Beaver Builder Recenze

Vyhody

+ Drag&drop editor stránek
+ Možnost nastavit brand agentury
+ Verze zdarma

Nevyhody

Pozor na omezení různých licencí

 

Beaver Builder Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Beaver Builder Recenze

Shrnutí:

Beaver Builder je page builder pro WordPress, ve kterém najdete mnoho funkcí, doplňků nebo šablon vzhledu, které vám pomohou s tvorbou krásných webových stánek. Tvorba stránek je s tímto stavitelem stránek opravdu jednoduchá.

Výhodou WordPress page builderu stránek Beaver Builder je snadné vytváření webových stánek pod zmíněným redakčním systémem. V tomto editoru se pracuje metodou drag&drop (chyť a pusť) vytváření webů. Pokud potřebujete na stránku přidat nadpis, text obrázek nebo cokoliv jiného, tak si v nabídce widgetů (prvků pro stránky) vyberete to, co potřebujete, a jednoduchým tahem myši to přidáte na svoji webovou stránku.

To nejlepší na těchto editorech stránek je, že k jejich používání nepotřebujete mít znalost programování. Ani nemusíte ovládat HTML nebo CSS a stejně dokážete vytvářet poutavé a profesionálně vypadající webové stránky.

Pro ještě jednoduší tvorbu stránek nabízí tento builder desítky předpřipravených šablon vzhledu. Šablony vzhledu jsou téměř hotové webové stránky. Šablony jsou rozděleny do kategorií – domovské stránky a obsahové stránky. Vlastně si vyberete vzhled domovské stránky, která se vám líbí. Tento vzhled se nainstaluje do vašich stránek a na vás pak už jen je upravit obsah, aby odpovídal vašemu zaměření. Firemní nebo jiný web máte vytvořený v podstatě během okamžiku.

Beaver Builder se nesnaží jít cestou jiných WordPress builderů stránek, ale naopak si razí vlastní cestu. To například znamená, že nepřidává do svého editoru spoustu funkcí nebo předpřipravených prvků. Někdo v tomto může vidět omezení, ale na druhou stranu je tento krok dobrý například pro jednodušší ovládání editoru. V tom vám nebudou překážet funkce a nastavení, které nevyužijete.

Zkušení uživatelé, kodéři a vývojáři ocení možnost používání globálních CSS stylů a také hooků. Vítanou funkcí je možnost upravovat jednotlivé prvky podle typu zařízení. To vám pomůže odladit vzhled stránek na maximální úroveň, ale také vám to umožní nastavovat prvkům jiné vlastnosti a chování při zobrazování na odlišných zařízení.

Finance – 6/10

Beaver Builder nevybočuje z řady WordPressových builderů stránek ani z řady jejich cenových politik. Nastavení cenových tarifů je u tohoto builderu stránek téměř podobné, jako u ostatních konkurentů.

Beaver Builder má vlastní verzi zdarma. Ta je samozřejmě velice omezená, ale jednoduchý prezentační web s ní hravě vytvoříte. Pokud však chcete stavět složitější a poutavé webové stránky, tak se bez placené verze neobejdete.

Cenové tarify nejsou omezené licencemi na počet webů. I s nejnižším tarifem můžete Beaver Builder používat na neomezeném množství stránek. Omezení tarifů je u tohoto stavitele na dostupnosti některých funkcí.

U nejnižšího tarifu nedostanete odladěnou šablonu Beaver Builder Theme a také nemáte k dispozici funkci pro WordPress Multisite. S nejvyšším cenovým tarifem můžete skrýt značku Beaver. Tak zvaný White Labeling se hodí například agenturám a tvůrcům webů, kteří chtějí zpřístupnit administraci WordPressu klientům, ale nechtějí, aby klienti věděli, že jde o builder Beaver. Jednoduše tak mohou z tohoto builderu udělat svůj vlastní agenturní builder stránek.

Verze zdarma
Doživotní licence
Způsob placeníPlatí se roční licence
Cena99$ neomezeně webů (chybí funkce multisite), 199$ (chybí funkce white labeling), 399$ neomezeně webů

Customizace – 5.2/10

Mohlo by se zdát, že při hodnocení customizace to Beaver Builder prohrál, ale je potřeba to uvést na pravou míru. Tento builder dostal sníženou známku zejména kvůli malému defaultnímu počtu předpřipravených šablon vzhledů a také malému množství widgetů. Obojího nabízí Beaver Builder asi nejméně ze všech námi testovaných WordPress builderů.

Jak už jsme si řekli v úvodu, tak to může být i výhoda. Beaver si jde svojí vlastní cestou jednoduchosti a intuitivnosti ovládání. Pokud by do editoru přidal hromadu funkcí, tak by se mu nepovedlo jej udělat intuitivní.

Z pohledu customizace má Beaver Builder vše, co ostatní buildery. Z toho důvodu vám v něm nebude pro tvorbu a úpravu webových stránek patrně nic chybět.

Předpřipravené šablony55+
Počet widgetů (elementů)30+
WooCommerce moduly nebo builder
Builder záhlaví a zápatí
Jednoduché stylování prvků
Responzivní editace
Možnost upravovat prvky podle zařízení
Vlastní globální CSS
Integrace ikon "Font Awesome"
Pop-up builder (vyskakovací okna)
Builder formulářů
Hooky
Možnost zapnout režim údržby

Ovládání – 7.5/10

Ovládání Beaver Builderu je jednoduché a intuitivní. V drag&drop builderu se můžete pohybovat pomocí klávesových zkratek, ale také pomocí vyhledávacího pole. To vám usnadní vyhledávání widgetů a nastavení.

Jediné, co nám u tohoto page builderu chybělo, byla nemožnost jednoduše nastavit automatické ukládání.

Klávesové zkratky
Automatické ukládání
Copy & paste (kopíruj a vlož)
Vyhledávání v editoru (jednodušší navigace)

Důležité parametry – 10/10

V Beaver Builderu nechybí nic. Editor pracuje na principu drag&drop tvorby stránek. Pro budování webu si můžete vybrat jakoukoliv WordPress šablonu, která se vám líbí. Ve vyšších cenových tarifech nabízí Beaver možnost použití jeho odladěné šablony, která funguje s builderem na jedničku, ale ta není nezbytná.

Beaver Builder je kompatibilní se SEO pluginy, které jsou nezbytné pro optimalizaci webových stránek a jejich obsahu pro vyhledávače.

Spousta začátečníků ocení, že je tento builder přeložen do češtiny. Právě čeština bývá hlavním požadavkem uživatelů. Ti si bez ní nedokáží používání nějakého doplňku představit. V mateřském jazyce se člověk zorientuje jednodušeji.

Drag&drop editor
Funguje s moderními šablonami
Manažer uživatelských rolí
Kompatibilní se SEO pluginy
Česká lokalizace

Podpora – 6.7/10

Beaver Builder má dostatečnou základnu uživatelů, a tedy i uživatelskou komunitu, která vám ráda poradí s nějakými potížemi nebo nastaveními tohoto WordPress builderu. Překvapilo nás, že ani u nejvyššího cenového tarifu není uživatelům k dispozici 24/7 podpora.

Co však k dispozici je, je obrovské množství návodů, článků a videí, které vám pomohou s používáním tohoto builderu.

Podpora 24/7
Video tutoriály
Webové návody


Zkušenosti s Beaver Builderem

Jak bylo několikrát zmíněno. Beaver Builder chce vyvíjet jednoduchý page builder. Robustních builderů stránek je pro WordPress dostatek, ale jen málo je těch, které dokáží působit svižně a vzdušně. Tedy hlavně co do jejich používání.

Beaver Builder se také snaží, obrazně řečeno, hlídat uživatele, aby na stránkách nevytvořili něco, co by vedlo k nečitelnému kódu. Z toho důvodu může být výsledný kód stránek čitelnější a samotné stránky se mohou rychleji načítat. Díky tomu si je lépe užijí uživatelé a vyhledávače jim teoreticky mohou dát lepší hodnocení. Ale to už je velká spekulace.

Hlavní výhodou je tedy to, že v drag&drop editoru můžete pracovat s neomezenou fantazií, ale nepodaří se vám vytvořit vzhled, který by se správně nezobrazil uživatelům. Prostě téměř vždy vytvoříte stránky, které se zobrazí správně. Každá vámi vytvořená webová stránka bude mít responzivní vzhled, takže se bude uživatelům zobrazovat správně na počítači, na tabletu i na mobilním telefonu.

S upravováním stránek pomůže uživatelům možnost vkládat a nastavovat vlastní styly CSS nebo kódy JavaScript. Velkou výhodou je také používání hooků.

Nejlepší na tom je, že i když nemáte tušení, o čem jsem v předchozí větě psal, tak to vůbec nevadí. WordPress page builder Beaver můžete používat bez znalosti programování a stejně v něm vytvoříte funkční a pěkně vypadající webové stránky.Závěrečné hodnocení

Beaver Builder Recenze
Beaver Builder Logo

Název: Beaver Builder

Shrnutí:
✅ White labeling (vlastní brand)
✅ Jednoduché a svižné ovládání
✅ Verze zdarma
✅ Drag&drop editor
✅ Česká lokalizace

 • Finance - 6/10
  6/10
 • Customizace - 5.2/10
  5.2/10
 • Ovládání - 7.5/10
  7.5/10
 • Důležité parametry - 10/10
  10/10
 • Podpora - 6.7/10
  6.7/10
7.1/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání WordPress page builderů

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem