Generali Česká Cestovní pojištění Recenze

Vyhody

+ Výhodné ceny pro rodiny s dětmi
+ Pojištění veterinární péče

Nevyhody

Chatbot na live chatu nám příliš nepomohl
– Pokud potřebujete připojistit rizikové sporty, nebo cestujete do rizikových oblastí, online si pojištění nesjednáte

 

Generali Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Pojišťovna Generali nabízí komplexní cestovní pojištění, které ocení především rodiny s dětmi a cestující s domácími mazlíčky. Rodina má totiž výrazné slevy na nezletilé pojištěnce a zvířátka můžete připojistit v rámci “Veterinární péče”. Vybírat můžete ze tří druhů tarifů a řady zajímavých připojištění, z nichž vedle zmíněného pojištění veterinární péče vyzdvihujeme pojištění přerušení již nastoupené cesty, pojištění spoluúčasti na půjčených věcech apod. Při uzavření pojištění online získáváte 20 % slevu a výše limitů na léčebné výlohy může být až do 100.000.000 Kč. Záleží jen na tom, který tarif si vyberete.

Generali – Cestovní pojištění Recenze

Pojišťovna Generali poskytuje vynikající cestovní pojištění, které uvítají především majitelé domácích mazlíčků, jenž cestují na dovolenou i na služební cesty spolu s nimi. Připojišťuje i spoluúčast na půjčených věcech a dokonce vám pojistí přerušení již nastoupené cesty. Vybrat si můžete ze tří různých balíčků a pojištění léčebných výloh vám zajistí až do výše 100.000.000 Kč. 

Základní parametry – 10/10

Generali Ceska Cestovni Pojisteni Varianty

Cestovní pojištění od Generali může uzavřít jednotlivec i celá rodina, nebo skupina lidí. V případě rodinného pojištění máte nárok na výrazné slevy – děti do 6 let cestující s dospělým či dvěma dospělými mají pojištění zdarma, děti nad 6 let pak za 50 % ceny. Pojistit se mohou i senioři nad 70 let a těhotné ženy. Léčebné výlohy a komplikace skrze těhotenství jim však bude hrazeno pouze do ukončeného 26. týdne. 

Cestovní pojištění od Generali se sjednává bez spoluúčasti a vybrat si můžete ze tří druhlů tarifů/balíčku – Start, Standard a Exclusive. 

Individuální pojištění
Rodinné pojištění
Pro těhotné
Pro seniory nad 65 let
Bez spoluúčasti
Více variant/tarifů

Kam cestujete – 7.5/10

Generali Ceska Cestovni Pojisteni Destinace

Stejně jako jiné pojišťovny i Generali má základní rozdělení destinací, ve kterých vás pojistí, na Českou republiku, Evropu a Svět. Jen s tím rozdílem, že Svět zahrnují celý a nemají jej rozdělený ještě na Svět bez USA, Kanady apod.

Česko
Evropa
Svět bez USA a Kanady
Celý svět

Náš tip!

Cestujete s domácími mazlíčky? Pak je pojišťovna Generali vaše správná volba. V rámci speciálních připojištění vám pomůže vyřešit i veterinární péči v zahraničí, aby vás ošetření vašeho mazlíčka na dovolené nezruinovalo. 

Rizika – 10/10

Generali Ceska Cestovni Pojisteni Rizika

Pojišťovna Generali vám zajistí pojištění léčebných výloh od 5 milionů až po 100 milionů. Záleží na tom, jaký tarif si vyberete. V nabídce jsou balíčky Start, Standard a Exclusive. Součástí základního pojištění je i asistence a repatriace do výše limitu. Všechny tři balíčky dále obsahují zásah horské služby do 500.000 Kč, ošetření zubním lékařem do 20.000 Kč, a pojistné události způsobené teroristickým útokem do 3.000.000 Kč. 

Následující druhy pojistných rizik už jsou rozděleny podle toho, jaký z tarifů si klient zvolí. Patří sem úrazové pojištění zahrnující trvalé následky úrazu, smrt následkem úrazu, denní odškodné na úraz a pobyt v nemocnici. 

Léčebné výlohydo 100.000.000 Kč
asistenční služby
Akutní zubní ošetření
Trvalé následky úrazu
Smrt následkem úrazu
Úrazové pojištění - denní odškodné
Odškodné za pobyt v nemocnici

Připojištění – 10/10

Generali Ceska Cestovni Pojisteni Pripojisteni

Balíčky Standard a Exclusive obsahují některé druhy připojištění, jako je pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a věcí, nadstandardní asistenční a právní služby a pojištění spoluúčasti na věci půjčené. Vedle toho je k dispozici pojištění storno poplatků a pojištění přerušené cesty. Oceňujeme, že Generali myslí i na domácí mazlíčky, protože poskytuje i pojištění veterinární péče. Pojďme se nyní na některá připojištění podívat blíže. 

Zimní sporty
Adrenalinové sporty
Pojištění odpovědnosti
Pojištění storno poplatků
Asistenční služby - Auto
Asistence při zpoždění/zrušení letu
Pojištění zavazadel

Rizikové sporty

Pojišťovna Generali umožňuje stejně jako jiné pojišťovny i pojištění rizikových/adrenalinových sportů. Má to však nastaveno trochu jinak. V základním pojištění zahrnuje rovnou 77 druhů sportů. Pokud cestujete do rizikové oblasti, nebo potřebujete připojistit tento druh sportu, je potřeba navštívit jejich pobočku. Sami si pojištění rizikových sportů ani pojištění odpovědnosti za škodu v rizikové oblasti online nesjednáte. 

Pojištění osobních věcí a zavazadel

Pojištění zavazadel a osobních věcí platí v případě, že vám jsou věci ukradeny, poškozeny, ztratí se, nebo dojde k poškození povodní. Obzvlášť cestujete-li letecky, může se stát, že je váš kufr poškozen, nebo se dokonce ztratí. Rozhodně proto tento druh pojistky nepodceňujte. 

Pojištění spoluúčasti na věci půjčené

Toto připojištění se vyplatí ve chvíli, kdy si v zahraničí vypůjčíte např. automobil v půjčovně. V případě jejich poškození vám Generali pomůže se spoluúčastí. 

Pojištění nadstandardních služeb

U Generali si můžete pojistit i tzv. nadstandardní služby, které zahrnují nadstandardní asistenci a právní služby. Někdy mohou nastat situace, kdy tuto pomoc skutečně oceníte. Především ve chvíli, kdy jste na místě, kde se sami nedokážete dorozumět. 

Asistenční služby AutoCare

Jedná se o komplexní asistenční služby pro automobil, se kterým cestujete do zahraničí. Je přitom jedno, zda jede na dovolenou, nebo na pracovní cestu. Pojišťovna vám pomůže s poruchou, havárií i případným převezením vozu zpět do ČR. 

Pojištění storna a nastoupené cesty

Pojištění storno poplatků má většina pojišťoven. Také Generali vám pomůže v případě, že je nutné vaši cestu zrušit – např. z důvodu nemoci. Co ale poskytuje navíc, je pojištění storna nastoupené cesty. Někdy se totiž stane, že na dovolenou už odjedete, ale musíte se předčasně vrátit. Generali vás jistí i tomto případě. 

Veterinární péče

Ošetření domácích mazlíčků není levná záležitost ani v České republice. Pokud cestujete se svými mazlíčky do zahraničí, doporučujeme využít této možnosti a sjednat si u Generali připojištění veterinární péče. Ošetření vašeho miláčka v zahraničí vás tak nezruinuje. 

Sjednání – 10/10

Generali Ceska Cestovni Pojisteni Sjednani Online

Cestovní pojištění u Generali můžete sjednat telefonicky, na pobočce, ale především online, což se vyplatí, protože získáte automaticky 20 % slevu. Ovšem pozor – pokud cestujete do rizikových oblastí, nebo potřebujete připojistit rizikové sporty, budete muset navštívit pobočku pojišťovny. 

Na pobočce
Telefonicky
Online - sleva 20 %

Na webových stránkách Generali si najdete cestovní pojištění. Na kalkulátoru nastavíte oblast, kam jedete – Evropa, Česká republika nebo Svět, uvedete datum odjezdu a příjezdu, respektive začátku a konce vaší cesty a tím i pojištění, a v roletce zaškrtáte, kdo všechno pojede. Na výběr máte hned čtyři kategorie – dospělí, děti, studenti a senioři. Následně kliknete na “Ukázat varianty pojištění”. 

Na následující stránce můžete ještě doladit data své cesty, stejně jako oblast. Zaškrtnete, zda budete provádět organizované sporty, nebo se chystáte do rizikové oblasti. Upravit můžete i počet osob. Pokud jede jeden či dva dospělí/senioři a děti, pak máte nárok získat rodinnost slevu. Děti do šesti let mají pojištění zdarma a nad 6 let pak za 50%. Pokud máte vše nastavené dle přání, stisknete “Zobrazit nabídku”. 

V následujcím kroku si zvolíte, který tarif/balíček vám bude vyhovovat na základě výšky pojistných limitů a připojištění. A ve spodní části pak ještě můžete vybrat speciální připojištění, jako pojištění auta, půjčených věcí, pobyt v nemocnici atd. U některých druhů připojištění je možné volit i různé pojistné limity a spoluúčast. Pokud vám vyhovuje nastavení pojistky i konečná cena, dáte “Pokračovat” a přejdete k dalším krokům. 

To hlavní už máte za sebou. Teď už stačí jen vyplnit údaje o pojištěném a pojistnících, potvrdit a dokončit sjednání a odeslat platbu. Formuláře pojišťovny Generali včetně celé kalkulace pojistky jsou skutečně jednoduché a prakticky nastavené, takže je zvládnete během chvilinky. 

Podpora – 10/10

Klientskou podporu má pojišťovna Generali řešenou především přes klientskou linku. Zaslat jim můžete i dotaz přes kontaktní formulář a pro rychlý dotaz je k dispozici live chat. Bohužel se na něm nedočkáte živého operátora, ale chatbota, který nám příliš nevyhovoval. Na podrobnější dotazy reagoval, že nechápe naši otázku, nebo nás odkázal na klientskou linku. Pro nás naprosto zbytečně ztracený čas pokusy dohledat něco právě přes tento chat.

Online chat
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající

My jsme si ověřili podporu i na telefonní lince a můžeme tedy hodnotit velmi dobře. Operátorka byla milá, vstřícná a vše nám vysvětlila. u některých podrobnějších dotazů nám ještě ověřila správnost a doporučila nám, kde konkrétní připojištění nastavíme.Závěrečné hodnocení

Generali Česká Cestovní pojištění recenze
Generali Logo

Název: Generali Česká pojišťovna

Shrnutí:
✅ Pojištění přerušení již nastoupené cesty
✅ Pojištění spoluúčasti na půjčených věcech
✅ 20 % sleva na sjednání pojištění online

 • Základní parametry - 10/10
  10/10
 • Kam cestujete - 7.5/10
  7.5/10
 • Sjednání - 10/10
  10/10
 • Rizika - 10/10
  10/10
 • Připojištění - 10/10
  10/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
9.6/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
1 (1 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání cestovního pojištění.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám