WebEx Recenze

Vyhody

+ V zázemí stojí zkušená IT společnost
+ Verze zdarma

Nevyhody

Chybí nástroj pro vytváření landing pages

 

Webex Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

WebEx je patrně nejpoužívanější nástroj pro videokonference, online meetingy a pořádání webinářů na světě. Tento nástroj provozuje společnost CISCO, takže se u něho dá očekávat vysoká stabilita pro pořádání meetingů bez výpadků.

Co zvládne taková nepoužívanější videokonferenční platforma? WebEx měsíčně používá přes 113 milionů uživatelů, kteří spolu komunikují napříč celým světem. Společnost CISCO je IT společnost, která dominuje v oblasti síťových prvků. A nejen toto by měla být záruka kvalitního přenosu meetingu.

Online meetingy přes software WebEx probíhají samozřejmě ve vysoké HD kvalitě přenosu videa a zvuku. A to i za předpokladu, že používáte tento videokonferenční program v jeho bezplatné verzi. Ano, WebEx můžete v omezené míře používat i zdarma, což se může hodit pro příležitostné porady s týmem nebo pro testování zájmu o vaše webináře.

V tomto software nechybí nic, co byste mohli potřebovat pro pořádání online meetingů, videokonferencí nebo webinářů. Samozřejmostí je možnost sdílení obrazovky, whiteboard (tabule) nebo možnost pořádat ankety a jiné interaktivní průzkumy.

WebEx není tedy pouze software pro velké podniky a korporace, ale mohou ho používat i malé týmy freelancerů nebo jej můžete používat pro pořádání online školení, webinářů a kurzů. Přes aplikaci si můžete společně vyměňovat zprávy, soubory nebo jiné poznámky. To můžete dělat jak v rámci celé konference, tak soukromě pouze s některými účastníky.

Hlavním lákadlem WebEx jsou časově neomezené videokonference (neplatí pro tarif zdarma). Nezáleží tedy na tom, jak dlouho bude přenos probíhat. Díky tomu si můžete dávat například přestávky, a to bez toho, abyste museli místnost uzavřít, po návratu k počítači vytvářet novou a znovu účastníkům rozesílat odkazy pro připojení.

Finance – 10/10

WebEx nabízí celkem 4 cenové tarify – Free, Starter, Plus a Business. Tarif Free vám umožní používat WebEx zdarma. Do videokonference se může v tomto případě připojit 100 účastníků. Na celý meeting vám musí stačit 50 minut. To je docela dlouhá doba na jakoukoliv pracovní poradu.

Cenový tarif Plus je nejoblíbenějším tarifem, který používá největší počet klientů. V tomto tarifu se do online meetingu může připojit 100 účastníků. Nejste limitovaní časem, takže můžete pořádat opravdu dlouhé videohovory.

Možnost používat zdarma (omezené funkce)
CenaZdarma s omezeními, nejoblíbenější tarif 17.30 € měsíčně
Počet cenových tarifů (více je lépe)4 (včetně tarifu zdarma)

Webináře, setkání a týmová spolupráce – 10/10

Videokonferenční software WebEx disponuje všemi možnými nástroji a funkcionalitami, které vám pomohou s efektivnějším pořádáním setkání na dálku.

V této oblasti jsou videokonferenční platformy velice vyrovnané, takže v nich nechybí nejzákladnější funkce jako je sdílení obrazovky, přeposílání souborů, chat atd. Vítanou funkcí nejen pro online porady je pak whiteboard, což je vlastně tabule na poznámky.

Své webináře, ale i online porady a konference, můžete nahrávat ve formátu MP4. U placených tarifů do cloudu a u tarifu zdarma na svůj lokální disk v počítači.

Pořadatelé i účastníci online meetingu určitě ocení možnost virtuálního pozadí, které vlastně skryje místnost, ze které jste do konference přihlášení. Do konference se můžete s nadsázkou přihlásit například z postele, ale vaši kolegové to nepoznají, protože si pozadí vymažete nebo změníte za nějaké neutrální.

Administrátoři a pořadatelé online meetingů mají správu účastníků v plné kontrole. Jednotlivým uživatelům můžete přidělovat různá privilegia, přidávat další uživatele pro přístup do místností a naopak. V místnosti pak nechybí funkce utišování nebo dávání slova konkrétním lidem.

Počet meetingů neomezený
Sdílení obrazovky
Soubory jako přílohy v chatu
Whiteboard
Možnost nahrávání
Připojení do konference přes telefonní číslo
Možnost vytvořit vlastní stálou místnost
Poznámky, ankety, průzkumy, Q&A
Virtuální pozadí
Kontrola hostů (mute a unmute atd.)

Důležité parametry – 6/10

Mezi nejdůležitější parametry u videokonferenčního software řadíme na první místo bezpečnost. Přenos online meetingů a doprovodných souborů a zpráv, které si společně s účastníky konference spolu pošlete, probíhá přes šifrovaný protokol. Tím je jednak vyřešena bezpečnost dat samotných uživatelů, ale také bezpečnost všech informací, které jsou určené pouze pro účastníky.

Pořadatelé webinářů se musí u WebEx smířit s tím, že zde nebudou mít žádný nástroj pro vytváření landing pages, kterým by jednoduše vytvořili poutavé registrační stránky pro své webináře nebo kurzy.

Výhodou konferenčního software WebEx je neomezená délka meetingu, který může trvat teoreticky nonstop a pořád je přenášen ve vysoké HD kvalitě.

Šifrovaný přenos (TLS 1.2)
Možnost uzamknout místnost
HD video
Maximální počet účastníků u nejoblíbenějšího tarifu100
Časový limit konference u nejoblíbenějšího tarifu bez limitu
Nástroj pro vytváření landing pages

Aplikace a software – 10/10

Pasivní účastníci online meetingu nepochybně ocení, že si kvůli účasti na konferenci nebo webináři nemusí nic instalovat do svého počítače nebo mobilního telefonu.

Pokud nebude chtít být účastník pouze pasivním sledujícím, ale bude si chtít s ostatními kolegy psát a vyměňovat názory nebo se například bude chtít chopit slova, tak si musí do svého zařízení nainstalovat software nebo aplikaci do svého mobilního telefonu.

WebEx má software pro Windows a aplikace pro mobilní telefony se systémy Android a iOS. Rovněž jsou připravené doplňky pro prohlížeče Chrome a Firefox, díky kterým se bude moct každý jednoduše připojit do videokonference.

Není potřeba instalace software (pasivní účastníci, diváci)
Aplikace pro mobilní telefon
Doplněk pro internetový prohlížeč
Není potřeba instalace software (pasivní účastníci, diváci)
Aplikace pro mobilní telefon
Doplněk pro internetový prohlížeč


Závěrečné hodnocení

WebEx Recenze
Webex Logo

Název: WebEx

Shrnutí:
✅ Možnost používat zdarma
✅ Aplikace pro mobilní telefon
✅ Virtualizace pozadí
✅ HD video
✅ Mnoho užitečných funkcí

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Webináře, setkání a týmová spolupráce - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 6/10
  6/10
 • Aplikace a software - 10/10
  10/10
9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.67 (3 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání nástrojů pro webináře a videokonference.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám