NN Životní pojištění Orange risk Recenze

Vyhody

+ Všestranné životní pojištění pro případ smrti, invalidity, nemoci i úrazu
+ Připojištění dlouhodobé péče
+ Velká variabilita a flexibilita

Nevyhody

Výpověď lze učinit jen 6 týdnů před koncem pojistného období
– Chybí online chat

 

Nn Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Životní pojištění NN Orange Risk Recenze

Shrnutí:

Životní pojištění NN Orange Risk je ideálním řešením v případě, že chcete být pojištěni na základní rizika, jako jsou nemoc, úraz, smrt nebo trvalá invalidita. Připojistit se dá i hospitalizace nebo pojištění velmi závažných onemocnění. Co oceňujeme, je možnost připojištění dlouhodobé péče. To se vyplatí v případě, že se pojištěný stane v důsledku nemoci nebo úrazu dlouhodobě nesoběstačným a získá nárok na příspěvek na péči. Toto životní pojištění se dá uzavřít telefonicky nebo s poradcem, který si s vámi na vaši žádost domluví schůzku na místě, které si sami zvolíte.

Pojištění rizik – 8.8/10

Nn Zivotni Pojisteni Predstaveni

Pojišťovna NN umožňuje uzavřít hned několik typů životního pojištění. Chcete-li platit pouze za pojištění rizik, je ideální variantou NN Orange Risk. Pokud byste se chtěli pojistit vyšší částkou pro případ výpadků svých příjmů, nebo být zajištěni i po ukončení trvání smlouvy, je možné zvolit některé z životních pojištění s investiční složkou. V takovém případě je ale vhodné domluvit si osobního poradce, který si s vámi sjedná schůzku a vše s vámi předem probere, vysvětlí princip investování a nastaví s vámi vhodné investiční portfolio, stejně jako celou pojistku.

Životní pojištění NN Orange Risk je vytvořeno tak, aby vás chránilo v případě rizik, která by mohla v životě nastat a zkomplikovat tak život vám nebo vašim blízkým. Nemůže zabránit, aby se zmíněná rizika vůbec nestala, ale může pomoci vyřešit finanční komplikace ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete. Tedy v době, kdy z důvodu nemoci, úrazu nebo invalidity přijdete o svůj běžný příjem. Proto je důležité, mít pojištění uzavřené především ve chvíli, kdy máte vysoké výdaje, náklady na bydlení, platíte nějaké úvěry či hypotéky, nebo když chcete např. zajistit své děti či partnery pro případ, že byste zemřeli.

Náš tip!
Chcete být pojištěni i pro případ invalidity I. a II. stupně? Pak je životní pojištění NN Orange Risk ideální volba! Umožňuje pojistit invaliditu III. a IV. stupně, a k ní pak i zmíněné nižší stupně. Pokud byste raději prošli ještě další možná životní pojištění, podívejte se na naše Srovnání životních pojištění.

NN Orange Risk kryje v základu nemoc, úraz, invaliditu a úmrtí. Zvolit můžete ale i řadu připojištění, např. pojištění velmi vážných onemocnění, hospitalizaci apod. Pojďme se nyní na jednotlivá rizika podívat podrobněji, ať víte, jak pojistka funguje a co všechno se do jednotlivých rizik zahrnuje.

Nn Zivotni Pojisteni Rizika

Připojištění smrti si můžete vybrat ze dvou variant. Připojištění smrti následky úrazu platí pro úraz, který se stane v průběhu pojištění a smrt způsobí do 3 let.  Připojištění smrti z jakýchkoliv příčin pak zahrnuje jak úraz, tak nemoc. Připojištění smrti se dá uzavřít buď na konstantní nebo klesající pojistnou částku.

Připojištění invalidity NN Orange Risk pojišťuje hned v několika variantách, a to jak v případě, že by invalidita vznikla z důvodu úrazu, tak i nemoci. Jednotlivé druhy tohoto připojištění se odráží od toho, jaký stupeň invalidity byl pojištěnému přiznám. Základem je připojištění invalidity 3. a 4. stupně. K němu je pak možné připojistit 2. stupeň a k němu zase 1. stupeň. Vzhledem k tomu, že některá životní pojištění pojistit 1. stupeň invalidity neumožňují, je toto velká výhoda. Možné je také připojistit zproštění od placení pojistného.

Připojištění závažných onemocnění od NN Orange Risk se vztahuje na čtyři nejčastější choroby – rakovinu, mrtvici, infarkt a roztroušenou sklerózu. Pojistná částka v případě některé z nich odpovídá rozsahu nemoci, tedy zda je rozsah mírný, střední nebo extrémní. Pojistit lze ale i závažné zdravotní následky.

Pojištění pro případ úrazu se vyplácí na úrazy, které se léčily nejméně 3 dny. Při plnění se vyplácí pojistné plnění podle délky úrazu, tedy počet dní vynásobený sjednanou částkou. V případě dlouhodobějšího léčení se pojišťovna řídí tabulkou, která určuje standardní dobu léčení každého typu úrazu.

Pracovní neschopnost
Invalidita
Smrt
Hospitalizace
Úrazové pojištění
Pojistné krytí na koronavirus
Investiční složka
Závažná onemocnění

Druhou možností je pojištění trvalých následků s progresí.

Připojistit je možné také pracovní neschopnost, při které nemůžete vykonávat zaměstnání, popř. samostatnou výdělečnou činnost. Platí pro pracovní neschopnost od 29. dne na nemocenské a maximální délka výplaty je 365 dnů.

Připojištění dlouhodobé péče LTC je určeno k pokrytí nákladů na péči o pojištěného, který se stal následkem úrazu nebo nemoci dlouhodobě nesoběstačným. Tento druh připojištění se dá sjednat pro dlouhodobou péči III. a IV. stupně. Volitelně se pak dá připojistit i II. stupeň.

Posledním připojištěním, které se dá k NN Orange Risk sjednat, je hospitalizace. Tu pojišťovna hradí při poskytnutí nemocniční péče od 24 hodin pobytu, ať už se tak stalo z důvodu nemoci nebo úrazu, a to každý den, kdy jste v nemocnici pobývali. Proplatit lze nejvíce 730 dní.

Podmínky pojištění – 7.5/10

Nn Zivotni Pojisteni Podminky

Největší výhodou životního pojištění NN Orange Risk je jeho velká flexibilita a variabilita. Pojištěná rizika můžete měnit v průběhu let tak, jak to vyhovuje vám a vaší rodině. Pojistka dokáže pohodlně reagovat na vaše životní změny a tak můžete přidávat a ubírat druhy rizik, stejně jako snižovat nebo zvyšovat pojistné částky.

Pojistné podmínky k Životnímu pojištění NN Orange Risk jsou poměrně dlouhé. Čítají 69 stránek textu, který je napsán celkem srozumitelně. Výluky v pojištění samozřejmě najdete, stejně jako u jiných pojišťoven. Týkají se především výplaty pojistného v případě úrazu po požití alkoholu, smrti v případě sebevraždy apod. To mají téměř všechny pojišťovny totožné.

Výhodou je bonus za zdravý životní styl, kdy můžete čerpat slevy na pojistném např. za to, že chodíte darovat krev.

Pokud byste se rozhodli svou pojistku vypovědět, je potřeba to udělat vždy 6 týdnů před koncem pojistného období. Pokud platíte své životní pojištění měsíčně, počítejte vždy s tím, že smlouva poběží cca do konce následujícího měsíce.

Výhodou je, že i při předčasném vypovězení životního pojištění NN Orange Risk neplatíte žádné sankce, pouze je potřeba počítat s tím, že pojistné se platí za každý měsíc, dokud smlouva není skutečně ukončena.

Výluky, kdy neplatí pojištění
Podmínky jsou srozumitelné
Počet stran pojistných podmínek69
Bonus za zdravý život
Výpovědní lhůta6 týdnů před koncem pojistného období
Bez sankcí

Jak lze pojištění uzavřít – 6.7/10

Nn Zivotni Pojisteni Jak Se Pojistit

Životní pojištění NN Orange Risk je možné uzavřít telefonicky, popř. na pobočce pojišťovny. Není však reálné uzavřít jej na jakékoliv pobočce. Proto je lepší kontaktovat podporu telefonicky s tím, že předají váš kontakt na poradce v oblasti, kde bydlíte. Ten se s vámi spojí a uzavře s vámi pojištění buď po telefonu, nebo si domluví schůzku.

Pokud byste trvali na uzavření pojistky na pobočce, doporučujeme nejprve zavolat na nejbližší pobočku, nebo na tu, kterou chcete navštívit, a ověřit si, zda jsou schopni toto pojištění s vámi uzavřít.

Nevýhodou je, že NN Orange Risk se nedá sjednat online, což je vždy nejjednodušší a nejrychlejší varianta.

On-line
Telefonicky
Na pobočce

Podpora – 8/10

Klientskou podporu má pojišťovna NN řešenou na e-mailu nebo na telefonu. Pokud budete chtít zaslat informativní dotazník, zjistíte, že lze pouze doplnit své telefonní číslo s žádostí o telefonický kontakt. My jsme vyzkoušeli e-mailovou komunikaci, ale na naše dotazy odpověď nedorazila. Místo toho nám napsali, ať předáme svůj telefonní kontakt, že se s námi spojí příslušný operátor.

Zvolili jsme proto rovnou klientskou linku, kde jsme byli okamžitě přepojeni na specialistu. Ten nám vše podrobně vysvětlil a odpověděl na všechny naše dotazy. Klientská podpora NN je velmi ochotná a vstřícná. I přes nezodpovězené dotazy v e-mailu ji hodnotíme velmi pozitivně.

Telefon
E-mail
Live chat
Zodpovězené otázky10/10
Odpověď do 24 hodin
Celkové hodnoceníVýborné


Závěrečné hodnocení

NN Životní pojištění Orange risk Recenze
Nn Logo

Název: NN Životní pojištění

Shrnutí:
✅ Připojištění závažných onemocnění
✅ Pojistí také invaliditu 1. stupně
✅ Krytí i v případě koronaviru

 • Pojištění rizik - 8.8/10
  8.8/10
 • Podmínky pojištění - 7.5/10
  7.5/10
 • Jak lze uzavřít pojištění - 6.7/10
  6.7/10
 • Podpora - 8/10
  8/10
7.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání životního pojištění.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám