ClickMeeting Recenze

Vyhody

+ Funguje bez potřeby instalovat software
+ Nástroje pro automatizaci

Nevyhody

Verze zdarma je časově omezená na 30 dní

 

Clickmeeting Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

ClickMeeting je software pro pořádání webinářů a různých videokonferencí, kde je potřeba spojit se se studenty nebo kolegy na dálku. Jeho hlavní výhodou je, že uživatelé nemusí instalovat software do svého zařízení.

ClickMeeting funguje prostřednictvím internetového prohlížeče. Pokud si tedy nechcete do svého počítače instalovat nějakého softwarového klienta, tak pak je tento nástroj pro pořádání webinářů skvělou volbou.

Tento nástroj byl primárně navržen pro potřeby pořadatelů webinářů, kterým nabídne spoustu užitečných funkcí jako je sdílení obrazovky nebo ovládání obrazovky. Uživatelé videokonferenčních nástrojů pak požadují, aby v jejich nástroji nechyběla whiteboard (tabule) nebo funkce pro provádění průzkumů jako jsou různé ankety a průzkumy, kterými zapojí účastníky webináře do dění.

Jako pořadateli webináře se vám bude určitě hodit možnost nahrávání meetingu nebo možnost přepínat se s jednotlivými účastníky do soukromých chatů.

Pro pořádání webinářů máte v ClickMeeting další užitečné funkce. Například možnost kdykoliv během webináře vložit do videa prvek CTA (click to action). Před samotným odstartování webináře se vám bude možná hodit nástroj pro vytváření landing pages, přes které se mohou účastníci do webinářů registrovat a dozvědět se více informací.

Za velice povedené funkce pak považujeme u ClickMeeting možnost nastavovat automatické scénáře webináře. Během webináře můžete nechat automaticky zobrazovat průzkumy, ankety, CTA prvky. Těm pouze nastavíte, kdy se mají zobrazit a pak už se nemusíte o nic starat.

Mezi další automatické nástroje patří automatizace streamování na Facebooku nebo YouTube, na který se může také automaticky publikovat záznam webináře.

K usnadnění práce určitě přispějí automatické děkovací e-maily nebo automatické pozvánky pro nadcházející události. Nakonec můžete po ukončení kurzu nastavit vydání certifikátů o účasti.

Finance – 10/10

ClickMeeting nepatří mezi nejlevnější nástroje pro pořádání webinářů, ale můžeme tvrdit, že patří mezi jedny z nejlépe vybavené. Tomu pak odpovídá i samotná cena.

Tento nástroj můžete testovat zdarma po dobu 30 dní v trial režimu. Pak musíte přejít na některý z placených tarifů. Ceny jednotlivých tarifů si můžete vlastně nastavit sami. V ceníku si nastavíte počet účastníků webináře. Podle množství účastníků se vám pak vypočítají ceny jednotlivých tarifů.

Cenové tarify má ClickMeeting v nabídce celkem 4 – Free Trial, Live, Automated a Enterprise. Poslední tarif je tarifem, který si můžete poskládat na míru.

My jsme porovnávali nejoblíbenější tarif Automated pro 25 účastníků webináře.

Možnost používat zdarma (omezené funkce)
CenaZdarma s omezeními, nejoblíbenější tarif 35 € měsíčně
Počet cenových tarifů (více je lépe)4 (včetně tarifu zdarma a tarifu na míru)

Webináře, setkání a týmová spolupráce – 8/10

Všechny tarify ClickMeeting umožňují uspořádat neomezený počet webinářů a online meetingu. V nástroji vám nebude chybět možnost sdílení obrazovky, whiteboard nebo možnost posílat soubory jako přílohu v chatu.

U tohoto nástroje trochu postrádáme možnost virtualizovat pozadí webkamery, ale u webinářů to není tolik požadovaná funkce.

Naopak musíme pochválit další funkce jako je nastavování automatizovaných scénářů, vytváření a zobrazování CTA prvků nebo vytváření různých interaktivních průzkumů.

Počet meetingů neomezený
Sdílení obrazovky
Soubory jako přílohy v chatu
Whiteboard
Možnost nahrávání
Připojení do konference přes telefonní číslo
Možnost vytvořit vlastní stálou místnost
Poznámky, ankety, průzkumy, Q&A
Virtuální pozadí
Kontrola hostů (mute a unmute atd.)

Důležité parametry – 7/10

Nástroj ClickMeeting patří mezi jedny z nejlépe zabezpečených webinářových a videokonferenčních nástrojů, které jsme testovali. Přenos meetingu probíhá na zabezpečeném protokolu a je šifrován standardizovaným algoritmem AES (Advanced Encryption Standard).

Přenos videa je ve vysoké HD kvalitě za pomoci nejnovější technologie WebRTC (Web Real-Time Communication).

Počet účastníků webináře je komplikovanější téma. Do vašeho online meetingu se může přihlásit až 1000 účastníků, ale je potřeba si předplatit a nastavit správný cenový tarif. V základním nastavení se může webináře zúčastnit 25 sledujících.

Doba videokonference není limitována časem, takže nemusíte nikam pospíchat a probrat bez nátlaku probírané téma. 

Šifrovaný přenos (AES, TLS)
Možnost uzamknout místnost
HD video
Maximální počet účastníků u nejoblíbenějšího tarifu25 (možnost zakoupit vyšší počet)
Časový limit konference u nejoblíbenějšího tarifu bez limitu
Nástroj pro vytváření landing pages

Aplikace a software – 10/10

ClickMeeting nevyžaduje instalaci software, protože přenos webináře a jeho administrace probíhá přes internetový prohlížeč. Tento fakt ocení zejména účastníci webinářů, kteří nemusí být v obsluze počítače příliš zkušení a instalace dalšího programu by jim přidělala vrásky na čele.

Pro dokonalé fungování a bezchybné sledování webináře na mobilním telefonu má ClickMeeting vlastní aplikace pro telefony na systémech Android a iOS. Díky nim můžete pořádat webinář pouze s pomocí mobilního telefonu a účastníci mohou video sledovat kdekoliv jsou. Bez použití počítače.

Doplněk pro internetový prohlížeč není v případě ClickMeeting potřebný, protože tento nástroj dokáže plně a stabilně fungovat pouze se samotným prohlížečem, který používáte k prohlížení webových stránek. Znovu tedy není nutné do počítače cokoliv instalovat.

Není potřeba instalace software (pasivní účastníci, diváci)
Aplikace pro mobilní telefon
Doplněk pro internetový prohlížečNení potřeba


Závěrečné hodnocení

ClickMeeting Recenze
Clickmeeting Logo

Název: ClickMeeting

Shrnutí:
✅ 30 denní zkušební verze zdarma
✅ Funguje přes internetový prohlížeč
✅ Možnost nastavit si tarif dle počtu účastníků
✅ HD video
✅ Mnoho užitečných funkcí

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Webináře, setkání a týmová spolupráce - 8/10
  8/10
 • Důležité parametry - 7/10
  7/10
 • Aplikace a software - 10/10
  10/10
8.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání nástrojů pro webináře.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám