Visual Composer Recenze

Vyhody

+ Drag&drop editor stránek
+ Cenově odstupňované licence
+ Verze zdarma

Nevyhody

Chybí česká lokalizace

 

Visual Composer Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Visual Composer Recenze

Shrnutí:

Visual Composer je WordPress page builder, který funguje na principu drag&drop tvorby webových stránek. V jednoduchosti lze říci, že k vytvoření webu s tímto editorem nepotřebujete nic jiného než počítač, klávesnici a myš.

Výhoda drag&drop builderů stránek vězí právě v tom, že si s nimi dokáží webové stránky vytvořit i naprostí začátečníci. Určitě vás zajímá, jak je něco takového možné. V tomto page builderu, což mimochodem v doslovném překladu znamená stavitel stránek, se stránky tvoří přetahováním předpřipravených prvků (widgetů nebo elementů) do těla stránky.

Představte si, že chcete vytvořit web. Máte před sebou prázdnou stránku a do té chcete vložit text, nadpis, formulář nebo ceník. V nabídce editoru si vyberete předpřipravený element a ten přetáhnete myší na požadované místo ve stránce. Tam už pouze upravíte text, velikost a barvu písma nebo jiné nastavení.

Nastavovat a stylovat prvky zvládnete díky vizuálním nastavením, takže nepotřebujete k tvorbě stránek znalost programování ani HTML kódování.

Visual Composer je jeden z nejstarších a nejpoužívanějších page builderů. Svoji oblibu si získal zejména díky jeho spojení s redakčním systémem WordPress. V samotném WordPressu je, pro začátečníky, tvorba pěkných a poutavých stránek složitější. Visual Composer tuto složitost odstranil. Díky tomu si jej oblíbili i začátečníci, kteří mohli začít bez obav používat WordPress, ale tento page builder mají v oblibě také zkušení vývojáři. Těm poskytne pokročilé možnosti nastavování, používání hooků nebo například globálních CSS.

Finance – 6/10

Určitě vás zajímá, zda má Visual Composer svoji verzi zdarma. Ano, má, ale je velice omezená. Stránky s ní vytvoříte, ale nenabídne vám velké množství funkcí nebo widgetů, které byste mohli na stránky přidat. Bezplatná verze je spíše demoverzí pro placenou verzi.

Ceny za Visual Composer jsou obvyklé pro WordPress page buildery stránek. Jednotlivé tarify jsou odstupňované, aby si z nich dokázal vybrat každý. V nabídce tak naleznete nejlevnější cenový tarif s licencí pro 1 web, ale také tarif s licencemi pro 3 weby nebo profesionální cenový tarif, který je asi nejvýhodnější pro webové tvůrce, protože jeho licenci můžete použít pro 1000 webových projektů.

Za Visual Composer se platí roční poplatky za licence. To znamená, že když chcete získávat další bezpečnostní aktualizace nebo aktualizace, které přináší další vylepšení, funkce nebo šablony vzhledu, tak je potřeba tuto licenci 1x za rok obnovit.

Verze zdarma
Doživotní licence
Způsob placeníPlatí se roční licence
Cena59$ 1 web, 149$ 3 weby, 349$ 1000 webů

Customizace – 9/10

Co se customizace týče, tak ve Visual Composeru nebudete nejspíš nic postrádat. V redakci se nám velice líbila integrace nejoblíbenějších balíků ikon. Těch je v tomto page builderu 16, takže v něm naleznete oblíbené FontAwecome Icons, ale také Monosocial nebo Openiconic.

Uživatele určitě také potěší formulářový builder, který je dostupný pro všechny známe formulářové pluginy jako Ninja Forms, WP Forms nebo Contact Form 7.

Ačkoliv znalost CSS k vytváření stránek s tímto drag&drop editorem nepotřebujete, tak zkušené uživatele potěší možnost nastavování globálních CSS stylů.

V redakci se nám líbil jednoduchý přechod do responzivní editace webových stránek. V rozhraní editoru je tlačítko, kterým si měníte zobrazení stránek. Takže si můžete nechat zobrazit, jak budou stránky vypadat na různě velkých displejích. Okamžitě uvidíte, jak budou stránky vypadat na velkém monitoru, tabletu nebo mobilním telefonu. Tato funkce se hodí pro ladění vzhledu stránek, aby se dokázaly zobrazit správně na všech zařízeních.

Předpřipravené šablony100+
Počet widgetů (elementů)200+
WooCommerce moduly nebo builder
Builder záhlaví a zápatí
Jednoduché stylování prvků
Responzivní editace
Možnost upravovat prvky podle zařízení
Vlastní globální CSS
Integrace ikon "Font Awesome"
Pop-up builder (vyskakovací okna)
Builder formulářů
Hooky
Možnost zapnout režim údržby

Ovládání – 7.5/10

Pocitově se Visual Composer ovládá lehce a intuitivně. Tento subjektivní bod však nehodnotíme.

