Nej.cz Recenze

Vyhody

+ Velmi příznivé ceny především u internetu přes optické kabely
+ Poskytuje internetové připojení, internetovou televizi i mobilní služby a při sjednání více služeb najednou poskytuje zvýhodněné cenové nabídky

Nevyhody

Malé množství informací na webových stránkách
– Dostupné tarify se vám zobrazí až po zadání lokality, ve které chcete využívat jejich služby

 

nejcz logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Nej.cz je společnost, která poskytuje svým klientům hned několik služeb. Můžete mít od nich internet, televizi, mobil i telefon. Jejich webové stránky vypadají poměrně profesionálně, ale pokud budete hledat bližší informace o jednotlivých službách, příliš se nedozvíte. Nejprve je nutné zadat lokalitu, ve které byste případně službu odebírali.

Internet vDSL

Nej Cz Internet

Když se podíváte na výběr lokality, zjistíte, že společnost má pokrytí pouze v několika desítkách měst. Navíc ne všechna města, která jdou rozkliknout, mají danou službu k dispozici. Tarify se od sebe liší rychlostí internetu. Platí, že čím vyšší rychlost, tím dražší je měsíční paušál. Některé oblasti nabízí balíčků více, jiné méně. Záleží vždy na tom, jaké je v dané oblasti pokrytí a jaké rychlosti internet dosahuje.

V námi zvolené lokalitě Plzeňska, jsou dostupné 4 tarify internetu.

Nej internet 100 Mb/s (2XL DSL) – pracujte a bavte se s internetem, který si vás získá vysokou rychlostí. Tarif vám zaručí například komfortnější hraní online her bez zasekávání a ocení ho každý, kdo nerad čeká na stahování. K tarifu získáte zdarma modem, je bez datového limitu a aktivační poplatek je 200 Kč. Tarif můžete mít za měsíční poplatek 549 Kč.

Nej internet 1000 Mb/s (5XL DSL) vám dopřeje nejrychlejší a nejstabilnější Gigabit internet, který zvládne opravdu všechno. Při práci i zábavě počítejte s bleskovou odezvou, na kterou si velice rychle zvyknete. K tarifu získáte zdarma modem, je bez datového limitu a aktivační poplatek je 200 Kč. Tarif můžete mít za měsíční poplatek 749 Kč.

Poplatek za modemzdarma (1000 Kč vratná kauce)
Aktivace služeb/vybudování zásuvky200 Kč
Samoinstalace
Zapojení modemu technikem250 Kč
Zaslání modemu poštou150 Kč
ZávazekBez závazku
Stahování datNeomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatek
Pevná veřejná IP adresa90 Kč měsíčně
Maximální rychlost250 Mb/s

Náš tip!

Ve zvolené oblasti je poté také možné sjednat další dva tarify, které obsahují současně i Nej TV.

Modem na vratnou kauci

Pokud nemáte vlastní modem, bude potřeba si ho zakoupit. Společnost Nej.cz poskytuje modem na vratnou kauci za 1000 Kč, jinými slovy můžeme říct, že je zdarma. Poštou vám ho kurýr doručí za 150 Kč. Aktivace a vytvoření zásuvky stojí 200 Kč. Internet si můžete buď sami nastavit zdarma, nebo využít technika. Jeho služba stojí jen 250 Kč, což je oproti jiným poskytovatelům příjemně nízká částka.

K tomuto internetu je možné doobjednat i veřejnou IP adresu. Pokud ji budete chtít využívat, bude vás to stát 90 Kč měsíčně, což je opět oproti jiným poskytovatelům velmi příjemná částka.

Optický Internet

Nej Cz Opticky Internet

Kde není možné nastavení internetu vDSL, tam je možné získat připojení díky optickým kabelům. Společnost Nej.cz takovou možnost pro své klienty poskytuje. Zda máte možnost získat na vaší adrese internet přes optické kabely, to zjistíte při zavolání na klientskou linku. Pokud nechcete volat, můžete využít žádosti o zpětné zavolání, nebo napsat e-mail.

Rychlost100/100 Mb/s
Poplatek za instalaci/aktivaci0 Kč
Poplatek za zařízení (GW, materiál)0 Kč
Wi-Fi routerVlastní nebo 500 Kč
Závazek24 měsíců
Stahování datNeomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatekAno
Pevná veřejná IP adresa90 Kč měsíčně
VýhodyPrvní 4 měsíce za 99 Kč

Výhody Nej internetu

Nej Cz Vyhody

Stejně jako ostatní společnosti poskytující internet na území České republiky, tak i Nej.cz poskytuje svým zákazníkům určité výhody. Můžete využít výhodného spojení Nej internetu s Nej TV, zaplatíte méně a užijete si více zábavy. Využívat můžete lokální technické podpory, která vám zajistí kvalitní servis. Nej.cz nabízí internet o rychlosti až do 500 Mb/s a připojit se můžete nejmodernější optické sítě a žít naplno s kvalitním internetem.

Proč si vybrat Nej.cz

Služeb Nej.cz využívá již více než 120 000 spokojených zákazníků, kteří si vychutnávají internet s vysokou rychlostí až 500 Mb/s po kvalitní optické síti. Díky této nejmodernější technologii nezáleží na počtu připojených uživatelů. Internet Nej.cz pokrývá více než 100 obcí v České republice, proto je vhodné si dostupnost vždy ověřit. Servis, podpora po telefonu a lokální technická pomoc je samozřejmostí.

Podpora

Nej Cz Podpora

Telefonní podpora funguje denně v časovém rozpětí od 8:00 do 18:00 hodin. Buď můžete zavolat sami na infolinku, nebo zanechat své telefonní číslo a podpora vás bude kontaktovat.

My chtěli vyzkoušet podporu přes email. Bohužel ani po 4 dnech jsme žádnou odpověď neobdrželi. Zkoušeli jsme tedy zavolat na zákaznickou linku. Ta byla stále obsazena, takže jsme se rozhodli zanechat své telefonní číslo, aby nás mohla podpora kontaktovat sama.

To se stalo asi po 10 minutách, ovšem operátorka na lince nebyla příliš sdílná a na jakýkoliv dotaz nás odkazovala na webové stránky. Když jsme požádali, zda by nám dotazy přece jen mohla zodpovědět, jelikož jsme na webu určitě informace nedohledali, nebyla ochotná nám vyhovět a opakovaně nás odkázala opět na webové stránky. S podporou tedy nejsme vůbec spokojeni.

On-line chat
Dotazy přes e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů1/5
Kvalita podporyNedostatečná
Telefon488 999 488


Závěrečné hodnocení

Nej.cz Recenze
nejcz logo

Název: Nej.cz

Shrnutí:
✅ Široká nabídka služeb
✅ Firemní tarify
✅ Internet, TV, volání

 • Důležité parametry - 8.5/10
  8.5/10
 • Podpora - 5.5/10
  5.5/10
7/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.98 (235 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání internetu vDSL.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

5 Příspěvků

 1. Internet na hovno. 28.10.2021
 2. neblahé zkušenosti 22.10.2021
 3. uživatel z prahy 16.10.2021
 4. Miroslav Vaja 17.5.2021
 5. Bronislava 6.4.2021

Přispět názorem

Odesílám