Elementor Recenze

Vyhody

+ Drag&drop editor stránek
+ Dostatečný počet licencí
+ Verze zdarma

Nevyhody

Elementor nenabízí doživotní licenci

 

Elementor Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Elementor Pro Recenze

Shrnutí:

Elementor je WordPress page builder, se kterým si metodou drag&drop (chyť a pusť) můžete jednoduše vytvořit profesionálně vypadající webové stánky, blog nebo e-shop. A to bez znalosti programování.

V Elementoru se tvoří stránky skládáním prvků a bloků. Představte si, že před sebou máte prázdnou stránku a do té si tahy myší vložíte logo, menu, nadpis, text, obrázek a třeba kontaktní formulář. Těmto prvkům se říká widget nebo také element. Takových prvků, které můžete snadno vložit do stránky, naleznete v Elementoru přes 50. Takže se nabízí tvrdit, že s tímto page builderem (stavitelem stránek) postavíte nejspíš jakoukoliv jednoduchou i složitou webovou stránku.

Drag&drop editor Elementor patří v současné době mezi nejvíce oblíbené vizuální editory pro WordPress. V současné době používá tento page builder přes 4 miliony webových stránek po celém světě a jeho oblíbenost dále stoupá.

Jak je možné, že jej používá tolik uživatelů? Elementor nabízí ke svému hlavnímu builderu velké množství předpřipravených šablon vzhledu, ale také další nástroje a funkce, které se vám budu při tvorbě stránek hodit. Příkladem můžeme zmínit stavitele formulářů (form builder), se kterým můžete pomocí metody drag&drop snadno vytvářet jednoduché i sofistikované formuláře.

A k čemu jsou zmíněné předpřipravené šablony vzhledů? Šablony jsou hotové, profesionální webové stránky, ve kterých jen přepíšete texty, změníte obrázky, přidáte nebo smažete další prvky a máte během okamžiku vytvořené funkční webové stránky.

Výhodou Elementoru je také to, že v něm snadno vytvoříte webové stránky, které jsou responzivní. To znamená, že se dokáží přizpůsobit a správně zobrazit na různých zařízeních. Návštěvníci stránek si budou moct prohlížet váš web na počítači, tabletu nebo mobilním telefonu.

Finance – 6/10

Finanční politika Elementoru je velice příznivá. V našem hodnocení sice nedosáhl na plný počet bodů v kategorii financí, ale to pouze z toho důvodu, že tento page builder nenabízí například doživotní licenci, jako jiné WordPress drag&drop editory stránek.

Základní verze Elementoru je zdarma, ale musíte počítat s mnoha omezeními, chybějícími funkcemi, malým počtem prvků, které můžete do stránek přidat a také s menším množstvím předpřipravených šablon vzhledu. Elementor je tedy možné používat zdarma, ale jde o velice okleštěnou verzi.

Elementor Pro má několik cenových plánů. Ty se platí v ročním předplatném. Na výběr máte několik tarifů. V těch máte dostupné veškeré výhody a funkce PRO verze. Rozdíl mezi cenovými tarify je v počtu stránek, na kterých můžete Elementor používat.

Pokud chcete vytvořit jeden web, tak vám stačí levnější tarif, ale pokud chcete vytvářet například webové stránky na zakázku, tak určitě oceníte možnost předplatit si tarif, který vám umožní používat Elementor na 1000 webech. Když si potom rozpočítáte cenu tarifu mezi 1000 stránek, tak zjistíte, že stojí téměř pakatel.

Verze zdarma
Doživotní licence
Způsob placeníPlatí se roční licence
Cena49$ pro 1 web, 99$ pro 3 weby, 199$ pro 1000 webů

Customizace – 9/10

Jestli v současné době někde Elementor Pro vítězí mezi ostatními WordPress buildery, tak je to rozhodně v možnosti customizace. Možnosti vlastních úprav stránek jsou s tímto builderem téměř neomezené, takže při tvorbě webu nebude nic bránit vaší fantazii.

V builderu pak naleznete možnost vytvářet globální styly CSS, což ocení zejména zkušenější uživatelé, ale začátečníci se bez této funkce dokáží obejít, protože jednotlivé prvky jde stylovat jednoduše pomocí jednoduchého rozhraní editoru.

S verzí Elementor Pro budete mít dostupnou funkci pro vytváření hlaviček a zápatí stránek (header & footer builder). Určitě také oceníte stavitele formulářů nebo builder pro vytváření vyskakovacích oken (pop-up).

Předpřipravené šablony300+
Počet widgetů (elementů)50+
WooCommerce moduly nebo builder
Builder záhlaví a zápatí
Jednoduché stylování prvků
Responzivní editace
Možnost upravovat prvky podle zařízení
Vlastní globální CSS
Integrace ikon "Font Awesome"
Pop-up builder (vyskakovací okna)
Builder formulářů
Hooky
Možnost zapnout režim údržby

Ovládání – 10/10

Administrace tohoto WordPress page builderu je na špičkové úrovni. Ovládání je dle nás velice jednoduché a intuitivní. V Elementoru můžete používat klávesové zkratky, na které když si zvyknete, tak výrazně zvýšíte svoji produktivitu.

Určitě se vám také bude hodit možnost rychlého vyhledávání funkcí a prvků přes vyhledávací políčko v menu Elementoru. Tato zdánlivě nenápadná funkce dokáže zjednodušit a zpříjemnit práci s builderem.

Klávesové zkratky
Automatické ukládání
Copy & paste (kopíruj a vlož)
Vyhledávání v editoru (jednodušší navigace)

Důležité parametry – 10/10

Nejdůležitějším parametrem pro vás určitě bude drag&drop editor. V tom se stránky tvoří přesouváním elementů z menu builderu do pozice ve stránce pouhým tahem myši. Tento způsob tvorby stránek je tak jednoduchý, že jej dokáží pochopit i naprostí nováčci.

Elementor vytvořil vlastní šablonu Hello. To je základní šablona, na které můžete začít stavět WordPress web. Pokud však máte nějakou svoji oblíbenou šablonu, kterou chcete používat, tak vám v tom Elementor nebrání, protože je kompatibilní se všemi moderními šablona pro WordPress.

Nakonec je určitě dobré zmínit, že Elementor dokáže spolupracovat se známými SEO pluginy jako je například YOAST nebo Rank Math. Určitě se vám bude líbit, že je tento builder v češtině.

Drag&drop editor
Funguje s moderními šablonami
Manažer uživatelských rolí
Kompatibilní se SEO pluginy
Česká lokalizace

Podpora – 10/10

U WordPress page builderů jsme si vzali na paškál také uživatelskou podporu. Zajímalo nás především množství dostupných návodů na internetu, a to jak v psané, tak ve video podobě. Dalším důležitým ukazatelem byla velká uživatelská základna, která dokáže vytvořit početnou podporující komunitu. Všechny tyto ukazatele splňuje Elementor na výbornou.

Podpora 24/7
Video tutoriály
Webové návody


Zkušenosti s Elementorem

Moje zkušenosti s page builderem Elementor Pro jsou vlastně velice kladné. Nechci nikoho ovlivňovat, ani mu vnucovat vlastní názory, ale na dalších řádcích vám vysvětlím, proč je dnes tento WordPress page builder nepostradatelným pomocníkem pro tvorbu webových stránek.

Elementor Pro mají v současné době v oblibě nejen začátečníci, ale také zkušení vývojáři webových stránek, kteří se jejich tvorbou živí na plný úvazek. Ačkoliv je mezi oběma skupinami uživatelů propastný rozdíl, stejně dokáže Elementor uspokojit obě zmíněné skupiny.

Líbí se mi nastavení cen, kdy vás nikdo nenutí pořizovat si nejdražší balíček. Když máte v plánu tvořit pouze jediný web, tak si zaplatíte levnější tarif. A naopak. Pokud chcete vytvořit více webů, tak máte šanci si zaplatit opravdu výhodný balíček, který vám povolí používat Elementor za jednu roční platbu na 3 nebo 1000 webových stránkách.

Elementor bohužel nenabízí doživotní licenci, takže musíte svoji licenci vždy po roce znovu zaplatit. Pokud to neuděláte, tak přijdete o další aktualizace nebo o podporu 24/7. Bez podpory by se člověk dokázal obejít, ale aktualizace jsou důležité. Už jen kvůli bezpečnosti tohoto pluginu.

Pravdou je, že doživotní licenci u Elementoru nezakoupíte, ale za to můžete očekávat každou chvíli další příval novinek, funkcí a bezpečnostních aktualizací. Podle mého názoru není cena licence tak vysoká, ale to je pouze můj subjektivní názor a každý si to musí spočítat sám, zda se mu Elementor vyplatí.

Já u WordPress builderu oceňuji možnost nastavovat globální CSS, se které mi často usnadní práci. Ale to jen kvůli tomu, že jsem stará škola. Pokud HTML nebo CSS neumíte a nevíte, co to je, tak to vůbec nevadí. Elementor vám umožní stylovat jednotlivé prvky pomocí jednoduchých vizuálních nastavení. Pokud chcete změnit barvu písma, vytvořit rámeček, změnit pozadí nebo vytvořit slider, tak k tomu potřebujete jen myš, klávesnici a Elementor. Ten vám pomůže i s vytvářením složitějších prvků, aniž byste potřebovali umět programovat.

Elementor je nepostradatelný pomocníkem pro tvůrce stránek kvůli tomu, že je v něm vše jednoduché. Dříve, když jste chtěli vytvořit webovou stránku, tak jste museli umět minimálně HTML a CSS. V těchto značkovacích jazycích jste museli napsat stovky řádků, abyste docílili potřebného vzhledu. To znamenalo desítky hodin práce. A tady má každý page builder navrch. Během minut až hodin v něm vytvoříte pěkný web, aniž byste museli sáhnout do zdrojového kódu.Závěrečné hodnocení

Elementor Recenze
Elementor Logo

Název: Elementor

Shrnutí:
✅ Rychlá tvorba webových stránek pod WordPress
✅ Stránky lze vytvořit bez znalosti programování
✅ Drag&drop editor
✅ Možnost koupit licenci pro 1 a více webů
✅ Česká lokalizace

 • Finance - 6/10
  6/10
 • Customizace - 9/10
  9/10
 • Ovládání - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 10/10
  10/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4 (7 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání WordPress page builderů

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

6 Příspěvků

 1. Překlad do češtiny 23.8.2021
 2. Anonym 27.8.2020
 3. Anonym 14.8.2020
 4. Anonym 1.8.2020
 5. Anonym 28.7.2020
 6. Anonym 22.7.2020

Přispět názorem

Odesílám