V rozhraní editoru se můžete pohybovat a ovládat jej pomocí klávesových zkratek. V builderu také nechybí vyhledávací políčko, které vám pohyb a vyhledávání prvků zjednoduší. Pokud hledáte nějaký prvek, tak napíšete jeho název do vyhledávacího políčka, takže vám odpadne scrollování myší a hledání méně používaných widgetů.

Klávesové zkratky
Automatické ukládání
Copy & paste (kopíruj a vlož)
Vyhledávání v editoru (jednodušší navigace)

Důležité parametry – 8/10

Visual Composer je drag&drop editor stránek. Jak už jsme si nastínili v úvodu, tak v takovém editoru se tvoří stránky přetahováním prvků do požadované pozice ve stránce. To proces tvorby webu nejen zpřístupňuje i začátečníkům, ale zkušeným uživatelům jej výrazně urychluje, protože nemusí tradiční prvky programovat, ale jednoduše si je na stránku naklikají.

Tento WordPress page builder je kompatibilní se všemi moderními šablonami vzhledu. Nejste tedy omezeni na používání pouze jedné šablony, která si s builderem rozumí. Můžete používat svoji oblíbenou Astru nebo Avadu, ale také jiné.

Visual Composer je kompatibilní se SEO pluginy jako je YOAST nebo Rank Math a dalšími.

Jediné, co mohou u tohoto stavitele stránek někteří uživatelé postrádat, je česká lokalizace. Ta zde chybí, ale s minimální znalostí angličtiny se nejspíš v editoru neztratíte.

Drag&drop editor
Funguje s moderními šablonami
Manažer uživatelských rolí
Kompatibilní se SEO pluginy
Česká lokalizace

Podpora – 10/10

Tento editor je na světě od roku 2008. Za tuto dlouhou dobu si vybudoval skvělou pověst, ale také obrovskou uživatelskou komunitu. Díky tomu snadno na internetu naleznete návod nebo člověka, který vám pomůže vyřešit vzniklý problém.

Placená verze Composeru má tradiční 24/7 uživatelskou podporu. Na internetu naleznete velké množství psaných i video návodů, které vám pomohu s počátečním pochopením tohoto builderu, ale i se zvyšováním produktivity práce nebo vytvářením poutavých webových stránek.

Podpora 24/7
Video tutoriály
Webové návody


Zkušenosti s Visual Composerem

Visual Composer je dalším WordPress page builderem. Proč jej používat? Ačkoliv se zdá, že je stejný, jako všechny ostatní, tak v něm naleznete drobné nuance, které vám tvorbu stránek zpříjemní.

Jako první se zaslouží vyzvednou funkci inline psaní textu. Pokud máte na stránce textové pole, tak do něho kliknete myší a text můžete na tom samém místě okamžitě přepsat. Nemusíte se přesouvat například do levé částí editoru, jako je tomu u jiných builderů.

Při inline editaci se mi vážně líbí „nerušící“ režim. Pokud kliknete na textové pole, které chcete editovat, tak to se zvýrazní před všemi ostatními, takže vás při psaní textu nic neruší. Je to drobnost, ale potěší.

U editování obrázků se mi zase líbí možnost zapnout instagramové filtry, které vám pomohou s vizuálním nastavení fotografií. Vlastně napříč celým builderem naleznete spoustu vychytávek, které jinde chybí.

Docela jsem byl překvapený množstvím sad ikon, které jsou implementované do Visual Composeru. Uživatelé se často dožadují pouze sady ikon Font Awesome, ale zde naleznete další 15 sad ikon navíc, což určitě potěší nejednoho kreativce.

Visual Composer nabízí přes 200 widgetů nebo elementů. Záleží na tom, jak je chcete nazývat. To jsou prvky, které jsou přednastavené, aby vám pomohly se sestavováním stránek.

Widgety jsou vlastně připravená textová pole, obrázkový blok, ceníky, porovnávací tabulky, tlačítka, ikony, galerie a další věci. Je jich opravdu hodně a nezvládnu je zde vyjmenovat.

Tyto prvky si v rozhraní editoru vyhledáte a vložíte je na požadované místo ve stránce. Snazší a efektivnější způsob sestavování webových stránek neznám.

Když už mluvíme o snadnosti tvorby webových stránek. Visual Composer také nabízí přes 100 šablon hotových vzhledů pro stránky. To jsou vlastně kompletní webové stránky.

Jednoduše si vyberete vzhled stránek, který se vám líbí a v něm pak upravíte texty, fotografie a další prvky, které tam chcete a máte hotové profesionálně vypadající webové stránky. A nepotřebovali jste pro jejich vytvoření znalost programování nebo cizí pomoc.Závěrečné hodnocení

Visual Composer Recenze
Visual Composer Logo

Název: Visual Composer

Shrnutí:
✅ Drag&drop editor
✅ Licence pro 1 a více webů
✅ Spousta předpřipravených šablon vzhledu
✅ Velká uživatelská komunita
✅ Přes 200 prvků pro stránky

 • Finance - 6/10
  6/10
 • Customizace - 9/10
  9/10
 • Ovládání - 7.5/10
  7.5/10
 • Důležité parametry - 8/10
  8/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
8.1/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání WordPress page builderů

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem