronika Krausová 19.3.2021
 4. Marie Bergerová 30.12.2020
 5. Oldřich Kmoníček 29.9.2020
 6. Hilmo Kolenović 29.9.2020
 7. Alena Šnitová 6.9.2020
 8. František Matějka 6.9.2020
 9. Vladimír Prchal 25.8.2020
  • Anonym 23.9.2020
   • Vodehnalova Jarka 30.1.2021
 10. Ladislav Seifert 24.8.2020
 11. Jaroslav Malounek 16.8.2020
  • Franta Novák 17.8.2020
 12. Marek Sklubal 14.8.2020
 13. Monika Vítová 28.7.2020
 14. Oldřich Kmoníček 26.7.2020
 15. Franta Novák 26.7.2020
 16. Petr Jakeš 25.7.2020
 17. Tomáš Havelka 24.7.2020
 18. Franta Novák 24.7.2020
  • Petr Mazlík 13.9.2020
 19. Barbora Nováková 22.7.2020
 20. Tomáš Jedlička 21.7.2020
  • Zaruba 19.1.2021
 21. Petr Švarc 17.7.2020
  • Franta Novák 25.7.2020
 22. Eva Trubacova 16.7.2020
  • Franta Novák 26.7.2020
 23. Petr Novotný 23.6.2020
  • Jan Novák 15.7.2020
  • Žáčkovi 28.7.2020
  • Petr Čermák 30.12.2020
 24. Jason Statham 22.6.2020
 25. Soňa Soňa 14.6.2020
 26. Petr Novák 10.6.2020

Přispět názorem