LPsoft – PROFIT Recenze

Vyhody

+ Jednoduchý účetní program s praktickým designem
+ Určen především živnostníkům a malým podnikatelům

Nevyhody

Chybí verze pro střední a větší firmy
– Na webových stránkách jsme postrádali on-line chat
– Chybí modul pro mzdy a personalistiku

 

Profit Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Shrnutí:

LPsoft PROFIT je jednoduchý účetní a ekonomický systém vhodný pro živnostníky, malé firmy. Klienti mohou využít verzi Free, která je ke stažení zdarma, má řadu praktických funkcí a neomezený počet údajů k zapsání. Pro ty, kteří potřebují rozšířenou verzi, je k dispozici PROFIT PLUS s licencí na rok/neomezený, nebo rozšíření o další moduly, jako EET, rozšířené ceníky a další. PROFIT systém je velmi jednoduchý na orientaci i ovládání.

LPsoft – PROFIT Recenze

LPsoft Profit je jednoduchý účetní systém určený především malým podnikatelům a živnostníkům. Obsahuje Free verzi, která je k dispozici zdarma a obsahuje řadu praktických modulů – funkcí, jako faktury, vystavování účtů, správu majetku, import a export dat a mnoho dalších možností. Velkou výhodou je, že program můžete využívat prakticky kdekoli. Pokud budete potřebovat propojení na EET, není problém dokoupit si volitelný modul. A pokud by vám toho z podnikatelského hlediska chybělo více, je k dispozici ještě rozšířená verze PLUS, která už se sice platí, ale na rozdíl od jiných účetních systémů je její cena velmi nízká.

Pro koho je PROFIT určený

Jak už jsme zmínili, účetní program PROFIT je určen především živnostníkům, tedy fyzickým osobám a malým podnikatelům. Využít jej mohou i další samostatně výdělečně činné osoby, nepodnikající fyzické osoby, které ale musí podávat daňové přiznání, např. pronajímatelé, umělecké profese atd. Dále je program vhodný pro obchodní společnosti a další podnikající právnické osoby, ovšem pouze malé velikosti. Díky tomu je účetní systém vytvořen tak, aby majitele nezahlcoval mnoha (pro ně) zbytečnými moduly, které by je mátly a komplikovaly využití.

Tarify

Účetní program PROFIT je k dispozici ve Free verzi, kterou si mohou lidé volně stáhnout, aniž by za ni něco platili. Je možné v ní vést evidenci neomezeného množství firem, a to bez časového omezení i bez omezeného množství záznamů. Většina běžných živnostníků a menších podnikatelů si s volně přístupnou verzí plně postačí. Pokud ale potřebujete něco navíc, máte dvě možnosti. První představuje přikoupení příplatkových modulů a doplňků, jako např. správa EET, rozšířený (velkoobchodní) ceník, modul pro řízení výroby a další. Druhou variantu pak představuje placená nadstandardní verze PLUS.

Pokud máte dojem, že byste využili spíše rozšířenou verzi PLUS, ale nechcete hned vydávat peníze navíc (co kdyby vám nakonec postačila základní

verze), můžete si stáhnout demoverzi programu PLUS a vyzkoušet si jej zdarma.

Finance – 10/10

Free verze programu PROFIT, jak už napovídá její název, je zcela zdarma, a to i v případě svých neomezených možností pro zápisy firem, položek atd. Verze PLUS se platí, a to dvěma způsoby. Buď si můžete vybrat licenci na 1 rok, pak vás bude stát 990 Kč, nebo si lze rovnou zakoupit neomezenou licenci za 3 490 Kč.

Délka testovací dobyNeomezená - Profit je zcela zdarma
Měsíční paušál990 Kč
Verze zdarma

Někdy se stává, že si zakoupíte nějaký program nebo systém, vlastníte jeho licenci, ale časem je potřeba provádět aktualizace, za které se musí znovu platit. Pokud si zakoupíte časově neomezenou licenci u programu PROFIT PLUS, nic dalšího už platit nemusíte.

S oběma verzemi přitom máte nárok na bezplatné stahování a instalace nových verzí programu. Vždy tak máte aktuální využívaný software. U verze PLUS máte navíc možnost celý program bez omezení přenést na nový počítač. Pokud se vám starý rozbije, o svou licenci i program nepřijdete.

Funkce -8/10

Design účetního systému PROFIT je podobný, jako u většiny ostatních stejně zaměřených systémů. Rozdíl je však v tom, že tady máte prostředí skutečně velmi jednoduché a zorientujete se během chvilinky – a to i v případě, že jste nováček a nikdy jste s podobným programem nepracovali. My jsme vyzkoušeli PROFIT, tedy Free licenci, která nám (zatím) svými funkcemi plně vyhovovala. Okamžitě jsme našli potřebnou fakturaci, zapisování příjmů a výdajů a vše, co potřebujeme vědět a využívat jako OSVČ. Samozřejmě podnikatelé a menší firmy, které toho potřebují více, by měli možná jiný názor, ale za nás je tohle naprosto jednoduchý a praktický program, který nám vyhovuje nejen díky své ceně (zdarma).

Adresář, kontakty
Banka a pokladna
Elektronická evidence tržeb (EET)Za příplatek
Fakturace
Daňová evidence a jednoduché účetnictví
Podvojné účetnictví
Evidence majetku
Kniha jízd
Mzdy a personalistikaZa příplatek
Skladové hospodářství

U účetního systému PROFIT máte k dispozici již zmíněnou fakturaci, knihu faktur, příjmy a výdaje, pokladnu, skladovou evidenci, evidenci majetku, hotovostní prodej, objednávky a plno dalších funkcí. Jak už jsme rovněž zmínili, některé funkce je potřeba přikoupit – např. EET nebo rozšířené ceníky, ale velmi oceňujeme, že je vše nastaveno velmi jednoduše, popsáno téměř „laickým“ jazykem, a tak se ve všem vyznají i lidé, kteří jinak správu svého „účetnictví“ nikdy nedělali nebo nepotřebovali.

Velmi oceňujeme i možnost importu, příp. exportu dat, a také možnost využívat systémy spolu s provozem e-shopu. Co nám chybělo, bylo zadávání úkolů – připomínek. To se nám zkrátka nepodařilo dohledat i v tak přehledném systému, jakým PROFIT Free je.

Další funkce – 10/10

V dalších funkcích můžeme jmenovat možnost napojení programu na hotovostní podej – tedy propojení s pokladnou, nebo možnost vytvářet a odesílat elektronická podání daňových přiznání. Program PROFIT v tomto podnikatelům značně usnadňuje práci. Pro majitele e-shopů je pak zajímavá možnost propojení programu PROFIT s neomezeným množstvím e-shopů. Počítejte však s tím, že tato provázanost bude fungovat jen na ručně – či automaticky nastaveném – importu a exportu dat.

Napojení na e-shop - neomezený počet
Hotovostní prodej (kasa)
Daně (elektronická podání daňových přiznání)

Oceňujeme také přístup odkudkoli, tedy možnost stáhnout si program na flashku a tu pak využívat v jakémkoli počítači. Oceňujeme i přizpůsobitelnost programu i na malých monitorech netbooků.

Podpora – 8.3/10

Na pracovníky LPsoft PROFIT se můžete obrátit telefonicky i e-mailem. Pokud dáváte přednost osobnímu setkání, mají k dispozici na různých místech České republiky partnerské obchody, kde vám s programem pomohou. Na webu nám jednoznačně chyběla možnost on-line konzultace, na druhou stranu mají Facebook, kde je k dispozici messeneger. Můžete tedy zkusit štěstí a kontaktovat v případě potřeby pracovníky i tam. Nezaručujeme však, že se ozvou okamžitě.

Telefon
Kontaktní formulář/e-mail
On-line konzultace
Pobočky - partnerské firmy
Odpověď do 24 hodin
Odpovědi10/10

My jsme se s nimi spojili několikrát prostřednictvím e-mailu a jsme velmi spokojeni. Odpovědi jsme dostali během pár hodin, vše pečlivě vysvětlili a neváhali se do e-mailu rozepsat.

Nápověda – 8.58/10

Na webu LPsoft PROFI sice nenajdete klasické FAQ, ale je tu hodně návodů a tipů, jak pracovat se systémem, jak provést instalace, jak provádět určité úkony apod. Kromě textů a printscreenů jsou k dispozici i některé video-návody. Pár dokumentů je i ke stažení. Podpora vám pomůže nejen s výběrem vhodného typu programu, ale i s případnou instalací či s prací v systému.

FAQ
Videonávody
Semináře a školení
Pomohou s instalací
Pomohou při práci v systému
Pomohou vybrat variantu
Příručky ke stažení

Doporučujeme

Vyzkoušejte si jednoduchý účetní systém zdarma na neomezenou dobu!

PROFIT Free je vám k dispozici, jak dlouho budete potřebovat. Pro náročnější podnikatele je tady PROFIT PLUS nebo jednotlivé moduly, jejichž licenci si můžete přikoupit.

Náš tip

Pro všechny, kdo chtějí mít účetnictví pod kontrolou a za skvělou cenu!

Ideální program pro živnostníky, pronajímatele nemovitostí, umělce i menší podnikatele, kteří nepotřebují složitý a drahý účetní program.

Pozor na

Mzdy, personalistika a EET je za příplatek!

Pokud budete potřebovat moduly pro vedení mezd a personální agendy, nebo musíte vést EET, bude potřeba připlatit si za program PROFIT PLUS nebo za jednotlivé moduly zvlášť.Závěrečné hodnocení

LPsoft – PROFIT Recenze
Profit Logo

Název: LPsoft – PROFIT

Shrnutí:
✅ Klient není zahlcen řadou informací, kterým nerozumí – dostane skutečně jen to, co potřebuje znát
✅ Free verze zdarma
✅ Verze PLUS pro náročnější klienty je za velmi příjemnou cenu
✅ Přihlásit se dá odkudkoli

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Funkce - 8/10
  8/10
 • Další funkce - 10/10
  10/10
 • Podpora - 8.3/10
  8.3/10
 • Nápověda - 8.58/10
  8.6/10
9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.67 (3 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání účetních programů.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám