Generali – Pojištění domácích mazlíčků Recenze

Vyhody

+ Komplexní ochrana pro kočku i psa
+ Snížení výdajů při nemoci či úrazu
+ Na jednu smlouvu pojistíte až tři kočky nebo tři psy (nelze kombinovat)

Nevyhody

Pojistit lze pouze zvíře označené čipem nebo tetováním
– V zahraničí platí pouze pojištění odpovědnosti

 

Generali Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Generali Česká – Pojištění psů a koček Recenze

Shrnutí:

Pojišťovna Generali nabízí pojištění mazlíčků – psů a koček, kteří mají mikročip nebo tetování. Sjednat můžete pojištění na nemoc či úraz do tří různých léčebných limitů. Pojistit lze i úhyn nebo utracení a samozřejmě lze připojistit i odpovědnost za škodu. Váš pes či kočka musí být v době sjednání pojistky zcela zdrávi a musí dosahovat určitého věku – ten se liší podle toho, zda se jedná o kočku nebo psa a také podle velikosti/váhy zvířete. Při sjednání pojištění mazlíčků online získáte 10 % slevu. 

Základní parametry – 5.8/10

Generali Ceska Pojisteni Mazlicku Zakladni

Pojišťovna Generali si je dobře vědoma toho, že náklady na léčbu domácích mazlíčků dokážou udělat pořádný průvan v peněženkách jejich majitelů. Mnohdy se i banální zákrok může zvrtnout a vy dáte za léčbu nemoci nebo zranění vašeho mazlíčka desetitisíce během pár týdnů. Proto je vhodné je pojistit a předejít tak komplikacím. Jistě byste nechtěli stát před rozhodnutím, co s vaším psem či kočkou, když je potřeba je léčit a vy nemáte dostatek prostředků na účtu. 

Generali umožňuje pojistit vašeho psa nebo kočku, ale pouze v případě, že mají mikročip nebo tetování. Další domácí mazlíčky zatím pojistit neumožňuje. 

Výhodou tohoto pojištění je, že na jednu smlouvu můžete pojistit až tří zvířata. Vždy to ale musí být buď kočky nebo psi. Kombinovat psy a kočky dohromady nelze. 

Dobré je také vědět, kde všude vám pojištění platí. Pokud se chystáte se svým psem či kočkou do zahraničí, jistě vás bude zajímat, zda jim pojištění platí i tam, nebo zda bude potřeba řešit jejich pojistku jinou cestou. 

Faktem je, že pojištění mazlíčků od Generali vám nemoc, úraz, úhyn, léčení ani utracení v zahraničí hradit nebude. Platí tam pouze pojištění odpovědnosti za škodu, tedy pokud by váš mazlíček někomu provedl nějakou škodu. Toto pojištění ovšem platí pouze na území Evropy.

Pojištění kočky
Pojištění psa
Další domácí mazlíčci
Spoluúčast úraz/nemocano
Spoluúčast odpovědnostne
Platí v zahraničípouze pojištění odpovědnosti

Jak je to se spoluúčastí

Než smlouvu o pojištění psa nebo kočky uzavřete, vždy si zjistěte, jak je to se spoluúčastí v případě škodné události. Málokdy totiž platí, že vám pojistka uhradí celé léčení, nebo celý výkon (např. operaci). Generali u nově sjednaných smluv počítá se spoluúčastí 10 %, a to v případě léčení úrazu nebo nemoci. Spoluúčast se také může změnit podle věku vašeho zvířete. Proto se nedivte, když si budete sjednávat pojištění online pro starší zvíře a vyskočí vám jiná výše spoluúčasti. Záleží totiž na stáří vašeho mazlíčka. Spoluúčast na pojistce je tedy 10 % a více, ale minimálně 500 Kč.

U pojištění odpovědnosti Generali žádnou spoluúčast nepožaduje. 

Rizika – 8.3/10

Generali Ceska Pojisteni Mazlicku Rizika

Pokud zvolíte pojištění psů a koček u Generali, budete je mít pojištěné na nemoc, úraz, uhynutí, popř. utracení a také si pojistíte odpovědnost za škodu. Tedy pokud váš mazlíček někomu způsobí škodu, pak to pojišťovna uhradí, navíc bez vaší spoluúčasti.

Co však hrazeno není je porod a ošetření/léčba při a po porodu. Ošemetné je to i u kastrace. Pokud se rozhodnete vy sami své zvíře nechat vykastrovat, pak budete kastraci plně hradit a pojišťovna vám nic neproplatí. Pokud však bude kastrace nutná pro zachování zdraví a života vašeho psa, popř. kočičky, pak ji pojišťovna uhradí. Jde vždy o zákrok, který má zabránit přímému ohrožení života zvířete.

Nemoc
Úraz
Uhynutí/Utracení
Porod
Kastrace - pouze u přímého ohrožení života zvířete
Pojištění odpovědnosti za škodu

Podmínky pojištění

Aby váš pes nebo kočka mohli být pojištěni, je potřeba, aby byli v první řadě zdrávi a aby měli mikročip nebo tetování. Omezení pojistky se týká i věku zvířete, které se dělí podle jeho váhy. Pokud máte psa do 40 kg váhy, musí být při sjednání pojištění mladší 8 let. Pokud máte psa s váhou nad 40 kg, musí být mladší 4 let. U kočky se pak neřeší váha, ale pouze věk – nesmí být starší než 8 let. 

Nutné tetování/Čipano
Omezení věkemano (stáří dle plemene a velikosti zvířete)

Sjednání pojištění

Generali Ceska Pojisteni Mazlicku Sjednani Online

Pojišťovna Generali umožňuje sjednání pojištění domácích mazlíčků především online. Se sjednáním vám pomohou i na telefonu nebo na některé z poboček. Předem se ale raději informujte, zda vybraná pobočka pojištění sjedná. Vzhledem k výhodné ceně online pojištění je pro nás nejideálnější varianta, kdy si pojištění sjednáme sami, v klidu a v pohodlí domova. Pojďme se tedy podívat, jak na to! 

Náš tip!

Pojištění mazlíčků od Generali hradí i kastraci v případě, že je váš pes či kočka bezprostředně ohrožen na životě (např. infekční onemocnění dělohy, rakovina varlat apod.). Pokud chcete mít jistotu, že vás nemoc či úraz vašeho mazlíčka nezruinuje, je pojištění ideálním řešením.  

Sjednání pojištění online

Rozhodnete-li se uzavřít pojištění psů a koček u Generali, stačí, když na jejich webových stránkách najdete záložku “sjednat online”, vyberete “pojištění mazlíček” a dáte “sjednat online”. Tímto rozhodnutím ušetříte nejen čas, který byste jinak trávili návštěvou pobočky, ale i peníze. Uzavření pojištění online je o 10 % levnější. 

Rozkliknutím pojištění online se dostanete do kalkulačky, kde nejprve vyberete, zda pojišťujete kočku nebo psa, plemeno kočky nebo psa, zaškrtnete jakého je pohlaví, a dále vyplňujete údaje v tabulce. Je potřeba zadat datum narození zvířete a číslo jeho čipu. Pokud chcete pouze spočítat cenu pojistného a nechce se vám hledat číslo čipu, stačí zadat do kolonky číslo 1. Pokud chcete sjednat pojistku i na uhynutí či utracení, připravte si k ruce průkaz původu vašeho zvířete. Nezapomeňte vybrat datum, od kterého chcete, aby pojistka platila. Ideální je sjednat začátek pojištění co nejdříve. 

Následně je potřeba vybrat pojistné limity – u nemoci a úrazu 15, 20 nebo 30 tisíc korun, u úhynu a utracení 5, 10 nebo 15 tisíc korun. 

Pojištění odpovědnosti stačí zaškrtnout, limity jsou předem dány – škodu na zdraví hradí Generali do výše 2.000.000 Kč, škodu na věci do 1.000.000 Kč a finanční škodu do 500.000 Kč. 

Na závěr zaškrtnete, že je váš mazlíček zcela zdráv a dáte spočítat pojistnou částku. Pokud vám částka vyhovuje, je potřeba doplnit číslo čipu (jestliže jste tak dosud neudělali) a pokračujete dál. 

V dalších krocích doplníte potřebné informace – své jméno, příjmení, adresu trvalého bydliště/kontaktní adresu, telefon atd. Vyberete si způsob platby a doručení pojistné smlouvy. Pak už jen zrekapitulujete celou pojistnou smlouvu a pokud je vše v pořádku, můžete ji uzavřít a zaplatit. 

Podpora – 7/10

Podpora pojišťovny Generali funguje celkem dobře, jen nám chybí možnost živého chatu. Ten sice na jejich webových stránkách k dispozici je, ale místo člověka na druhém konci chatu odpovídá chatbot, takže na detailní otázky je lepší telefon. Generali neposkytuje ani možnost zaslat e-mail či kontaktní formulář s dotazem. Nejrychlejší proto je zavolat na klientskou linku, kde se dozvíte, co je potřeba, tak, jako jsme to nakonec udělali i my. 

Telefon
E-mail/kontaktní formulář
Live chat - pouze chatbot
Otázky/odpovědi5/5
Odpověď do 24 hodin
Celkové hodnoceníVelmi dobrá


Závěrečné hodnocení

Generali Česká Pojištění domácích mazlíčků Recenze
Generali Logo

Název: Generali Česká

Shrnutí:
✅ Hradí i pojištění kastrace - pokud je zvíře bezprostředně ohroženo na životě
✅ Při sjednání pojištění online 10 % sleva

 • Základní parametry - 5.8/10
  5.8/10
 • Rizika - 8.3/10
  8.3/10
 • Podmínky pojištění - 10/10
  10/10
 • Podpora - 7/10
  7/10
7.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání pojištění psů a koček.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem