Adobe Stock (Fotolia) recenze

Adobe Stock (Fotolia)


Výhody
+ Je pod záštitou celosvětové společnosti Adobe
+ Patří mezi lídry na trhu a v databázi mají obrovský počet snímků.


Nevýhody
– Web není v čestině.

Adobe Stock Logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Adobe Stock jednoznačně patří mezi TOP 5 fotobank na trhu. Najdete zde obrovské množství fotek, videí, vektorů či zvukových stop. Firma je na trhu od roku 2005 a stále si drží své postavení = mnoho fotografů zde stále nahrává své fotky. Zvrat nastal v roce 2015, kdy se Adobe Stock dostala pod záštitu firmy Adobe, která s sebou přinesla po většinou pozitivní změny. Souběžně však Adobe provozuje i druhou fotobanku Adobe Stock, kterou rozvíjí o něco progresivněji. I tak se stále ještě vyplatí fotky nakoupit na Adobe Stocl, protože výběr je zde po Shutterstocku druhý největší a cena měsíčního tarifu je o něco menší než v Shutterstocku.

Finance – 7,4/10

Cesta středu

Adobe Stock nabízí vhodnou střední cestu. Jejich měsíční tarif je levnější než na Shutterstocku, přičemž jejich nabídka je dosti podobná. Máte dvě možnosti 1) koupit si kredity a za ně si kupovat fotografie nebo 2) zaplatit si měsíční tarif s nastaveným limitem počtu snímků. První možnost je v přepočtu na jeden obrázek cenově méně výhodná, ale za to si snímky můžete stáhnout kdykoli chcete (ne jen během jednoho měsíce). Druhá možnost je výhodnější, ale obrázky si musíte stáhnout v jednom měsíci resp. nemusíte, pokud si prodloužíte členství do dalšího měsíce (pokud ne, přicházíte o nárok na fotky).

TIP:
Pořiďte si měsíční tarif za 199€ (cca 5100Kč), pak máte totiž nárok na 25 snímků denně během jednoho měsíce. Jestliže nepotřebujete více fotek než , členství nemusíte prodlužovat. A pokud stáhnete všechny fotky během toho jednoho měsíce, pak vás v přepočtu jeden snímek vyjde na krásných 6,60 Kč. Což je velmi slušná cena, když uvážíte, že fotky můžete používat v libovolném množství pro komerční účely. Nevýhodou je, že stahovat musíte každý den, aby vám denní limit nepropadl.

Cena měsíčně1325 Kč (49,99€)
Nákup obrázků samostatně
Nákup na kredity
Cena nejvýhodnějšího tarifu5100 Kč (199€)
Počet snímků v nejvýhodnějším tarifu750 / měsíčně
Cena 1 snímku v nejvýhodnějším tarifu6,60Kč

Rozsah služeb – 5,4/10

Pár věcí chybí, ale počet a kvalita snímků to dohání

Tato fotobanka má obrovský počet snímků v databázi. V základním měsíčním tarifu dostanete 10 snímků za 49,99 € (cca 1300 Kč). Web Adobe Stock je v češtině a nenajdete zde ani mobilní aplikaci, odkud by šlo spravovat své koupené snímky. Někteří však jistě ocení i možnost koupě videí, hudby či vektorů. Standardem je pak výběr mezi standardní a rozšířenou licencí. Royalty Free licence je samozřejmostí (fotku můžete použít kolikrát chcete a kdekoli chcete).

Počet obrázku25 měsíčně
Standardní licence
Rozšířená licence
Celkový počet obrázků ve fotobance104 milionů
Další multimédia (video, hudba,...)
Česká lokalizace
Mobilní aplikace iOS
Mobilní aplikace Android

Reputace – 7,8/10

Dlouhá historie, avšak nový majitel

Adobe Stock patří mezi nejlepší na trhu již mnoho let, konkrétně od roku 2005. Když pak v roce 2015 Fotolii odkoupila firma Adobe, věci se lehce změnili. Fotografové dostávají větší provize a mají tedy i větší motivaci zde sví díla nahrávat. Adobe stock je na Googlu v Česku druhá nejvyhledávanější fotobanka a nabízí stabilní zázemí pro fotografy i zákazníky.

Uživatelské recenze průměr56 %
Trustpilot5,4/10
Sitejabber1,2/5
Jiné (consumersadvocate.org, mystockphoto.org)9/10
Měsíční hledanost fotobanky v ČR1900
Oblíbenost na facebooku214000 fanoušků

Podpora – 6,5/10

Není zde live chat, ale odpověď dostanete

Na výběr máte mezi telefonem či emailem. Nejrychlejší odezvě se pochopitelně dostanete na telefonu, na email si počkáte cca 1 pracovní den. Počítat je třeba s tím, že support je kompletně v angličtině. Kdo si s podporou rád chatuje na live chatu, Adobe Stock vás nepotěší (žádný totiž nemá). I přesto se téměř vždy dostanete kvalitní a profesionální odpovědi.

Live chat
Telefon
Email
ReakceDo 1 prac. dne
Podpora v češtině?

Pokud Adobe Stock nemá všechny fotky a obrázky, které potřebujete – zkuste se podívat na všechny nejlepší fotobanky na českém trhu.

Více informací →

Adobe Stock recenze
Adobe Stock Logo

Název: Adobe Stock

Shrnutí:
✅ Standardní licence
✅ Rozšířená licence
✅ Další multimédia (video, hudba,...)

 • Finance - 7.4/10
  7.4/10
 • Rozsah služeb - 5.4/10
  5.4/10
 • Reputace - 7.8/10
  7.8/10
 • Podpora - 6.5/10
  6.5/10
6.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.33 (3 Recenze)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem