Generali Česká Životní pojištění Můj život Recenze

Vyhody

+ Komplexní pojištění – od úmrtí, přes pracovní neschopnost až po velmi vážná onemocnění
+ Pojistit lze jednotlivce i celou rodinu najednou
+ Možnost vybrat si pojištění s investiční složkou nebo bez ní

Nevyhody

Pojištění nelze sjednat online

 

Generali Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Životní pojištění Můj život – Generali Recenze

Shrnutí:

Životní pojištění Můj život je produktem pojišťovny Generali. Je komplexní a dostatečně flexibilní, aby si jej mohl uzavřít jednotlivec, nebo i celá rodina najednou. Rizika i pojistné limity se dají nastavit podle přání klienta a navíc je možné v průběhu pojištění limity navyšovat, aniž by bylo nutné dokládat lékařské zprávy. Pro ty, co milují adrenalinové sporty má pojištění výhodu – 2x do roka lze nastavit zdarma pojištění adrenalinových sportů, a to až na 14 dní. Toto pojištění lze sjednat s investiční složkou, nebo bez ní. 

Pojištění rizik – 10/10

Generali Ceska Zvitni Pojisteni Predstaveni

Životní pojištění Můj život od pojišťovny Generali kryje na základní rizika, jako jsou smrt, nemoc a úraz, ale i na další – invalidita, hospitalizace, pracovní neschopnost nebo závažná onemocnění. Najdete tady dokonce i pojištění na ztrátu soběstačnosti a samozřejmě možnost vytvořit si finanční rezervu díky investiční složce – pokud si tedy zvolíte typ pojištění, který ji obsahuje. My jsme ji zvolili a tak vám k tomu budeme moci dát bližší informace. 

Pracovní neschopnost lze uzavřít z důvodu úrazu i nemoci. Vyplácet se začne podle toho, od kterého dne si ji nastavíte ve smlouvě. Výplata pak běží za každý den nemoci, podle výše pojistné částky. Nejvíce však proplácí 52 týdnů. Pokud si však sjednáte zároveň invalidní rentu, budete dostávat výplatu pracovní neschopnosti až do potvrzení invalidity. 

Náš tip!
Patříte mezi milovníky adrenalinových sportů? Pokud nechcete zbytečně platit pojištění, kde jsou tyto sporty zahrnuty po celý rok, a také si za to patřičně připlatit, využijte právě životní pojištění od Generali Můj život. V něm máte možnost nastavit pojištění adrenalinových sportů 2x ročně až na 14 dní zdarma. Pokud tedy nejezdíte za dobrodružstvím každý měsíc, je to vhodné a levné řešení. 

Pojistit můžete kromě běžných i velmi závažná onemocnění. Zvolit můžete pevnou nebo klesající pojistnou částku a dále varianty podle závažnosti onemocnění. Základní varianta řeší těžší formu nemocí – např. u rakoviny, dále cévní mozkovou příhodu, infarkt myokardu, operaci srdečních chlopní a další nemoci. Rozšířená varianta pak zahrnuje i rakovinu IN SITU, tedy rakovinu zachycenou v počátečním stádiu, dále lehčí formu ostatních závažných nemocí, např. i slepotu, selhání ledvin nebo roztroušenou sklerózu. 

Generali Ceska Zvitni Pojisteni Vyhody

Pojištěním invalidity se můžete finančně zajistit pro případ invalidity 1. až 3. stupně. Opět lze zvolit pevnou nebo klesající pojistnou částku. Dále lze zvolit jednorázové vyplacení sjednané částky nebo měsíční výplatu renty až do věku 65 let. Pokud vám bude uznána invalidita 3. stupně, budete navíc zproštěni placení pojistného – opět až do 65 let. 

Podobně funguje i pojištění na ztrátu soběstačnosti. To se vztahuje na invaliditu 2. až 4. stupně a především na situaci, kdy je pojistník odkázaný na péči druhých. Opět může být zvolena jednorázová výplata, měsíční renta a zproštění od placení pojistného. 

Ve výčtu rizik najdete i tzv. kombinované pojištění. To se využívá ve chvíli, kdy platíte nějaké úvěry, hypotéku atd. Dá se nastavit v šesti různých variantách a vztahuje se k úmrtí a invaliditě. 

Generali Ceska Zvitni Pojisteni Rizika

Mezi další rizika patří pojištění trvalých následků úrazu a úrazové pojištění, do kterého si můžete 2x ročně dát i extra pojistné na adrenalinové sporty zdarma. Např. když jedete někam na dovolenou, chystáte se na skok padákem, bungee jumping apod. 

V případě pojištění úmrtí mohou vaše obmyšlené osoby dostat pojistné vyplacené jako pevnou nebo klesající pojistnou částku. Smrt může být z jakýchkoli příčin, následkem úrazu, popř. následkem úrazu při dopravní nehodě. Pokud dojde k úmrtí při dopravní nehodě, navýší vám pojišťovna plnění až pětinásobně. 

Velkou výhodou životního pojištění Můj život  je, že si můžete v průběhu trvání smlouvy pojistnou částku navyšovat, aniž by pojišťovna zkoumala váš zdravotní stav. To se děje jen při sjednávání nové smlouvy. 

Pracovní neschopnost
Invalidita
Smrt
Hospitalizace
Úrazové pojištění
Pojistné krytí na koronavirus
Investiční složka
Závažná onemocnění

Investiční složka v pojištění

Pokud jste si zvolili pojištění Můj život s investiční složkou, budete si kromě placení pojistných rizik ukládat část pojistného i do investičních fondů a tvořit si tak finanční rezervu využitelnou třeba na penzi. Investovat lze do tří fondů – Fond vyvážený, dynamický a konzervativní. S tím, jaký fond vybrat, vám pomůže poradce sjednávající pojistku. 

Podmínky pojištění – 5/10

Generali Ceska Zvitni Pojisteni Podminky

Podmínky pojištění Můj život se od ostatních pojišťoven příliš neliší. Stejně jako jinde zde najdete nějaké výluky, na které se pojištění nevztahuje, a které si upřesníme níže. Faktem je, že číst celé pojistné podmínky pro toto pojištění je poměrně zdlouhavé – mají totiž sto stran. Na druhou stranu musíme uznat, že napsané jsou celkem srozumitelně a jejich délku ovlivňuje investiční složka, která je součástí námi vybraného typu pojištění a která vyžaduje hodně podrobné informace, jenž by měl klient znát, než pojistku uzavře. 

Co nám v tomto pojištění chybělo, byl bonus za zdravý životní styl. Na druhou stranu zde jsou jiné bonusy, které ocení především lidé, kteří milují adrenalinové sporty apod.

Pokud se rozhodnete životní pojištění Můj život ukončit ještě před koncem standardní doby, počítejte s výpovědní lhůtou, která potrvá 6 týdnů před koncem pojistné doby. Záleží tedy na tom, zda smlouvu platíte měsíčně, čtvrtletně, ročně apod. Pokud však zvolíte (jako my) smlouvu s investiční složkou, může se výpovědní doba natáhnout až na tři měsíce. Jedná se především o vyplacení odkupného z investiční složky, kde uvolnění peněžních prostředků trvá delší dobu. 

Výhodou je, že se za předčasné ukončení životního pojištění neplatí žádné finanční sankce. Pokud však máte uložené/naspořené peníze v investiční složce, měli byste počítat s případnou ztrátou části svých úspor. Pojistka počítá s předem nastavenou dobou, za kterou se mohou vaše peníze dostatečně zhodnotit. Vypovíte-li smlouvu dříve, nejen že nemusí dojít ke zhodnocení, ale můžete být i v mírné ztrátě. 

Výluky, kdy neplatí pojištění
Podmínky jsou srozumitelné
Počet stran pojistných podmínek100
Bonus za zdravý život
Výpovědní lhůta6 týdnů před koncem splatnosti (3 měsíce v pípadě odbytného
Bez sankcí

Výluky z pojištění

Také pojišťovna Generali má výluky, v jejichž případě pojistné neproplatí. Jsou však podobné, jako u jiných pojišťoven. Jmenujme úraz či úmrtí, ke kterému došlo účastí na občanských nepokojích, revolučních či válečných událostech, použitím jaderných, chemických či biologických zbraní, při teroristickém útoku atd. 

Doporučujeme!
Líbí se vám životní pojištění Můj život, ale nevyhovuje vám, že se nedá uzavřít online? Pak doporučujeme podívat se na podobnou životní pojistku, od pojišťovny Kooperativa – Flexi Risk. Má velmi podobné nastavení a pojistné podmínky, a navíc se dá sjednat online. Recenzi na ni najdete zde

Jak lze uzavřít pojištění – 3.3/10

Generali Ceska Zvitni Pojisteni Pobocky

Životní pojištění Můj život, ať už s investiční složkou nebo bez ní, lze sjednat jedině na některé z poboček pojišťovny Generali, popř. si můžete přes klientskou linku sjednat schůzku s poradcem – specialistou na pojištění, který se s vámi sejde, kde vám to bude vyhovovat a pojištění s vámi uzavře. Pojištění Můj život, stejně jako jiná životní a úrazová pojištění, bohužel není možné sjednat online ani po telefonu. Důvodem je zdravotní dotazník, který lze u této pojišťovny vyplnit jedině při osobním jednání.

On-line
Telefonicky
Na pobočce

Podpora – 9/10

Klientská podpora pojišťovny Generali je řešena na telefonu – klientská linka, na e-mailu i na online chatu. Na chatu je však k dispozici pouze chatbot, který reaguje na dotazy přesměrováním na stránky, kde byste měli odpovědi nalézt. Na některé otázky reaguje položením dalších dotazů, díky kterým si upřesní, co konkrétně hledáte. Pokud lze vybraný produkt řešit s jeho “lidským kolegou”, přesměruje vás na něj. V případě životního pojištění to nebylo možné, proto nám chatbot doporučil zavolat na klientskou linku, nebo zajít přímo na pobočku. 

My jsme zvolili klientskou linku, kde se nám dostalo nadstandardních odpovědí. Operátorka byla velmi vstřícná, ochotně nám se vším poradila, vysvětlila složitější dotazy a nabídla sjednání schůzky s poradcem, který by nám případně pojistku pomohl propočítat a sjednat. Jsme tedy skutečně velmi spokojeni a hodnotíme podporu Generali na výbornou. 

Online chat
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající


Závěrečné hodnocení

Generali Česká Životní pojištění Můj život Recenze
Generali Logo

Název: Generali Česká Životní pojištění

Shrnutí:
✅ Na webu najdete novou kalkulačku životního pojištění
✅ Kryje i v případě onemocnění koronavirem
✅ 2x 14 dní v roce lze připojistit zdarma adrenalinové sporty

 • Pojištění rizik - 10/10
  10/10
 • Podmínky pojištění - 5/10
  5/10
 • Jak lze uzavřít pojištění - 3/10
  3/10
 • Podpora - 9/10
  9/10
6.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání životního pojištění.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám