Nej.cz Recenze

Nej.cz Recenze


Výhody
+ Společnost Nej.cz má velmi příznivé ceny především u internetu přes optické kabely. Poskytuje ale i připojení vDSL, internetovou televizi nebo mobilní služby.


Nevýhody
– Vadí nám malé množství informací na webových stránkách a to, že se na služby dostupné na vaší adrese musíte doptávat. Negativně hodnotíme i nesjednocené ceny služeb na různých adresách.


Navštívit stránku →

Shrnutí:
Společnost Nej.cz poskytuje svým klientům mobilní služby, internet i televizi. Můžete odebírat jen jednu službu, nebo víc. Záleží na rozhodnutí klientů. Pokud se rozhodnou pro více služeb, získají výhody. Líbí se nám např. nabídka balíčku služeb 3v1, který zvýhodňuje kombinaci televize, internetu a mobilního volání.


Internet vDSL

Nej.cz je společnost, která poskytuje svým klientům hned několik služeb. Můžete mít od nich internet, televizi, mobil i telefon. Jejich webové stránky vypadají poměrně profesionálně, ale pokud budete hledat bližší informace o jednotlivých službách, příliš se nedozvíte. Nejprve je nutné zadat lokalitu, ve které byste případně službu odebírali.

Poplatek za modem1000 Kč vratná kauce
Aktivace služeb/vybudování zásuvky200 Kč
SamoinstalaceAno
Zapojení modemu technikem250 Kč
Zaslání modemu poštou150 Kč
Závazek24 měsíců
Stahování datNeomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatekAno
Pevná veřejná IP adresa90 Kč měsíčně

Každá lokalita má své nabídky
Když se podíváte na výběr lokality, zjistíte, že společnost má pokrytí pouze v několika desítkách měst. Navíc ne všechna města, která jdou rozkliknout, mají danou službu k dispozici. Tarify se od sebe liší rychlostí internetu. Platí, že čím vyšší rychlost, tím dražší je měsíční paušál. Některé oblasti nabízí balíčků více, jiné méně. Záleží vždy na tom, jaké je v dané oblasti pokrytí a jaké rychlosti internet dosahuje. Ceny tarifů se mohou v některých lokalitách lišit. U jednotlivých služeb je problém dohledat bližší informace. Na první pohled nezjistíte dokonce ani jde-li o připojení přes optické kabely, nebo internet vDSL. Je potřeba se na vše doptat podpory.
My jsme se zaměřili na internetové služby, a přes telefonní linku jsme se doptali na podrobnosti. Zjistili jsme podmínky k pevnému internetu s rychlostí 50 Mb/s, který stojí 449 Kč měsíčně při uzavření dvouleté smlouvy a stahování dat je s ním neomezené.

Modem na vratnou kauci
Pokud nemáte vlastní modem, bude potřeba si ho zakoupit. Společnost Nej.cz poskytuje modem na vratnou kauci za 1000 Kč. Poštou vám ho kurýr doručí za 150 Kč. Aktivace a vytvoření zásuvky stojí 200 Kč. Internet si můžete buď sami nastavit zdarma, nebo využít technika. Jeho služba stojí jen 250 Kč, což je oproti jiným poskytovatelům příjemně nízká částka.
K tomuto internetu je možné doobjednat i veřejnou IP adresu. Pokud ji budete chtít využívat, bude vás to stát 90 Kč měsíčně, což je opět oproti jiným poskytovatelům velmi příjemná částka.

Optický Internet

Kde není možné nastavení internetu vDSL, tam je možné získat připojení díky optickým kabelům. Společnost Nej.cz takovou možnost pro své klienty poskytuje. Za internet s rychlostí 100/100 Mb/s zaplatíte měsíčně jen 349 Kč. Vyzkoušet si ho navíc můžete první 4 měsíce za pouhých 99 Kč/měsíc. Neplatíte nic za aktivaci, ani za zařízení. Pokud máte svůj vlastní router, můžete ho využít. Pokud ne, můžete si ho odkoupit za jednorázovou částku 500 Kč. Stejně jako u pevného internetu vDSL si můžete přikoupit pevnou IP adresu za 99 Kč měsíčně. Tyto ceny opět platí v případě uzavření smlouvy na 24 měsíců.
Zda máte možnost získat na vaší adrese internet přes optické kabely, to zjistíte při zavolání na klientskou linku. Pokud nechcete volat, můžete využít žádosti o zpětné zavolání, nebo napsat e-mail.

Rychlost100/100 Mb/s
Poplatek za instalaci/aktivaci0 Kč
Poplatek za zařízení (GW, materiál)0 Kč
Wi-Fi routerVlastní nebo 500 Kč
Závazek24 měsíců
Stahování datNeomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatekAno
Pevná veřejná IP adresa90 Kč měsíčně
VýhodyPrvní 4 měsíce za 99 Kč

Podpora

Společnost Nej.cz má své webové stránky na informace dost skoupé. Pokud potřebujete více informací jako např. my k internetu, nemáte jinou možnost než napsat e-mail, nebo zavolat na zákaznickou linku. My jsme vyzkoušeli telefon a přepojeni na operátorku jsme byli téměř okamžitě. Byla milá, vstřícná, ale hodně informací si musela ověřovat. Obecně nepodávají informace téměř vůbec. Je potřeba nejprve uvést adresu, na které si chcete službu zřídit.

On-line chatNe
Dotazy přes e-mailAno
Dotazy po telefonuAno
Počet zodpovězených dotazů5/5
Kvalita podporyPrůměrná

Více informací →

Nej.cz Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.01 (198 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

  1. Bronislava 6.4.2021

Přispět názorem