WebinarJam Recenze

Vyhody

+ WebinarJam je plnohodnotný nástroj na míru pořadatelům webinářů a online kurzů

Nevyhody

Není ve verzi zdarma

 

Webinarjam Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

WebinarJam je cloudová platforma pro pořádání webinářů nebo videokonferencí, ke kterým se může připojit až 5000 účastníků z jakéhokoliv místa na světě a přednášet jim může 6 moderátorů v rámci jednoho přenosu.

Nástroj pro pořádání webinářů WebinarJam je plně soustředěný na potřeby pořadatelů těchto online meetingů. Nepatří sice mezi nejlevnější, ale určitě patří mezi ty nejlépe vybavené.

V nástroji nechybí tradiční funkce, které jsou součástí každého videokonferenčního software jako sdílení obrazovky, ale navíc jsou zde právě nástroje, které upotřebí pořadatelé webinářů. Například e-mailové a SMS notifikace, kterými můžete nastavit řadu oznámení před i po webináři, takže účastníci o nic nepřijdou.

Během prezentace můžete snadno do svého projevu spouštět různé videospoty, kterým nastavíte pravidla pro spuštění. Tím se můžete plně věnovat prezentaci, protože vše ostatní pojede na autopilota.

Jednou z výhod WebinarJam je jednoduché propojení s platební bránou. Nic vám nebrání ve vytváření placených webinářů, za které mohou účastníci snadno zaplatit jednou z mnoha platebních metod. Navíc máte možnost místnosti uzamykat a chránit heslem, takže bude váš online meeting v úplném bezpečí.

V tomto nástroji můžete vytvářet série webinářů, které lze automatizovat a flexibilně je plánovat. To znamená, že vytvoříte stálý webinář nebo sérii, u které naplánujete čas spuštění, takže se budou spouštět přesně, kdy potřebujete.

U WebinarJam nechybí ani nástroje pro interaktivní průzkumy jako například vytváření anket a kvízů, kterými můžete zkoušet účastníky videokonference.

Nakonec asi všichni ocení u tohoto nástroje propracovaný editor pro vytváření landing pages, díky kterému můžete maximalizovat registrace do svých webinářů. K dispozici pro to máte sadu profesionálně navržených vhledů pro tyto landing pages, které jsou skutečně konverzní a otestované na reálných účastnících webinářů.

Finance – 5/10

WebinarJam není nejlevnější, ale také není nejdražší z nástrojů pro pořádání webinářů. V jeho nabídce jsou celkem 3 cenové tarify – Basic, Professional a Enterprise. Nástroj sice neposkytuje verzi zdarma, ale máte zde garance 30denního vrácení peněz, pokud nebudete s WebinarJam spokojení.

Jednotlivé tarify se od sebe liší dost zásadními parametry. Například u cenového tarifu Basic mohou webinář vést dva moderátoři. Do webináře se může připojit 500 účastníků. Jednou nevýhodou je nejspíš limit trvání meetingu. Ten může trvat maximálně 2 hodiny.

Nejoblíbenější cenový tarif Professional má limit trvání online meetingu 3 hodiny. Webinář mohou vést 4 prezentující najednou pro 2000 účastníků, což už je opravdu pořádná skupina lidí.

Cenový tarif Enterprise je určený pro 6 moderátorů, kteří mohou prezentovat pro 5000 účastníků webináře. Nicméně, i tento tarif je omezený délkou trvání videokonference. Ta může trvat maximálně 4 hodiny.

Možnost používat zdarma (omezené funkce)
CenaNejoblíbenější tarif 699 $ ročně, nejlevnější tarif 499 $ ročně
Počet cenových tarifů (více je lépe)3

Webináře, setkání a týmová spolupráce – 8/10

S WebinarJam můžete pořádat neomezený počet webinářů a nezáleží přitom, který z cenových tarifů používáte.

V tomto nástroji pro pořádání webinářů vám nebudou chybět nejzákladnější funkce jako je sdílení obrazovky, sdílení souborů, whiteboard (tabule) nebo možnost nahrávat celou videokonferenci. Nahrávání můžete automatizovat, takže se pak nemůže stát, že byste zapomněli zmáčknout tlačítko pro nahrávání.

Správu účastníků webináře máte pod svoji plnou kontrolou, takže by se nemělo stát, že někdo naruší vaši prezentaci a bude rušit ostatní.

V nástroji nechybí ani nástroj pro virtuální pozadí, kterým můžete skrýt místo, ze kterého vysíláte. U místností si můžete přizpůsobovat jejich vzhled, takže není problém se naladit na nějakou tematickou vlnu, kterou se zaobírá váš webinář, nebo sladit místnost podle firemní identity.

Hlavní výhodou WebinarJam jsou propracované nástroje, které jsou navržené přesně pro potřeby pořadatelů webinářů a online kurzů.

Nechybí zde možnost propojit se s platební bránou, automatizované plánování webinářů, možnost vytvářet automatizované seriály, e-mailové notifikace.

Pro efektivnější monetizaci webináře je zde nástroj Active Offers, který dokáže poutavě prezentovat nabídky. Díky tomu byste měli dokázat vydělat více peněz za svoji snahu a práci.

Počet meetingů neomezený
Sdílení obrazovky
Soubory jako přílohy v chatu
Whiteboard
Možnost nahrávání
Připojení do konference přes telefonní číslo
Možnost vytvořit vlastní stálou místnost
Poznámky, ankety, průzkumy, Q&A
Virtuální pozadí
Kontrola hostů (mute a unmute atd.)

Důležité parametry – 7/10

Pro uživatele a pořadatele webinářů je nejdůležitější bezpečí jejich dat a osobních údajů. O ty se v tomto nástroji nemusíte bát, protože vše probíhá přes šifrovaný protokol, který nelze jednoduše odposlouchávat. Navíc máte možnost místnosti uzamykat a chránit je heslem, které obdrží pouze právoplatní účastníci webináře.

Kvalita přenosu zvuku a videa je na vysoké úrovni a vše je v HD.

Jediné, co se nám u WebinarJam moc nelíbí jsou časová omezení. Samozřejmě i 2 hodiny jsou pro každý webinář dost dlouhá doba. U nejoblíbenějšího tarifu Professional jsou to dokonce 3 hodiny, během kterých můžete prezentovat své znalosti účastníkům online meetingu.

Ještě jednou musíme zmínit nástroj pro vytváření landing pages. Jehož cílem je zvýšit počty registrovaných účastníků webinářů. Pro tyto účely jsou v nástroji profesionály navržené šablony vzhledů. Ty jsou propracované z hlediska UX (uživatelské přívětivosti), ale také jsou otestované na reálných účastnících, kteří se jejich prostřednictvím registrovali do nějakého webináře.

Šifrovaný přenos (TLS)
Možnost uzamknout místnost
HD video
Maximální počet účastníků u nejoblíbenějšího tarifu2000
Časový limit konference u nejoblíbenějšího tarifu 3 hodiny
Nástroj pro vytváření landing pages

Aplikace a software – 6.66/10

WebinarJam software nepotřebují instalovat na své zařízení účastníci webináře. To je dobrá zpráva, protože toto dokáže leckoho odradit od přihlášení. Přenos vide probíhá buď přes WebinarJam stream nebo YouTube stream, což jsou technologie, které dokáží fungovat přes internetový prohlížeč a na všech systémech (MacOS, Windows, Android nebo iOS).

Z toho důvodu není potřeba aplikace pro mobilní telefon. WebinarJam je 100% responzivní a dokáže se tedy správně zobrazit na všech zařízeních. Účastníkům webináře tak nic nebrání sledovat vaši prezentaci například z pláže nebo z gauče v obývacím pokoji.

Není potřeba instalace software (pasivní účastníci, diváci)
Aplikace pro mobilní telefon
Doplněk pro internetový prohlížeč


Závěrečné hodnocení

WebinarJam Recenze
Webinarjam Logo

Název: WebinarJam

Shrnutí:
✅ Jednoduché propojení s platební bránou
✅ Vysoce konverzní šablony pro landing pages
✅ Nástroje pro automatizaci
✅ HD video
✅ Mnoho dalších funkcí

 • Finance - 5/10
  5/10
 • Webináře, setkání a týmová spolupráce - 8/10
  8/10
 • Důležité parametry - 7/10
  7/10
 • Aplikace a software - 6.66/10
  6.7/10
6.7/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání nástrojů pro webináře.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám