AXA Cestovní pojištění Recenze

Vyhody

+ Pojištění léčebných výloh do 15.000.000 Kč
+ Možnost sjednat řadu připojištění

Nevyhody

Chyběl nám live chat pro rychlé dotazy

 

Axa UNIQA Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Pojišťovna Axa poskytuje výhodné cestovní pojištění, které mohou uzavřít i senioři nad 65 let a dokonce i těhotné ženy. Pro rodiny s dětmi je ideální, protože se platí vždy jen první dítě – druhé je zdarma. Výhodu přináší i sjednání pojištění online. Klienti si mohou vybrat ze tří různých tarifů a připojistit si storno letu, asistenci pro automobil, zimní či adrenalinové sporty atd. Cenu za pojištění okamžitě vidíte v kalkulačce na webových stránkách, kde si jej můžete rovnou uzavřít. 

Cestovní pojištění AXA (UNIQA) Recenze

Cestovní pojištění od Axy je velmi praktické, protože si jej snadno navolíte podle toho, kam jedete, kolik vás jede i podle toho, co na své cestě hodláte dělat. Můžete si vybrat hned ze tří tarifů a přidat řadu připojištění. 

Základní parametry – 10/10

Cestovní pojištění od Axy patří mezi jedno z nejlepších na současném trhu. Při sjednávání je možné vybírat ze tří druhů tarifů, přidávat či ubírat různé parametry a připojištění a ideální je, že nepožadují spoluúčast. Cestovní pojištění si můžete sjednat individuálně – jen pro sebe, ale i pro celou rodinu. U rodinného pojištění navíc platíte vždy jen jedno dítě a druhé je zdarma. 

Toto cestovní pojištění je možné sjednat i pro seniory nad 65 let, což neumožňuje každá pojišťovna, stejně jako lze pojistit těhotné ženy a to bez omezení – ale pozor, pouze do 26. týdne. Ani to není u cestovních pojištění běžné. Oceňujeme i možnost sjednání pojištění v den odjezdu. 

Individuální pojištění
Rodinné pojištění
Pro těhotné
Pro seniory nad 65 let
Bez spoluúčasti
Více variant/tarifů

Tarify cestovního pojištění

Axa Cestovni Pojisteni Varianty

Axa má u cestovního pojištění nastaveny tři tarify, které se liší kromě ceny i druhy a množstvím pojištěných rizik, a také limity na léčebné výlohy. 

Tarif Základ zahrnuje léčebné výlohy a asistenční služby, včetně akutního zubního ošetření do výše léčebných výloh – a to do 5.000.000 Kč. 

Tarif Komfort zahrnuje totéž co základ, ale k tomu i úrazové pojištění (trvalé následky úrazu, smrt následkem úrazu a odškodné za pobyt v nemocnici. K tomu odpovědnost za škodu do 1000.000 Kč a pojištění zavazadel. 

Poslední je tarif Exclusiv, který zahrnuje léčebné výlohy a asistenční služby, včetně akutního zubního ošetření až do výše 15.000.000 Kč, úrazové pojištění s vyššími limity, odpovědnost za škodu do limitu 5.000.000 Kč a rovněž pojištění zavazadel je s vyššími limity. 

Doporučujeme!

Cestovní pojištění Axa je ideální pro rodiny s dětmi, které mají druhé dítě pojištěné zdarma, ale i pro těhotné ženy a seniory nad 65 let, kteří by se jinde pojišťovali jen velmi těžko. Axa toto dokáže vyřešit a pomoci vám, abyste cestovali vždy bezpečně. 

Kam cestujete – 10/10

Axa Cestovni Pojisteni Destinace

Cestovní pojištění od Axy můžete využít při cestování po krásách naší země, po Evropě, ale i po celém světě. V kalkulátoru na webových stránkách Axy si při sjednávání vybíráte, zda budete cestovat po Česku, Evropě, po celém světě nebo zda chcete pojistit celý svět ale bez USA a Kanady. Správný výběr je důležitý nejen proto, aby vám bylo pojištění v případě pojistné události proplaceno, ale také z důvodů ceny. Pojištění celého světa bude logicky nejdražší.  

Česko
Evropa
Svět bez USA a Kanady
Celý svět

Rizika – 10/10

U každého cestovního pojištění by nás měla zajímat především rizika, která lze pojistit a také výše limitů. Základní součástí cestovního pojištění – tedy i toho od Axy, jsou léčebné výlohy. U tarifů Základ a Komfort do výše 5.000.000 Kč, u tarifu Exclusiv pak do výše 15.000.000 Kč, což je částka doporučována především pro mimoevropské země, kde se musí pacienti na lékařském ošetření spolupodílet, nebo jsou náklady na ošetření mnohem vyšší. 

Součástí tohoto pojištění jsou i asistenční služby nonstop, které vám pomohou, když se dostanete do komplikací, ať jste kdekoli a kdykoli. Asistent vám pomůže najít nejbližší lékařské zařízení či lékaře, zajistí tlumočníka, pomůže s řešením finanční stránky.

Součástí cestovního pojištění od Axy je i akutní zubařské ošetření a to do výše léčebných výloh – tedy opět do 5.000.000 Kč nebo do 15.000.000 Kč. 

U tarifů Komfort a Exclusiv máte v rámci pojištění i úrazovou pojistku, konkrétně trvalé následky úrazu a smrt následkem úrazu a také denní odškodné za úraz a odškodné za pobyt v nemocnici. Toto připojištění je vhodné když víte, že se budete věnovat nějakým sportům, při nichž úraz hrozí více, než na běžné dovolené. Ovšem dejte pozor na to, aby se nejednalo o sporty rizikové, adrenalinové atd. Pak by bylo potřeba sjednat si i speciální připojištění – viz. níže. 

Léčebné výlohydo 15.000.000.-
asistenční služby
Akutní zubní ošetření
Trvalé následky úrazu
Smrt následkem úrazu
Úrazové pojištění - denní odškodné
Odškodné za pobyt v nemocnici

Pozor na!

Chystáte-li se na dovolené provozovat rizikové či adrenalinové sporty, nebo se chystáte lyžovat apod., nezapomeňte si sjednat konkrétní připojištění. Pokud byste si zlomili nohu na svahu a měli jen běžné cestovní pojištění, nemuselo by se na váš úraz vztahovat a vše byste si hradili sami. 

Připojištění – 10/10

Axa Cestovni Pojisteni Pripojistenijpg
Zimní sporty
Adrenalinové sporty
Pojištění odpovědnosti
Pojištění storno poplatků
Asistenční služby - Auto
Asistence při zpoždění/zrušení letu
Pojištění zavazadel

Zimní sporty

Pokud se chystáte do zahraničí na lyže, snowboard nebo jiné zimní sporty, nespoléhejte jen na běžné cestovní pojištění, ale připojistěte si i zimní sporty.Toto připojištění u pojišťovny Axa vám pokryje lyžování, sjezdové lyžování, snowboarding, sjezd na bobech, běh na lyžích apod., ovšem pozor – vždy jen po povolených a vyznačených trasách. Pokud byste se zranili mimo ně – např. na sjezdovkách, které pro veřejnost nejsou určené, budete si muset všechno hradit sami. Pojištění zimních sportů zahrnuje ještě i další rizikové zimní sporty, takže pokud se vás toto pojištění týká, doporučujeme pročíst podrobně informace o pojistce přímo na stránkách Axy. 

Adrenalinové sporty

Podobné je to i se sporty adrenalinovými, které je rovněž potřeba připojistit zvlášť. Axa do tohoto připojištění zahrnuje akrobacie a skoky na lyžích, akrobatický tanec, americký fotbal, bojové a kontaktní sporty, freestyle, kanoistiku na divoké vodě od 3. stupně obtížnosti, kayakrafting, létání balonem, lezení v ledu po umělé stěně, lov ryb harpunou, lov sportovní a lov zvěře se zbraněmi. Dále sem patří motoristické a letecké sporty, paragliding, parašutismus a mnoho dalších sportů. Opět doporučíme podívat se přímo na webové stránky Axa.

Pojištění odpovědnosti

Ať už cestujete z jakéhokoli důvodu, pojištění odpovědnosti se vyplatí uzavírat vždy. Nikdy totiž nevíte, co se může stát a kdy nechtěně způsobíte škodu (na zdraví či majetku) někomu dalšímu. Abyste ji nemuseli hradit, je k dispozici právě pojištění odpovědnosti za škodu. 

Připojištění storno poplatků

Někdy se stane, že nemůžete vycestovat – nedostanete v práci dovolenou, onemocníte vy nebo dítě, které má jet s vámi atd. Pak je nutné dovolenou zrušit a provést tzv. storno. Abyste nepřišli o peníze, je k dispozici připojištění storno poplatků.

Rozšířené asistenční služby Auto+

Cestujete do zahraničí autem? Pak to nepodceňujte a připojištěte si i své vozidlo. Pojistka pak vyřeší případnou opravu, havárii i návrat vozidla na území České republiky. 

Zrušení/Zpoždění letu

Někdy se stane, že se let zpozdí, nebo jej dokonce zruší a vy se včas nedostanete tam, kde chcete nebo kde máte být. Pro tyto případy slouží pojištění asistence při zpoždění či zrušení letu. Opět se u Axy sjednává jako speciální připojištění. 

Pojištění zavazadel

Pojištění zavazadel je běžné pojištění – někde připojištění, které vám nahradí škody v případě poškozeného nebo ztraceného zavazadla. Jelikož se tato pojistka hodí vždy, má ho Axa jako součást tarifů Komfort a Exclusiv. 

Sjednání cestovního pojištění – 10/10

Axa Cestovni Pojisteni 1

Sjednání cestovního pojištění je velice jednoduchá záležitost, obzvlášť, rozhodnete-li se vyřešit ji online. Pojišťovna Axa vám v takovém případě poskytne dokonce 10 % slevu. Stačí, když na jejich stránkách najedete na “CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ” a rozkliknete “Sjednat online”. Otevře se vám kalkulačka, kde pojištění uzavřete v pěti jednoduchých krocích. 

V prvním kroku si vyberete, kam chcete cestovat – zda po Evropě, České republice či po světě. Vyberete datum od kdy do kdy chcete být pojištěni a také kdo všechno pojede a má být pojištěn – jednotlivec, rodina, počet dětí, počet seniorů atd. Pokud už nyní víte, že budete podnikat zimní sporty nebo sporty adrenalinové, můžete si rovnou zaškrtnout speciální připojištění. V následujícím kroku zjistíte, kolik vás to celé bude stát. 

Druhý krok vám ukáže rozpis rizik a jejich výši limitů. Přehledně si zde prohlédnete všechny tři tarify, kolik stojí a co všechno zahrnují (a vyberete si ten nejvhodnější pro vás), popř. si zaškrtnete další připojištění – storno letu, připojištění vozidla atd. Na spodní části webové stránky rovnou vidíte celkovou cenu za pojištění i se slevou za online sjednání. 

Pokud je vše tak, jak chcete, přejdete ke kroku tři, kde vyplňujete osobní údaje – tedy jméno, příjmení, adresu, rodné číslo atd. u všech pojištěných osob. 

Ve čtvrtém kroku si vše znovu pročtete, neboť shrnutí slouží ke kontrole správnosti a potvrzení sjednané smlouvy. 

V pátém kroku pak své cestovní pojištění zaplatíte. 

Všech pět kroků zvládne i laik, bez odborné pomoci. Stačí podrobně číst, k čemu která pojistka slouží, abyste tam měli skutečně vše, co v pojištění mít chcete. Anebo naopak abyste neplatili za to, co nevyužijete. A kdybyste si nevěděli rady, vždy se můžete obrátit na klientskou podporu. 

Na pobočce
Telefonicky
Online - 10 % sleva

Podpora – 8.3/10

Pojišťovna Axa má klientskou podporu řešenou na telefonu a na e-mailu. Chyběl nám zde live chat pro rychlé dotazy, což je škoda. Především u uzavírání smluv online se chat vždy vyplatí. My jsme zvolili e-mailovou komunikaci, abychom zjistili, jak rychle Axa reaguje a jak ochotní jsou jejich poradci. 

Odpověď dorazila ještě tentýž den odpoledne a vysvětleny nám byly všechny naše dotazy. na závěr nám byla nabídnuta kalkulace cestovního pojištění i se slevou, což také dokážeme ocenit. Celkově hodnotíme péči o klienty pojištovny Axa jako velmi dobrou.

Online chat
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli3/5
Celkové hodnoveníDobré


Závěrečné hodnocení

AXA Cestovní pojištění recenze

Název: AXA (UNIQA)

Shrnutí:
✅ V rodinném pojištění vždy druhé dítě zdarma
✅ Pojistit lze i těhotné a seniory nad 65 let
✅ Při sjednání online 10 % sleva

 • Základní parametry - 10/10
  10/10
 • Kam cestujete - 10/10
  10/10
 • Sjednání - 10/10
  10/10
 • Rizika - 10/10
  10/10
 • Připojištění - 10/10
  10/10
 • Podpora - 8.3/10
  8.3/10
9.7/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2 (2 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání cestovního pojištění.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám