Shutterstock recenze

Shutterstock


Výhody
+ Má obrovský počet snímků.
+ Možnost pracovat s přehledným Editorem.
+ A celkově jde o stabilní společnost s fotkami vysoké kvality.


Nevýhody
– Měsíční tarif je poměrně drahý v porovnání s konkurenty.
Obtížnější zrušení tarifu nebo jeho změna.

depositphotos-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Shutterstock je dlouhodobým lídrem na trhu, a i díky tomu nabízí neskutečně velkou databázi profesionálních snímků. Za vysokou kvalitu fotografií vděčíme mimo jiné přísnému schvalovacímu proces autorů, kdy je jich mnoho odmítnuto. Na druhou stranu z pohledu fotografů jde o vůbec nejvýdělečnější fotobanku a mají tedy i velkou motivaci přidávat nové a nové kvalitní snímky. Nevýhodou je pak o něco dražší tarif pro samotné zákazníky. Shutterstock je však vyhlášená fotobanka s českou lokalizací a pokročilým vyhledáváním, takže pokud hledáte kvalitní fotografie a nevadí vám si trochu připlatit, je to ta pravá fotobanka právě pro vás.

Finance – 7.3/10

Shutterstock Cenik

Poněkud drahé, ale ne za všech okolností

Shutterstock není nejlevnější fotobanka, ale ani si na to nehraje. Tato fotobanka zkrátka dává přednost kvalitě. Stejně jako u většiny ostatních fotobank, není možné kupovat obrázky samostatně.

Při nákupu obrázků můžete využít dva způsoby, a to buď Předplatné na zakoupení určitého počtu obrázků měsíčně, nebo zakoupit Balíčky na vyžádání, kdy získáte snímky, které potřebujete, když je potřebujete, a to bez závazků.

Pokud zvolíte možnost předplatného, můžete si zvolit jeden ze čtyř tarifů:

  •   10 snímků/měsíc za 750 Kč,
  •   50 snímků/měsíc za 2 559 Kč,
  •   350 snímků/měsíc za 3 335 Kč,
  •   750 snímků/měsíc za 4 110 Kč.

Všechny možnosti předplatného nabízí standardní licenci a pokrytí pro 1 uživatele. Prodloužení je automatické, ale jeho případné zrušení je velice snadné. Každý tarif zahrnuje také Editor. Předplatné se hodí pro trvalé potřeby snímků a nabízí největší slevy.

Cena měsíčně750 Kč (29€)
Nákup obrázků samostatně
Nákup na kredity
Cena nejvýhodnějšího tarifu4110 Kč (159€)
Počet snímků v nejvýhodnějším tarifu750 / měsíčně
Cena 1 snímku v nejvýhodnějším tarifu5,43 Kč

Náš tip!

Vyzkoušejte zkušební verzi na 1 měsíc zdarma. Odběr je možné kdykoliv zrušit, pokud však budete chtít služby dál odebírat, každý měsíc se vám automaticky naúčtuje výše zmíněný poplatek.

U služby Balíčky na vyžádání máte také na výběr pouze ze 2 možností:

  •   5 snímků za 1 266 Kč
  •   25 snímků za 4 627 Kč

Balíčky na vyžádání nabízejí standardní i rozšířenou licenci a pokrytí pro 1 uživatele. Prodloužení je automatické, ale jeho případné zrušení je velice snadné. Každý tarif zahrnuje také Editor. Balíčky na vyžádání jsou flexibilní a nejlépe se hodí pro proměnlivé potřeby snímků. Lze je využívat 12 měsíců od data zakoupení.

Shutterstock Editor

Shutterstock Editor

Jedná se o vylepšený, intuitivní nástroj se snadno použitelnými funkcemi a bezplatnými šablonami. I pro nováčka nebude těžké vytvořit personalizované návrhy a díky jednoduchému rozhraní dát průchod kreativitě k vytvoření projektů, které opravdu vyniknou. Své návrhy si můžete vytisknout v téměř libovolné velikosti a neztratit přitom kvalitu, a to díky bezztrátovému škálování.

Doporučujeme!

