Halali pojištění psa Recenze

Vyhody

+ Pojistí i psa bez prokázaného původu
+ Komplexní pojištění pro psy
+ Pojistná částka až do 60.000 Kč

Nevyhody

Pojištění pouze pro psy
– Před uzavřením je nutno vyplnit zdravotní dotazník psa a nechat potvrdit u veterináře

 

Halali Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Halali pojišťovna – Pojištění psa Recenze

Shrnutí:

HALALI pojištění psa vám uleví od starostí, co s vaším mazlíčkem v případě, že onemocní nebo se zraní. Pojistit u nich můžete i psa bez průkazu původu, podstatné však je, aby měl mikročip. Pojistku sjednáte velmi snadno online. Hradit z ní můžete léčebné výlohy v případě úrazu i onemocnění, operace, porodu, potratu atd. U psa s PP můžete připojistit úhyn nebo utracení, a také pojištění odpovědnosti za škodu v občanském životě. Nevýhodou je, že pojistit nelze jiná zvířata (ani kočky) a před uzavřením pojistky je nutné dodat zdravotní dotazník potvrzený veterinářem. 

Základní parametry – 5/10

Halali Pojisteni Psa Zakladni

HALALI, všeobecná pojišťovna a.s. je zkušená pojišťovna s dlouholetou tradicí (je na trhu již 25 let) a zaměřuje se především na pojišťování činnosti při výkonu práva myslivosti. V současné době se této oblasti primárně věnuje pojišťovna HALALI i nadále, můžete zde ale najít i další oblasti zájmu, jako pojištění majetku, úrazové a cestovní pojištění, pojištění vozidel, pojištění držitele zbraně a samozřejmě i pojištění psa, které vás jistě v tuto chvíli zajímá nejvíc. 

Jak už napovídá název pojistky, HALALI vám pojistí psa, ale v případě kočky se budete muset poohlédnout po jiné pojišťovně. Nemělo by to být nic složitého – zkuste nahlédnout na naše srovnání nejlepších pojištění psů a koček

Spoluúčasti se podrobněji věnujeme níže, v oblasti pojistných rizik. Shrňme proto, že spoluúčast na pojištění je nutná, a to ve výši 10 % z pojistné částky, minimálně však 500 Kč. Pojištění psa od HALALI platí pouze na území České republiky.

Pojištění kočky
Pojištění psa
Další domácí mazlíčci
Spoluúčast úraz/nemocano (10 %)
Spoluúčast odpovědnostano
Platí v zahraničí

Náš tip!

Hledáte pojišťovnu, která proplatí i zákroky spojené s těhotenstvím, porodem, potratem nebo případnou kastrací vašeho psa či feny? Pak jste na správném místě. Halali se o toto vše postará a ještě si můžete vybrat výši pojistných limitů podle svých finančních možností. 

Rizika – 8.3/10

Halali Pojisteni Psa Rizika A Limity

Pojištění psa od HALALI poskytuje komplexní pojištění pro vašeho psa, a to v případě nemoci i úrazu. Z pojištění jsou hrazeny léčebné výlohy vynaložené na léčbu v důsledku úrazu, nemoci, operace, porodu, potratu atd. 

Pojistnou částku můžete nastavit od 1.000 Kč do 60.000 Kč. Spoluúčast je v tomto případě 10 %, minimálně však 500 Kč. 

Pokud máte psa s průkazem původu, je možné přidat doplňkové připojištění na úhyn či utracení ve výši 90 % pojistné částky. Dále je součástí připojištění i pojištění odpovědnosti psa v občanském životě. Pojistné limity jsou přitom následující: 

 • 500.000 Kč v případě újmy na zdraví, léčebné výlohy nebo dokonce smrt jiné osoby
 • 250.000 Kč za škodu na hmotné věci
 • 100.000 Kč v případě škody finanční
Nemoc
Úraz
Uhynutí/Utracení (pouze pro PP)
Porod
Kastrace
Pojištění odpovědnosti za škodu

Podmínky pojištění

Halali Pojisteni Psa Podminky

Než pojištění psa od HALALI uzavřete, je dobré vědět, jaké jsou podmínky pro pojistné plnění a vlastně i pro uzavření pojistky. Narozdíl od některých jiných pojišťoven HALALI nepožaduje průkaz původu psa. Ten je nutný pouze v případě, že chcete psa pojistit na úhyn či utracení, nebo chcete pojištění odpovědnosti za škodu. Co pes mít musí, to je mikročip nebo tetování. 

Druhé omezení při sjednávání pojistky je věkové. Pojistit lze psa staršího 5 měsíců. V době pojištění mu nesmí být více než 8 let. Pojištění nákladů na léčbu vzniklou úrazem a pojištění odpovědnosti v občanském životě končí ve chvíli, kdy pes dovrší 10 let. U pojištění nákladů na léčbu z důvodu nemoci je to rovněž dovršení 10 let psa. 

Nutné tetování/Čipano
Omezení věkem5 měsíců až 8 let

Sjednání pojištění

Halali Pojisteni Psa Uzavreni Pojistky

Zatímco jiné pojišťovny umožňují sjednat pojištění i telefonicky nebo při návštěvě pobočky, u HALALI to jde pouze online, popř. korespondenční formou, kterou blíže zmíníme v závěru textu – jak sjednat pojištění psa od HALALI. Pojďme se tedy podívat, jak při sjednávání pojistky postupovat krok za krokem. 

Sjednání pojištění od Halali online

Pokud se rozhodnete pojištění psa uzavřít online, stačí na webových stránkách všeobecné pojišťovny HALALI najet na “pojištění psa” a tam kliknout na “sjednat online”. Nebo naopak můžete najet myší na lištu “pojistit online” a z roletky vybrat pojištění psa. V obou případech se dostanete na kalkulačku pojištění, kde zadáváte potřebné parametry. 

Nejprve si zvolíte pojistnou částku od 1.000 Kč do 60.000 Kč. Dále zaškrtnete, zda máte psa s PP či bez něj. 

Pokud máte psa s PP, můžete si připojistit i úhyn/utracení nebo pojištění odpovědnosti. Pokud pojišťujete 3 a více psů, vyberete z roletky, že máte nárok na slevu 15 %, tedy “ANO”. 

Pak už jen vyberete, zda chcete pojistku platit ročně nebo pololetně. 

V druhé části smlouvy vyplníte své údaje – jméno, příjmení, adresa atd. 

Ve třetí části pak vyplníte informace o pojišťovaném zvířeti – zda je to pes či fena, jeho jméno, plemeno, datum narození, číslo tetování nebo čipu, číslo zápisu v plemenné knize a nahrajete kopii průkazu původu (pokud pes má). 

Na závěr zaškrtnete souhlas se zpracováním osobních údajů a všeobecnými podmínkami, a dáte pokračovat. Pro dokončení pojištění bude potřeba vyplnit čestné prohlášení o zdravotním stavu vašeho psa, popř. nechat dotazník o zdravotním stavu psa potvrdit u veterináře a přiložit kopii/scan. 

Pokračováním pak potvrdíte uzavření pojištění a přejdete ke smlouvám a platbě. 

Formulář/kalkulačka pojištění psa od HALALI je velmi jednoduchý a zvládne jej vyplnit i člověk méně zběhlý v online smlouvách. Pokud by se vám přece jen do online uzavření nechtělo, je možné provést jej i korespondenčním doručením smluv a vyplněných dotazníků na adresu pojišťovny. Je to ale zbytečně zdlouhavé. Online uzavření je rychlé a pohodlné. 

Podpora – 8/10

Podpora pojišťovny HALALI je směřována především na e-mail, popř. kontaktní formulář, který na vás vyskočí ve chvíli, kdy potřebujete získat více informací o pojistce a kliknete na patřičné políčko “více informací”. Druhou možností je spojit se s podporou telefonicky. Postrádali jsme live chat, ale vzhledem k tomu, že jej neposkytují většinou ani větší a známější pojišťovny, nepřekvapuje nás, že jej HALALI nemá. Využili jsme proto kontaktní formulář a veškeré dotazy zaslali tam. 

Odpověď dorazila během 24 hodin a byla sice strohá, ale komplexní. Dozvěděli jsme se vše, co jsme potřebovali vědět ke sjednání pojištění. Celkově proto hodnotíme podporu jako velmi dobrou. 

Telefon
E-mail/kontaktní formulář
Live chat
Otázky/odpovědi5/5
Odpověď do 24 hodin
Celkové hodnoceníVelmi dobrá


Závěrečné hodnocení

Halali pojištění psa Recenze
Halali Logo

Název: Halali pojišťovna

Shrnutí:
✅ Při pojištění 3 a více psů získáte 15 % slevu na pojistném
✅ Hradí i ošetření spojené s porodem
✅ Zkušená pojišťovna zaměřená na pojišťování činnosti při výkonu práv myslivosti

 • Základní parametry - 5/10
  5/10
 • Rizika - 8.3/10
  8.3/10
 • Podmínky pojištění - 10/10
  10/10
 • Podpora - 8/10
  8/10
7.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání pojištění psů a koček.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem