Divi recenze

Vyhody

+ Intuitivní vizuální editor, u kterého při tvorbě vidíte přesně to, co dostáváte jako výsledek
+ Velké množství vzorových stránek (možnost vytvářet i své vlastní vzory)
+ V ceně šablony jsou všechny šablony a pluginy od ElegantThemes

Nevyhody

– Obsah je “uzamčen” v shortcodech, tím pádem když budete chtít později změnit šablonu či page builder, bude obsah nečitelný (nutno znovu naformátovat)
– Není ideální pro obrovské weby, kde je mnoho podobných stránek (čeká vás mnoho manuálního upravování v page builderu)

 

logo-divi

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Divi šablona a builder Recenze

Shrnutí:

Divi je šablona a WordPress page builder v jednom. Pokud jste se do světa WordPress šablon již trochu ponořili, museli jste zaslechnout o šabloně Divi. V roce 2020 jde o jednu z nejoblíbenějších šablon, kterou používá kromě jednotlivců i velké procento profesionálů pro své klienty. Poznávacím znakem šablony je jejich unikátní “page builder” podobný např. službě Wix.com. Pracujete totiž rovnou ve “frontendu” a přímo tak v reálném čase vidíte, co přesně tvoříte. Jste tak schopni vytvořit profesionální designy, aniž byste ovládali HTML či CSS.

Jak tvorba stránek s Divi probíhá? Tato šablona s page builderem obsahuje velké množství předpřipravených vzhledů pro web. Ty můžete použít pro své stránky. Jednoduše si vyberete vzhled stránek, který se vám líbí. Ten pak upravíte, přepíšete texty, změníte barvy nebo vyměníte obrázky a máte hotový web s profesionálním webem doslova během okamžiku

S Divi se dají stránky vytvářet jednoduše také na prázdné stránce. Protože je to drag&drop (chyť a pusť) editor stránek. Ten funguje tak, že si v nabídce builderu vyberete nějaký prvek (tlačítko, nadpis, text, obrázek atd.), těch má Divi v současné době přes 45, tento prvek jednoduchým tahem myši přesunete na požadované místo ve stránce.

Jediným tahem myši přidáte do stránky formulář, tlačítko nebo cokoliv jiného. Bez znalosti programování nebo kódování v HTML.

Mezi užitečné možnosti Divi patří: A/B test designů jednotlivých stránek, možnost obnovit neuloženou práci na webu, řada klávesových zkratek zrychlující práci či možnost vkládat a ukládat vzory stránek.

Za nedostatek považujeme nemožnost přestat používat Divi v budoucnu – všechen obsah z page builderu je zamčen v shortcodech.

Byť pro masivní obsahové weby nemusí být Divi vhodnou volbou, pro menší firemní weby, blogy či drobné projekty, to může být skvělá cesta, jak sami a jednoduše vytvořit profesionálně vypadající web.

Divi je nejznámější a nepoužívanější šablona s builderem na světě

Finance – 8/10

Společnost ElegantThemes, která je vývojářem Divi, nenabízí možnost používat tuto „vše v jednom“ šablonu v omezené verzi zdarma. Za to od nás také dostala mínusové body.

Co se nám naopak líbí, je možnost zaplatit si doživotní licenci. Ta je sice o něco dražší než její roční varianta, ale teoreticky je daleko výhodnější.

Další výhodou je, že spolu s Divi zároveň dostáváte všechny pluginy a šablony od ElegantThemes, přičemž platíte buď ročně či jednorázově za doživotní licenci. Tato licence není omezena množstvím webových stránek. Můžete ji používat na neomezeném množství webů bez nutnosti dalších poplatků.

Verze zdarma
Doživotní licence
Způsob placeníPlatí se za roční nebo doživotní licenci
Cena89$ za rok, 249$ doživozní licence (oba tarify pro neomezené množství webů)

Customizace – 6.4/10

V Divi najdete vše, co můžete potřebovat pro tvorbu webových stránek. Za zmínku stojí přes 110 předpřipravených šablon vzhledu. To jsou profesionálně vytvořené webové stránky, ve kterých stačí poupravit některé prvky. Díky nim je tvorba stránek ještě jednodušší a hezký web dokáže vytvořit i člověk s minimálními znalostmi webové problematiky.

Divi dostalo sníženou známku za customizaci, také za menší počet widgetů (prvků), které můžete do stránek přesunout. To jsou například tlačítka, nadpisy, texty formuláře a další. Pokud vám totiž bude v Divi něco chybět, tak to určitě naleznete v databázi WordPress pluginů.

Předpřipravené šablony110+
Počet widgetů (elementů)45+
WooCommerce moduly nebo builder
Builder záhlaví a zápatí
Jednoduché stylování prvků
Responzivní editace
Možnost upravovat prvky podle zařízení
Vlastní globální CSS
Integrace ikon "Font Awesome"
Pop-up builder (vyskakovací okna) (lze doinstalovat)
Builder formulářů
Hooky
Možnost zapnout režim údržby

Ovládání – 10/10

Divi patří mezi nejjednodušší WordPress page buildery stránek. I díky tomu nejspíš patří mezi nejoblíbenější. V rozhraní builderu můžete používat klávesové zkratky. Vítanou funkcí jsou automatická ukládání rozdělané práce. Ty se postarají, abyste náhodou nepřišli o nějaké změny na stránce nechtěným „ukliknutí“.

Orientaci v administraci vám usnadní vyhledávací políčko, se kterým jednoduše vyhledáte prvek nebo funkci, kterou chcete na stránky přidat.

Klávesové zkratky
Automatické ukládání
Copy & paste (kopíruj a vlož)
Vyhledávání v editoru (jednodušší navigace)

Důležité parametry builderu – 8/10

Divi je builder a šablona v jednom. Pokud nechcete používat tuto šablonu, tak nemůžete používat ani builder. Za to si Divi vysloužila sníženou známku, protože jiné WordPress page buildery umožňují použití jakékoliv šablony.

Divu je drag&drop builder. V tom se pracuje jednoduchými tahy myší. Cokoliv potřebujete do stránky přidat, to tam vložíte jen s pomocí myši. Samozřejmě, potom budete potřebovat i klávesnici. Bez té se při psaní textů neobejdete.

Bez čeho se s Divi obejdete, to je znalost programování, tu nepotřebujete. Stejně tak se obejdete bez znalosti anglického jazyku, protože Divi je přeložena do češtiny.

Drag&drop editor
Funguje s moderními šablonami
Manažer uživatelských rolí
Kompatibilní se SEO pluginy
Česká lokalizace

Důležité parametry šablony

Jelikož porovnáváme víceúčelové šablony, považujeme za významné parametry to, zda-li mají Page Builder a jednoduché Drag&Drop ovládání. Dále také hodnotíme responzivitu a podporu dvou rozšířených pluginů: Woocommerce (plugin pro vlastní eshop) a BuddyPress (plugin pro pokročilá fóra.

Page builder
Drag & drop
Responzivita
Podpora Woocommerce
Podpora BuddyPress

Pokročilé možnosti šablony

Vybrali jsme více než desítku nejpoužívanějších funkcí, které lidé na svých webech využívají. Nabízí šablona Divi všechny funkce, které potřebujete?

Vlastní font (písmo)
Hotové vzory stránek
Customizace barev šablony
Tlačítka pro sdílení na soc. sítích
Více variant zobrazování blogu
Sticky bar menu (pomocí css)
Možnost vložení skriptů
Slider
Předpřipravená sekce na portfolia
Možnost ukládat elementy jako vzory
Mega menu (pomocí css)
Integrace ikon "Font Awesome"
CSS editor

Nejste spokojení s funkcemi, které nabízí šablona DIVI? Zkuste se podívat na další WordPress šablony.

Podpora – 10/10

U page builderů a WordPress šablon nás nejvíce zajímá uživatelská komunita okolo nich a také dostupnost dalších rozšíření. Divi je v současné době nejpoužívanější WordPress šablona na světě. Z toho důvodu se kolem ní vytvořila opravdu velká komunita. Ta se vám bude hodit, pokud si nebudete s Divi s něčím vědět rady.

Hodnoceným parametrem je hlavně dostupnost webových a video návodů. Někdo také ocení možnost kontaktovat profesionální uživatelskou podporu 24/7.

Podpora 24/7
Video tutoriály
Webové návody


Zkušenosti s Divi

Šablona Divi vznikla někdy koncem roku 2013. Od samého počátku na sebe upoutala vekou pozornost. Divi se postarala o novou éru WordPress šablon. Každý ji chtěl používat nebo alespoň vyzkoušet.

Uživatelé si na ní okamžitě zamilovali jednoduchost, s jakou lze upravovat nebo výrazně měnit vzhled webových stránek. Bez potřeby složitého programování.

Díky tomu se k WordPressu dostala řada nováčků, kteří byli schopní s touto šablonou vytvářet neuvěřitelné webové stránky.

Na Divi vám stačí opravdu jen klávesnice a myš. Nepotřebujete umět programovat, kódovat v HTML nebo stylovat v CSS. Nic z toho nepotřebujete, ale můžete to využít. Pokud chcete. To je další výhoda této šablony.

Jednou nevýhodou je, že s Divi nemůžete používat jinou WordPress šablonu. Divi je WordPress page builder, ale ten funguje pouze se šablonou Divi. Pokud si vytvoříte vzhled stránek a pak tuto šablonu deaktivujete. Zůstane vám v editoru pouze text obalený shortkódy. Z toho důvodu si musíte před startem nového projektu dobře rozmyslet, zda budete Divi využívat po celou dobu jeho životnosti.

Zdá se to jako omezení, ale je potřeba podotknout že Divi je AllIn1. Tedy šablona a builder. Z toho důvodu vlastně nebudete mít potřebu někam migrovat. Protože je to řešení vše v jednom a je od jednoho developera, tak si všechny funkce a doplňky spolu báječně rozumí a jsou kompatibilní.

Kompatibilní je Divi i s mnoha dalšími WordPress pluginy. Například s oblíbenou prodejní platformou WooCommerce, ale také se SEO pluginy jako je například YOAST.

S touto šablonou, která v sobě skrývá jednoduchý a intuitivní drag&drop page builder stránek, budete nadšeně tvořit nové webové stránky. A to s lehkostí a senzační rychlostí.Závěrečné hodnocení

Divi recenze
logo-divi

Název: Divi

Shrnutí:
✅ Šablona a page builder v jednom
✅ Drag&drop editor stránek
✅ Česká lokalizace
✅ Doživotní licence
✅ Přístup k ostatním produktům ElegantThemes

 • Finance - 8/10
  8/10
 • Customizace - 6.4/10
  6.4/10
 • Ovládání - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry builderu - 8/10
  8/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
8.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (6 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání WordPress šablon

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

5 Příspěvků

 1. Anonym 28.8.2020
 2. Anonym 18.8.2020
 3. Anonym 2.8.2020
 4. Anonym 29.7.2020
 5. Anonym 24.7.2020

Přispět názorem

Odesílám