Zoom Recenze

Vyhody

+ Možnost používat zdarma
+ Dostatečný počet tarifů na výběr

Nevyhody

U verze zdarma limit délky meetingu

 

Zoom Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Zoom je populární nástroj pro pořádání videokonferencí, meetingů nebo webinářů, který je vybavený mnoha nástroji a funkcemi. Ty se vám budou při spolupráci s týmem nebo při setkání na dálku určitě hodit.

Dobrou zprávou je, že je videokonferenční nástroj Zoom vybaven kvalitním videm v HD (High-definition) a ve stejně vysoké kvalitě je i zvuk, takže vaše setkání nebo webináře budou téměř srovnatelné s reálnými setkáními.

Zoom je zde od toho, aby svým uživatelům usnadnil setkávání. Nezáleží na tom, zda jste v jiném městě nebo na druhém konci světa. Přes tento nástroj můžete spolupracovat nebo se setkávat s lidmi i z jiných kontinentů.

Jedním kliknutím například dokážete rozeslat pozvánky do své místnosti, která může být i soukromá, takže o ni můžete s nadsázkou mluvit jako o vlastní kanceláři.

V závislosti na zvoleném cenovém tarifu můžete do svých konferencí přizvat až 500 účastníků. Skvělou zprávou je, že pasivní účastníci videokonference nebo webináře nemusí nic instalovat do svého zařízení a dokáží si spustit konferenci pouze s použitím internetového prohlížeče. A pokud účastník nemá ani internetové připojení, tak se může do místnosti připojit přes vytáčené připojení svým telefonem. Sice si neužije video v HD kvalitě, ale nepřijde o důležitou firemní poradu.

Spolehlivý výkon a konference bez přerušení. Na tom u podobných nástrojů záleží nejvíce. Podle dostupných recenzí reálných uživatelů Zoom.us si uživatelé nejvíce pochvalují právě spolehlivost a stabilitu tohoto nástroje.

Finance – 10/10

Zoom je jedním z nástrojů, který můžete v omezené míře používat zdarma. Překvapivě se takové bezplatné videokonference může účastnit až 100 lidí, ale musíte se smířit s limitem délky meetingu. Ten je u verze zdarma maximálně 40 minut.

Zoom nabízí celkem 4 cenové tarify. Nejoblíbenější cenový tarif Pro je dobrou volbou pro malé firmy a týmy. Nejspíš nepřijdete na nic, co by vám pro meetingy, webináře nebo konference v tomto nástroji chybělo. Nejoblíbenější tarif stojí v současné době 14.99 $ za měsíc.

Možnost používat zdarma (omezené funkce)
CenaZdarma s omezeními, nejoblíbenější tarif 14.99 $ měsíčně
Počet cenových tarifů (více je lépe)4 (včetně tarifu zdarma)

Webináře, setkání a týmová spolupráce – 10/10

U webinářových a videokonferenčních nástrojů podrobně zkoumáme nástroje, které by se vám při meetingu mohly hodit. Je potřeba podotknout, že nabídka funkcí je u těchto nástrojů velice vyrovnaná, takže v tomto směru vždy záleží na tom, jak se vám bude daný nástroj používat.

Uživatelské prostředí Zoom je podařené a intuitivní, takže se v něm rychle zorientují i méně počítačově nadaní uživatelé. Tento faktor jsme u nás nehodnotili, protože je to vždy o subjektivním pocitu.

Se Zoom.us můžete pořádat neomezený počet meetingů. Tyto meetingy můžete nahrávat. U placených tarifů máte k dispozici cloudové úložiště a u bezplatného tarifu můžete své videokonference nahrávat na lokální disk v počítači.

V Zoom nechybí oblíbená whiteboard (tabule), možnost vytvářet ankety, průzkumy nebo poznámky. Účastníci konference si mohou jednoduše virtualizovat pozadí videa, takže nebude například vidět, že se meetingu účastní ze své oblíbené kavárny nebo z obýváku.

Pořadatel konference má veškerou moc nad všemi účastníky. Těm může vypínat a zapínat zvuk nebo je odhlašovat, pokud se chovají nevhodně.

V tomto nástroji můžete vytvářet vlastní stálé místnosti, kde budete pro kolegy neustále k zastižení bez nutnosti plánování setkání.

Počet meetingů neomezený
Sdílení obrazovky
Soubory jako přílohy v chatu
Whiteboard
Možnost nahrávání
Připojení do konference přes telefonní číslo
Možnost vytvořit vlastní stálou místnost
Poznámky, ankety, průzkumy, Q&A
Virtuální pozadí
Kontrola hostů (mute a unmute atd.)

Důležité parametry – 8/10

Bezpečí vždy na prvním místě. O soukromí nebo bezpečný přenos informací se v tomto nástroji nemusíte obávat. Veškerá komunikace probíhá přes šifrovaný protokol, který nemůže jen tak někdo odposlouchávat. Místnosti můžete uzamykat, takže se do ní dostanou jen uživatelé s heslem a nehrozí, že by vaši poradu navštívil nevítaný host.

Přenos videa a zvuku probíhá ve vysoké kvalitě (HD). Pokud disponujete kvalitní záznamovou technikou jako je HD webkamera kamera a kvalitní mikrofon, tak vaše webináře a konference nebudou mít chybu.

U tarifu zdarma a Pro se může meetingu zúčastnit 100 lidí. Pokud potřebujete uspořádat konferenci pro více účastníků, tak si musíte předplatit jeden z vyšších tarifů (Business, Enterprise). Tarif Business vám umožní uspořádat konferenci pro 300 účastníků a tarif Enterprise dokonce pro 1000.  

U tarifu zdarma jste limitovaní délkou meetingu. Musíte jej stihnou za 40 minut. Oblíbený tarif Pro má také omezení délky konference, ale to je celých 24 hodin. U ostatních tarifů už žádné omezení nenajdete. Je potřeba zdůraznit, že když vám vyprší limit meetingu, tak jej jednoduše přerušíte a můžete okamžitě uspořádat nový.

Šifrovaný přenos
Možnost uzamknout místnost
HD video
Maximální počet účastníků u nejoblíbenějšího tarifu100
Časový limit konference u nejoblíbenějšího tarifu 24 hodin
Nástroj pro vytváření landing pages

Aplikace a software – 10/10

Pasivní účastníci webinářů a konferencí nepotřebují nic instalovat do svých počítačů nebo mobilních telefonů, a stejně se mohou setkání na dálku zúčastnit. Pokud však potřebujete s účastníky komunikovat, tak je důležité, aby měli na svém zařízení buď aplikaci Zoom nebo alespoň doplněk ve svém internetovém prohlížeči.

Zoom má jak svůj vlastní software, který je možné nainstalovat na Windows nebo MacOS, tak má i aplikace pro chytré telefony se systémy Android a iOS.

Aby byla účast na meetingu co nejjednodušší, tak stačí účastníkům nainstalovat si do svého internetového prohlížeče rozšíření. To je dostupné pro prohlížeče Chrome a Firefox.

Není potřeba instalace software (pasivní účastníci, diváci)
Aplikace pro mobilní telefon
Doplněk pro internetový prohlížeč


Závěrečné hodnocení

Zoom Recenze
Zoom Logo

Název: Zoom.us

Shrnutí:
✅ Možnost používat zdarma
✅ Aplikace pro mobilní telefon
✅ Virtualizace pozadí
✅ HD video
✅ Možnost připojit se vytáčeným připojením

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Webináře, setkání a týmová spolupráce - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 8/10
  8/10
 • Aplikace a software - 10/10
  10/10
9.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.25 (8 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání nástrojů pro webináře.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám