Depositphotos recenze

Depositphotos


Výhody
+ Vynikající poměr cena/výkon.
+ Spolehlivá nonstop podpora na live chatu.
+ Na zahraničním internetu najdete stovky pozitivních recenzí.


Nevýhody
– Mnozí si stěžují na obtížnost zrušení měsíčního tarifu a také na slabší výběr fotek.

depositphotos-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Depositphotos je ukázka toho, že nákup profesionálních fotografií vás hned nemusí finančně zruinovat. S flexibilním plánem se dostanete na krásných $29 měsíčně (cca 640 Kč), přičemž máte nárok na 30 snímků, které se vám navíc přelévají do dalších měsíců. Nonstop live chat podpora, mobilní aplikace a česká lokalizace je pro Depositphotos samozřejmostí. I přesto, že je zde o něco menší výběr než např. na Shutterstocku, je zde neskutečně mnoho kvalitních fotografií s licencí Royalty free (fotky můžete využívat v jakém množství chcete). Pokud navíc nesnášíte platit více za větší rozměry nebo rozlišení, pak jste na správné adrese – všechny velikosti jsou za stejnou cenu. Nově mají i flexibilní plán, který umožňuje koupit 30 obrázků za $29 (cca 640 Kč) a poté každý další za $1.

Finance – 8,4/10

Král poměru cena/výkon

Jak jsem zmínil, co se týče ceny, pohlížíme na krále trhu. Za rozumnou cenu dostanete profesionální fotky z poměrně slušného výběru. Stejně jako u většiny fotobank, není možné kupovat obrázky samostatně. Máte dvě možnosti 1) koupit si kredity a za ně si kupovat fotografie nebo 2) zaplatit si měsíční tarif s nastaveným limitem počtu snímků. První možnost je v přepočtu na jeden obrázek cenově méně výhodná, ale za to si snímky můžete stáhnout kdykoli chcete (ne jen během jednoho měsíce). Druhá možnost je výhodnější, ale obrázky si musíte stáhnout v jednom měsíci resp. nemusíte, pokud si prodloužíte členství do dalšího měsíce (pokud ne, přicházíte o nárok na fotky).

TIP:
Pokud využijete flexibilního plánu za $29 (cca 640 Kč), pak máte nárok na 30 snímků měsíčně. Jestliže začínáte menší projekt, kde vám vystačí 30 fotek, pak výhodněji 30 snímků nikde nenakoupíte. Kdykoli můžete měsíční platbu ukončit.

Cena měsíčně640 Kč (29$)
Nákup obrázků samostatně
Nákup na kredity
Cena nejvýhodnějšího tarifu5100 Kč (199€)
Počet snímků v nejvýhodnějším tarifu750 / měsíčně
Cena 1 snímku v nejvýhodnějším tarifu6,80Kč

Rozsah služeb – 7,6/10

Vše, co je třeba – až na audio

Ve flexibilním měsíčním tarifu dostanete 30 snímků za $29 (cca 640 Kč). Web Depositphotos je plně lokalizovaný do češtiny a není problém spravovat své koupené fotky skrze mobilní aplikaci (iOS i Android). Někteří však jistě ocení i možnost koupě videí či vektorů. Někomu může naopak scházet absence audia. V depositphotos pak máte na výběr mezi standardní i rozšířenou licencí. Royalty Free licence je samozřejmostí (fotku můžete použít kolikrát chcete a kdekoli chcete). V databázi této fotobanky najdete přes 50 miliónů snímků.

Počet obrázku30 měsíčně
Standardní licence
Rozšířená licence
Celkový počet obrázků ve fotobance51 milionů
Další multimédia (video, hudba,...)
Česká lokalizace
Mobilní aplikace iOS
Mobilní aplikace Android

Reputace – 8,2/10

V zahraničí i v Česku velice oblíbená fotobanka

Ať už se díváte třeba na TrustPilot nebo na jiné zahraniční zdroje, po většinou najdete poměrně hojný počet pozitivních uživatelských recenzí. Depositphotos odstartovala v roce 2009, kdy během jednoho měsíce stihla nahromadit přes jeden milion snímků. Svoje dobré jméno si buduje i výbornou podporou, která reaguje i na negativní uživatelské recenze. Ačkoli tato fotobanka není tak obrovská jako např. Fotolia nebo Shutterstock, zajisté se řadí mezi ty nejdůležitější na trhu.

Uživatelské recenze průměr81 %
Trustpilot8/10
Sitejabber3,5/5
Jiné (consumersadvocate.org, mystockphoto.org)9,3/10
Měsíční hledanost fotobanky v ČR1600
Oblíbenost na facebooku89000 fanoušků

Podpora – 8,7/10

24/7 a live chat? Žádný problém!

Nonstop podpora není samozřejmostí pro řadu fotobank. Na Depositphotos se právě takové 24/7 podpory dočkáte. Máte na výběr z live chatu, telefonu nebo emailu. na live chatu obdržíte odpověď prakticky okamžitě. Je však třeba počítat, že podpora není v češtině a je třeba komunikovat v angličtině.

Live chat
Telefon
Email
Reakceokamžitě na chatu
Podpora v češtině?

Pokud DepositPhotos nemá fotky a obrázky, které hledáte – zkuste se podívat na nejlepší fotobanky na českém trhu.

Více informací →

Depositphotos recenze
Depositphotos_logo

Název: Depositphotos

Shrnutí:
✅ Standardní licence
✅ Rozšířená licence
✅ Další multimédia (video, hudba,...)
✅ Česká lokalizace
✅ Mobilní aplikace iOS
✅ Mobilní aplikace Android

 • Finance - 8.4/10
  8.4/10
 • Rozsah služeb - 7.6/10
  7.6/10
 • Reputace - 8.2/10
  8.2/10
 • Podpora - 8.7/10
  8.7/10
8.2/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (4 Recenze)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

5 Příspěvků

 1. Anonym 24.8.2020
 2. Anonym 24.8.2020
 3. Anonym 24.8.2020
 4. Anonym 24.8.2020
 5. Anonym 24.8.2020

Přispět názorem

Odesílám