Vyzkoušejte si Shutterstock Editor sami a zjistěte, co vše můžete dokázat. Na webu naleznete také mnoho užitečných rad, jak s editorem pracovat.

Rozsah služeb – 10/10

Shutterstock Sluzby

Největší výběr fotek na trhu

Tato fotobanka je králem, co se týče počtu snímků v databázi. Web Shutterstocku je v češtině a kromě webu můžete své stažené obrázky spravovat v mobilní aplikace pro iOS i Android. V dnešním multimediálním světě někteří ocení i možnost koupě videí, hudby či vektorů. Standardem je pak výběr mezi standardní a rozšířenou licencí. Royalty Free licence je samozřejmostí, což znamená, že fotku můžete použít kolikrát chcete a kdekoli chcete.

Počet obrázku10 měsíčně
Standardní licence
Rozšířená licence
Celkový počet obrázků ve fotobance360 milionů
Další multimédia (video, hudba,...)
Česká lokalizace
Mobilní aplikace iOS
Mobilní aplikace Android

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace jsou velice oblíbené, jelikož se s nimi dá pracovat všude. Výjimku netvoří ani aplikace fotobanky Shutterstock. Díky ní můžete rozjet své projekty na mobilu, zlepšit svou produktivitu a podpořit kreativitu, ať jste kdekoli. Můžete vyhledávat a objevovat. Prozkoumejte vybrané sbírky na kartě pro objevování a vyhledejte je v kompletní knihovně snímků. Oblíbené snímky si uložte do sbírek nebo je sdílejte s ostatními. Při koupi a stažení snímků v Androidu a iOS k nim budete mít přístup na libovolném zařízení.

Reputace – 6.5/10

Snímky vysoké kvality a dlouhá historie

Patří k nejznámějším fotobankám na světě a má tedy mnoho fanoušků i odpůrců. Je skutečně nejpoužívanější fotobankou na světě, i v rámci České republiky. Prozkoumali jsme stovky uživatelských recenzí a je pravda, že mezi těmi dobrými se najdou i ty negativní, jako je tomu ostatně u všech služeb. Firma funguje od roku 2003, ale stále se drží na vrcholu. Kdyby šlo o nedůvěryhodnou společnost, dávno by již neexistovala. To je zkrátka fakt.

Negativní recenze se objevují ne kvůli kvalitě fotek, ale zejména kvůli problémům se zrušením předplatného a jeho automatickým prodlužováním. Je třeba vždy pečlivě číst podmínky a řešit případnou úpravu nebo zrušení služeb včas, abyste předešli těmto nepříjemným situacím.

Uživatelské recenze průměr53 %
Trustpilot1,2/5
Sitejabber1,5/5
Oblíbenost na facebooku893 000 fanoušků

Podpora – 8.8/10

Shutterstock Podpora

Profesionalita na všech frontách

Shutterstock podpora je velice kvalitní a obsáhlá, nejen že na stránkách můžete najít odpovědi ve čtyřech hlavním oblastech – fakturace a platby, výběr správných licencí, účet nebo technická podpora, ale můžete se samozřejmě obrátit i přímo na zákaznickou podporu. K dispozici je vám telefonická podpora a také možnost zaslat své dotazy přes email, kdy se vám ozvou do 24 hodin. Počítat je ale třeba s tím, že podpora je kompletně v angličtině. Nejlepší a nejrychlejší volbou pro komunikaci je pak však live chat, kde získáte odpovědi na své otázky okamžitě.

Live chat
Telefon
Email
Reakceokamžitě na chatu
Podpora v češtině?

Pokud ShutterStock nesplňuje vaše očekávání, zkuste se podívat na další Fotobanky v našem srovnání 5 nejlepších na českém trhu.

Více informací →

Shutterstock recenze
shutterstock-logo

Název: Shutterstock

Shrnutí:
✅ Standardní licence
✅ Rozšířená licence
✅ Další multimédia (video, hudba,...)
✅ Česká lokalizace
✅ Mobilní aplikace iOS
✅ Mobilní aplikace Android

8.2/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.5 (2 Recenze)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem