Adobe Stock (Fotolia) recenze

Adobe Stock (Fotolia)


Výhody
+ Je pod záštitou celosvětové společnosti Adobe
+ Patří mezi lídry na trhu a v databázi mají obrovský počet snímků.


Nevýhody
– Web není v čestině.

Adobe Stock Logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Adobe Stock jednoznačně patří mezi TOP 5 fotobank na trhu. Najdete zde obrovské množství fotek, videí, vektorů či zvukových stop. Firma je na trhu od roku 2005 a stále si drží své postavení. Zvrat nastal v roce 2015, kdy se Adobe Stock dostala pod záštitu firmy Adobe, která s sebou přinesla většinou pozitivní změny. Jejich cílem je usnadnit lidem kreativní tvorbu, a to od nejnáročnějších profesionálů až po začínající studenty.

.

Finance – 8.3/10

Adobe Fotolia Ceny

Cesta středu

Stejně jako u dalších fotobank v našem srovnání, ani Adobe Stock nenabízí možnost nakupovat snímky samostatně. Můžete si tak vybrat z balíčků kreditů nebo předplatného.

Pokud zvolíte možnost předplatného, můžete vybírat z následujících možností a získat miliony standardních obrázků ve vysokém rozlišení:

 •   10 snímků/měsíčně za 775 Kč
 •   40 snímků/měsíčně za 2 068 Kč
 •   750 snímků/měsíčně za 4 136 Kč

U prvního tarifu je možné převést až 120 nevyužitých licencí do dalšího měsíce, u druhého tarifu je to pak až 480 nevyužitých licencí. Lze také zakoupit rovnou roční předplatné, čímž získáte vyšší slevu na každý obrázek.

Cena měsíčně775 Kč (29,99€)
Nákup obrázků samostatně
Nákup na kredity
Cena nejvýhodnějšího tarifu4136 Kč (159,99€)
Počet snímků v nejvýhodnějším tarifu750 / měsíčně
Cena 1 snímku v nejvýhodnějším tarifu5,51 Kč

Náš tip!

První dva tarify je možné před koncem 7denní bezplatné zkušební verze zrušit bez rizika z dalších poplatků. Po skončení zkušebního období by začalo roční předplatné a automaticky by vám byla účtování aktuální sazba uvedená v rámci plánu.

Při výběru balíčků kreditů máte na výběr z ještě více možností než u předplatného:

 •   5 kreditů za 1 033 Kč
 •   16 kreditů za 3 140 Kč
 •   40 kreditů za 6 980 Kč
 •   80 kreditů za 12 925 Kč
 •   150 kreditů za 23 265 Kč

Kredity jsou atypickým způsobem platby za snímky, jejich platnost je 1 rok od zakoupení. K jejich obnovení nedochází automaticky. Kredity vám umožní přístup k celé kolekci Adobe Stock, včetně prémiových datových zdrojů, šablon a 3D materiálů. Ceny se samozřejmě liší podle typu zdrojů.

Rozsah služeb – 9.7/10

Adobe Fotolia Rozsah Sluzeb

Pár věcí chybí, ale počet a kvalita snímků to dohání

Tato fotobanka má obrovský počet snímků v databázi. Web Adobe Stock je v češtině, což ocení zejména lidé nemluvící anglicky (nejlepší kurzy angličtiny). Někteří zákazníci však jistě ocení i možnost koupě videí, hudby či vektorů. Standardem je pak výběr mezi standardní a rozšířenou licencí. Royalty Free licence je pak samozřejmostí.

Můžete využít také mobilní aplikaci Adobe Creative Cloud, s níž budete mít snímky vždy po ruce a můžete spravovat soubory kdykoliv a odkudkoliv. Navíc budete mít k dispozici 2GB úložiště pro synchronizaci a sdílení souborů. Přístup ke svým souborům budete mít online i offline.

Počet obrázku10 měsíčně
Standardní licence
Rozšířená licence
Celkový počet obrázků ve fotobance230 milionů
Další multimédia (video, hudba,...)
Česká lokalizace
Mobilní aplikace iOS
Mobilní aplikace Android

Reputace – 8.3/10

Dlouhá historie, avšak nový majitel

Adobe Stock patří mezi nejlepší na trhu již mnoho let, konkrétně od roku 2005. Když pak v roce 2015 Fotolii odkoupila firma Adobe, věci se lehce změnili. Fotografové dostávají větší provize a mají tedy i větší motivaci zde sví díla nahrávat. Adobe stock je v Česku velice vyhledávaná fotobanka a nabízí stabilní zázemí pro fotografy i zákazníky.

Uživatelské recenze průměr20 %
Trustpilot3,3/10
Sitejabber3/5
Oblíbenost na Facebooku1 978 000 fanoušků

Podpora – 7.8/10

Adobe Fotolia Podpora

Není zde live chat, ale odpověď dostanete

Na výběr máte mezi telefonem či emailem. Nejrychlejší odezvě se pochopitelně dostanete na telefonu, na email si počkáte cca 1 pracovní den. Počítat je třeba s tím, že support je kompletně v angličtině. Kdo nemá problém s angličtinou, může využít i live chat, kde získáte odpovědi ihned a můžete se případně rovnou dozeptat na podrobnosti a vyřešit vše během krátké chvíle.

Určitě doporučujeme využít širokou škálu otázek a odpovědí v centru nápovědy. Témata jsou rozdělena do několika sekcí a jsou zpracována opravdu důkladně, takže s největší pravděpodobností odpovědi na své otázky naleznete zde.

Live chat
Telefon
Email
ReakceDo 1 prac. dne
Podpora v češtině?

Pokud Adobe Stock nemá všechny fotky a obrázky, které potřebujete – zkuste se podívat na všechny nejlepší fotobanky na českém trhu.

Více informací →

Adobe Stock recenze
Adobe Stock Logo

Název: Adobe Stock

Shrnutí:
✅ Standardní licence
✅ Rozšířená licence
✅ Další multimédia (video, hudba,...)

 • Finance - 8.3/10
  8.3/10
 • Rozsah služeb - 9.7/10
  9.7/10
 • Reputace - 8.3/10
  8.3/10
 • Podpora - 7.8/10
  7.8/10
8.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.25 (4 Recenze)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem