Kooperativa Cestovní pojištění Recenze

Vyhody

+ Děti do 6 let jsou pojištěny zdarma
+ Hradí i náklady na léčení Covid-19
+ Rychlá rada na live chatu

Nevyhody

Chybělo nám denní odškodné na úraz
– Limit 10 milionů pro cestování po světě se nám zdá nízký

 

Kooperativa Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Cestovní pojištění Kolumbus od Kooperativy nabízí ideální řešení pro běžné pobytové dovolené, poznávací zájezdy, pracovní cesty i pro milovníky aktivních sportů v zahraničí. Léčebné výlohy hradí do výše 5 nebo 10 milionů – podle toho, zda zvolíte tarif Klasik nebo Plus. Zatímco první varianta je doporučována pro cestování po Evropě, do světa raději sáhněte po vyšších pojistných limitech. Kolumbus umí připojistit zimní a adrenalinové sporty, automobil na cesty a ochrání i vaši domácnost před zloději po dobu, co jste na dovolené. 

Kooperativa – Cestovní pojištění Kolumbus Recenze

Kolumbus je cestovní pojištění od pojišťovny Kooperativa, které se dá sjednat pohodlně online a zvýhodňuje děti do 6 let. Ty totiž cestují zdarma. Pojistit se ale mohou i těhotné ženy nebo senioři nad 70 let. Vybrat si můžete ze dvou tarifů základního pojištění a řady připojištění. Záleží jen na vás, kam se chystáte vyrazit a co tam chcete dělat. 

Základní parametry – 10/10

Kooperativa Cestovni Pojisteni Varianty

Cestovní pojištění Kolumbus od Kooperativy je ideální pro pravidelné cestování i jednorázové výlety, dovolené a jiné cesty. Sjednat si jej můžete samostatně – jako jednotlivci, i jako rodina. Kooperativa pojišťuje i těhotné ženy do určité fáze těhotenství (10 týdnů před plánovaným porodem) i seniory nad 65 let. Rodinné pojistné se vám vyplatí i proto, že děti do 6 let jsou pojišťovány zdarma. Pojištění Kolumbus si můžete vybrat ve dvou variantách – Klasik a Plus, a spoluúčast budete muset zaplatit pouze v případě pojištění storno-poplatků. Jinak je bez spoluúčasti.

Individuální pojištění
Rodinné pojištění
Pro těhotné
Pro seniory nad 65 let
Bez spoluúčasti
Více variant/tarifů

Klasik

Ve variantě Klasik získáte pojištění léčebných výloh do 5.000.000 Kč, zásah horské služby do 500.000 Kč, dále akutní zubní ošetření, náklady na přepravu při zmeškání odjezdu, náklady na přepravu při ztrátě či zničení cestovních dokladů, nonstop asistenční službu, finanční kompenzaci za zrušený let, covid asistenční linku, dopravu a ubytování doprovázející osoby, zprostředkování finanční pomoci, dopravu a ubytování pro osobu účastnící se pohřbu pojištěného v zahraničí, dopravu, ubytování a pojištění náhradního pracovníka a telefonické tlumočení – to vše s nižšími limity, než tarif Plus. 

Plus

Tarif Plus pojistí léčebné výlohy až do výše 10.000.000 Kč a zásah horské služby do jednoho milionu. Zubní ošetření je pokryto do částky 20.000 Kč. Dále jsou zde stejné druhy rizik, jako u varianty Klasik, jen limity jsou vyšší. Varianta Plus se doporučuje při cestování po světě, zatímco varianta Klasik postačí po tuzemsku a evropských zemích. 

Kam cestujete – 7.5/10

Kooperativa Cestovni Pojisteni Destinace

Cestovní pojištění Kolumbus od Kooperativy vás chrání v případě výletů po tuzemsku, stejně jako při cestách a dovolených do zahraničí. Vybrat si můžete z evropských destinací i celého světa. Kooperativa má tyto tři možnosti pro výběr oblasti. Pojištění cesty do světových zemí kromě USA a Kanady nenabízí (některé pojišťovny to mají rozdělené a tím i finančně zvýhodněné).

Česko
Evropa
Svět bez USA a Kanady
Celý svět

Náš tip!

Bojíte se, že zloději využijí vaší nepřítomnosti v domě či bytě a jakmile odcestujete na vysněnou dovolenou, tak vás vykradou? Cestovní pojištění Kolumbus umožňuje pojistit i pro tento případ – tedy pojistí vaši domácnost po dobu vaší nepřítomnosti. Tak toho využijte a užijte si dovolenou bez starostí!

Rizika – 10/10

Kooperativa Cestovni Pojisteni Rizika

Jak už jsme zmínili výše u jednotlivých tarifů, pojištění léčebných výloh je hrazeno do 5 a do 10 milionů podle zvoleného tarifu. Léčebné výlohy vám přitom vyřeší dopravu do lékařského zařízení, zdravotní ošetření včetně střevních potíží, nachlazení, alergických reakcí i lehčích zranění. Hrazena je z nich i hospitalizace a léky předepsané ošetřujícím lékařem. Součástí pojištění jsou asistenční služby nonstop, kde vám ochotně poradí, kde najít nejbližší lékařské ošetření a v případě, že se sami nedomluvíte, budou za vás tlumočit. 

Dále pojistka řeší zásah horské služby a akutní zubní ošetření.

Zatímco jiné pojistky mají úrazové pojištění v základu, u Kooperativy je potřeba zvolit jej jako připojištění. To vám pak pokryje trvalé následky úrazu a smrt následkem úrazu. Co pojištění Kolumbus nehradí je denní odškodné na úraz. 

Léčebné výlohydo 10.000.000 Kč
asistenční služby
Akutní zubní ošetření
Trvalé následky úrazu - připojištění
Smrt následkem úrazu - připojištění
Úrazové pojištění - denní odškodné
Odškodné za pobyt v nemocnici

Připojištění – 10/10

Kooperativa Cestovni Pojisteni Pripojisteni

Pokud se chystáte na své dovolené rekreačně sportovat, např. jezdit na kole, zahrát si fotbal atd., postačí vám léčebné výlohy v základním pojištění. Pokud se ale chystáte na divokou vodu, nebo budete provozovat zimní sporty – lyžování, snowboarding apod., už je nutné připojistit si zimní/adrenalinové sporty. Sportovci ocení i připojištění sportovního vybavení, které vám uhradí půjčení náhradního vybavení i případnou újmu na něm. 

Připojistit můžete i již zmíněný úraz, a dále majetek a odpovědnost. Tento druh připojištění hradí krádež věci, náhradu za škodu, kterou způsobíte další osobě i spoluúčast na zapůjčeném vozidle. 

Cestujete-li autem vlastním, nespoléhejte na výše uvedené pojištění, ale sjednejte si tzv. asistenční službu Holiday, která vám pomůže v případě, že se vám auto na dovolené porouchá, dojde k havárii i v případě, že jej budete muset dopravit zpět do České republiky. 

Pokud se stane, že nemůžete odcestovat na dovolenou nebo že ji musíte předčasně ukončit, řeší to připojištění storna zájezdu a strono poplatky. Musíte jej mít samozřejmě sjednané dopředu. 

A jako velmi zajímavé připojištění nám přijde pojištění domácnosti po dobu, kdy jste na dovolené. Často se stává, že tuto dobu využívají zloději, jenž mají v opuštěném bytě či domě doslova žně. Tato pojistka váš majetek i domácnost chrání a v případě vloupání vám proplatí škody. 

Zimní sporty
Adrenalinové sporty
Pojištění odpovědnosti
Pojištění storno poplatků
Asistenční služby - Auto
Asistence při zpoždění/zrušení letu
Pojištění zavazadel

Sjednání – 10/10

Kooperativa Cestovni Pojisteni Sjednani

Cestovní pojištění Kolumbus od Kooperativy se dá sjednat na pobočkách pojišťovny, telefonicky, ale samozřejmě i online, což považujeme za nejpohodlnější a nejrychlejší způsob. V klidu si doma promyslíte, co všechno chcete pojistit, do kalkulačky si můžete zaškrtnout vše, co vás zajímá, přečíst si, co jaké pojištění či připojištění řeší a zkontrolovat si, zda vám vyhovuje i konečná cena za pojistku. Sjednání cestovního pojištění online je navíc velmi jednoduché. 

Stačí, když na webových stránkách Kooperativy vyhledáte záložku pojištění a vyberete “Cestování”. Otevřou se vám informace o cestovním pojištění Kolumbus, kde můžete rovnou přejít do sjednání pojištění. To probíhá ve třech krocích. V první kroku si na kalkulátoru pojištění vyberete počet cestujících, přičemž osoby jsou rozděleny podle věku do několika kategorií – děti od 0 do 5 let, od 6 do 17 let, mladí od 18 do 26, dospělí od 27 do 69 let a senioři nad 70 let. Dále zvolíte data, kdy budete na dovolenou odjíždět a kdy se vracet, tedy od kdy do kdy budete chtít být pojištění. Níže zvolíte, zda cestujete po Evropě, po celém světě, nebo poznáváte krásy České republiky. A kliknete na “ZJISTIT CENU”. Otevře se vám náhled do rozpisu pojistných rizik v obou tarifech – Klasik i Plus a možnost připojištění. Tam vyberete, co se vám bude hodit, zvolíte potřebná připojištění, zkontrolujete si, zda vám vyhovuje konečná cena a pokud ano, pokračujete na krok 2. 

Ve druhém kroku vyplníte formulář o všech pojištěných osobách a odešlete. Ve třetím kroku si pak projdete a potvrdíte smlouvy a aby byla pojistka platná, tak ji samozřejmě zaplatíte. 

Na pobočce
Telefonicky
Online

Podpora – 10/10

Pojišťovna Kooperativa má klientskou podporu zajištěnou velmi pečlivě na všech frontách. Můžete volat na klientskou linku, napsat dotaz e-mailem, ale pro rychlé odpovědi je vynikající i jejich live chat. Ten jsme využili i my. Okamžitě se s námi operátorka chatu spojila a odpověděla na vše, co nás zajímalo a co jsme nemohli dohledat. Naše hodnocení podpory Kooperativy nemůže být jiné, než vynikající. 

Online chat
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající


Závěrečné hodnocení

Kooperativa Cestovní pojištění Kolumbus recenze
Kooperativa Logo

Název: Kooperativa

Shrnutí:
✅ Při poškození či odcizení sportovního vybavení pojišťovna hradí zapůjčení náhradního
✅ Pojištění domácnosti po dobu dovolené
✅ Speciální covid asistence

 • Základní parametry - 10/10
  10/10
 • Kam cestujete - 7.5/10
  7.5/10
 • Sjednání - 10/10
  10/10
 • Rizika - 10/10
  10/10
 • Připojištění - 10/10
  10/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
9.6/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání cestovního pojištění.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám