Allianz Cestovní pojištění Recenze

Vyhody

+ Cestovní pojištění s neomezeným krytím léčebných výloh
+ Možnost vybrat si ze tří druhů balíčků/tarifů
+ Možnost připojištění rizikových a adrenalinových sportů

Nevyhody

Postrádali jsme live chat
– Chybělo nám zvýhodněné rodinné pojištění

 

Allianz Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Pojišťovna Allianz nabízí vynikající cestovní pojištění pro rekreační cestovatele, i pro nomády s vysokými nároky. Můžete si u nich vybrat jednoduché cestovní pojištění i neomezený limit léčebných výloh. Kromě základu lze přidat i řadu připojištění na adrenalinové a rizikové sporty, pojištění odpovědnosti, zavazadel, pojištění storno poplatků atd. Co nám chybělo bylo pojištění zrušeného letu. Oceňujeme skvělou a rychle reagující klientskou podporu i perfektně fungující kalkulačku pro sjednání cestovního pojištění online. 

Allianz – Moje cesta Recenze

Cestovní pojištění od Allianz se dokonale přizpůsobí potřebám cestovatelů, ať už jsou to rekreační výletníci, cestující za prací nebo zkušení nomádi. Při sjednání online si můžete vybrat ze tří různých balíčků, ale volit můžete i podle toho, zda jedete na dovolenou po České republice a Slovensku, zda jezdíte na opakovaný pobyt, nebo zda se jedná jen o krátkodobou cestu. 

Základní parametry – 7.6/10

Allianz Cestovni Pojisteni Varianty

Cestovní pojištění od Allianz můžete sjednat individuálně, jen pro sebe, nebo pro každého cestujícího zvlášť. Pojištění platí i pro těhotné ženy do ukončeného 25. týdne těhotenství. Cestovní pojištění mohou uzavřít i senioři nad 70 let. Narozdíl od jiných pojišťoven Allianz nezvýhodňuje rodiny s dětmi, takže rodinné pojištění u nich budete hledat marně. 

Oceňujeme, že si klient může vybrat podle svých potřeb ze tří druhů tarifů, podle náročnosti své cesty. 

Cestovní pojištění u Allianz je bez spoluúčasti, s výjimkou pojištění odpovědnosti. Tam se pojištěný určitou částkou na pojistné události podílí. 

Individuální pojištění
Rodinné pojištění
Pro těhotné
Pro seniory nad 65 let
Bez spoluúčasti jen u odpovědnosti
Více variant/tarifů

Náš tip!

Cestujete do nebezpečných destinací a rádi byste byli pojištěni skutečně kvalitně, bez omezení? Pak zvolte jeden z vyšších tarifů cestovního pojištění od Allianz, kde jsou neomezené limity léčebných výloh. 

Kam cestujete – 10/10

Allianz Cestovni Pojisteni Destinace

Podle toho, kam se chystáte, je nutné vybírat i cestovní pojištění. Jelikož se podle typu země liší i pojistné limity – např. co vám stačí po České republice, nemusí zdaleka stačit v zahraničí a už vůbec ne třeba v USA, je nutné volit skutečně pečlivě. A podle cesty také vybírat vhodný tarif. Pokud cestujete po celém světě, zvolte raději tarif bez stanovené výše limitů. 

Pojišťovna Allianz nabízí speciální pojištění po Čechách a Slovensku. Pojistit se ale můžete samozřejmě i pro cestování po evropských zemích, po celém světě a po světě s výjimkou USA. Jde v podstatě o to, vybrat si v online kalkulačce při sjednávání pojištění tu správnou zónu a následně konkrétní stát. 

Česko
Evropa
Svět bez USA a Kanady
Celý svět

Rizika – 10/10

Základem cestovního pojištění od Allianz je pojištění léčebných výloh. Zatímco jiné pojišťovny mají zpravidla stanovený maximální limit, Allianz má u tarifů Optimal a Exkluziv limit neomezený. Pokud vás zajímá, co léčebné výlohy všechno zahrnují, jsou to léky a zdravotnický materiál, ambulantní ošetření a hospitalizace včetně operace, zásah záchranných sborů, doprava do nemocnice včetně repatriace, akutní zubní ošetření do 10.000/15.000 Kč atd. Více informací o léčebných výlohách najdete na webových stránkách pojišťovny Allianz. 

Dále pojištění rizik zahrnuje asistenční službu v českém jazyce, a to 24 hodin 7 dní v týdnu. Operátoři vám poradí, jak v případě úrazu či nemoci postupovat, kde najdete lékařské zařízení a pokud se sami nedomluvíte, pomohou vám s tlumočením. 

Součástí cestovního pojištění Allianz je pojištění trvalých následků úrazu a pojištění smrti následkem úrazu, a dále denní odškodné za úraz. Vše se však týká až tarifů Optimal a Exkluziv. 

Léčebné výlohyneomezeně
asistenční služby
Akutní zubní ošetření
Trvalé následky úrazu
Smrt následkem úrazu
Úrazové pojištění - denní odškodné
Odškodné za pobyt v nemocnici

Připojištění – 10/10

Allianz Cestovni Pojisteni Pripojisteni

V rámci základního pojištění má Allianz i pojištění zavazadel – pro případ ztráty a vloupání, a doplňková rizika, která zahrnují mimo jiné i právní pomoc v zahraničí. Vzhledem k tomu, že to má každá pojišťovna nastaveno jinak, máme pojištění zavazadel zahrnuto mezi připojištění. Podstatné však je, že tuto možnost Allianz poskytuje. 

Co se týká sportování, Allianz má v základním pojištění zahrnuto 150 druhů sportů. Existuje ale dalších 40, které jsou ve speciálním připojištění na adrenalinové sporty. Jejich seznam najdete na webových stránkách pojišťovny. Patří sem např. akrobatické lyžování a snowboarding, jízda na vodním či sněžném skútru, krasobruslení, lanové překážky nad 10 metrů, lov a sportovní hon, minibike a spoustu dalších. 

Pojištění storno poplatků se rozhodně vyplatí, ať už si nejste jisti, zda vám v práci na poslední chvíli nezruší dovolenou, onemocní vám dítě, nebo dokonce vy sami. Někdy se naskytnou i jiné vážné důvody… Pokud máte toto připojištění, až 80 % peněz se vám může vrátit zpět.

Tajké pojištění odpovědnosti je vhodné uzavírat, protože nikdy nevíte, co se může stát. Pokud někomu neúmyslně způsobíte škodu na majetku či zdraví, tato pojistka se postará, aby vás to nestálo tisíce. Je zde však počítáno s vaší spoluúčastí. 

A pokud do zahraničí cestujete autem, rozhodně promyslete připojištění vašeho vozidla. Taková pojistka za vás vyřeší poruchu i případnou havárii, asistence se postará o tlumočení a pokud je to třeba, pomohou vám dostat auto zpět do České republiky. 

Zimní sporty
Adrenalinové sporty
Pojištění odpovědnosti
Pojištění storno poplatků
Asistenční služby - Auto
Asistence při zpoždění/zrušení letu
Pojištění zavazadel

Sjednání – 10/10

Allianz Cestovni Pojisteni Sjednani

Cestovní pojištění od Allianz si můžete sjednat na pobočce, telefonicky, nebo on-line, což je podle nás nejpohodlnější a snadno si tak nastavíte přesně to, co vy sami chcete a potřebujete. 

Na webových stránkách pojišťovny Allianz rozkliknete záložku cestování – cestovní pojištění a kliknete na “SJEDNAT ONLINE”. Na následující stránce zaškrtnete, zda jedete po České republice a příhraničí, po Evropě nebo rovnou do světa a vyberete konkrétní stát. Dále zaškrtnete počet osob, zda jedou/letí děti do 15 let nebo senioři nad 70 let a vypíšete datum – od kdy do kdy na dovolenou jedete. A dáte “SPOČÍTAT CENU”.

Dále si projdete kalkulaci ceny a vyberete si jeden ze tří tarifů, podle svých preferencí. Zaškrtnout můžete ještě pojištění vozidla, storno poplatků a rizikové sporty. Dáte “POKRAČOVAT”  a jdete na další krok. 

Tady už se nejedná o nezávaznou kalkulaci ceny, ale o sjednání cestovního pojištění. V následujících třech krocích totiž vyplníte údaje o pojistníkovi, údaje o pojištěných osobách a na závěr vše potvrdíte a zaplatíte. 

Sjednání cestovního pojištění online trvá pár minut a zvládne to každý z pohodlí domova, klidně i v den odjezdu. Vždy si ale zjistěte, zda se vám pojištění počítá od data odeslání peněz na účet pojišťovny, nebo až od jejich připsání. 

Na pobočce
Telefonicky
Online

Podpora – 8.3/10

Allianz má vyřešenou podporu klientů na telefonní lince a na e-mailu. Chyběl nám zde live chat, ale vzhledem k rychlosti operátorů na podpoře to nakonec rádi odpouštíme. Na náš e-mail se nám ozvala telefonní operátorka a pečlivě nám vysvětlila a zodpověděla všechny naše dotazy. Nabídla se, že nám ještě vše sepíše a pošle v e-mailu a společně jsme udělali i simulaci cestovního pojištění, abychom viděli, jak je to pro nás nejvýhodnější a nejlépe nastavené. nabídka nám opět přišla i do e-mailu. 

Klientskou podporu pojišťovny Allianz musíme hodnotit rozhodně jako vynikající. Paní na telefonu byla vstřícná, ochotná, téměř všechno věděla, a pokud si nebyla jistá, ověřila informaci a poslala nám ji dodatečně e-mailem.

Online chat
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající


Závěrečné hodnocení

Allianz Moje Cesta Cestovní pojištění recenze
Allianz Logo

Název: Allianz

Shrnutí:
✅ Pojištění seniorů nad 70 let
✅ Doplňková rizika zahrnující i právní pomoc v zahraničí
✅ Speciální pojištění po Slovensku a ČR, opakované pobyty a krátkodobé pobyty

 • Základní parametry - 7.6/10
  7.6/10
 • Kam cestujete - 10/10
  10/10
 • Sjednání - 10/10
  10/10
 • Rizika - 10/10
  10/10
 • Připojištění - 10/10
  10/10
 • Podpora - 8.3/10
  8.3/10
9.3/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3 (2 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání cestovního pojištění.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám