Mutumutu Recenze

Vyhody

+ Pojištění nemoci, trvalé invalidity a úmrtí
+ Pojištění kryje pracovní neschopnost z důvodů duševní nemoci a problémy se zády
+ Jednoduché životní pojištění pro ty, co se nechtějí zdržovat složitým nastavením

Nevyhody

Nelze pojistit klasické úrazy – „bolestné“
– Pojištění nelze uzavřít po telefonu ani na pobočce

– Pojištění není daňově uznatelné

 

Mutumutu Logo

Mutumutu Recenze

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Mutumutu je životní pojištění, které řeší ty nejdůležitější zdravotní a osobní záležitosti, jako je pracovní neschopnost z důvodu nemoci i úrazu, invaliditu I., II. a III. stupně a úmrtí. Společnost je zaštítěna Komerční pojišťovnou (pojišťovna Komerční banky, skupina Société Générale). Jejich pojištění se vztahuje i na onemocnění koronavirem. Mutumutu si zakládá na tom, že nenutí klientům žádné zbytečné pojistky – jako „bolestné“ nebo investiční složku. Jejich smlouvy jsou jednoduché a podmínky transparentní. Pro klienty, kteří žijí zdravě a jsou sportovně aktivní, mají motivační plán, díky kterému vrací klientům až 30 % z jejich měsíčního pojistného zpět na účet. Pojištění Mutumutu lze uzavřít pouze on-line, můžete však využít operátora na telefonní lince, který s vámi vše probere, poradí vám a případně vám pomůže pojištění uzavřít krok za krokem.

Co je Mutumutu?

V dnešní době je na trhu mnoho pojišťoven i společností, které jsou schopny pojistit vás on-line. Mezi ně se řadí i Mutumutu, které o sobě prohlašuje, že je jiné než všichni ostatní. Je to pravda? A pokud ano, v čem se liší od ostatních pojištění? Na co všechno vás pojistí? A vrátí vám nějaké peníze, pokud žijete zdravě, bez nemocí a jiných problémů? To všechno jsme v rámci našeho testování zjistili.

Mutumutu je životní pojištění, které je možné uzavřít pouze on-line. Pojistí vás pro případ pracovní neschopnosti z důvodů nemoci i úrazu. Dále vás pojistí pro případ invalidity a pomůže i vašim blízkým v případě vaší smrti. A jelikož Mutumutu rychle reagovalo na současnou situaci, pomůže vám i v případě, že se nakazíte koronavirem.
Mutumutu má poměrně jednoduchou smlouvu, kterou rychle přečtete a nemusíte na ní vyhledávat žádné skryté podmínky ani poznámky pod čarou. Pokud žijete zdravě, dokonce vás odmění. Mutumutu je zajištěno svým partnerem – Komerční pojišťovnou, takže se nemusíte obávat ztráty svých financí, pokud by se snad stalo, že by Mutumutu ukončilo svou činnost.

Na co vás Mutumutu pojistí aneb pojištění rizik – 6.9/10

Mutumutu Zivotni Pojisteni Predstaveni

Mutumutu pojišťuje především pro případ pracovní neschopnosti, ať už z důvodu nemoci, nebo úrazu. Klasické úrazové pojištění – tzv. „bolestné“ byste však u nich hledali zbytečně. Pomohou vám ve chvíli, kdy to potřebujete, nikoli nesmyslnými částkami o několik týdnů až měsíců později. Pojistí vás ale i pro případ trvalé invalidity nebo smrti.

Pracovní neschopnost
Invalidita
Smrt
Úrazové pojištění
Pojistné krytí na koronavirus
Investiční složka
Hospitalizace
Závažná onemocnění

Pojištění pracovní neschopnosti

Pokud se stane, že se dostanete do pracovní neschopnosti a nemocenská vám nebude stačit na pokrytí vašich měsíčních výdajů, je tady Mutumutu se svým pojištěním. V takovém případě – ať už jste zůstali na nemocenské kvůli nemoci, nebo úrazu – vám začne pravidelně vyplácet rentu a dorovná tak nedostatečný příjem. Záleží přitom na vás, zda si nastavíte toto pojištění na vyplácení pojistky po 30 nebo až po 60 dnech pracovní neschopnosti.

Pojištění invalidity

Někdy se stane, že ať žijeme život sebezdravější, staneme se invalidními. Může k tomu přispět nemoc nebo úraz. Invalidní důchod je zpravidla mnohem nižší než vaše běžné příjmy, a proto i tady se hodí, když jste správně pojištění. Pojištění invalidity Mutumutu řeší rentou, kterou klientům vyplácí měsíčně, aby si dorovnali invalidní důchod pobíraný od státu a udrželi si tak životní standard. Výše pojistky záleží na tom, jak si klient pojištění sjedná. Rentu může pobírat až do doby, než půjde do starobního důchodu, nebo než dosáhne 65 let.

Pojištění smrti

Pojištění smrti neděláme pro sebe, ale pro své blízké. Mutumutu zde nemá žádné speciální výhody ani výjimky. Pojistí vás klasicky pro případ úmrtí, aby vaši blízcí zvládli překonat vaši ztrátu především po finanční stránce. Už jen pohřeb a vše kolem něj je náročné. Když pak zůstane manželka/manžel doma na vše sama/sám, popř. osiří děti, není jednoduché vyřešit všechny poplatky pouze s jedním příjmem. Proto je pojištění pro případ smrti tak důležité.

Pojištění pro případ onemocnění koronavirem

V dnešní době každého velmi zajímá pojistné krytí v případě koronaviru. Mutumutu se vyjadřuje i těmto komplikacím a výhodou je, že se na covid-19 jejich pojistka vztahuje. Opět ale platí, že pojistné v případě onemocnění koronavirem se bude vyplácet až v případě, že jste na neschopence – nebo jste nemocní (živnostníci) – 30 nebo 60 a více dní. Podle toho, co máte ve smlouvě. V případě, že byste na covid-19 zemřeli, pozůstalým bude vyplaceno pojistné opět podle vaší smlouvy. Mutumutu nemá epidemie ani pandemie ve výlukách, proto se nemusíte komplikací s vyplacením pojistného obávat.

Náš tip!
Hledáte-li jednoduché pojištění bez rizikových položek, jako je hospitalizace nebo denní odškodné na úraz, je Mutumutu ideální řešení. Dá se sjednat online a má mobilní aplikaci, díky které získáváte slevy za zdravý životní styl. Pokud byste snad hledali komplexnější životní pojištění, které vás zajistí na všechny možné případy, podívejte se na naši recenzi na Flexi Risk od Kooperativy. 

Mutumutu Zivotni Pojisteni Co Nedelaji

Podmínky pojištění Mutumutu – 10/10

Mutumutu si zakládá na tom, že nezaměstnává žádné „vlezlé“ pojišťovací agenty, kteří by vám zvonili u dveří nebo vás bombardovali telefonáty. Nevnucují vám ani vyšší pojistné částky. V on-line kalkulačce si nastavíte vše podle sebe – ideálně podle pravdy. Uvedete výši příjmů, zda splácíte hypotéku, kterou chcete pojistit, zda máte děti atd. Podle toho vám pojišťovna vytvoří návrh na všechna tři pojištění (pracovní neschopnost, invaliditu, úmrtí) a záleží jen na vás, zda ho tak přijmete a využijete, nebo si výšku pojistného a jednotlivá pojištění ještě upravíte (jde to směrem dolů i nahoru).

Mutumutu má poměrně jednoduché a srozumitelné podmínky a smlouvu na cca 2 strany. Snadno a rychle ji pročtete a nebudete se přitom trápit drobným písmem v poznámkách pod čarou apod. Pokud byste v průběhu pojištění zjistili, že už vám nevyhovuje a potřebujete ho zrušit, je to možné. Mutumutu nemá žádnou výpovědní lhůtu, ani sankce v případě ukončení. Existují však výluky, které se k pojištění vztahují. Jaké to jsou?

Výluky, kdy neplatí pojištění - 8 výluk
Podmínky srozumitelné
Počet stran pojistných podmínek6
Bonus za zdravý život
Výpovědní lhůtaBez výpovědní lhůty
Bez sankcí

8 pojistných výluk – co nelze u Mutumutu pojistit

Mutumutu Zivotni Pojisteni Vyluky

1) Pojištění Mutumutu nekryje škody způsobené válkou, vzpourou nebo pokud je klient terorista. Pokud se stanete obětí terorismu, pak se na vás pojištění vztahuje.

2) Mutumutu nepojišťuje pro případ sebevraždy nebo úraz/nemoc vzniklý pokusem o sebevraždu. (Pokud zůstanete kvůli pokusu o sebevraždu invalidní, pojištění rovněž nedostanete).

3) Pokud dojde k úrazu, nemoci nebo smrti pod vlivem alkoholu a omamných látek, pojištění nebude uznáno. Tato výluka neplatí u smrti následkem úrazu, kdy se může pojistné plnění pouze zkrátit o 50 %.

4) Pokud zamlčíte nemoci či úrazy z vaší minulosti a neuvedete je ve zdravotním dotazníku a vznikne vám v jejich důsledku pojistná událost, nebude kryta.

5) Pokud řídíte auto nebo stroj bez příslušného oprávnění.

6) Pokud dojde při rizikových sportech k vaší smrti, bude pojistka vyplacena. Nebude však uznána v případě pracovní neschopnosti nebo invalidity.

7) Pojištění nekryje škody vzniklé v důsledku jaderné havárie nebo radioaktivní kontaminace.

8) Pojištění nebude uznáno ani v případě pracovní neschopnosti v těhotenství, nebo v důsledku porodu či potratu.

Vedle těchto výjimek je ještě jedna důležitá, se kterou je potřeba počítat hned po uzavření smlouvy – první tři měsíce od sjednání smlouvy je uznáváno pojištění pracovní neschopnosti a invalidity pouze v případě úrazu. Má to tak téměř každá pojišťovna a liší se zpravidla jen v délce této „čekací lhůty“.

Bonus za zdravý životní styl

Velkou výhodou pojištění Mutumutu, kterou si podle nás získají srdce klientů, je odměna za zdravý životní styl. Klient může získat až 30% bonus na pojištění, pokud žije zdravě. Pojišťovna má na svých stránkách kalkulačku, kam si zaškrtnete, co všechno pro své zdraví děláte – zda (ne)kouříte, zda chodíte pravidelně na lékařské prohlídky, kolik kroků denně nachodíte, zda běháte atd. Podle toho je vám pak vypočítána sleva/bonus na měsíčním pojistném, která je vám vrácena vždy jednou za 3 měsíce na vámi zvolený účet. Takový nápad se nám hodně líbí a chválíme ho. Ještě víc se nám ale líbí styl, jakým to pojišťovna chce „kontrolovat“.

Informace o tom, jak moc se hýbete, by si mohl každý klient vymyslet jen kvůli slevě. Proto Mutumutu vymyslela aplikaci, do které budete své aktivity zaznamenávat. Bude to pro vás zábava i motivace zároveň. V dnešní době, kdy (nejen) mladí lidé žijí on-line a svůj život téměř řídí pomocí mobilních aplikací, je toto opravdu skvělý nápad.

Jak uzavřít Mutumutu pojištění – 6.7/10

Mutumutu Zivotni Pojisteni Online

Pojištění lze u Mutumutu uzavřít pouze on-line. Vede vás přitom kalkulačka, která vám nejprve nabídne, čím se u sjednávání pojištění řídit a na co si dávat pozor. Do kalkulačky zadáte svůj rok narození, zda jste zaměstnanec nebo živnostník, zda pracujete ve službách nebo v kanceláři atd. Pak přejdete k peněžní části, kam uvedete svůj měsíční čistý příjem, informaci, zda potřebujete pojistit nějakou hypotéku, kterou splácíte, zda máte nějaké děti a zda už máte nějaké jiné životní pojištění u jiné pojišťovny. Nabídku si pak můžete nechat zaslat do e-mailu, nebo si ji (pouze) zobrazit on-line.

Pokud se necítíte na to, abyste si pojištění sami uzavřeli online, můžete zavolat na klientskou linku Mutumutu. Operátoři s vámi smlouvu vyplní po telefonu za vás, podle toho, jak budete odpovídat na jejich otázky. Není to však standardní postup a je potřeba tento fakt respektovat. 

On-line
Telefonicky
Na pobočce

Při online sjednání vám systém po propočítání vašich údajů sám nabídne nejideálnější variantu pojištění, která se pro vás hodí. Vy si jej samozřejmě můžete ještě sami upravovat dál, jak potřebujete. Můžete prodlužovat nebo zkracovat dobu pojištění, snižovat či zvyšovat pojistné částky atd. Na pravé straně obrazovky ihned vidíte, jak se při změnách proměňuje i měsíční výše pojištění u konkrétních případů. Pokud nechcete např. pojištění invalidity nebo pojištění smrti, můžete ho zcela vyjmout apod.

Pokud máte pojištění nastavené tak, jak vám to vyhovuje, můžete jedním kliknutím přejít na další krok. Tím je vyplnění krátkého zdravotního dotazníku. Tady doporučujeme vše vyplnit poctivě a po pravdě, jinak by vám později nemuselo být pojistné uznáno. Např. pokud byste zamlčeli nějakou nemoc či úraz, v jehož důsledku byste později uplatňovali např. pojištění invalidity apod.

Po vyplnění dotazníku i všech vašich osobních údajů následuje již jen dokončení a podpis smluv a uhrazení pojistného. Všechno probíhá on-line, ale pokud potřebujete s něčím pomoci, můžete využít klientskou linku, nebo se dokonce osobně zastavit v kanceláři, kterou má Mutumutu na Praze 5. Není sice možné takto pojištění dokončit, ale můžete s nimi pojistku probrat a dozvědět se, co vám ještě schází k vysvětlení a na stránkách jste to nenašli.

Podpora – 10/10

Mutumutu má klientskou podporu zvládnutou výborně. Jsou si vědomi, že pojištění lze uzavřít pouze on-line, a tak je jejich komunikace s klienty a případnými zájemci hodně důležitá. Spojit se s nimi můžete telefonicky i e-mailem, ale v případě jednoduchých a krátkých dotazů je nejrychlejší on-line chat. Ten jsme využili i my a byli jsme maximálně spokojení.

Telefon
E-mail
Live chat chat
Zodpovězené otázky10/10
Odpověď do 24 hodin
HodnoceníVelmi dobré

Operátor on-line chatu se nám ozval během jedné minuty. Srozumitelně vysvětlil naše otázky a pomohl vyřešit naše požadavky. Nabídl pomoc, ale skutečně se nevnucoval, ani nenabízel, že s námi pojistku hned uzavře, probere atd. Oceňujeme, že prioritou byla vstřícnost operátora a spokojenost klienta, nikoli tah na branku. Tím totiž naše důvěra k Mutumutu stoupla.Závěrečné hodnocení

Mutumutu Recenze
Mutumutu Logo

Název: Mutumutu

Shrnutí:
✅ Srozumitelné pojistné podmínky na 6 stran
✅ Pojistí vás i na koronavirus
✅ Za zdravý životní styl dostanete zpět až 30 % z vašeho měsíčního pojistného
✅ Pojištění uzavřete snadno a rychle on-line

 • Pojištění rizik - 6.9/10
  6.9/10
 • Podmínky pojištění - 10/10
  10/10
 • Jak lze uzavřít pojištění - 6.7/10
  6.7/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
8.4/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.97 (59 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

5 Příspěvků

 1. Anonym 16.4.2021
 2. Máloco mě dokáže rozhýbat a ještě k tomu tak, aby mě to bavilo a chtěl jsem :-) OK, není to úplně dobrovolné, když "za to něco mám", ale účel světí prostředky :-) 12.4.2021
 3. Anonym 30.3.2021
 4. Anonym 21.1.2021
 5. Dostávám zpět každé 3 měsíce 500 13.10.2020

Přispět názorem

Odesílám