123RF recenze

Fotobanka 123RF


Výhody
+ Mají obrovské množství pozitivních uživatelských recenzí
+ Web i podpora je v češtině.
+ Poměr cena/výkon je famózní.


Nevýhody
– Ne každé téma je plně pokryto a tím pádem ne vždy najdete to, co potřebujete.

123rf-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
123RF patří k nejlepších fotobankám již mnoho let a za tu dobu stihla nahromadit okolo 90 miliónů snímků. Po všech 123RF patří k nejlepším fotobankám již mnoho let a za tu dobu stihla nahromadit okolo 110 milionů snímků. Po všech stránkách je to vynikající fotobanka – cena, rozsah služeb i reputace. Jedná se o solidní firmu, která je plně lokalizovaná pro češtinu, a to včetně zákaznické podpory. Mají vynikající vektory a máte navíc také možnost nakoupit i audio či videa. Co je však asi nejdůležitější, na internetu najdete nespočet pozitivních recenzí a jen málo těch negativních. 123RF je skvělá volba, pokud hledáte velký počet profesionálních snímků za poměrně nízkou cenu.

Finance – 7/10

123rf Ceny

Nejlevnější řešení pro nákupy většího množství fotek

Stejně jako u většiny fotobank, není možné kupovat obrázky samostatně. Máte dvě možnosti – koupit si kredity a za ně si kupovat fotografie, nebo si zaplatit měsíční tarif s nastaveným limitem počtu snímků.

První možnost je v přepočtu na jeden obrázek cenově méně výhodná, ale za to si snímky můžete stáhnout kdykoli chcete (ne jen během jednoho měsíce). Druhá možnost je výhodnější, ale obrázky si musíte stáhnout v jednom měsíci, resp. nemusíte, pokud si prodloužíte členství do dalšího měsíce (pokud ne, přicházíte o nárok na fotky).

Pokud si zvolíte možnost nákupu kreditů, máte k dispozici těchto 5 varianty:

 •   10 kreditů za 362 Kč
 •   40 kreditů za 1 215 Kč
 •   90 kreditů za 2 714 Kč
 •   200 kreditů za 5 400 Kč
 •   400 kreditů za 10 315 Kč

Kredity mohou být využity kdykoli během jednoho roku od data pořízení, a to k nákupu veškerého obsahu na 123RF – fotografií, vektorových ilustrací, krátkých videí i audio souborů. Mohou být využiti i k nákupu Rozšířené licence.

Pokud zvolíte některý z plánů předplatného, můžete vybírat z těchto 4 možností:

 •   10 snímků/měsíc za 775 Kč
 •   50 snímků/měsíc za 2 042 Kč
 •   150 snímků/měsíc za 2 973 Kč
 •   350 snímků/měsíc za 3 750 Kč

U plánu s 10 snímků/měsíc není žádný denní limit stahování a nevyužitá stažení jsou převedena do dalšího měsíce, což u dalších variant možné není. Platí pro ně jen žádný denní limit stahování.

Plán s předplatným je doporučován uživatelům, kteří potřebují stálý odběr obsahu. Tyto plány vám umožní snímky pořídit ve velikosti S až XL v JPG nebo EPS formátu. Pomocí těchto balíčků můžete fotografie stáhnout pouze se Standardní nebo Editoriální licencí.

Cena měsíčně775Kč
Nákup obrázků samostatně
Nákup na kredity
Cena nejvýhodnějšího tarifu3 750Kč
Počet snímků v nejvýhodnějším tarifu350 Kč / měsíčně
Cena 1 snímku v nejvýhodnějším tarifu10,70Kč

Rozsah služeb – 9/10

123rf Sluzby

Vše, co je potřeba

Web 123RF je plně lokalizovaný do češtiny a k tomu můžete stahovat snímky pomocí mobilní aplikace pro iOS či Android. Někteří však jistě ocení i možnost koupě videí, hudby či vektorů. Standardem je pak výběr mezi standardní a rozšířenou licencí. Royalty Free licence je samozřejmostí (fotku můžete použít, kolikrát chcete a kdekoli chcete). Celkový počet snímků v databázi překročil 110 milionů.

Kromě stažení fotky a jejího okamžitého použití, můžete obrázek také dále upravovat prostřednictvím rychlých nástrojů pro okamžité úpravy. Využít můžete filtry a efekty, automatické vylepšení možností prostřednictvím profesionálních úprav fotografií ještě před jejich stažením, odstranění pozadí a další.

Počet obrázku10 měsíčně
Standardní licence
Rozšířená licence
Celkový počet obrázků ve fotobance110 milonů
Další multimédia (video, hudba,...)
Česká lokalizace
Mobilní aplikace iOS
Mobilní aplikace Android

Reputace – 8/10

123rf Trustpilot

Neskutečně moc pozitivních recenzí

Není mnoho služeb, které by měly převážně pozitivní recenze. Proto mě překvapilo obrovské množství pozitivních uživatelských recenzí, které objevíte na zahraničních webech. Firma funguje od roku 2005 a od té doby postupně dorostla mezi jednu z vedoucích fotobank na trhu.

Uživatelské recenze průměr82 %
Trustpilot4/5
Sitejabber2/5
Oblíbenost na Facebooku655 000 fanoušků

Podpora – 8/10

123rf Podpora

Česká podpora, to je oč tu běží

123RF by měla být jasnou volbou pro Čechy, kteří nechtějí, a nebo nedokáží komunikovat v angličtině. Emailová podpora je totiž v češtině. Což považujeme opravdu za velkou výhodu. Pokud však chcete využívat live chat musíte se spokojit s anglickým supportem. Na výběr samozřejmě máte i telefonickou podporu. Odpovídají ochotně a rychle.

Dřív než budete volat nebo psát na podporu s jakýmkoliv dotazem, je vhodné se podívat na centrum podpory, kde jsou tematicky zpracované odpovědi na nejčastější otázky.

Live chat
Telefon
Email
Reakceokamžitě na chatu
Podpora v češtině?

Nenašli jste ve Fotobance 123RF to, co potřebujete? Podívejte se na všechny nejlepší fotobanky.

Více informací →

123RF recenze
123RF-logo

Název: 123RF

Shrnutí:
✅ Standardní licence
✅ Rozšířená licence
✅ Další multimédia (video, hudba,...)
✅ Česká lokalizace
✅ Mobilní aplikace iOS
✅ Mobilní aplikace Android
✅ Podpora v češtině

 • Finance - 7/10
  7/10
 • Rozsah služeb - 9/10
  9/10
 • Reputace - 8/10
  8/10
 • Podpora - 8/10
  8/10
8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.33 (3 Recenze)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám