HELIOS Red Recenze

Vyhody

+ Účetní a ekonomický systém vhodný pro živnostníky a menší firmy
+ Ideální provázání s e-shopy

Nevyhody

Ceny za ekonomický systém HELIOS Red mohou být pro někoho vysoké
– Systém je nutné zakoupit rovnou, není možný pronájem na určitou dobu za nižší cenu
– Dá se spustit pouze na Windows

 

Helios Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Helios Red je ideální účetní software pro živnostníky a menší firmy. Vybrat si můžete z několika variant – balíčků, které jsou přednastavené podle toho, co některé konkrétní firmy nejčastěji potřebují (velkoobchod, maloobchod, EET atd.) Možné je i sestavení programu „na míru“. HELIOS Red pomůže s fakturací, e-shopy, majetkem a skladovou evidencí, s účetnictvím, daňovým poradenstvím atd.

HELIOS Red Recenze

HELIOS Red je účetní a ekonomický systém vytvořený primárně pro živnostníky a malé firmy. Potřebám firmy se dokáže přizpůsobit díky modulům, které lze nastavit vždy podle požadavků klienta, a to bez ohledu na jeho zaměření. HELIOS Red si můžete nastavit díky modulům a balíčkům. Předtím, než zakoupíte plnou verzi tohoto systému, můžete si jej díky demoverzi vyzkoušet zdarma. HELIOS Red za vás vyřeší objednávky, fakturaci, správu skladů a majetku, personalistiku, mzdy a mnoho dalšího. Dokáže pokrýt v podstatě vše, co si od kvalitního a spolehlivého účetního a ekonomického systému představujete.

HELIOS Red je spolehlivý účetní a ekonomický program. Je možné se do něj přihlásit prakticky odkudkoli. Pokud byste potřebovali pokročilejší verzi a informační systém, je už nutné zakoupit jiný produkt této firmy – např. HELIOS Nephrite.

Pro koho je HELIOS Red určený

HELIOS Red je určen primárně živnostníkům a menším podnikatelům. Firma HELIOS však dokáže pokrýt i potřeby středních a velkých firem. Jak už jsme výše zmínili, je potřeba pořídit jiný typ produktu, např. již zmíněný HELIOS Nephrite nebo Green. Systémy HELIOS se ale dokážou přizpůsobit i veřejné správě, pro které je určen systém Fenix, a dalším podnikům.

Tarify

HELIOS Red můžete vyzkoušet díky demoverzi. Ta vám pomůže udělat si o programu lepší představu a zjistit, jak se vám v něm bude pracovat a zda vám vyhovuje pracovní prostředí, ovládání jednotlivých funkcí atd. Pokud zjistíte, že tento ekonomický systém je pro vás ten pravý, je ideální vybrat si pokročilejší verzi, se kterou budete moci rozjet své podnikání naplno. Sestavovat přitom můžete dvěma způsoby – buď si vyberete jednotlivé moduly – funkce, které probereme níže, nebo si vyberete z některých přednastavených balíčků. U těch máte jistotu, že okamžitě víte, co obsahují a také kolik stojí.

HELIOS Red Komplet je základní balíček s nejširším množstvím modulů, který nabízí 5 limitovaných variant pro každý modul (funkci) a prakticky poroste spolu s vaší firmou. V tomto balíčku získáte účetnictví nebo daňovou evidenci, bankovní operace, knihu faktur, nákup a prodej, správu zakázek, maloobchodní pokladnu, knihu jízd a mnoho dalších funkcí. Cena balíčku Komplet se odvozuje od limitu obratů za kalendářní, příp. fiskální rok.

Např. Cena balíčku Komplet je od 4 990 Kč pro obrat do 1 milionu. Pokud už máte obrat 3 miliony, je cena balíčku 7 990 Kč. A takto se zvyšují ceny balíčku vždy podle aktuálního obratu. Pokud byste si s tím nevěděli rady, není problém kontaktovat ochotnou podporu, která vám s výběrem vhodného balíčku i správné varianty pomůže.

Balíček HELIOS Red Ekonomika je ideální pro firmy pohybující se v oblasti služeb a obchodu. Obsahuje totiž nejvyužívanější ekonomické funkcionality. Jmenujme např. účetnictví nebo daňovou evidenci, majetek, modul obchodní partneři, mzdy a personalistika, kniha jízd a další.

HELIOS Red Účtárna je balíček určený především pro účetní a daňové kanceláře. Je připraven ve dvou variantách, které se liší cenou, ale i moduly – funkcemi. Pokud vedle standardních modulů potřebujete i správu majetku, mzdy a personalistiku, už musíte sáhnout po variantě extra za podstatně vyšší cenu.

HELIOS Red Maloobchod je určený pro podnikatele věnující se – zcela logicky – maloobchodu. Je tedy určen pro prodejny nebo přidružené maloprodeje a jeho součástí je i EET. Mezi jeho moduly spadá pokladna, kniha faktur, fakturace, skladová evidence, maloobchodní pokladna atd. Opět obsahuje dvě varianty, přičemž varianta extra obsahuje i moduly účetnictví nebo daňovou evidenci a bankovní operace. Obě varianty jsou opět rozdílné i cenově. 

HELIOS Red Velkoobchod opět obsahuje i EET a je určen pro sklady, velkosklady a obchodní firmy s velkým skladem materiálu, zásob a zboží. Z modulů obsahuje knihu faktur a pokladnu, fakturace, skladovou evidenci, nákup a prodej, knihu jízd pro jedno vozidlo a u verze extra je opět účetnictví nebo daňová evidence a bankovní operace. Cenově jsou na tom obě varianty stejně, jako u balíčku pro Maloobchod.

Posledním balíčkem ze základního výběru je HELIOS Red Pokladna EET. Ten je určen především do maloobchodů, které chtějí jednoduše a rychle prodávat své zboží ze skladů. Obsahuje moduly skladová evidence a maloobchodní pokladna a jeho cena je jednotná.

Finance – 9/10

Pokud se budete chtít dozvědět ceny jednotlivých balíčků HELIOS Red, doporučíme nahlédnout přímo na webové stránky firmy. Nejen že se liší podle obsahu a funkcí, ale některé balíčky mají navíc i varianty standard a rozšířené varianty extra, jiné mají ceny jednotné – jak už jsme zmínili u jednotlivých balíčků výše. Proto je lepší se orientovat podle ceníku firmy.

Uveďme však, že ceny za program HELIOS Red se pohybují od 4 900 Kč do 18 300 Kč. Jsou sice vyšší než u některých jiných programů v našem srovnání – a to dost výrazně, ovšem liší se také mnohem vyšší kvalitou a celkovou propracovaností programu a jeho funkcí.

Délka testovací doby30 dní
Měsíční paušálod 4900 Kč-18 300 Kč
Verze zdarma

Pokud by se stalo, že vám ani jeden z předpřipravených balíčků nesedí a potřebujete pro svou firmu specifický soubor jednotlivých modulů – funkcí, je možné kontaktovat klientskou podporu, která vám pomůže se sestavením balíčku na míru pro vaši firmu.

Vedle cen za jednotlivé balíčky je možné na stránkách HELIOS nahlédnout i do ceníků jednotlivých modulů a služeb. Díky tomu si můžete sami sestavit ideální balíček na míru a ihned vidíte, kolik by vás stál. Přesto doporučíme před konečným nákupem kontaktovat podporu a probrat s ní vaši volbu.

Program HELIOS Red si můžete vyzkoušet i v demoverzi zdarma. Tam se však jen podíváte, jak program vypadá, eventuelně co všechno umí. Pokud vlastníte menší firmu nebo si jej chcete vyzkoušet, máte dvě možnosti. Verze Start je omezena obratem do 200 000 Kč a počtem 100 obchodních partnerů. Druhá verze – Trial obsahuje všechny moduly a funkce, ovšem je možné ji testovat jen po dobu 30 dnů. Pak už se musíte rozhodnout, zda budete s tímto programem pokračovat v placené verzi a kterou variantu si zvolíte.

Funkce – 10/10

HELIOS Red má praktický design, který se příliš neliší od ostatních účetních a ekonomických programů. Je navržen tak, aby se v něm pracovalo co nejjednodušeji a rychle jste se v něm zorientovali. Přestože se na stránkách dočtete, že ovládání systému je rychlé a jednoduché, přistupujeme k našemu hodnocení obezřetně. Pokud jste v podobném programu nikdy nepracovali, bude vám chvilku trvat, než se v něm zorientujete a naučíte se v něm pracovat. Naštěstí má HELIOS velmi dobře připravené manuály i s printscreeny a video-návody, podle kterých se vše naučíte krok za krokem. Pokud už jste v podobných programech pracovali, budete určitě spokojení.

Adresář, kontakty
Banka a pokladna
Elektronická evidence tržeb (EET)
Fakturace
Daňová evidence a jednoduché účetnictví
Podvojné účetnictví
Evidence majetku
Kniha jízd
Mzdy a personalistika
Skladové hospodářství

HELIOS Red, jak už jsme několikrát zmínili, se skládá z řady modulů, které je možné vybrat přesně podle potřeb vaší firmy. Jmenujme účetnictví, daňovou evidenci, bankovní operace, skladovou evidenci, personalistiku a mzdy, pokladní prodej, upomínky a penalizaci, zakázky, fakturace, majetek, nákup a prodej, knihu jízd a cestovní příkazy, manažerské vyhodnocování a obchodní partnery. Ceny jednotlivých modulů – funkcí můžete najít v přehledném ceníku na webových stránkách systému HELIOS.

Další funkce – 6.66/10

Napojení na e-shop - neomezený
Hotovostní prodej (kasa)
Daně (elektronická podání daňových přiznání)

Mezi funkcemi systému samozřejmě nechybí propojení s EET, takže máte zase o starost méně. Stejně tak program propojíte s pokladnou pro hotovostní prodej. Co však budete hledat marně jsou elektronická podání daňových přiznání. Ty bohužel k dispozici nejsou.

Majitelé e-shopů jistě ocení možnost propojení programu HELIOS Red se svým e-shopem, takže již nebudou nuceni vést dvojí účetní evidenci. Vše bude automaticky provázáno. E-shopů navíc mohou napojit neomezené množství.

Podpora – 6.64/10

Podporu klientů má HELIOS řešenou poměrně dobře. Můžete se poradit telefonicky, přes e-mail, nebo zaslat kontaktní formulář. Firma má vytvořenou kompletní poradenskou stránku, kde najdete řadu otázek a technických záležitostí i s postupnými návody, printscreeny a video-návody. Poradit se můžete i osobně na některé z poboček firmy. Najdete je v Praze, Brně, Ostravě a Hradci Králové.

Telefon
Kontaktní formulář/e-mail
On-line konzultace
Pobočky (Praha, Brno, Ostrava, Hradec Králové)
Odpověď do 24 hodin
Odpovědi10/10

Jelikož jsme měli poměrně hodně otázek, a navíc dost záludných, zvolili jsme kontakt e-mailem. Na odpověď jsme čekali několik dní, až jsme nakonec byli požádáni, ať kontaktujeme podporu telefonicky. Pak teprve se nám dostalo odpovědí. Faktem je, že vše bylo vysvětleno velmi podrobně a specificky přímo pro potřeby našeho podnikání. Tento osobní přístup velmi oceňujeme stejně jako nabídku, že nás spojí s kontaktní osobou v místě našeho bydliště/pracoviště, abychom mohli napříště řešit všechny záležitosti osobně s osobou k tomu přímo určenou.

Nápověda

Pro majitele firem i jejich zaměstnance je možné objednat tematická školení a semináře. Výběr najdete na webových stránkách HELIOS. Podpora vám pomůže s výběrem vhodného produktu, s volbou modulů či balíčků, pomůže vám sestavit ideální balíček na míru a spočítá vám jeho cenu. Obrátit se na ni ale můžete i při instalaci, nebo při případném zádrhelu během práce v systému.

FAQPoradna s kompletními návody
Videonávody
Semináře a školení
Pomohou s instalací
Pomohou při práci v systému
Pomohou vybrat variantu
Příručky ke staženíNe, ale na stránkách je poradna s kompletními návody

Náš tip!

Jednotlivé balíčky HELIOS Red se přizpůsobí vašemu podnikání.

Díky jednotlivým balíčkům HELIOS Red – účtárna, maloobchod, velkoobchod apod. si zvolíte program přesně podle potřeb vašeho podnikání. Budete tak platit jen za to, co opravdu využijete.

Doporučujeme!

Účetní program na míru pro vaši firmu.

Pokud chcete skutečně komplexní účetní a ekonomický systém pro své podnikání, je program HELIOS Red ten pravý. Na výběr je řada tematicky zaměřených balíčků a v případě potřeby vám vytvoří balíček s funkcemi přímo na míru.

Pozor na!

Cena za HELIOS Red roste spolu s vašimi obraty!

Pokud vaše firma bude vydělávat stále více, počítejte s tím, že porostou i ceny za vybrané služby – tarify či balíčky od firmy HELIOS.Závěrečné hodnocení

HELIOS Red Recenze
Helios Logo

Název: HELIOS Red

Shrnutí:
✅ Včasné legislativní aktualizace
✅ Vhodný pro různé obory podnikání
✅ Výběr modulů vhodných pro vaše podnikání
✅ Spolehlivá klientská podpora

 • Finance - 9/10
  9/10
 • Funkce - 10/10
  10/10
 • Další funkce - 6.66/10
  6.7/10
 • Podpora - 6.64/10
  6.6/10
 • Nápověda - 10/10
  10/10
8.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
1.5 (2 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání účetních programů.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám